Skocz do zawartości

Proszę o poradę - schemat pokoju


noski

Recommended Posts

Witajcie

proszę o proste porady. Naczytałem się już na temat różnych zestawów , ale postanowiłem jednak zapytać załączając schemat pokoju.

Nie jestem wymagający , ale coś tam słyszę . Nie byłem na odsłuchach , raz w sieciówce usłyszałem Y R-N602 +jakieś podstawki HECO i koparka mi opadła...

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

-max 4 tyś ( chętnie w dół )

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

-nowy  (ewent kolumny używki)

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

- 22 m2

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

- tylko amplituner (srebrny) sieciowy na kilka lat + kolumny ( fajnie gdyby były białe )

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

- muzyka z sieci ,Bt , dobre radio , wi fi ?

- konsola , TV cyfrowa

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

- Warszawa

schemat_pokoju.png

Edytowano przez noski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klasyczny wybór.

Proponuję ci wypożyczyć. Od nas sprzęt do domu.

Yamaha rn602 jest srebrna albo biały Onkyo l20 chociaż jakościowo gorszy oraz heco ms500 białe, monitor audio mr6, polskie dość neutralne stx 250.

Parę innych pewnie też by się znalazło.

Mogę ci podesłać system do odsłuchu do domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czyli klasyczny wybór. ->  

rn602 to nie mój wybór :) tylko przypadkowo to słyszałem

Yamaha rn602 jest srebrna albo biały Onkyo l20 chociaż jakościowo gorszy oraz heco ms500 białe, monitor audio mr6, polskie dość neutralne stx 250. ->

wspominałem o biąłym kolorze ;) to miało dotyczyć ewentualnie tylko kolumn -  ampli tylko srebrny 

Bardziej mi zależało na propozycjach jakiś zestawów -> patrze w stronę budżetowych sx-n30   ( AE czy DAB ?  )  tx-8150 / 8250

Czy w tym ustawieniu mogę dać podłogówki , nie mogę za dużo odsunąć od ściany , a może podstawki ? - 22 m2

Słucham różnej muzyki ( od Luxtorpedy ,Illusion , przez K. Zalewskiego , Heya , Podsiadłę , jakiś popik pod Despasito ;)   )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - tak naprawdę masz do wyboru kilka dobrych urządzeń. Propozycją najtańszą jest Yamaha R-N402D oraz Pioneer SX-M30DAB. Obydwa urządzenia oferują pełną funkcjonalność sieciową, Yamaha ma dodatkowo bardzo ciekawy system Music Cast. Brzmieniowo Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma, gra dynamicznej, mocniej niż Pioneer, który stawia na równy, dokładny dźwięk. Z trochę droższych urządzeń mogę zaproponować wyższy model Yamaha R-N602 oraz najnowsze Onkyo TX-8250. Onkyo pod względem wyposażenia stawia na otwarte systemy sieciowe DTS Play:Fi czy Google Chromecast, Yamaha podobnie jak w niższym modelu Music Cast. W porównaniu brzmienia sytuacja wygląda podobnie jak przy starciu Yamahy i Pioneera - Yamaha jest mocniejsza, bardziej efektowna. Wybór tak naprawdę zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Kolumny - w Twoim salonie możemy zastosować kolumny podłogowe oraz monitory, obydwie odpowiednio dobrane konstrukcje bez problemu dobrze nagłośnią Twój salon. Spójrz proszę na dwie polskie konstrukcje Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150. Obydwie mogą być w kolorze białym. Pylon Audio gra równo, dynamicznie z dobrym wypełnieniem. To bardzo uniwersalna kolumna. STX jest trochę bardziej swobodny, eksponując skraje pasma. Natomiast jeśli możesz iść w minimalny kompromis w kwestii ilości basu, namawiałbym na dobre kolumny podstawkowe. W podobnym budżecie kupisz kolumny podstawkowe pochodzące z serii o klasę wyższej, co bezpośrednio wpłynie na jakość dźwięku. Moja propozycja to na pewno Dali Zensor 3, Monitor Audio Silver 2, Focal Chorus 706 oraz koniecznie Kef Q350. Każda z zaproponowanych konstrukcji oferuje dobry dźwięk, każda z nich gra w trochę inny sposób. Dali to ciepłe, plastyczne, dobrze wypełnione brzmienie, to konstrukcja bardzo uniwersalna. Monitor Audio to duża swoboda grania, analityczność, szybkość i dynamiczny bas. Focal podobnie jak MA oferuje swobodny, dynamiczny, szybki i bardzo energetyczny dźwięk. Kef natomiast to trochę inna szkoła grania - stawia na plastyczność, ciepło, dobre wypełnienie oraz wyśmienitą przestrzeń, scenę muzyczną za sprawą głośnika współosiowego. Na koniec propozycja tańsza, ale równie ciekawa - Indiana Line Tesi 261.

Każda z powyższych kolumn może stać stosunkowo blisko ściany, nie będzie problemów z basem.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Spójrz także na przygotowane przez nas dedykowane zestawy promocyjne stereo. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...