Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio do mieszkania w bloku


Tomasz_Ł

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Potrzebuje porady w sprawie skomponowania zestawu audio do mieszkania w bloku.

W sprawach sprzętu audio jestem laikiem i nie miałem jeszcze do czynienia ze sprzętem nagłaśniającym, wiec pewnie nie będę jakimś wymagającym odbiorcą.

W załączeniu plan salonu w którym sprzęt miałby stanąć. Wysokość pomieszczenia to 2,6, a szerokość ściany na której zawieszony jest TV to 3,25.

Mój budżet na chwilę obecną to koło 3500-4000 zł.

Sprzęt miałby służyć do słuchania muzyki (serwisów internetowych, radia) + oglądania filmów, wydaje mi się ze tak 50/50 ale tak się zastanawiam czy to z czasem nie zmieniło by się 70/30 dla muzyki. Myślałem nad systemem 5.0 może 5.1.

Zastanawiałem się nad amplitunerem Denon AVR-X2400H i  do tego jakiś zestaw głośników. Czy warto kupić ten amplituner, co o nim sądzicie?

Czy może jakieś inne propozycje?

A jeśli ten amplituner jest ok to jaki zestaw kolumn by Państwo zaproponowali?

Konsultowałem się z Panem Piotrem z S4Home i Pan Piotr zaproponował Quadral 6650 lub Taga 606SE. 

Może ktoś ma jakieś inne propozycje?

Wszystko byłoby już prawie dograne w tym temacie ale w tym przypadku muszę jeszcze wziąć pod uwagę zdanie Żony :) która nie chce jakichś dużych kolumn frontowych bo zaburzy jej to koncepcję aranżacji salonu. Będę ją jeszcze przekonywał :)

A może jakiś mniejszy wymiarowo zestaw kolumn? Kolumny podstawkowe, itp.?

Jeśli chodzi o kolumny podstawkowe to dostałem ciekawą propozycję od Pana Piotra (Elac B6/B5/C5 lub Magnat 753/673/Center 67)

ale niestety są poza moim zasięgiem finansowym.

Z góry dziękuje za pomoc.

Plan pokoju.jpg

Edytowano przez Tomasz_Ł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - w podobnym przedziale cenowym masz do wyboru trzy amplitunery - wspomniany Denon AVR-X2400H, Onkyo TX-NR676 oraz Yamaha RX-V683. Każdy z powyższych oferuje podobne wyposażenie, pewne różnice brzmieniowe natomiast wychodzą przy bezpośrednim porównaniu szczególnie w trybie stereo. Denon jest najbardziej plastyczny, łagodniejszy, dobrze wypełniony. Onkyo stawia na szybkość, energię, dynamikę. Yamaha jest najbardziej rockowa i efektowna, eksponując skraje pasma. Kwestia indywidualnych preferencji.

Natomiast jeśli zapewne w dużym stopniu system będzie służył do odsłuchu muzyki, zwróciłbym dużą uwagę na możliwie jak najlepszy klasowo zestaw kolumn - szczególnie frontów. Na pewno bardzo dobrą opcją byłyby dwa polskie zestawy - Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 oraz STX Electrino 150 Set. Szczególnie ta druga konfiguracja będzie idealnie dopasowana do wielkości części odsłuchowej, a także do budżetu.

Natomiast jeśli mielibyśmy zbudować system na bazie kolumn mniejszych, na pewno bardzo ciekawą opcją jest brytyjska linia kolumn Q Acoustics QA3020, QA3010 oraz głośnik centralny QA3090C, ewentualnie Tannoy Mercury 7.2, Mercury 7.1 oraz Mercury 7.c. To dwa systemy, które poza dobrym kinem, będą w stanie zaoferować bardzo dobre stereo.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To może niższy model ampli? Skoro i tak 2400 nie wykorzystasz masz dużo tańszy model onkyo 676 czy 575. 

To system kinowy pamiętaj ma być dynamika uderzenie moc. Specjalnie nie podałem systemu opartego na tannoy czy stx bo on tego nie ma. Oba wymagają dołożenia pokaźnego suba. 

Qacoustic koledzy dobrze rzucili do propozycji. Zapomniałem o nich. 

Nie wolicie się sami przekonać? Jak chcesz przekonać żonę rozmawiając? 

Nie lepiej wypożyczyć, postawić i powiedzieć mogę oddać. ? Obejrzeć 3 filmy i zobaczyć co ona na to. 

Uwierz to działa wtedy!

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do swojego tematu to chciałbym Was zapytać jeszcze o jakieś zestawy podstawkowe 5.0.

Amplituner już mam. Jest to Denon X2400H i do niego chciałbym dobrać głośniki ale już jest ustalone że mają być małe podstawkowe.

Piotr z S4Home zaproponował 2 zestawy: Magnat Quantum 753/673/Center 67 i Elac B6/B5/C5.

Może ktoś z Was miałby jeszcze jakieś propozycje? Mogą być to modele nowe lub używane?

Budżet jaki chciałbym na nie przeznaczyć to 2500-3000zł.

Pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, audiofanatyków. Tu student, którego rodzina nie rozumie, bo od dziecka tylko mu krystralicznie czyste dźwięki były w głowie.

Jestem w bardzo podobnej sytuacji, a moje przyszłe mieszkanie będzie podobne do powyższego, dlatego nie będę nowego tematu zaczynać, co nie?

