Skocz do zawartości

Kd czy soundbar do prostokątnego pokoju ?


Marcin Keniol

Recommended Posts

Witam mam zamiar zakupić zestaw audio do tv w pokoju prostokątnym 6x3m i teraz moje pytanie czy w takim pokoju ma sens 5.1 czy starczy soundbar? Więc tak na pewno większość czasu na tv leci Youtube i netflix. Muzyki słucham na tidal i spotify. I często gram na ps4 a tam są gry z dolby  digital więc 5.1 się przyda. Na oku mam soundbar  jbl  bar 5.1 i Yamaha ysp 2700 a jeśli chodzi o pełni prawne 5.1 to myślałem o amplitunerze Yamaha  rx 601D i kolumny zestaw jamo c93 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wybór pomiędzy pełnym systemem kina domowego a soundbarem jest przede wszystkim związany z Twoimi preferencjami w kwestii jakości dżwięku. Dobry soundbar bez problemu nagłośni Twój salon, stworzy dźwięk przestrzenny, jednak jest to zawsze związane z pewnymi ograniczeniami w jakości dźwięku. Soundbar to tak naprawdę rozwinięcie systemu głośników w telewizorze, jest wygodny, prosty w podłączeniu. Natomiast jeśli zastosujesz klasyczny amplituner i kolumny, ogromną różnicę usłyszysz przede wszystkim w odsłuchu muzyki.

Pierwsza opcja soundbar - rzeczywiście JBL Bar 5.1 to dobre,  inne urządzenie, które dodatkowo daje możliwość postawienia głośników tylnich. W kinie domowym będzie bardzo ciekawie, natomiast przy muzyce niestety kompromisy.

Druga alternatywa - klasyczny system kina domowego. Dobrym wyborem jest amplituner Yamaha RX-S601D. To w pełni wyposażony amplituner, dodatkowo oferujący wysoką jakość dżwieku, to efektowne, kinowe brzmienie z dobrą podstawą basową. Kwestia kolumn - biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym poza Jami uwagę także na świetny brytyjski system 5.1 Q Acoustics QA 3000, jako alternatywa warto także rozważyć Monitor Audio MR2 na bazie których możemy stworzyć dobry system.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...