Skocz do zawartości

Obraz Branży na forum


Recommended Posts

Witajcie,

 

Zakładam temat i od razu bardzo proszę moderację o nie przenoszenie i spychanie go na podrzędne subfora "audiofile dyskutują" itp. Temat może przydać się nowym użytkownikom forum a przecież na tym nam zależy.

 

Do rzeczy. Co sądzicie o branży na naszym forum? Różnie to z nimi jest, różnie doradzają, komu zaufać jak zaufać? Kto pisze konkrety a kto mniej? Jak podejść do porad?

Ja swoje zdanie na ten temat mam ale chciałbym poznać Wasze.

Do tego tematu proponuję też wrzucać Salony,sklepy gdzie można dostać dobre ceny na konkretne produkty. Dobre sprawdzone porady. A kogo na przykład unikać.

Mam nadzieję, że wątek nabierze rozpędu i przyda się przede wszystkim tym nowym jeszcze zbłąkanym w świecie audio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Porady i obecność szanownych sklepów, tfu salonów na Forum Audio oceniam dobrze, plus dla S4Home za to, że ich "stać" na poradę co do sprzętu używanego.

Jak zaś mają podejść podejść do porad sklepów ci "początkujący" , cóż, umiejętność czytania ze zrozumieniem, uwagi, oraz umiejętność wyłonienia "produktowej mediany", czyli czujnemu i uważnemu przyjrzeniu się produktów baardzo często polecanych i tych nagle z kapelusza;) bo może prawda jest gdzieś pośrodku? Opisuje i objaśniam,  polecanie swego czasu do niemal wszystkiego pewnych kolumn polskiego producenta było nieco, no właśnie.... u niektórych mogło wywołać skutek odwrotny od zamierzonego:10_wink:.

A najlepszą poradą ze strony sklepów ( i innych forumowiczów ) jest zaproszenie na odsłuch. Zaś jak ktoś "radzi" komuś  "najlepsze dla Ciebie będzie jak kupisz to i to ( tak bez uzasadnienia) " to pytającemu powinna zapalić się czerwona lampka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Moim zdaniem najwięcej udziela się S4HOME i ich porady są świetne?

Też tak uważam. Gdzie nie spojrzeć, wszędzie S4Home  ...    w znaczeniu pozytywnym...   :D

8 godzin temu, jacek75 napisał:

Porady i obecność szanownych sklepów, tfu salonów na Forum Audio oceniam dobrze, plus dla S4Home za to, że ich "stać" na poradę co do sprzętu używanego.

Popieram obiema ręcami :1_grinning:. Dobrze, że branża jest na forum. Chwała S4 Home za porady zarówno ogólne jak i co sprzętu używanego. Twoje porady nie są nastawione wyłącznie na zakupy u Ciebie, a dla wielu początkujących i nieosłuchanych ze sprzętem (ale chcących się czegoś dowiedzieć - jak ja) są nieocenione. Z kolei pozostali "branżowcy" udzielają się mniej i są nastawieni głównie na swoją ofertę, ale to też pozytyw - korzyść jest obopólna.

9 godzin temu, jacek75 napisał:

Jak zaś mają podejść podejść do porad sklepów ci "początkujący" , cóż, umiejętność czytania ze zrozumieniem, uwagi, oraz umiejętność wyłonienia "produktowej mediany", czyli czujnemu i uważnemu przyjrzeniu się produktów baardzo często polecanych i tych nagle z kapelusza;) bo może prawda jest gdzieś pośrodku? Opisuje i objaśniam,  polecanie swego czasu do niemal wszystkiego pewnych kolumn polskiego producenta było nieco, no właśnie.... u niektórych mogło wywołać skutek odwrotny od zamierzonego:10_wink:.

A najlepszą poradą ze strony sklepów ( i innych forumowiczów ) jest zaproszenie na odsłuch. Zaś jak ktoś "radzi" komuś  "najlepsze dla Ciebie będzie jak kupisz to i to ( tak bez uzasadnienia) " to pytającemu powinna zapalić się czerwona lampka.

