Skocz do zawartości

Kolumny pod Yamahe R-N602


Koroner

Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim. To mój post numer jeden, ale forum czytam już od jakiegoś czasu. Właśnie dzięki temu forum nie kupiłem czegoś czego bym pewnie później żałował. A więc do rzeczy. Początkowo chciałem kupić jakiś gotowy mały zestaw audio w budżecie ok. 2000-2500 zł, tak by po prostu grało. Ale dosyć dużo wpisów na tym forum znalazłem że to wcale nie taka super sprawa, że takie kolumny sprzedawane w kompletach są "średnie". Następnie doszedłem do wniosku że w sumie nie potrzebny mi CD, bo słucham tylko radia internetowego i muzyki ze Spotify no i może dobrym wyborem w mojej sytuacji byłby odtwarzacz sieciowy. No i pomyślałem że te  +/- tysiąc złotych mógłbym spokojnie dołożyć jeśli w zamian dostanę coś dużo lepszej jakości. Dużo tutaj nowych forumowiczów szukało podobnych sprzętów, więc i informacji znalazłem dużo. Polecane były przez wiele osób odtwarzacze firm Onkyo, Pioneer czy Yamaha i je brałem w sumie pod uwagę. No i mocno przypadkiem stałem się posiadaczem Yamahy R-N602. Odkupiłem za 1700 złotych zapudełkowany, nowy odtwarzacz z pełną polską gwarancją. No i teraz zostało mi do dokupienia komplet kolumn pod ten konkretnie odtwarzacz.

Kolumny były by ustawione w pokoju ok.25 m2. Muzyki którą słucham jest dosyć różnorodna. Są to takie zespoły jak The Cure, Kult, Armia, The Clash, Lacrimosa, trochę koncertowych albumów, ale jakiś hip-hop też się znajdzie. Więc ciężko tu mówić o jakimś jednym konkretnym gatunku. Trudno mi opisać czego oczekuje od brzmienia tychże głośników i chyba nie umiem tego opisać. Nie lubię przesadzonego basu, lubię słyszeć szczegóły. Większość czasu będę słuchał jakiegoś radia, czy muzyki niezbyt głośno ustawionej. Ale raz na jakiś czas chciałbym przyłomotać tymi drewnianymi pudełkami. Budżet jaki chciałem przeznaczyć to góra ok. 1500 złotych za komplet nowych kolumn podstawkowych. Chyba że te parę stówek sprawiło by że poczuł bym różnicę. Nie skreślam też używanych kolumn gdybym to ustrzelił jakąś okazję w dobrym stanie na gwarancji w mojej okolicy. I teraz co byście polecili pod ten konkretny model do takiej muzyki. W takim budżecie dostałem ofertę na chwalone tu przez niektórych Dali Zensor 3, Elac B6 trochę taniej i Indiana Line Tesi 260. Nie mam żadnych preferencji co do marki, wyglądu, kolorów czy kształtów. Poradźcie panowie na jakie modele zwrócić uwagę, czego szukać w takim budżecie. Pozdrawiam.

Edytowano przez Koroner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... a kiedy tą yamaszkę za 1700 nabyłeś? Dawno czy w ostatnich dniach?Coś czuję że jesteś "tym który mnie uprzedził...?...Ale mogę się oczywiście mylić...srebrna czy czarna?? Możesz kliknąć na priv kilka szczegolow.

Jak chcesz trochę info o rn602 to poczytaj mój pierwszy post...W nim właśnie dojrzewałem przez pewien czas do kupna tej Yamahy.pozdr?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pierwsza sprawa to rodzaj kolumn - do 25m2 lepszą opcją byłyby kolumny podłogowe. Natomiast jeśli możemy liczyć się z pewnymi kompromisami w ilości basu, można zastosować kolumny podstawkowe.

