Skocz do zawartości

Obraz Branży na forum


Recommended Posts

9 minut temu, Automatic napisał:

A pytacie co zmienić? Mamy XXI wiek, mi się marzy, żeby też onlinowo móc odsłuchać sprzęt. Wiem, wiem, po drodze zgubimy 3/4 dzwięku, ale sklep, który miałbym taki zestaw u siebie w sali odsłuchowej i umożliwiał taką interakcję byłby wyróżniający się. 

W sumie przy dobrym mikrofonie , czy też kamerze , w stałych warunkach odsłuchowych , dla np. 3-4 tych samych utworów (różne style muzyki) była by szansa co nieco usłyszeć + dać pogląd klientom , którzy jednak nie mają czasu na odsłuchy , wycieczki itp. - s4home który "wypożycza" sprzęt mógłby mieć wtedy lekką przewagę na rynku , bo wstępnie klient mógłby posłuchać tego co mu się poleca , po drugie mógłby zamówić i w razie czego wymienić. Ewentualnie w przypadku braku nagrania z jakimś zestawem , można by dogrywać i dopełniać sobie bazę na youtube ;)

Sam wybierając kolumny kierowałem się poradami z forum , jednak docelowo w mój gust trafiło coś zupełnie innego co zostało mi polecone w salonie audio. Niby na youtubie polecane kolumny grały przyjemnie , jednak były zestawione z inną elektroniką i cóż przy mojej było kiepsko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Po co w takim razie sprzet audio skoro ten, ktory bedzie odtworzony z tabletu będzie w zaistnialym wypadku referencją.

Żeby już nie macić w głowach nowym, którzy czytają to forum i stwierdzają, że przez youtuba mozna coś usłyszeć. Bo coraz więcej takich glosow, ze niby nie ale...

Nie, nie można. To bzdura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Po co w takim razie sprzet audio skoro ten, ktory bedzie odtworzony z tabletu będzie w zaistnialym wypadku referencją.

Żeby już nie macić w głowach nowym, którzy czytają to forum i stwierdzają, że przez youtuba mozna coś usłyszeć. Bo coraz więcej takich glosow, ze niby nie ale...

Nie, nie można. To bzdura.

Jeśli masz dobre słuchawki to coś tam można.

Branża pytała jak może się rozwijać , ktoś zaproponował , nie ma się co oburzać - jest sporo filmików z rosyjskiego salonu audio , gdzie niektóre kolumny grają w 80-90% jak w rzeczywistości a to już sporo.

Nagrywanie telefonem i późniejszy odsłuch na takim badziewiu to inny temat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się, każdy nowy "audiofil" sprawdza najpierw właśnie youtuba itp. wyrabiając sobie zdanie, lub raczej ucząc się na co zwracać uwagę. Przecież wiadomo, że na całość odbieranego dzwięku ma wpływ najsłabsze ogniwo i jeśli to będzie tablet to .... :). Nie muszę tu chyba nic dodawać.

Jak chcesz już konkretnych zmian w istniejącym zestawie, to już jesteś w domu bo wiesz czego szukać (podbicia pasma, zmiany dzwięku, sceny) to bierze się pod pachę kolumny lub wzmak i goni do sklepu, lub testuje w domu, ale o takich przypadkach nie rozmawiamy. Pierwsze zestawy budżetowe w większości są kupowane bez zwracania uwagi na szczegóły. Możliwość prezentacji dzwięku online dodaje tylko  autentyczności do tych wyborów. Dopiero później się zaczyna gonić króliczka ...

Ja jestem trochę skrzywiony zawodowo (branża IT) ale jeśli dziś waga łazienkowa ma połączenie przez BT ze smartfonem to odsłuch online nie jest dużą perwersją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Automatic napisał:

Nie czarujmy się, każdy nowy "audiofil" sprawdza najpierw właśnie youtuba itp. wyrabiając sobie zdanie, lub raczej ucząc się na co zwracać uwagę.

Pierwsze słyszę.

A z opinią Krafta że sprzęt w podobnym budżecie gra podobnie się absolutnie nie zgadzam. Przez nasze ręce przewinąły się tony towaru i w tym samym budżecie są na prawdę produkty sięgające DNA i takie premium , nie mówiąc o tym że granie może być na prawdę różne. 

Jeśli by tak było to po co forum? 

Ostatnio 8na10 tematów to stereo za 4-4.5k to zablokuj od autorów niech nie piszą o kopiuj wklei im odpowiedź i już. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home - ilu masz w PL "audiofili" z grubą kasą a ilu ludzi chcących by lepiej grało ? Pewnie 1 do 99. Na kim masz szansę realnie i szybko zarobić ? Mimo iż powiedzmy 50% jednych i drugich porówna oferty to masz 0,5 audiofila do 48,5 innego potencjalnego klienta.

Jak normalna osoba szuka sprzętu ?

