Skocz do zawartości

Obraz Branży na forum


Recommended Posts

9 godzin temu, audiowit napisał:

Słyszą, słyszą :) tylko ze włos się na glowie jeży i czasem już lepiej odpuścić, bo jak widzisz ciężko kogoś przekonać.

Ubolewan nad tym, ze na tym forum rozmawia się w znakomitej większosci o takim sprzęcie i, że ktoś to czytając moze dojść do wniosku, ze nie warto przepłacać ;)

Włos się raczej jeży na głowie jak człowiek widzi że najprostsze sformułowania są dowolnie interpretowane przez czytających. Jak dowolna wypowiedź może być przekręcona tak by „przyłożyć temu po drugiej stronie druta”.

Kwestia niesłyszenia różnic została tu wykreowana przez samego @GleNinja i rozdmuchana do postaci „wszystko gra tak samo”. Nie wiem po co ale widocznie ten forowicz tak ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja ocenię, a raczej napiszę o swoich odczuciach, bo się wciągnęłam w temat :) Chyba wiem, o co chodziło Kraftowi :) Sprzęt do testów w "AUDIO" jest łączony według kryterium cenowego, np. Zespoły głośnikowe 20 000 - 23 000 zł. Chodzi o tę samą półkę produktów. I nie w tym rzecz, że kolumny z tego samego pułapu cenowego będą grały tak samo, ale że w przestrzeni dla nich zarezerwowanej nie będą od siebie tak odstawać jak np. KEF-y Blade i Monitor Audio MR6, których porównywanie po prostu nie ma sensu. Dobrze kombinuję? :) 

A tymczasem Panowie nie denerwujcie się na siebie, fajnie się czyta rozmowę o branży :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 08:18, Fafniak napisał:

Wyrażenie „gra na podobnym poziomie” nie oznacza „gra podobnie” czy wręcz „tak samo”

Jeżeli założymy sobie że (w uproszczeniu) opisujemy kolumnę 4 parametrami a literki od A do F oznaczają klasę danego parametru, A- oznacza najlepiej F - najgorzej to możemy sobie wyobrazić.

AAAA - super kolumna bez wad

FFFF - nie tykać ;)

 

CBCB

BACC

BBCC

CCCB

BBDC

beda reprezentowały dość zbliżony „całościowo” poziom grania podczas gdy poszczególne parametry bedą sie różniły.

mysle ze o to chodziło.

Też mi się wydaje że Kraftowi o to chodziło - nawet w powyższy wpisie starałem sie wyjaśnić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gra na podobnym poziomie" - to było ogniwo zapalne

I z tym się nie zgodziłem - nawet zbyt żywiołowo zareagowałem.

Bo od razu przychodzi mi na myśl kilka kolumn w podobnej cenie - 1200-1500zł za sztukę i określenie ich że grają podobnie

No jeśli w porównaniu bierzemy pod uwagę kolumny przykładowo: Tannoy 7.4, Wharfedale diamond 230, Klipsch R26 i Heco 900 - i określimy ich granie jako "grają na podobnym poziomie" - to sorry - ale na forum audio - takich określeń być nie powinno.

Kolumny podane przeze mnie - grają zupełnie inaczej, nawet jak z innej bajki niektórzy powiedzą, którzy mieli okazję je słyszeć. 

Jeśli ktoś słuchał tych kolumn i dalej twierdzi że grają na podobnym poziomie - to faktycznie nie ma co dalej brnąć w temat

 

Ale tak zgodzę się, że są kolumny które brzmieniowo są zbliżone - i różnią się drobnymi rzeczami, ale z reguły te różnicę są zauważalne - i wtedy bierzemy pod uwagę te, które nam najbardziej odpowiadają

 

czy kolega fafniak - zrozumiał o co mi chodzi, czy jakoś doprecyzować?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, GleNinja napisał:

"gra na podobnym poziomie" - to było ogniwo zapalne

...

czy kolega fafniak - zrozumiał o co mi chodzi, czy jakoś doprecyzować?

