Skocz do zawartości

Kolumny pod Yamahe R-N602


Koroner

Recommended Posts

Kontynuuje temat. Podoba mi się to połączenie Yamahy RN602 z Dali Zensor 3. Dobrze finansowo mi to wyszło i ogólnie zadowolony jestem. Ale pomyślałem by dokupić dwie rzeczy:

1. Może zrobił bym dodatkowe miejsce do słuchania. Siedzę trochę przy biurku i pomyślałem że poza głośniejszym słuchaniem kupił bym kolumienki do słuchania muzyki przy biurku. Czy nadają się jakieś malutkie kolumny bluetooth by powiesić je na ścianie i podłączyć je pod tą Yamahę Rn602. A jeśli takie rozwiązanie ma sens to z jakim budżetem muszę się liczyć.

2. Stojaki na kolumny Dali Zensor 3. Polecicie jakieś konkretne modele czy firmy pod ten konkretnie model kolumn. Nie interesują mnie oryginalne standy za tysiaka. Chciałbym oczywiście kupić jak najtaniej, ale przyzwoitej jakości. Może popatrzę za używanymi na allegro czy OLX. Na co mam zwracać uwagę poza wysokością kupując takie stojaki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.

47 minut temu, Koroner napisał:

 kolumienki do słuchania muzyki przy biurku. Czy nadają się jakieś malutkie kolumny bluetooth by powiesić je na ścianie i podłączyć je pod tą Yamahę Rn602.

 Według mnie, rozwiązanie  o którym myślisz jest trochę bez sensu. Już wyjaśniam.

Bo jeśli to biurko jest w tym samym pokoju( lub nawet w pokoju w pobliżu ) to lepiej pociągnij z sekcji B speakers kabelki do tych kolumienek , ale kup wtedy oczywiście normalne-pasywne. Wtedy Dali 3 podłączasz pod sekcję speakers A, a tę druga parę pod B, a których chcesz słuchać to przełączasz sobie pilotem, lub smartfonem.

Takie kolumny aktywne z bth, możesz tak podłączyć, przez byle pod smartfon, tablet , grać będzie tak samo. Bo jak, a wzasadzie po co, tak chcesz podłączyć kolumny BTH pod Yamahę, na jakiej zasadzie ? Owszem Yamaha wyśle sygnał (muzykę) poprzez bth, ale niestety grać i odpowiadać ze brzmienie nie będzie ta yamaha, tylko symboliczny "podły wzmacniaczyk"  takowych kolumienek aktywnych:2_grimacing::|. Dodatkowo jakość sygnału bth to nie to samo co połączenie po kablu.  Taki bth to jest fajna opcja i "jakoś daje" radę przy tańszych słuchawkach, ale tutaj to bez sensu.

Tak więc kupując kolumienki aktywne dodatkowo z BTH płacisz dodatkową kasę za rzecz która nie jest Ci być może potrzebna i gra gorzej. Niestety takie kolumienki aktywne z bth powiedzmy z półki 1000zł-1200zł niestety jakością brzmienia do klasycznych pasywnych podobnej wielkości i za podobne pieniądze będą mieć dość daleko. Za połowę mniej możesz już wybierać w jakiś niedużych pasywnych monitorkach biurkowych .

Ad2. Używane można trafić za nieduże pieniądze. Dobrze że zwróciłeś uwagę na wysokość. Najlepiej, aby były metalowe, nie szklane. Ciężkie, gdzie noga, lub dwie, nogi są z solidnej rury. Czasami jest możliwość zasypania jej piaskiem. Podstawa powinna mieć regulowane kolce by się nie kiwała.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jacek75 za szybką odpowiedź. Dobrze wyjaśniłeś z tymi kolumnami BTH, wiem już o co chodzi i dostrzegam brak logiki w swoim rozumowaniu. U mnie problemem jest to że ten kabel muszę pociągnąć na drugą stronę pokoju, a pod dywanem trochę średnio. Mógłbyś podać fajnie grające modele takich niedużych, pasywnych monitorów biurkowych. Czas mnie nie goni, więc mogę się porozglądać za używanymi modelami w dobry stanie i na gwarancji.