W przypadku kolumn podłogowych zwróć proszę uwagę na Pylon Audio Pearl 25. To mocne, uniwersalne kolumny, które idealnie sprawdziłyby się w Twoim systemie. Z kolumn podstawkowych na pewno sugerowałbym Dali Zensor 3. W połączeniu z amplitunerem Yamaha takie połączenie zapewni także uniwersalny, lekko ocieplony dźwięk. Świetną opcją byłyby także francuskie monitory Focal Chorus 706. To świetna dynamika, szybkość i energia. To jedne z niewielu kolumn, które bez problemu dobrze nagłośnią Twój salon. Spójrz także na Monitor Audio Bronze 2 lub seria wyższa Silver 2. Na koniec propozycja bardzo dobrych klasowo monitorów, oferujących bardzo muzykalny, gęsty i niezwykle przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk - Kef Q350.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, poza wyżej wymienionymi propozycjami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłogowe nie bardzo jest miejsce. Niby pomieszczenie nie małe ale układ w pokoju jest taki i nie bardzo się to da zmienić. Dodatkowo to taki sprzęt powiedzmy na "przeczekanie" i możliwe że za jakiś czas będę wymieniał na coś innego. Używane kolumny chętnie bym kupił, ale tylko takie gdzie mam pewność ich stanu i pochodzenia. Taki człowiek jak ja nie wiele się zna w tym temacie i oszczędzając parę stówek pewno można się przejechać na używanych kolumnach. Co innego gdybym miał możliwość że ktoś znajomy kupił używał, lub okazyjnie OLX czy allegro od osoby która kupiła kolumny i jej nie podeszły po krótkim czasie. W innym wypadku to spore ryzyko. Tymi Focalami interesowałem się, ale nie brałem ich pod uwagę do odsłuchu bo przekraczają założony budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłem z powierzchnią podając że jest 25 metrów, ale podałem tak gdyż mieszkanie jest lekko wyższe niż standardowe (3 metry wysokości). Zmierzyłem teraz dokładnie pokój. Jest 3x5.5m czyli wychodzi ok. 18 m2. Nie bardzo jest miejsce na podłogówki, a przemeblowania nie ma trochę jak  zrobić by ustawienie tych podłogówek było optymalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a przy takich monitorach ile jest wymagane by były optymalnie odsunięte od ściany? Jakieś modele polećcie jeszcze by tak odległość mogła być jak najmniejsza.

Słuchałem zestawienia tej Yamahy z Deli Zensor Z3 oraz Indiana Line Tesi 261. Te pierwsze zdecydowanie większe zrobiły na mnie wrażenie, ale one muszą być chyba daleko odstawione od ściany. Te Elac B6 widziałem w dobrej cenie, ale tam też chyba Bass Reflex z tyłu. Posiada ktoś Yamahe RN602 i te Elac B6. Jak to się zgrywa ze sobą?

Edytowano przez Koroner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, według mnie dobrze, tylko wiesz to będzie mój pierwszy sprzęt w sumie. Moje ucho że tak powiem jest słabe i nie za dużo też odsłuchałem z racji że nie ma w mojej okolicy aż tak wiele sklepów/salonóww. Tyle że miałem jakieś odniesienie bo znalazłem ludzi w Domu Kultury co mieli jakiś tam sprzęt grający przyzwoitej klasy.I coś tam u nich posłuchałem. Napiszę co udało mi się posłuchać z tą Yamahą R-N602.

1. W dużej sieciówce  podpięto mi jakieś JBL arena, nie bardzo pamiętam nazwy modelu. Miejsce odsłuchu w sklepie więc średnio, ale jak przeleciałem 3 swoje utwory z playlisty wiedziałem już że tego nie kupię. Podobna sprawa z podpiętymi tam Wilson Raptor? Chyba nie przekręciłem nazwy. Też wiedziałem że ich nie chcę.

2. Line Tesi 261. Na nie po odsłuchu już prawie byłem zdecydowany. Słucham na nich różnej muzyki, dla mnie było przyzwoicie. Podobał mi się ich dźwięk.

3. Włączyli Dali Zensor 3 i odczuwalna była dla mnie różnica między nimi a Line Tesi i to wyraźna róznica. Nie bardzo umiem opisać o zasłyszanym z kolumn dźwięków. Ale ta kolumna jest taka chyba trochę uniwersalna i bezpieczna. Znaczy że fajnie to grało prawie z każdym rodzajem muzyki z mojej playlisty.Uszom moim się zwyczajnie te kolumny podobały.

