Skocz do zawartości

DENON AVR-X1400H + Głośniki -> RAPTOR 5.0 czy NOVA 6


raiden25

Recommended Posts

Witam, składam zestaw pod kino domowe głównie do filmów ale muzyka tez będzie oczywiście słuchana (nie jestem audiofilem).

Interesuje mnie DENON AVR-X1400H oraz do tego jeden z poniższych zestawów głośnikowych:

- Wilson RAPTOR 5

- Pure Acoustics NOVA 6  5.0

Pokój 25m, TV wisi na ściance szerokości 130cm dzielącej pokój od kuchni. Dodam że nie planuje na razie Subwoofera - zobaczę w przyszłości czy mi potrzebny. Z racji tego że ścianka jest nie wiele szersza niż TV, to niestety kolumny muszą stać pod TV maksymalnie po bokach (jakieś 100cm od siebie) a frontowy pod TV pewnie na stoliku lub podwieszony - stąd też dość niskie rozmiarem modele kolumn (ok 83cm wys.).

Rzut pokoju tutaj:

5a1bd11cca4bb_Zrzutekranu2017-11-27o09_42_24.thumb.png.cceb04fa8024979e2ccfc75a1e8bbb24.png

 

Cena i wygląd przemawia za Pure Acoustics NOVA 6  5.0 - pytanie czy to będzie dobry wybór?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zdecydowanie brzmieniowo lepszym rozwiązaniem jest konfiguracja oparta na kolumnach Wilson Raptor. To dobry zestaw i w budżecie około 4 tys. zł. bardzo ciekawa, uniwersalna opcja. Wilson Raptor to kolumny, które zostały zbudowane na bazie bardzo docenianych Dali Zensor.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie Raptor z tych dwóch. Ale warto iść w model 7. Jeśli jednak 5ki to proponował bym konfigurację z Tagą 606SE.

 

Tzn tak ogranicza mnie budżet oraz wysokość kolumn - 83cm to jest max maxów :)

Dzwięk 5.1 mi wystarczy - nie ukrywam że NOVA 6 bardziej przemawia do mnie pod względem wyglądu - zapewne kupie kolor biały pod wystrój pokoju.

Rozumiem że sklepy proponują pewnie sprzęt który mają, jednak chciałbym takiej neutralnej opinii czy jak kupie NOVA 6 to się zawiodę/ nie wykorzystam potencjały DENONA, czy chodzi o coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...