Jeśli chodzi o standy to pod takie kolumny jak Dali Zensor 3 to według Ciebie w jakim budżecie da się trafić takie w miarę przyzwoite i używane stojaki. Wiem że trochę głupio zdane pytanie, ale nie mam zwyczajnie pojęcia w tym temacie i na co się nastawiaMoże znacie jakiś polecanych przez "środowisko" sprzedawców na allegro co robią takie stojaki w normalnych pieniądzach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie;) zawsze jest jakieś wyjście. Może masz możliwość puścić cienki kabelek  w listwach podłogowych ( zwykle jest tam miejsca sporo), albo kupić kabel głośnikowy pasujący pod dywan tzw. taśmy, są cienkie i płaskie niemal jak plaster. Co do modeli, cóż domyślam się, że pewnie nie za głębokie ( bo biurko i ściana), dobrze jak BR z przodu. Pewnie śr.głośnika też 10-11cm to optymalna wersja, wiadomo ma to swoje ograniczenia, ale na biurko, przy bliskim odsłuchu w sam raz. Przyd komputerowych mydelniczkach to i tak "hiend".

Co do stojaków to widziałem niedawno na olx, firmy Atacama za 300zł, tak więc są okazje, nie muszą być firmowe ważne by spełniały rolę. Były solidne i pasowały tobie wymiarami, mam na myśli wysokość i górną platformę. Choć szkoły są dwie, niektórzy piszą że może być mniejsza od podstawy kolumn, inni że raczej w obrysie. Warto ustabilizować kolumnę z podstawką blu- tack'iem, lub czymś podobnym. artykuły https://audio.com.pl/vademecum/faq/audio-zespoly-glosnikowe/18334-czy-do-podstawkowych-zespolow-glosnikowych-potrzebne-sa-specjalne-firmowe-standy 

i http://www.hifi.pl/porady/kolumny-podstawki.php

PS. Oj, jeszcze 2 wpisy i strzeli mi 5 tys postów... jakby zliczyć to masa "pisarskiego" czasu.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny chciałbym ustawić na jakiś podstawkach delikatnych przymocowanych na ścianie, na wysokości powiedzmy moich uszu gdy siedzę przy komputerze. W listwie nie pójdzie bo to ciężkie, drewniane listwy "starej daty". Ale piękna sprawa z tymi taśmami. Popatrzę i poczytam o takim rozwiązaniu. Dzięki za wskazówki i pomysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koroner napisał:

Ale piękna sprawa z tymi taśmami. Popatrzę i poczytam o takim rozwiązaniu.

Jest pare modeli płaskich kabli głośnikowych w cenie około od 10 do 20zł za metr: popularny jest Jantzen (kilka modeli o różnym przekroju), masz Monstera w wersji mini (czarny) i zwykły, pojawia się też czasami Belkin, Jamo i jeszcze pare innych (oraz okablowanie do car-audio).
Przede wszystkim zorientuj się jakiej długości potrzebujesz oraz ile możesz przeznaczyć na ten cel.

No i trzeba pamiętać o tym, ze niektóre kable flat mimo iż są płaskie, to jednak mają sporą grubość.
Oraz że wiele zacnych firm ma w swojej ofercie płaskie kable - ale sporo kosztujące (w cenie zapewnie zdecydowanie przekraczającej Twój budżet - raczej nie będziesz wydawał połowy wartości 602 na kable na tył O.o ).

Z małych i niedrogich kolumienek można polecić JBL Control One (używane, bo nowe kosztują sporo). Mają otwór basrefleks z przodu, ale ich zaciski głośnikowe przyjmują tylko gołe kable (co chyba nie będzie dla Ciebie problemem).
Jeśli zastosujesz porządne uchwyty do mocowania kolumn do ściany (tak by się pewnie trzymały, a nie latały przy większych głośnościach), to moze być to niezłe rozwiązanie. Alternatywą będą dodatkowe nieduże podstawki na biurko, na których postawisz kolumny (by był na linii odsłuchu - oś głośnika wysokotonowego).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2017 o 15:04, Koroner napisał:

Mówiłeś Piotrek, mówiłeś. Czytając forum to w niejednym temacie tak się kończy. Także dzięki S4Home i dzięki reszta forum za okazaną pomoc. Zobaczymy jak to w domu się sprawdzi. Piotrek Doradził byś czym podłączyć te kolumny. Jakiś konkretnych kabli szukać czy ufać sprzedawcy w sklepie.

