Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Yamahy R-N602 - wiem że już było ale może ktoś podsumuje ?


Laik

Recommended Posts

Tak jak mój nick wskazuje w tym temacie jestem laikiem, mimo przeczytania wielu opinii i poradników...

Amplituner, który na 99 % kupię to właśnie Yamaha R-N602 i do niego szukam właśnie kolumn podłogowych.

Warunki: salon połączony (otwarty) z kuchnią o wymiarach ok 8 x 5m, część salonowa ok 25-30m2 (5 x ~5,5m)

Szukam najlepszych głośników za max 2000 zł/kpl. (tańsze też mogą być jeżeli są jakościowo ok;))

Za każdą pomoc będę zobowiązany.

ps. Muzyka  - radio każde, Polski Top Wszech Czasów :);  Polska klasyka rocka, Metallica, Slayer, Quen, ale też Celine Dion, Roxette, Depeche Mode no i ulubiona przez mojego 7 letniego syna muzyka filmowa szczególnie Piraci z Karaibów i inne Hansa Zimmer-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.

Było już o tym nie raz. 

Masz na prawdę szeroki wybór w zależności od preferencji dźwiękowych.

Od małych zensor 5 których nie specjalnie polecam, poprzez zwrotne heco 500, nautralne stx 250, polskie melodika bl40mkII, nowe indiana linę tesi 561, dobre stereofoniczne tannoy 7.4.

Może już co? 

I tak musisz ich odsłuchać. Zapraszam do nas lub mogę ci podesłać sprzęt na testy. A jako forumowicze masz taniej.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Temat rzeczywiście dosyć często wałkowany. Masz bardzo duże pomieszczenie, z Twojego opisu wynika, że szukasz system uniwersalny. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się jedna z dwóch polskich propozycji - STX Electrino 250 oraz Pylon Audio Pearl 25.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, przy zakupie zestawu elektronika z kolumnami możesz jako forumowicz liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Laik napisał:

jestem laikiem, mimo przeczytania wielu opinii i poradników...

A szukam właśnie kolumn podłogowych.Warunki: salon połączony (otwarty) z kuchnią o wymiarach ok 8 x 5m, część salonowa ok 25-30m2 (5 x ~5,5m)

Szukam najlepszych głośników za max 2000 zł/kpl. (tańsze też mogą być jeżeli są jakościowo ok;))

Za każdą pomoc będę zobowiązany.

Powinieneś zatem wiedzieć po przeczytaniu nawet nie wielu (jak piszesz ) a po kilku tematach, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalnie najlepsze kolumny (nie głośniki) ...tzn możesz kupić te najczęściej polecane, jeśli uważasz że takowe równa się najlepsze dla Ciebie i sam wpisujesz się w gust przeciętnego Kowalskiego, tylko, że czegoś takiego nie ma. Nie napisałeś nawet jakie brzmienie lubisz, czy coś już słuchałeś i czy tym samym masz punkt odniesienia, szkoda wydać dwa tys. w ciemno.

Co do tego, że może ktoś podsumuje, ale już były amplitunery sieciowe wszelkie podsumowywane w kontekście jakości, wykonania i brzmienia-

Pisali tam koledzy, ja i po takiej lekturze powinieneś mieć jakiś wstępne wyobrażenie jakie kolumny brzmieniowo wybrać by zgrały się z danym amplitunerem i pod Twój gust.

Inna rzecz, że trochę mało jak na nowe kolumny, niezły amplituner, spore oczekiwania i  spory salon. Chyba że dopuszczasz kupno kolumn z drugiej ręki. Nowe , owszem STX electrino 250 są dobre, ale czy najlepsze do i dla Ciebie?, podobnie Melodika bl40, też niezła, ale brzmi inaczej od electrino 250 i też czy dobra dla Ciebie, ciekawie prezentują się często polecane i solidne Quantum 677, ale nie kupuj najlepszych, tylko posłuchaj i kup najodpowiedniejsze - nie ma lepszej rady i rozwiązania.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie odbierz tego jako atak, (czy coś podobnego, bo nie to mam na myśli), ale skoro jesteś zabiegany jak chcesz posłuchać chociaż czasami płyty, muzyki itd. mieć z tego frajdę ( jako ojcu i człowiekowi należy Ci się ;))  Przecież jak kupujesz płaszcz, czy wygodne buty,czy marynarkę to chyba nie kupujesz pierwszych lepszych zdalnie na np alegro , tylko odwiedzasz jakiś sklep czasem parę i przymierzasz, a to tylko buty czy płaszcz. To tyle.