- sklepy typu media markt , euro rtv , niekiedy salony audio jeśli mają fajną www - jeśli coś wizualnie odpowiada , zaczyna się zagłębianie w temat , czytanie testów , sprawdzanie na youtube (testy,odsłuchy,itp.) , wrzucanie nazw w googla , czytanie niekiedy for.

Jako iż sprzętu jest teraz od groma to robi się mętlik , rejestrujemy się na forum audio i zadajemy pytania licząc na merytoryczną odpowiedź.

Niestety na forach często pojawiają się "forumowi audiofile" wyśmiewający innych którzy chcą np. zamienić soundbara na coś lepszego , a to ,że chce jakieś takie odpustowe kolumny , a to ,że oni wiedzą lepiej iż miłośnikowi disco polo potrzeba sprzętu do jazzu czy muzyki klasycznej ;)

Kolega który poradził filmiki z "odsłuchami" dał o tyle ciekawą propozycję o ile nikt tego w PL nie robi , nawet głupie pokazanie sprzętu , jak np. membrana się "buja" przy odpowiednim utworze może dać Wam pewną grupę klientów.

Z doświadczenia (innej branży) wiem iż na forumowych wyjadaczach trudno zarobić , bo oni najpierw wypytają dookoła i kto da te 1zł mniej od tego kupią nawet jeśli Wy im poświęciliście sporo czasu , tak więc jak to mówi Owsiak róbta co chceta :D

 

PS: gdybym kierował się odsłuchem z yt czy testami i opiniami to bym nabył bardzo kiepskie kolumny , niestety wszędzie polecane , realnie słabo grające (dla mnie)

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

Pierwsze słyszę.

A z opinią Krafta że sprzęt w podobnym budżecie gra podobnie się absolutnie nie zgadzam.

Nie możesz się ze mną nie zgodzić ponieważ nic takiego nie napisałem. Napisałem tak: "większość urządzeń w danym przedziale cenowym reprezentuje podobny poziom". W kolejnym poście napisałem też, że mimo iż słyszałem różnice w graniu różnych modeli kolumn, to wszystkie grały dobrze. Z zakupu każdej z nich można być zadowolonym. To własnie znaczy w tym przypadku "poziom". A że w każdej grupie produktów może się zdarzyć jakiś kompletny niewypał, to normalne. Ogólnie jednak poziom urządzeń w poszczególnych klasach jest wyrównany (choć nie grają tak samo!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na to wszystko z poziomu: "Przez nasze ręce przewinęły się tony towaru", bo 99% osób tak powiedzieć nie może. Na rynek pracy (czyli już niezależne finansowo) trafia pokolenie wychowane na smartfonach, internecie, onlinowości itp. więc pierwszy kanał zdobywania wiedzy to właśnie internet. Parę filmów z cyklu 'Posłuchaj naszych zestawów" to dobry początek na zachęcenie do rozmowy, przyjechania i posłuchania na żywo czy choćby zapytania o cenę. Ale w zasadzie to ja się nie znam i startuję właśnie z poziomu tych 99% ale mam zamiar znaleźć się niebawem w ekskluzywnym 1% :).

Edytowano przez Automatic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Pomysł zaczyna mi się podobać. Nie stać mnie na KEF-y Blade. To nie problem. Podpinam do TV "dobre słuchawki" (nie wiem, za 150 zł starczy?), odpalam filmik z YT i mam "80-90% jak w rzeczywistości". Dla mnie bomba! Po co przepłacać, jak (prawie) nie słychać różnicy?

Kraft wszystko idzie w tym kierunku, a amplitunery all in one, to też kiedyś był śmieszny wynalazek, nie sprzedają się dziś dobrze? Portale strumieniujące muzykę online zastępują płyty CD, czy jest lepsza jakość? - nie bardzo ale za to jest wygoda.

Dla mnie ciekawostką a propos youtuba jest to, że niektóre filmiki z prezentacją sprzętu lepiej brzmią na moim kiepskim zestawie niż ta sama muzyka z pliku czy spotify. I tu jest kolejny pomysł jak grać lepszą muzykę na kiepskim sprzęcie :).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft - nie wiem ile producentów,marek,modeli słuchałeś - ale gwarantuje ci, że jest różnica w brzmieniu, wykonaniu, mocy itp.

15 lat sprzedawałem te zabawki - a ponieważ najcześcięj sprzedawały się kolumny do 2tyś za sztuke, to mam dość spore doświadczenie z z przeszłości. Teraz są już nowe modele, ale zasada pozostaje taka sama - inżynierowie idą w swoje, rzadko diametralnie zmieniając brzmienie i charakterystyke kolumn. 