4. W Top-Hi Fi podłączyli te Bowers & Wilkins 685 S2. Pierwszy lub drugi utwór miałem z instrumentami smyczkowymi. I po tych dwóch utworach chciałem te kolumny. Ale czym dalej szła playlista to coraz mniej mnie się one podobały. Nie wiem jakiej muzyki słuchasz, ale wydaje mi się że to super kolumna pod jeden rodzaj muzyki, nie bardzo uniwersalna. Dodatkowo cenowo była najdroższa z tych wszystkich. W sumie najdłużej ich słuchałem i tak samo jak początek tego słuchania mnie zadziwił na plus, tak na koniec więcej pojawiło się minusów.

Chciałem bardzo posłuchać Focal Chorus 706, ale nie znalazłem ich w mojej okolicy. U mnie sprawa rozwiązała się sama bo znalazłem używane parę tygodni Dali Zensor 3 w mojej okolicy w dobrej cenie. Ale gdyby nie to i tak pewno je bym kupił z tego zestawienia.

Na koniec napisze że słuchałem w Domu Kultury dwóch innych kolumn na innym zestawie. Nie pamiętam dokładnie modelu z czego muzyka była odtwarzana, wiem tylko że to Marantz jakiś segmentowy. Ale kolumny i ich nazwy pamiętam:

1. Studio Hertz Canton Grand. MASAKRA. Piękny dźwięk ale to chyba inna półka cenowa. Są chyba 2 x droższe niż Dali 3, ale to słychać było że powinny być droższe. Może to odtwarzacz Marantz robił różnicę, nie wiem. Nie miałem możliwości podłączyć ich do tej Yamahy RN602.

2. Checo 900 Style. Duże podłogowe kolumny. Piękne granie. Tu mi podpieli do Yamahy i było też super. Długo były włączone i wiele osób coś tam się znających mówiło że jest bardzo jak na taką półkę przyzwoicie. Tylko ja nie szukałem podłogowych, a nie wiem czy są mniejsze wersje tej kolumny i czy gra ona podobnie.

Ale tak jak napisałem na początku. Ja kiepsko się znam i myślę że moja ocena nie za wiele Ci da. Tym bardziej nie kieruj się nią bo może złe wyciągnąłem wnioski z tych odsłuchów i zwyczajnie może się okazać że brednie tu piszę. Mam nadzieje że nazwy sprzętu czy kolumn nie wiele przekręciłem. Pozdrawiam

 

Edytowano przez Koroner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś Piotrek, mówiłeś. Czytając forum to w niejednym temacie tak się kończy. Także dzięki S4Home i dzięki reszta forum za okazaną pomoc. Zobaczymy jak to w domu się sprawdzi. Piotrek Doradził byś czym podłączyć te kolumny. Jakiś konkretnych kabli szukać czy ufać sprzedawcy w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koroner napisał:

Agnieszka, według mnie dobrze, tylko wiesz to będzie mój pierwszy sprzęt w sumie. Moje ucho że tak powiem jest słabe i nie za dużo też odsłuchałem z racji że nie ma w mojej okolicy aż tak wiele sklepów/salonóww. Tyle że miałem jakieś odniesienie bo znalazłem ludzi w Domu Kultury co mieli jakiś tam sprzęt grający przyzwoitej klasy.I coś tam u nich posłuchałem. Napiszę co udało mi się posłuchać z tą Yamahą R-N602.

1. W dużej sieciówce  podpięto mi jakieś JBL arena, nie bardzo pamiętam nazwy modelu. Miejsce odsłuchu w sklepie więc średnio, ale jak przeleciałem 3 swoje utwory z playlisty wiedziałem już że tego nie kupię. Podobna sprawa z podpiętymi tam Wilson Raptor? Chyba nie przekręciłem nazwy. Też wiedziałem że ich nie chcę.

2. Line Tesi 261. Na nie po odsłuchu już prawie byłem zdecydowany. Słucham na nich różnej muzyki, dla mnie było przyzwoicie. Podobał mi się ich dźwięk.