Nadal jak widać jest ogniwo zapalne - bo miał być wątek o BRANŻY, a ostatnio jest o czymś innym.

Jak widać już parę osób wyjaśniało, że nie chodzi o podobne granie (np. tak samo detalicznie, równie ostro, zbyt jasno), ale o granie na określonym poziomie jakości (czyli w danej kategorii cenowej mogą być kolumny słabe, dobre, bardzo dobre itd). Co nie wszystkim może pasować (np. niektórzy wolą bardziej szczegółowe granie, inni bardziej lampowe itd).

Więc jak ktoś tego nie rozumie (a na razie jest to głównie jedna osoba, która cały czas w dziwny sposób drąży temat), to niech to sobie (i innym) usiłuje wyjaśnić na PW a nie w tym wątku! Bo kolejne "czepianie się" czy mało sympatyczne zarzuty o brak czytania ze zrozumieniem poskutkują karnym urlopem i/lub usunięciem wpisu. Więc "doprecyzować" może już nie być okazji.

Pozdrawiam
PS. GleNinja: jak piszesz o Kolegach, to z szacunku do innych wypada ich nick pisać z dużej litery. Więc np. na Forum AUDIO jest Fafniak, a nie "fafniak". To tak dla wyjaśnienia i na przyszłość, powinno się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując ostatnią aktywność i tematykę naszego forum dochodzę do wniosku, że branza ma tu niezły obrót. Dlatego jest tu tak wiele porad w kwestiach sprzetu budżetowego. Boli mnie to trochę bo forum zmieniło się w sklep. Chyba to mniejsze zło niż klienci w marketach elektronicznych. Niemniej to przykre, ze zamiast forym audio mamy tu forum sprzedajemy dla forumowiczów tanio...

Mnóstwo wpisów zalewających forum jak z karabinu maszynowego ma swój wymiar w $. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mamy wysyp "audiofili" narzucających innym (np. takim chcącym zakupić KD 5.0) swoją wolę iż potrzebują stereo 2.0 najlepiej za minimum 8tysi ;)

Obojętne iż ktoś nie ma budżetu , nie ma pomieszczenia by lepszy sprzęt zagrał dobrze , nie ma czasu na odsłuchy super sprzętów , i ogólnie.

Jak już wspominałem 99% osób na forach / klientów salonów audio , chce budżetowo - tak więc audiowit stanowisz być może ten 1 pozostały % , zazwyczaj masz spore pojęcie , orientujesz się w używkach , jesteś słabym klientem dla branży.

A jak chcesz pogadać o sprzęcie zapisz się do klubu audiofilskiego , spotkanka live , pogadanki przy whisky ... ;) takie są realia , nie ma co narzekać

Dawniej w PL nie było tylu sprzętu dostępnego , dzisiejsi "audiofile" wtedy brylowali w diorach,unitrach,tonsilach,technicsach (jak ktoś mógł sobie sprowadzić z RFN-u) ,a teraz ? Tonsil bee , technics bee , itd. śmieszne lecz prawdziwe są nowe pro elo marki w PL ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audiowit napisał:

Obserwując ostatnią aktywność i tematykę naszego forum dochodzę do wniosku, że branza ma tu niezły obrót. Dlatego jest tu tak wiele porad w kwestiach sprzetu budżetowego. Boli mnie to trochę bo forum zmieniło się w sklep. Chyba to mniejsze zło niż klienci w marketach elektronicznych. Niemniej to przykre, ze zamiast forym audio mamy tu forum sprzedajemy dla forumowiczow tanio...

Mnustwo wpisow zalewajacych forum jak z karabinu maszynowego ma swój wymiar w $. 