No i może trochę nie do końca w temacie - choć przecież jest to nierozerwalnie związane - fajnie, że są koledzy o dużym doświadczeniu, którzy - jak dla mnie  - zawsze mają ostatnie słowo. Bo oni są w 100 proc bezinteresowni. No, takie hobby , oprócz muzyki i sprzętu :10_wink: I trochę szkoda, że niektórzy już tu nie piszą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszą i pisać nie będą. Wiem że obraz branży jest różnie odbierany. Przykładem b niedawny temat gdzie kolega ewidentnie napisał że nie chce porad branzy. Takie też rozumiem. 

Niestety patrząc na nas z dystansu faktycznie każdy poleca coś innego. No mu czasem zgadzamy się z q21, dawniej z piszącym jeszcze rms. 

Dlatego nasze propozycje zawsze kończą się zachętą do odsłuchu. Wiemy także że sporo osób nie chce przychodzić do salonu, wiemy też czemu. Dlatego sprzęt wypożyczamy. 

Jeśli widziecie coś co mogli byśmy poprawić to napiszcie proszę.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy widać iż np. branża chce się "pozbyć" danej partii która wychodzi już ze sprzedaży z uwagi na nowszy model , i o ile idzie za tym mocna obniżka cen to nie ma problemu - tak więc mogę poradzić by dopisywać to w nawiasie , by potem potencjalny klient nie poczuł się "oszukany" iż wciśnięto mu coś za niewiele niższą cenę od czegoś nowszego.

Jako iż głównie udzielają się na forach s4home i q21 to można zauważyć iż s4home ma podejście takie bardziej szczegółowe , dopasowane do pytań (co prawda w oparciu o swoją ofertę ,ale to nic dziwnego) , q21 niekiedy strzela standardami , i w każdym temacie pojawia się to samo , niekiedy średnio zbieżne z zapytaniem ;)

Można by powiedzieć iż q21 traktuje te tematy jako reklamę (linki do swoich produktów) , s4home nie jest aż tak nachalne - jaki obraz ma potencjalny klient ? Ano taki ,że s4home jest bardziej przyjacielski , że można do nich podjechać na odsłuchy bez presji iż trzeba kupić tu i teraz.

Wiecie jeśli wybieramy się do salonu audio i zadając w miarę proste pytanie o sprzedawane produkty widzimy iż ktoś nie potrafi odpowiedzieć to zaczyna się wątpliwość czy to pasjonaci czy po prostu dla nich to biznes , w tym drugim przypadku będziemy średnio potraktowani...

Niestety branża nigdy nie wie z kim ma do czynienia , czy np. dana osoba nie załatwi jej potencjalnie grubej rzeszy dodatkowych klientów (jeśli oczywiście dana osoba będzie zadowolona) , tak więc ktoś klienta stracił , a s4home zapewne zyska ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem jako nowy użytkownik forum i totalny amator. Zamówienie na sprzęt złożyłem w pewnym salonie audio, który został już tu wspomniany, a na forum s4home, podjął ze mną dyskusje i gdyby nie fakt, że mam już wszystko w tamtym salonie przyklepane i czekam na wysyłkę bez wahania zakupiłbym sprzęt właśnie w s4home. Wspomniany salon gdzie mam realizowane zamówienie znalazłem poprzez ceneo. Gdybym wcześniej trafił na forum to zostawiłbym te ponad 4k pln właśnie w s4home.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 Home i Q21 - faktycznie najwięcej się udzielają na forum. Ktoś tu już napisał - ale również podpisuję się pod tym. Wydaje się, że Q21 - częściej rzuca w temat określone treści - wygląda to jak kopiuj/wklej - nie bardzo zważając na to co napisał autor.

Druga sprawa, S4 Home - częściej jest bardziej dopasowujący się do klienta - stara się dopasować sprzęt.