3. Włączyli Dali Zensor 3 i odczuwalna była dla mnie różnica między nimi a Line Tesi i to wyraźna róznica. Nie bardzo umiem opisać o zasłyszanym z kolumn dźwięków. Ale ta kolumna jest taka chyba trochę uniwersalna i bezpieczna. Znaczy że fajnie to grało prawie z każdym rodzajem muzyki z mojej playlisty.Uszom moim się zwyczajnie te kolumny podobały.

4. W Top-Hi Fi podłączyli te Bowers & Wilkins 685 S2. Pierwszy lub drugi utwór miałem z instrumentami smyczkowymi. I po tych dwóch utworach chciałem te kolumny. Ale czym dalej szła playlista to coraz mniej mnie się one podobały. Nie wiem jakiej muzyki słuchasz, ale wydaje mi się że to super kolumna pod jeden rodzaj muzyki, nie bardzo uniwersalna. Dodatkowo cenowo była najdroższa z tych wszystkich. W sumie najdłużej ich słuchałem i tak samo jak początek tego słuchania mnie zadziwił na plus, tak na koniec więcej pojawiło się minusów.

Chciałem bardzo posłuchać Focal Chorus 706, ale nie znalazłem ich w mojej okolicy. U mnie sprawa rozwiązała się sama bo znalazłem używane parę tygodni Dali Zensor 3 w mojej okolicy w dobrej cenie. Ale gdyby nie to i tak pewno je bym kupił z tego zestawienia.

Na koniec napisze że słuchałem w Domu Kultury dwóch innych kolumn na innym zestawie. Nie pamiętam dokładnie modelu z czego muzyka była odtwarzana, wiem tylko że to Marantz jakiś segmentowy. Ale kolumny i ich nazwy pamiętam:

1. Studio Hertz Canton Grand. MASAKRA. Piękny dźwięk ale to chyba inna półka cenowa. Są chyba 2 x droższe niż Dali 3, ale to słychać było że powinny być droższe. Może to odtwarzacz Marantz robił różnicę, nie wiem. Nie miałem możliwości podłączyć ich do tej Yamahy RN602.

2. Checo 900 Style. Duże podłogowe kolumny. Piękne granie. Tu mi podpieli do Yamahy i było też super. Długo były włączone i wiele osób coś tam się znających mówiło że jest bardzo jak na taką półkę przyzwoicie. Tylko ja nie szukałem podłogowych, a nie wiem czy są mniejsze wersje tej kolumny i czy gra ona podobnie.

Ale tak jak napisałem na początku. Ja kiepsko się znam i myślę że moja ocena nie za wiele Ci da. Tym bardziej nie kieruj się nią bo może złe wyciągnąłem wnioski z tych odsłuchów i zwyczajnie może się okazać że brednie tu piszę. Mam nadzieje że nazwy sprzętu czy kolumn nie wiele przekręciłem. Pozdrawiam

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.no to teraz mam trzy rodzaje do wyboru.a miałam rzucać monetą ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Koroner napisał:

Mówiłeś Piotrek, mówiłeś. Czytając forum to w niejednym temacie tak się kończy. Także dzięki S4Home i dzięki reszta forum za okazaną pomoc. Zobaczymy jak to w domu się sprawdzi. Piotrek Doradził byś czym podłączyć te kolumny. Jakiś konkretnych kabli szukać czy ufać sprzedawcy w sklepie.

Jeśli nie wciśnie ci kabli z marzą 1000 procent to jest ok. I możesz je brać. 

20 godzin temu, Agnieszka napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.no to teraz mam trzy rodzaje do wyboru.a miałam rzucać monetą 

Daje ci możliwość odsłuchu a ty rzucasz moneta. ......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Jestem tu Nowy więc witam Wszystkich na wstępie. By nie zaśmiecać forum nowymi tematami podpinam się tutaj.. Mam 2500zł na wydanie i potrzebuję Amplituner Stereo do kolumn Acoustic Energy 103. Kupiłem z ekspozycji za 800zł więc wydawało się że warto.. Nikt ich nigdy nie poleca na żadnych forach - ogólnie o tych podłogówkach cisza użytkowników. Jakieś testy są itp ale nic więcej. Jakby się sprawowały z wspomniana wyżej Yamahą 602.. Czy np. 402 byłaby wystarczająca. :) Co do nich polecacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...