Pozwolę sobie podpiąć do tego pytania :-) Chciałbym trochę ocieplić dźwięk. Yamaha R-n602 + Dali sensor 3. Mam w tej chwili Profigold 4mm. I drugie pytanie do posiadaczy takiego zestawu. Czy wam też burczy w kolumnach ? Czy to może źle podpięty kabel głośnikowy, problem z prądem itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie burczy. A jeśli ktoś posiada Yamahę RN602 to może odpowiedzieć na pytania:

1. Jak zrobić by jakość odtwarzanego programu 3 polskiego radia była w jak najlepszej jakości na tym odtwarzaczu.

2. Czy Tidal w jakości Hi-Fi puszczany przez bluetooth może być gorszej jakości niż puszczane na tym samym sprzęcie Spotify za pomocą wifi poprzez funkcje Spotify Conect. Nie wiem czy z moim uchem jest coś nie dobrze, ale Spotify w gorszej jakości lepiej słychać niż Tidal w jakości Hi-Fi. W czym może być problem? Ogólnie jak można uzyskać najlepszą jakość Tidala na tym odtwarzaczu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfm23 problemów może być parę. Co do źle podpiętego kabla głośnikowego to nie sądzę, bo tu sytuacja przebiegła by bardziej dramatycznie, niemniej sprawdź czy są dobrze  osadzone w gniazdach.  Najlepiej zrób taki test, jeśli masz podpięte jakieś kable( np RCA) z tyłu amplitunera wypnij je wszystkie i posłuchaj, czy nie buczy grając np tylko z plików, radia www itd. Bardzo częstym problemem, buczenia w kolumnach jest podpięcie sprzętu audio razem z komputerem, komputer sieje sporo zakłóceń, które często mają taki objaw jak piszesz. Zazwyczaj pomaga podpięcie urządzeń na oddzielnych dobrych listwach filtrujących.

 

55 minut temu, Koroner napisał:

1. Jak zrobić by jakość odtwarzanego programu 3 polskiego radia była w jak najlepszej jakości na tym odtwarzaczu.

2. Czy Tidal w jakości Hi-Fi puszczany przez bluetooth może być gorszej jakości niż puszczane na tym samym sprzęcie Spotify za pomocą wifi poprzez funkcje Spotify Conect.

Ad1. Na tym jak i na każdym innym sprzęcie dobry sygnał uzyskać można dzięki dobrze ulokowanej antenie. 3ka nie była i chyba nadal nie jest liderem jeśli chodzi o łatwość odbioru, tak więc jeśli masz opcje poeksperymentuj z anteną ( to może być nawet dłuższy drut/przewód, choć bywa że i dobra antena wysoko na dachu nie pomaga)  . Ja korzystam z radia internetowego, pomijając mnogość typowych stacji tematycznych z konkretnym gatunkiem muzycznym, to przecież stacje "gadane" też mają swój odpowiednik w vtunerze, jakość jest zwykle względem problemów z eterowymi odpowiednikami bezkonkurencyjna i bez żadnych ale.

Ad2. Problem jest taki, że w przypadku transmisji po BTH strata jest słyszalna i sytuacja jaką opisujesz nie jest nadzwyczajna. Podobna sytuacja dotyczy np słuchawek podpiętych po kablu i po bth, nawet producenci tychże piszą, aby dla dla lepszej jakości podpiąć kabel. Z serwisów o których piszesz nie korzystam, choć czasem testowałem, również znajomi i uwagi są zbieżne. Osobiście często dziwię ludziom którzy z jednej strony ekscytują się "kolekcją " muzyki w formacie Flac np. w smartfonie, podczas gdy transmitując ją po bluetooth do tego, czy innego amplitunera robi się już mniej ekscytująco, a wystarczyłoby zgrać tę muzykę na pendriva i puszczać bez strat.

PS. I...5 tysięczny post.:$

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest podłączony bezpośrednio do gniazdka. W drugim wejściu w gniazdku jest listwa z resztą sprzętu. Pewne jest ze kiepsko u mnie z prądem. Skoki napięcia itp. Moze cos w tą stronę ? Sprawdzę też osadzenie kabli. A co do kabli , jakieś podpowiedzi odnośnie zmiany ?