Szukałem na tym jak i na innych forach pomocy i dostałem konkretne propozycje i ceny (choć akurat nie tutaj i trochę się zawiodłem) - z mojego punktu widzenia jestem zadowolony, dostałem nawet więcej niż oczekiwałem. Do jakich celów zostały utworzone fora - aby nieść pomoc i informację do wszystkich i ten cel jest realizowany.

Jeśli Tobie się to nie podoba jaki problem założyć zamkniętą dyskusję wśród zaproszonych/wyselekcjonowanych osób?

Co do narzucania innym swojego zdania - każdy ma swój rozum jeśli podda się manipulacji to jego sprawa, mądry wyciągnie słuszne wnioski. Ja jestem tu w zasadzie tylko chwilowym gościem, mam problem i szukam pomocy. Moje odczucia do tego forum są niestety negatywne, zainteresowanie moim problemem jest dokładnie zerowe, odpowiada jedna osoba i to pobieżnie, nie wnosząc żadnych konkretów. Czyli w zasadzie po co tu w ogóle wchodziłem?

Narzekasz "że branza ma tu niezły obrót" ale jakoś pomocy od Ciebie nie otrzymałem.

Przy okazji, popraw proszę błędy ortograficzne bo oczy "Mnustwo" bolą i używaj proszę polskich znaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Obserwując ostatnią aktywność i tematykę naszego forum dochodzę do wniosku, że branza ma tu niezły obrót. Dlatego jest tu tak wiele porad w kwestiach sprzetu budżetowego. Boli mnie to trochę bo forum zmieniło się w sklep. Chyba to mniejsze zło niż klienci w marketach elektronicznych. Niemniej to przykre, ze zamiast forym audio mamy tu forum sprzedajemy dla forumowiczów tanio...

Mnóstwo wpisów zalewających forum jak z karabinu maszynowego ma swój wymiar w $. 

Nic prostszego... zakasać rękawy, włączyć słownik i zacząć odpowiadać, pomagać

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale to forum audio, a nie spozywczak. W tej chwili nie ma to z nim nic wspólnego? To forum reklamowe jednego sklepu. Nawet reszta branzy się wyniosla :).

Przykro mi, ze jestem tym jednym procentem. Jest tylko naganianie na sprzęt, ktory po zepsuciu sie po 5 latach zniknie w odmentach audiohistorycznej nicosci. Nie trzeba wydawać wiele żeby mieć dobry sprzęt. Nie istnieje tylko sprzęt nowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest grupa ludzi którzy chcą używki , kręci ich szukanie , wymienianie np. co roku kolumn itd. ale jest też 99% ludzi którzy chcą kupić i zapomnieć , nie mają nawet wielkich wymagań.

Zresztą zakładając temat jakiegoś nowego sprzętu , ktoś się pochwali , opisze , po chwili znajdą się chętni by też mieć taką nowinkę i czerpać radość z jej używania - nie ma się co dziwić iż branża wtedy wkracza i pomaga w zakupie na rabacie. A to czy nowe sprzęty długo pożyją to trzeba się pogodzić z obecnymi czasami.

Sam mam wzmak yamahy z lat 80 , ampli kd technicsa z 90-tych , kolumny tonsila z 90-tych , cd technicsa 90/00 , stary gramofon (gdzieś w piwnicy) , kaseciak-deck panasonica z 80-90 , na wsi być może jakiś zestaw unitry czy diory - w sumie nie wiem czy się chwalę czy żalę ;) wszystko działa , chociaż upływ czasu jest widoczny , ciekawe czy ktoś naprawia / tuninguje takie stare sprzęty. 

Nie ma się co oburzać iż branża sprawnie działa , s4home tutaj bardziej aktywne , inni chyba na audiostereo , ale też mogą nie mieć aż tyle czasu by odpisywać - ogarnianie w realu , fejsa , www też pochłania zapewne sporo czasu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Fafniaku ale jak sam widzisz jestem wymierajacym gatunkiem. Mam doradzać YB,16hz,WBA,haiku audio? Przecież ludzie nie kupią Polskich produktow bo funkcjonuje w naszej swiadomosci Technics i Marantz. Widzisz mnie nie stać na kolumny, ktore są najczęściej sprzedawane bo szkoda by mi było kasy na kawalek tektury i plyty meblowej. Ja jestem z tych co lubią samochody, ktore były produkowane żeby latami służyć, mebli z drewna, i ladnych kobiet :). Półśrodki to nie dla mnie. Jak mam w takim razie komus to polecać.