Ale tutaj należy się minus dla forumowiczy - głównie nowych - którzy zamiast dokładnie sprecyzować co oczekują itd, podają dość ogólnikowy temat "chce kupić sprzęt audio - będę słuchać muzyki i filmów, kwota max 5tyś".   Jak po takim wpisie - mają doradzić branżowcy?  Później to wygląda tak - że faktycznie działa opcja kopiuj/wklej, lub ciągnięcie klienta za język - co wygląda jak przesłuchanie na komendzie. Oczywiście branżowcom zależy na sprzedaży, ale bardziej chyba powinno zależeć kupującym, bo to u nich będzie sprzęt grać i za ich ciężko zarobione pieniądze. 

Mimo iż zielony w tematyce audio nie jestem, jednak podpytywałem na forum o suby - chcąc kupić Jamo (pasowała by do centralki i frontów z Jamo)  -  S4 Home - doradził Klipscha R12 -  kilku forumowiczy też miało to samo zdanie. teraz jestem zadowolonym klientem, który cieszy się filmami :). Zakup był u S4 Home- cena była dobra :) - szybkie dostarczenie towaru -  i ja również potwierdzam - S4 Home potrafi dobrze doradzić, i jego zdanie warto brać pod uwagę, nawet jeśli mamy nieco inne wizje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako w miare nowa osoba moge powiedziec tyle - Z branzy to mialem do czynienia tylko z S4Home, i prawde mowiac na poczatki to nawet nie wiedzialem ze to branza, porady jak najbardziej na miejscu i bez naciagania na kupowanie cos u nich.

Do tego ceny proponowane przez S4Home dla forumowiczow so nie od przebicia w mojej opini, alledrogo - tam jest naprawde drogo! Dziekuje za dotrychczsowa wspolprace i mysle ze jeszcze razem cos zdzialamy :) 

Co do iunnych osob z branzy to z tego co widze w tematach to tez doradzaja tylko sa bardziej ukierunkowani na ich ofertei polecaja to co maja, nie dziwie sie ale tak jak ktos juz tu wspomnial - wyglada to troche na reklame.

 

Ale branza powinna byc na forum, nawet jezeli ich propozyyje nie pasuja innym, troche konkurencji zawsze sie przyda :)

Pozdroweinia dla wszystkichz Branzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do S4Home ,jak to jest ze ceny u was są DOBRE,a u innych już mniej?Chociarz muszę przyznać ze oglądając wasze oferty na różnych stronach nie jesteście konkurencyjni,wielu ludzi właśnie z tych stron czerpie informacje o cenie danego produktu i potem okazuje się ze kupili gdzie indziej bo 1000000 był przekreślony a obok widniała realna cena,co z tego ze wyższa od innych.Widze tu dużo pochwał w wasza stronę ja tez mam swoją opinie,jest ok ale pamiętajcie ze z góry się zawsze z hukiem spada?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o branże i doradzanie na tym forum no to oczywiście @S4Home należy się uznanie. Analizują potrzeby klienta i pod nie starają się pomóc co jest wielkim plusem, gdyż jak wiadomo nie każdy sklep tak postępuje. Kolejnym plusem jest fakt , że doradzają w sprzęcie używanym. Wiadomo , że to zapewne służy dla nich dobrze jako właśnie reklama, pomimo , że sprzętu z drugiej ręki nie sprzedają. Ale jak ktoś zauważy , że są otwarci w rozmowach no to przekonuje to ludzi do nich. I dobrze, bo się starają, co się ceni i mi się to podoba. Nie mają sztampowych regułek, nie "walą" ze wzorów. Co najważniejsze wysyłają sprzęt do domu, aby samemu się przekonać jak coś zagra we własnym lokum co jest bardzo ważne i się również chwali. Kolejna sprawa to fakt, że są na luzie, można naprawdę się z nimi dogadać. No i ceny bardzo dobre w stosunku do innych sklepów. Ogólnie - super podejście do klienta. Ja generalnie gustuje w sprzęcie używanym , ale jakbym miał coś kupować nowego to waliłbym prosto do nich.