Rozumiem, że np wharfedale do 1,5tyś zagra podobnie jak np Heco 900?  to nam chcesz przekazać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje: "większość urządzeń w danym przedziale cenowym reprezentuje podobny poziom"

podaj modele kolumn w tym samym pułapie cenowym co grają na jedno kopyto i nie zauważasz żadnych różnic

PROSZĘ PODAĆ KONKRETNE MODELE kolumn do 1500zł -    może czegoś ciekawego się dowiem - rano chętnie poczytam

i bez złośliwości o chorągiewkach.

Edytowano przez Redakcja AUDIO
Odpowiedź zakończona nieuprzejmie, dlatego jej ostatnia część została usunięta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft chyba użył złego słowa, albo teraz próbuje odwrócić kota ogonem. Nie wiem. Podobny poziom? Wykonania rozumiem mi wyjaśniłeś że nie dźwiękiu. 

Więc wykonanie też może być zgłoś odmienne. Widziałem takie konstrukcje z których odchodziła okleina po przetarciu szmatka dwa razy. Oraz takie którym po wywróceniu nie stało się nic.

 

 

16 godzin temu, Kubakk napisał:

S4Home - ilu masz w PL "audiofili" z grubą kasą a ilu ludzi chcących by lepiej grało ? Pewnie 1 do 99. Na kim masz szansę realnie i szybko zarobić ? Mimo iż powiedzmy 50% jednych i drugich porówna oferty to masz 0,5 audiofila do 48,5 innego potencjalnego klienta.

Jak normalna osoba szuka sprzętu ?

A tu masz całkowitą rację. Ja się z tobą nie sprzeczam. 

Audiofilskie klocki mają swoją akcyzę. Sprzedawane są w wybranych salonach gdzie lepiej "pilnować" ceny. I tam nikt jak tu na forum nie boje się o klienta dając lepszą cenę. Bierzesz prestiż za który płacisz albo nie.

A to że problem jest jak ludzie szukają....

Nie problem jest jak ludzie znajdują odpowiedzi na swoje pytania. Fora, recenzje , opinie i masa pierdol z sieci powoduje właśnie to że jest jak jest. 

"Im więcej czytam tym mniej wiem"

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno dawno temu, jak pracowałem w media, zaraz na początku - przyjechała do nas pewna "mała kolumienka"

GrandHigh 5000 -  (ważyłą chyba z 30kg - ogromna maszyna) ta kolumna została do dzisiaj w mojej pamięci.

Nie kosztowała jakoś przesadnie dużo, ale te wykonanie (płyta mdf), piękna kolumna, jakościowo malinka, a brzmienie - myślę, że biła i dalej bije większość kolumn do 2tyś za sztuke. Zapamiętałem ją bardzo pozytywnie  i ze względu na wygląd i jakość brzmienia.

Jeśli jest tu ktoś, kto miał okazje słuchać tych kolumn - myślę, że potwierdzi moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kraft napisał:

Napisałem tak: "większość urządzeń w danym przedziale cenowym reprezentuje podobny poziom". W kolejnym poście napisałem też, że mimo iż słyszałem różnice w graniu różnych modeli kolumn, to wszystkie grały dobrze. Z zakupu każdej z nich można być zadowolonym. To własnie znaczy w tym przypadku "poziom". A że w każdej grupie produktów może się zdarzyć jakiś kompletny niewypał, to normalne. Ogólnie jednak poziom urządzeń w poszczególnych klasach jest wyrównany (choć nie grają tak samo!).

Panowie, czytam tego posta i czytam i nie wiem, skąd taka trudność w jego interpretacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażenie „gra na podobnym poziomie” nie oznacza „gra podobnie” czy wręcz „tak samo”

Jeżeli założymy sobie że (w uproszczeniu) opisujemy kolumnę 4 parametrami a literki od A do F oznaczają klasę danego parametru, A- oznacza najlepiej F - najgorzej to możemy sobie wyobrazić.

AAAA - super kolumna bez wad

FFFF - nie tykać ;)

 

CBCB

BACC

BBCC

CCCB

BBDC

beda reprezentowały dość zbliżony „całościowo” poziom grania podczas gdy poszczególne parametry bedą sie różniły.

mysle ze o to chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fafniak - tak można wszystko określić

tv "świecą na podobnym poziomie",  aparaty robią zdjęcia na podobnym poziomie itd - nie będę rozwijać tematu - bo szkoda czasu

czy tzn znaczy, że cokolwiek kupimy zagra na tyle podobnie, że nie ma sensu robić odsłuchów?

przypominam, że to "FORUM AUDIO" - więc takie forum, na którym doszukujemy się właśnie tych różnic - i o dziwo dla was - takowe znajdujemy.

 

hasła typu "wszystko gra na podobnym poziomie" - raczej spodziewał bym się od osoby, która ma mikro wieże w domu, nie jest fanem dobrego brzmienia, i w sumie wszystko jedno co gra, ważne żeby plumkało. Ale skoro tak Kraft mówi- to nie wiem co robi na tym forum - skoro to i tak gra na jedne kopyto. A skoro gra na jedno kopyto - to po co przepłacać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...