Nie dziwię się branży. Darmowa reklama, poczucie, ze rozmawiasz z kumplem nie sprzedawcą. Nieobeznanie w sprzęcie. Są wdzieczni bo nie wiedzą co mogli by mieć z używek. Pewnie gdybym chcial zarobić kasę też tak bym zrobił. Na szczęście audio jest moim hobby. Ja mogę Wam polecić prawdziwe audio wcale nie tak wielkich pieniadzach robione przez ludzi, ktorzy się tym pasjonują. Po co kupujecie te nowe, niewiele warte komponenty. Za podobne pieniadze wejdziecie na ebaya,alle,olx i znajdziecie. Z wielu,wielu rzeczy używanych jakie kupiłem nic mi się nie zepsuło...

Tak, ze jesli chodzi o branżę, doceniam to, że doradzają. Podziwiam stworzenie systemu wabienia klientow ale jestem ostrożny w pianiu. 

Wiadomo, są mniej lub bardziej uczciwi sprzedawcy. Zyczę Wam, żebyscie mieli do czynienia zawsze z tymi drugimi.

Kubakk, raz na rok nowe kolumny? Przecież bym zdechł z nudów ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... nie lubię narzekać, to pochwalę. Chcę pochwalić sklep (incydentalnie serwis) Soundpower p. Piotra Ł.
Chyba panowie (właściciel i pracownicy) nie udzielają się na forach audio, więc nie istnieją dla większości. Nigdy nie czułem się namawiany i tych kilka odsłuchów (w starej siedzibie i w nowej) spędziłem miło i w kulturalnym towarzystwie. Sklep internetowy nie jest może szczytem UXu, ale ja wolę obcowanie (proszę bez heheszków) klasyczne, czyli spotkania osobiste.

Chciałem też pochwalić pana z Top HiFi na Nowogorodzkiej w Warszawie, który był bardzo pomocny, wpuścił mnie przed czasem otwarcia (parę minut, ale zawsze, kiedy przyjechałem ze swoimi (wypożyczonymi z Soundpower z resztą) kolumnami na odsłuchy. A była to sobota.

W sobotę też kiedyś byłem na odsłuchach w Ministerstwie dźwięku i też to było bardzo pouczające spotkanie. Miło i kulturalnie, bez poganiania.

Współczuję trochę pracownikom Planety dźwięku na Tarczyńskiej w Warszawie, bardzo uprzejmi i pomocni, ale pokój odsłuchowy to jakaś porażka.

A i też w sobotę sklep Polpak na Jerozolimskich. Panowie dzielnie nosili kolumny, aż miałem poczucie winy.

A i pochwalę p. Piotra z S4Home, u którego wprawdzie nic nie kupiłem, ale za to odbyliśmy nie zobowiązującą rozmowę na tym forum. :)

Chcę powiedzieć, że większość odsłuchów odbyłem w sobotę i tym bardziej szacun dla pracowników.

 

 

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, dostales becka bo pisaleś, ze dimondy Ci sie podobały? Trzeba bylo mi powiedzieć to dalbym temu komus becka.