Także podsumowując brawa dla Piotra z @S4Home jak i całego sklepu.

@Q21 jeśli chodzi o doradztwo na forum to różnie tutaj bywa, no napewno nie angażują się tak jak S4Home, ale co trzeba im przyznać, to obsługe na miejscu mają również solidną i bardzo miłą. Więc kto się znajdzie u nich w sklepie stacjonarnym bedzie dobrze potraktowany.

Pozdrawiam.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem sukces (tak to można określić) S4Home polega na tym, że NIE JEST nachalny i w bardzo rzeczowy sposób potrafi wytłumaczyć i pomóc w wyborze sprzętu. Nic bardziej mnie nie denerwuje jak to kiedy po wejściu do salonu lub sklepu od razu biegnie do mnie sprzedawca z przyklejonym pytaniem ,, w czym moge pomóc?,, To może jest dobre w USA, ale nie w Polsce. To jest pierwsza rzecz której powinno sie zakazać. Jak będe chciał to sam sie zapytam o interesującą mnie rzecz. Wracając do S4Home to swoje informacje na temat sprzętu przekazuje w jak najbardziej odpowiedni sposób, a że przy tym lekko nakierunkowuje klienta na ofertę przygotowaną przez jego firmę to TAKA jego praca. Nic Mu nie ujmując, uważam Go za jednego z lepszych i bezstronnych doradców na Tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomaz75 napisał:

Do S4Home ,jak to jest ze ceny u was są DOBRE,a u innych już mniej

Zobacz jak wyglądają inne salony a jak wygląda nasz.

Te standy, światła, reklamy to wszystko trzeba opłacić. Wiecie ile kosztuje reklama w gazecie audio? No właśnie. Przecież to trzeba odzyskać. Ubolewam że nasz salon do pięknych nie należy. Ale możemy robić lepsze ceny i mamy podejście jakbyśmy sprzedawali swojemu koledze. Jeśli produkt jest szitem to po pierwsze nie mamy go na stanie a po drugie kupujący się o tym dowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz są sklepy które prowadzą tylko internetowa sprzedaż i nie potrzebują salonu,I taki przykład jak kupowałem Onkyo tx 8150 to w każdym sklepie cena 2199,innej nie znajdziesz drugi przykład kup DAC Magic 100 w innej cenie niż 659?może jakiś wyjątek się zdaży,Jak pójdziesz na targowisko do sprzedawców o śniadej cerze to ta sama koszulka kosztuje u wszystkich 5pln.cxy jeśli np.Odtwarzacz Cd  kosztuje 500 A Ty mi to sprzedaż za 300 to mniemam że też zarabiasz .Nie każdy wie że można dostać u was rabat.Rozumiem że na targowisku w/w mają ustalone ceny bo jak koszulkę sprzedaż za 4 zamiast 5 to będzie miał kłopoty z konkurencją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z paroma salonami także z tego forum. Z różnej perspektywy. Jako klient, partner itp.

Faktycznie chłopakom z @S4Home należy się szacunek za to co robią na forum. Po czystkach forumowych, wiele tematów mniej ciekawych, jak podłączyć kino Samsunga do TV, itp. jest wsparcie tylko z ich strony. Jak im się chce? Pewnie to budowanie marki i zaufania. Ale zdaje egzamin. 

@Q21 mają dużo sprzętu olbrzymia wiedzę ale też mam czasem wrażenie że przyciśnięci przez pozostałych konkurentów coraz gorzej podchodzą do tematu. Byłem na tym forum pod innym nikiem, zapomniałem hasła, zanim pojawili się inni. I chłopaki dawali radę. Teraz to raczej oklepane i faktycznie wklejane propozycje. Muszą walczyć rozumiem.