Ps. Gratulacje z okazji 5 tysięcznego posta :-)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja tez  tu nowy,

szukam sprzętu, zestawu HiFi do4000zł, zakup odkładam już od kilku lat i teraz padło jest jakaś kwota przeznaczona i czytając fora i przeglądając oferty sklepów nie wiem czy sie na cokolwiek zdecyduję.

na tapecie miałem:

CA one - odpadło - brak radia internetowego

Marantz M-CR-611 - wypowiedzi i filmiki użytkowników - zawiesza nie  łączy z Wi-Fi, pilot nie działa, przerywa odtwarzanie, etc.

onkio 8150 - opinia Pana z jednego z salonów "płaski, nijaki"

teraz jest właśnie

R-N602 + wspominane zensor 3 - czy to juz to w tym budżecie ??

proponują mi również do tego amplitunera -  Acoustic Energy 100

pomóżcie proszę

chciałbym kolęd z winyli po babci posłuchać w te święta

pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz mogę śmiało polecić R-n602 + Dali zensor 3. W budżecie się zamkniesz. Wszyscy na forum doradzą Ci jedno : Nie słuchaj Pana z salonu tylko posłuchaj jak gra sprzęt.

- Onkyo ma dużo lepszą  aplikacje do sterowania dźwięk cieplejszy niższe pasma wyrazniejsze ( dla mnie zbyt sztuczne i na dłuższą metę męczące )

- Yamaha bardziej przejrzysta, jakby czysta. Ale gra od środka wzwyż

Ps. Swój sprzęt brałem 1,5 roku temu i yamaha trzyma swoją cenę.

Dlatego umów się na odsłuch i zdecyduj sam :-)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpiśrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ile razy byłem w salonie audio to mnie nigdy nikt nie namawiał do czegoś czego bym nie miał w planie (czy na liście swojej) ;)

Nie można kierować się gustem innych , każdy w muzyce szuka czegoś innego. Nagrałem filmiki z 2 kawałkami z ampli onkyo i wzmakiem yamahy , mimo yt słychać różnicę. Nie wypowiem się typu ciepło,ostro itd. jak grają bo moje pojęcie tych określeń może być rozbieżne z tym co myślą inni ,ale napis natural sound znajdujący się na froncie yamahy daje co nieco do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 20.12.2017 o 15:00, Koroner napisał:

U mnie nic nie burczy. A jeśli ktoś posiada Yamahę RN602 to może odpowiedzieć na pytania:

1. Jak zrobić by jakość odtwarzanego programu 3 polskiego radia była w jak najlepszej jakości na tym odtwarzaczu.

2. Czy Tidal w jakości Hi-Fi puszczany przez bluetooth może być gorszej jakości niż puszczane na tym samym sprzęcie Spotify za pomocą wifi poprzez funkcje Spotify Conect. Nie wiem czy z moim uchem jest coś nie dobrze, ale Spotify w gorszej jakości lepiej słychać niż Tidal w jakości Hi-Fi. W czym może być problem? Ogólnie jak można uzyskać najlepszą jakość Tidala na tym odtwarzaczu. 

Też mnie nurtowało to czy Hi-FI po BTH będzie ok, niestety są straty, chyba, że twój amplituner obsługuje bluetooth 4.0 z aptx wtedy powinno być w stanie przesłać FLAC. Z moich testów na Yamaha z multicast, Tidal puszczany z laptopa przez BTH brzmi wyraźnie gorzej niż Spotify Connect. Masz jeszcze alternatywę, strimować Tidal z komórki poprzez Wifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam! Jestem nowy na forum i chciałbym sięgnąć porad osób obeznanych w temacie.

Po pochlebnych opiniach nabyłem jakiś miesiąc temu, amplituner stereo Yamaha R-N602. Na tą chwilę mam podłączone aktywne monitory Alesis Elevate 5 za pomocą RCA do wyjścia liniowego. Wiem że to półśrodek, i dlatego myślę nad kolumnami podstawkowymi, które ładnie zagrają z R-N602.
 

Myślę nad polecanymi Kef Q350 oraz Dali Zensor 3. Pieniądze jakie jestem w stanie przeznaczyć to max 2500zł za parę.