Ja bym dal w ...buzie komus kto by powiedzial, ze dokonalem złego wyboru żony. To prawie to samo ;)

Co więcej. Zaczne wprost doradzać konkretne produkty, bo mam rozeznanie. I mam gdzieś kto, co pomysli.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Odradzam polecanie krajowych produktów. Za polecanie Pylonów dostałem bęcka, że moje wpisy "śmierdzą na kilometr". Tak w ogóle, to najlepiej nic nie pisać, bo za wszystko można oberwać. Branża chociaż obrywa za jakąś tam potencjalną gratyfikację.  

olej kretyńskie insynuacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

branżowcy są dużo lepszej sytuacji - mają w swoich salonach sporo sprzętu, odsłuchują razem z klientami i nie rzadko sami  z nudów bądź ciekawości. Mają spore rozeznanie w sprzęcie.

natomiast czy uczciwie doradzą to już inna kwestia

Forumowicze natomiast  - owszem mają rozeznanie w kilku sprzętach i kilkoma kolumnami, ale odsłuchują to w studio - natomiast finalnie w domu grają na jednym wzmacniaczu lub KD -   a jak wiemy  tylko odsłuch w domu przez dłuższy okres, może nam dać ostateczne info o odsłuchu danego zestawu

Fajnie jeśli 2 lub więcej użytkowników ma dane kolumny i może się wypowiedzieć - jeśli są spójne info - to jest już mocny przekaz do klienta, który interesuję się konkretnym sprzętem

 

odnośnie branżowców - zawsze będzie podejrzenie - że ma w tym jakiś ukryty cel, że akurat to poleca itd - ale też nie dajmy się zwariować i na każdego patrzeć podejrzliwie i jak na oszusta. Kilka sklepów - dostaje dobre opinie od forumowiczy- więc nie ma tak źle, jak co niektórzy myślą :0

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle. Niestety audio to duża konkurencja, a branżowcy stosują wszystkie możliwe chwyty. Salony to pikuś ale już nie tak duzy pikuś dla osób zupelnie zielonych. Są jeszcze serwisy, naciagacze sprzetu używanego. Ale są uczciwe salony i pożądne firmy. Dlatego mam swoje typy w polskich firmach, ktorych włascicieli znam od lat. Natomiast poczatkujacy jest bezbronny.

Już trochę poobracalem sie w tym srodowisku i znam powiązania. Na forum też trzeba być ostroznym. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie...

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit - w sumie po Twoich wpisach zmotywowałem się by wyciągnąć stary wzmak stereo yamahy. Jako iż zrobiłem filmiki z onkyo , to i nagrałem na tych samych 2 utworach z yamahą , jest różnica. Tak jakby yamaha grała naturalniej , onkyo tak jakby trochę podkręcało różne częstotliwości.

Yamaha to produkt lat 80 , made in japan , 15 lat w piwnicy leżała , onkyo nówka ;) Niestety w yamaszce nie działa 1 guzik wzbudzania głośników , a ten który działa jest dla zestawu kolumn gdzie pin plusowy nie kontaktuje (musiałem śrubokrętem zblokować by grało) , pokrętła też potrafią zaszumieć - dlatego pytałem czy ktoś regeneruje takie sprzęty czy też tuninguje by coś tam polepszyć.

Ewentualnie jakiś przedwzmacniacz lampowy dla gramofonu - ciekawe czy coś by poprawił w podłączeniu do onkyo hmm - dobra koniec OT

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro yamaha leżała trochę w piwnicy to daj jej pograć ze 2 tyg. Sprzęt, ktory dlugo leżał nieużywany dochodzi dosć dlugo do siebie. Zagra jeszcze lepiej. 

Myslę, że z takimi pierdułkami możesz udać się do pierwszego, lepszego serwisu. Pewnie się bedą trochę dasali, ze to staroć ale jak normalnie zagadasz to zrobià. Czasem jak jest prawdziwy elektronik, a nie wymieniacz to nawet się ucieszy.

Masz typową bolaczkę potencjometrów. Nie daj sobie psikać contactem po elektronice tylko poproś zeby wyczyscili lub wymienili. Ktory to model yamahy?

Kiedyś siedzialem troche w starociach. Teraz dla mnie nie ma znaczenia ile lat ma sprzęt. Ma grać na najwyższym poziomie.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...