Co z @rms.pl ? Z top @Top Hi-Fi Szczecin ? Szczególnie ci drudzy uważają że prowadzę z nimi wojnę. Więc jakie jest wasze wrażenie na ich temat? Ja wypowiem się może później, żeby nie sugerować. Mamy tu kogoś jeszcze? 

 

Edytowano przez InsideTheReactor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w ocenie tego, co poleca branża trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dwie sprawy. Po pierwsze, większość urządzeń w danym przedziale cenowym reprezentuje podobny poziom. Nie można więc komuś polecającemu np. Rotela zarzucić, że stara się wpuścić klienta w maliny. Każdy lansowany przez branżę na tym forum sprzęt jest przyzwoity! Po drugie, trudno oczekiwać od sprzedawcy np. Mercedesa, że w odpowiedzi na jakieś konkretne zapotrzebowanie poleci BMW. Takie oczekiwanie jest niedorzeczne. Po to jest etykietka "branża" przy odpowiednich użytkownikach żeby z niej korzystać intelektualnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Myślę, że w ocenie tego, co poleca branża trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dwie sprawy. Po pierwsze, większość urządzeń w danym przedziale cenowym reprezentuje podobny poziom.

Nie do końca się zgodzę, bo o ile poziom ( też rzecz bardzo ogólna i szeroka) faktycznie może być zbliżony, bo trudno się spodziewać po wzmacniaczu za 1k z takich wybrzmień i detali, głębi jak w takim za 8 tys, to jednak w danym przedziale cenowym, czy to kolumn, wzmacniaczy różnice brzmień, czy stylu brzmienia są i to bardzo duże nieraz.  Faktycznie z takiego założenia branża czasem korzysta pisząc szybkie porady;)tylko potem są różne dziwne sytuacje...Dlatego też nieraz drażni mnie nieco wklejanie gotowych "postów" bez zgłębienia potrzeb klienta, jak ktoś szuka czegoś za np. 3k , a innych "gotowców" dla szukających za 6k. Potem taki "zielony poszukujący " dochodzi do wniosku " aha czyli wszystkie kolumny do 2 tys grają tak samo, to ja dołożę jeszcze tysiaka i będę miał skok w jakościową nad przestrzeń i będę już zadowolony "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład z mojego niedawnego doświadczenia. Przy zakupie kolumn odsłuchiwałem sporo modeli i każde były świetne. Różnie brzmiały, ale wszystkie dobrze. Jedne mi bardziej przypadły do gustu, ale właściwie z zakupu każdych byłbym zadowolony i każdemu je polecającemu byłbym wdzięczny. Myślę, że trochę za bardzo wierzymy w to, że na pytanie o najlepszy w danych okolicznościach sprzęt istnieje tylko jedna dobra odpowiedź. Moim zdaniem prawidłowych odpowiedzi może być więcej i - paradoksalnie - każdy polecający może mieć rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak Kraft napisał, co więcej sądzę, że jedyna słuszna odpowiedź czyli "wszystko trzeba przesłuchać" naprawdę u sporej ilości klientów zwłaszcza w tym niższym zakresie cenowym nie do końca się sprawdza. Dużo osób chętnie postawi na "pewniaki", czyli zestawienia sprzętu, które zabrzmią dobrze dla większości słuchających i co więcej zamówi je bez odsłuchu. Myślę, że brakuje takiego zestawienia a jest możliwe do złożenia w podziale na rodzaj muzyki. Takie zestawienie byłoby zawsze przynajmniej odnośnikiem co jako nowy mam szukać i o co pytać w sklepach a czego unikać. Może branża zrobi taki spis, bazując chociażby na tym co klienci najczęściej wybierają (a nie co jest im wciskane :) ).

A pytacie co zmienić? Mamy XXI wiek, mi się marzy, żeby też onlinowo móc odsłuchać sprzęt. Wiem, wiem, po drodze zgubimy 3/4 dzwięku, ale sklep, który miałbym taki zestaw u siebie w sali odsłuchowej i umożliwiał taką interakcję byłby wyróżniający się. 

Edytowano przez Automatic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...