Słyszałem, że jest jeszcze Sony STR-DN1080. Dopłacić trzeba kilka stówek względem Denona, ale podobno warto. Tylko nasuwa się kwestia... Denon daje trzy lata, Sony tylko dwa gwarancji. Denon jest pewniejszą inwestycją, a Sony to korporat, który się szybciej popsuje..? Nie sprzedajecie u siebie Soniaczy, dlaczego? 

1. Mistrzowie, co powiecie? Soniaka warto brać czy zostać przy Denonie? Czytałem bezpośrednie starcie i Sony wyszedł najlepiej.

2. Kupując takiego Soniaka czy Denona; ile powinienem przeznaczyć na kolumny, żeby poczuć świetność wzmaka? Jaki jest współczynnik-przelicznik wartości wzmacniacza do należytej wartości zestawu 5.1? Czy biorąc Denona i budując zestaw na bazie Q Acoustics, o których wspomniał q21 przykładowo, usłyszę znaczącą różnicę w samej jakości dźwięku, przy wzmacniaczku za 2.5k, inwestując drugie tyle w zestaw, różnica nie jest warta dopłacenia?

3. Bardzo mało-popularny, u żadnego z Was niedostępny, a bardzo pochlebny - spójrzcie Panowie na to oto cudo dla świeżaków: ONKYO HT-S7805 [HT-S7800]

Żaden z Was go nie sprzedaje, chociaż Onkyo w ofercie macie. Albatros go tylko ma i w to całkiem przystępnej cenie, przyznać trzeba. Czytałem wszelkie możliwe recenzje - podobno ten Atmos robi robotę i efekt jest konkret; dla mnie to całkiem bardzo ważne, bo jeszcze kilka lat mieszkać będę w akademiku i nie mam jak głośników sufitowych sobie tutaj zainstalować. Myślę sobie, że za 4200 zestaw mogę sobie wziąć, którego jedynym minusem jest brak możliwości rozbudowy, zamiast brania Denona/Sony i jakichś kolum za ~2,5k...

No właśnie. Biorąc pod uwagę, że nie słyszeliście ich pewnie, to taki X2400 plus polecany przez Was zestaw będzie czyściej grał niż taki Onkiacz? Czy poziom może być baaardzo zblizony, a zapłacę tylko mniej i Atmosa w pakiecie dostanę? Denon 3 lata gwary, QA 5 lat, to jest poteżny argument, bo Onkyo daje tylko dwa..

Jak już mówiłem, jestem studentem z miesięcznym dzieckiem, którego narząd słuchu musi rozwijać się w otoczeniu porządnego sprzętu. W natłoku wyborów dobrze jest się mędrców poradzić. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uraz do firmy Sony. Ale jeśli centrum Sony ci go wypożyczyć odemnie weźmiesz denona lub Onkyo zrobisz test. I świadomie powiesz mi. Piotrek Sony jest lepsze. To z pokorą wezmę od ciebie Onkyo lub denona i będziesz grał na lepszym.

Ale moim zdaniem era tego brandu dawno wygasła. W audio na pewno. 

Jaką kalibracja dysponuje Sony?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony kiedyś miało wypaśną serię ES - i to faktycznie grało :)

a teraz jak jest nie mam  pojęcia :P

Adaru - moim zdaniem, złe pytanie denon czy onkyo gra czyściej? - to pytanie powinno dotyczyć kolumn które wybierzesz

a z tym budżetem na kolumny 2,5tyś, na 5 kolumn - myślę, że nie powinieneś spodziewać się kokosów i jak wspomniałeś "czystego grania" - jeśli mówimy o już całkiem przyzwoitym dźwięku

Oczywiście coś tam wybierzesz - natomiast, jeśli jesteś wymagający,  kup na razie 2 fronty, a pozostałych kolumn dozbieraj. Za 2,5tyś - już idzie wybierać we frontach, które powinny cię zadowolić

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niekoniecznie zależy mi na froncie, jak na efekcie surround, a mianowicie Dolby ATMOS. Mieszkałem pół roku w prywatnej sali kinowej z konfiguracją jedenastogłośnikową i Atmosem właśnie - od tego czasu stereo jest dla mnie... nudne. Wciąż nikt nie wypowiedział mi się tutaj o tym zestawie Onkyo! Dlaczego go nie sprzedajecie? Bardzo zachwalają go w recenzjach.

https://www.whathifi.com/features/denon-avr-x2400h-vs-sony-str-dn1080-vs-yamaha-rx-v583-which-better <- tutaj chyba całkiem wiarygodne starcie.

Też nie mam zaufania do Sony, więc poniekąd Piotrek udzieliłeś mi odpowiedzi. Nie wiem, jaką kalibracją dysponuje Sony, dopiero zaczynam się w audiofanatyzm wkręcać

Co do wartość/jakość, odnalazłem już tematy, w których bardzo ładnie temat wieńczycie. więc rozumiem brak odpowiedzi w tej kwestii.

GleNinja, źle sformułowałem pytanie. Jak duża różnica może być słyszalna, jeśli chodzi o reprodukcje detali i czystość dźwięku między wspomnianym przeze mnie zestawem ONKYO HT-S7805 a takim Denonem w zestawie z kolumnami za 5k łącznie. W recenzjach piszą, że ten Onkyo jest the best jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Ktoś to słyszał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...