Największym problemem będzie dobrać kolumienki pod pokój, w którym będą stały. Bo to mały "tramwaj" 12,5m2 (4,8m x 2,6m). Podłogówek nie dam rady wcisnąć między meble przy dłuższej ścianie, dlatego w grę wchodzą chyba jedynie podstawkowe. Na początek mam zamiar ustawić je na komodach za Alesisy. Kolejnym krokiem będzie podwieszenie ich na ścianie pod odpowiednim kątem. Dla lepszego zobrazowania sytuacji zamieszczam zdjęcie.

Co do upodobań muzycznych to słucham praktycznie wszystko: Głównie starsze składanki 80's, 90's, Soundtracki z gier i filmów, (Pop, Rock, Hip-Hop, Instrumental, Disco...) Typowe łubudu club techno omijam szerokim łukiem. Dużo czasu spędzam również przed TV (Konsole do gier, Netflix itp.) to też jest dla mnie ważny aspekt. Nie zależy na wielkiej mocy, bo mieszkam w bloku. Priorytetem jest by dźwięk ładnie się rozprowadzał po pokoju. Co do niskich tonów, to te które mam w Alesis Elevate 5 w zupełności mi wystarczają.

pokój.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz mógł zatem ostawić kolumn od ściany. Na twoim miejscu skłaniałbym się ku kolumną z przednim bas- reflexem. Przy ustawieniu kolumn z tylnim br przy samej ścianie będzie buczało.

Zwróciłbym uwagę na 2 konstrukcje z naszej oferty

B&W 685S2- wzorcowa stereofonia w tej klasie. Brzmienie dokładne, świetnie oddające wszystkie smaczki. Może nie są mistrzami w schodzeniu bardzo nisko, ale przy twojej małej kubaturze zupełnie wystarczy.

Indiana Line Diva 252- kolumny grające zdecydowanie cieplej, z niżej schodzącym basem. Lepiej sprawdzą się w gorzej zrealizowanych utworach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hide napisał:

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Z tych dwóch wymienionych kolumn, skłoniłbym się ku Indiana Line Diva 252. Tylko niepokoi mnie tylny BR. Czy jest może jakaś alternatywa dla Diva 252 ale z przednim wylotem? Tylko max 2500zł za parę.

i-indiana-line-diva-262-czarny.jpg

hmm a może 262 ? ma B-R z przodu , jak ponegocjujesz to może ~2500zł za parę ktoś Ci zrobi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbicie około 500zł? Aż takim optymistą to nie jestem. ;)
Nigdzie nie widziałem zdjęć tyłu obudowy Diva 252. Możliwe, że podołają z basem w moich warunkach. W opisie kolumn jest napisane, że posiadają zatyczki do bas-reflexów. Nie mam pojęcia jak to będzie grało z tymi zatyczkami i bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie za dobre położenie kolumn. Lepiej zostawić jak jest teraz. Co do kolumn to indiana linę diva może być ok. Na pewno sprawdź jeszcze kef q350 które świetnie grają z tą Yamaha oraz magnat quantum 753. Które z nich są najlepsze. Grają soczyście, detalicznie, dokładnie.

Mamy wszystkie na stanie aby wypożyczyć. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post ale czytam to forum od kilku lat. Obecnie planuję zmianę KD na stereo i zastanawiam się nad Yamaha R-N602. Zachęcają mnie głównie funkcjonalność sieciowa, tryb odtwarzania plików bez przerw, i wzmacniacz z dwoma tranzystorami na kanał jak w przypadku wzmacniacza A-S701. Realna moc według audio.com.pl to 2 x 110 W w stereo więc niewiele mniej niż w A-S701 gdzie jest 2 x 128 W. Muzyka, którą słucham jest bardzo różnorodna: pop, elektronika, czasami jazz, blues, swing. Ostatnio Jacek Skubikowski, Dżem, Wodecki, Turnau, Grupa Pod Budą, Gary Moore, Billy Joel, Dire Straids, itp. Posiadam kolumny Monitor Audio Bronze BX2 i na razie odpowiada mi ich brzmienie. Jak postrzegacie ten amplituner po jego kilkuletniej bytności na rynku? A może jego właściciele także się wypowiedzą czy nadal go posiadają i czy są zadowoleni z wyboru czy zmienili sprzęt na coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...