Skocz do zawartości

Kolumny pod Yamahe R-N602


Koroner

Recommended Posts

3 godziny temu, S4Home napisał:

Raczej wzmacniacz NAD 326BEE + Yamaha WXAD 10. Będzie dużoooo lepiej

Gdybyś mógł to poprzeć konretnymi argumentami byłbym wdzięczny (za i przeciw yamaha/nad). Chociaż i tak te NADy są paskudnie brzydkie a wygląd ma u mnie duże znaczenie. Słuchałem w MM Yamahy R-N402 podłączonej do jakichś podstawkowych Elaców i sygnatura dźwięku mi odpowiadała więc zastanawiam się dla tego nad wyższym modelem albo A-S701 plus odtwarzacz sieciowy z radiem internetowym i koniecznie z odtwarzaniem bez przerw (np. w muzyce elektronicznej). Do tego planuję jeszcze zakup CD koniecznie tej samej firmy i z tej samej linii modelowej ponieważ nie lubię "eklektyzmu sprzętowego". Pokój odsłuchowy to część ze skosem 4 x 3 metry z otwartego pomieszczenia (akustykę pomijamy :) - jest akceptowalna). Dodam, że wychowałem się na Technics'ie więc delikatna V-czka jest wskazana. Muzyki słucham głównie na niskim i nisko-średnim poziomie wzmocnienia. Tak to wygląda obecnie, z tym, że zamiast Klipsch'ów są MA Bronze BX2. Głośnik centralny i efektowe są chowane do szafki po seansie. Także subwoofer jest ukryty na stałe w szafce po prawej stronie KD - w dnie szafki jest wycięty otwór na głośnik i bassreflex więc dźwięk jest kierowany na podłogę. Jak widać ma być minimalistycznie i ładnie - nowe stereo będzie widoczne w miejscu KD.

P1000671m.jpg

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzięki za odpowiedź! Myk polega na tym, że ja trochę od tyłu - te kolumny już zamówiłem, bo trafiły mi się w okazjonalnej cenie. Zapoznałem się z nimi w Denonie na Marantzu Melody X i przy innych kolumnach tam dostępnych - w tym budżecie - te najbardziej mi odpowiadały. Więc kiedy trafiła się okazja nie wahałem się długo. A teraz do kompletu dobieram ampli. Sprzęt będzie stał w pokoju ok 20m2. Podstawki to jedyna opcja, nie mam szans tak zaaranżować przestrzeni, żeby weszły podłogowe. Co do muzyki, to trzeba znaleźć kompromis. Ze sprzętu będę korzystał ja i moja partnerka, która jest z tego pokolenia, że wszystko ma w telefonie, więc to ze względu na nią potrzebuję tych wszystkich funkcji sieciowych. Ja słucham generalnie muzyki gitarowej, raczej akustycznej i rockowej, ale bez ciężkich brzmień. Partnerka natomiast będzie słuchać popu w stylu Michaela Buble czy Edyty Geppert. 
ah, no i budżet jaki bym chciał przeznaczyć na ampli to do 2,5k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku gości u mnie zestaw Yamaha R-N602 z kolumnami Wilson EL-4. W sobotę doszły kable Cardas Audio 101. Przed zakupem sprawdziłem jak brzmią te kolumny z tym amplitunerem i jak na moje ucho było lepiej niż na tym, czego odsłuchiwałem wcześniej. Nie będę udawał, że umiem się wypowiedzieć szczegółowo o brzmieniu, ale na moje ucho jest  ono ciepłe. W takich powiedzmy swingujących, amerykańskich kawałkach (a la świąteczne z lat 60.) ze smyczkami czuję się otulony dźwiękiem. I jak dla mnie brzmi to wszystko naturalnie, szczególnie miło słucha mi się dźwięków fortepianu. Kolumny jak dla mnie mają dobrą szczegółowość i klarowność. W osłuchanych kawałkach słyszę to, czego nie słyszałem przedtem, co raczej świadczy o tym, że do tej pory słuchałem muzyki na parszywym sprzęcie :) Niemniej, na teraz mi z pewnością wystarczy. Plan na najbliższą przyszłość - kupić standy pod kolumny i rozszeczyć zestaw o odtwarzacz CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Dobrze ze jestes zadowolony, o to przeciez w tym chodzi :)

Standy kup jako pierwsze, oswój się z dźwiękiem i wtedy dobierz CD. Keidyś będziesz juz wiedzial w jaka strone chcesz zmodyfikować brzmienie.

Dokładnie taki jest plan, rozglądam się właśnie za standami. I po riserczu rozważam dwie opcje - albo jakaś używka, najchętniej Ostoja albo Atacama, albo nowe od Rogoz Audio. Póki co rozważam te: https://www.olx.pl/oferta/ostoja-standy-podstawki-podstawy-stojaki-pod-kolumny-monitory-hi-end-CID99-IDEVBcT.html
Jeśli ktoś ma doświadczenie z takimi standami będę wdzięczny za opinię! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...