Warto sobie zrobić taki dzień dobroci i posłuchać, wybrać samemu (urlop,czy jakaś sobota), to się potem pod każdym względem bardzo opłaca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisane , wg testów czy opinii innych - można się srogo przejechać , każdy ma inny gust - a w testach to zazwyczaj wszystko chwalą ;)

Niektóre z kolumn zobaczysz w rtv marketach , chociaż tam nie będziesz mieć dobrej akustyki to jednak jeśli coś Ci spasuje to od razu usłyszysz , potem zapytaj branży o rabat i zamów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli chodzi o cenę kolumn to trochę się nie orientuje ale mam powyższy amplituner yamahy :). Połączone to mam z kolumnami heco music style 900 i ... to jest to :) Kolumny grają czysto zarówno przy disco pola, rock, radiu czy też jakieś "syn fonie mozarta". Dla mnie jest moc, bas, czysty dźwięk i wygląd. Kupiłem bez odsłuchu ale nie żałuje, kilku znajomych u mnie już było i każdemu się podoba dźwięk samych kolumn. Polecam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo jestem od wczoraj posiadaczem tego amplitunera i mam już jakieś przemyślenia.

Jechałem do salonu chcąc posłuchać marantza mcr 511, onkyo tx8150 lub właśnie tej yamahy. Salon nie dla mnie, w środku sprzęty idące w grube tysiące chf (mieszkam w Szwajcarii)

Marantz odpada bo ceny dużo wyższe niż w Polsce, nie będę przepłacał. Onkyo na miejscu nie ma. W rogu na podłodze leży Yamaha. Ok, poproszę, żeby ktoś włączył. Pana z obsługi proszę o podłączenie dali zensor 3, które znalazlem wśród koszmarnie drogich monitorów. Zestaw gra chwilę, Pan po zobaczeniu miny mojej i żony i pytaniu o budżet zaproponował b&w 684s2. Słuchamy miny od razu jaśniejsze. Niestety chodziło nam o coś mniejszego, szukamy. Jest. Dali zensor 5, przepiękne. Słuchamy. Żonie dźwięk pasuje no i to wzornictwo i ilość zajmowanego miejsca. Ja nie jestem przekonany. Wracamy do 684s2. Jest różnica, w cenie niestety też. Chwila dyskusji, żona mówi żebym traktował to jako gwiazdkę. Zamawiamy Yamahę rn602 i B&W684s2. Czarnego nie ma, trzeba tydzień poczekać.

Przez ten tydzień jeszcze poczytałem i dowiaduję się, że to nienajlepsze połączenie. Załamka. Ale przecież mi się podobało. O co chodzi? Nie wiedziałem już czy odebrać czy zmienić zamówienie ale nie lubię niezdecydowania, trudno, zostaje. Z resztą nie mam wybitnego słuchu a w zasadzie to już trochę stępiony, amplituner ponoć dobry, kolumny też wg niektórych testów warte swojej ceny, chyba nie będzie tak źle.

Wczoraj jadę odebrać sprzęt. Płacę umówione 1600 chf i dostaję w gratisie 2x2m kabla z rolki. Tak wiem, oburzające. Pytam o jakiś lepszy. Sprzedawca mówi, że pewnie przy budżetowym :) sprzęcie nie będzie różnicy i żebym spróbował tak. OK. Wracam, podłączam sprzęt i rozczarowanie, brzmi inaczej, strasznie sucho jakoś. Nie poddaję się. Szybkie przemeblowanie pokoju, zabawa pokrętłami jest dużo lepiej. Czytam instrukcję głośników. Piszą, że dźwięk wraz z upływem czasu lekko się zmieni. Rzeczywiście , sprzęt gra drugi dzień i na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Nie chce się z domu wychodzić. Co prawda w różnych gatunkach muszę przekręcić bassy lub wysokie ale to sama radość.

Moje podsumowanie jest takie. Nie sugerować się w 100 proc, czytać opinie, słuchać i decyzje podejmować samemu i cieszyć się muzyką i zabawą w dostrojenie sprzętu i akustyki pokoju. Sam jeszcze kiedyś spróbuję z innymi kablami, żeby przekonać się na własnej skórze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2017 o 17:41, rookie01 napisał:

Moje podsumowanie jest takie. Nie sugerować się w 100 proc, czytać opinie, słuchać i decyzje podejmować samemu i cieszyć się muzyką i zabawą w dostrojenie sprzętu i akustyki pokoju. Sam jeszcze kiedyś spróbuję z innymi kablami, żeby przekonać się na własnej skórze :)

Brawo! Serio, ale na prawdę BRAWO.

Bo stanie przy swoim to domena ludzi pewnych. A TY byłeś Pewny że tego właśnie chcesz!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...