Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do 4tys.


Agnieszka

Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze pierwszego stereo do salonu ok.20m2. Muzyka jakiej słucham to głównie rock, grunge, metal, trochę elektroniki. Istotny jest dla mnie bas i niskie tony.Pierwotnie miała to być Yamaha Grand Pianocraft MCR670D z musiccast ale wolałabym kolumny podłogowe i tu jest problem z wyborem.YAMAHA R-N303D + CD-S300 + JBL ARENA 170 to dobry zestaw? Budzet to ok.4000(+/-500)zł i w tym zestawie potrzebuje odtwarzacz cd, kolumny i amplituner bądż wzmacniacz. Musze mieć tez mozliwość odtwarzania muzyki ze Spotify i innych serwisów muzycznych. Yamaha wydaje sie najprostsza w obsłudze i ten ich cały Musiccast pozwala tworzyc tzw sieć w domu do której można podpinać różne głośniki bezprzewodowe itd. choć jestem otwarta na inne propozycje.

Dzięki z góry za pomoc. Kobiecie trudno jest przebić przez ten męski świat elektroniki ;)

Edytowano przez Agnieszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzień dobry.

Na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem pod względem jakości dźwięku jest decyzja na zakup klasycznych segmentów stereofonicznych. Natomiast w założonym budżecie myślę, że znajdziemy coś ciekawszego.

Na pewno warto pozostać przy elektronice Yamaha, brzmieniowo na pewno odpowiada Twoim preferencjom, ma bogate wyposażenie sieciowe i system MusicCast. Spójrz jednak proszę na wyraźnie lepszy brzmieniowo zestawy Yamaha R-N402D w połączeniu z odtwarzaczem CD-S300. Taki zestaw połączyłbym z kolumnami STX Electrino 250 lub Melodika BL40 MKII. To dwa modele kolumn, oferujące szybki, dynamiczny, mocny, energetyczny dźwięk, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Oczywiście możemy także brać pod uwagę Jbl Arena 170, to kolumny o bardzo efektownym, koncertowym graniu z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam także do zapoznania się z naszymi propozycjami zestawów promocyjnych stereo z kolumnami. Zapraszam natomiast do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat elektroniki jest może męski (skoro tak twierdzisz) ale świat muzycznych doznań i brzmienia, nie ma chyba płci. Powinnaś lepiej opisać jakie brzmienie lubisz... 303 brzmi dość jasno, podobnie a nawet nieco detalicznie te JBL, a więc czy ta para to najlepsze rozwiązanie  dla Ciebie ? Powinnaś posłuchać paru zestawów bo tak "dla laika" bez doświadczenia, wszelkie opisy mówią tyle co opisy smaków mięs i  kiełbas dla wegetarianina. Kupisz w ciemno i możesz być niezadowolona, ( potem będziesz zmieniać np kolumny - częsta droga) , albo możesz powiedzieć ok gra nieźle, ale możesz też wybrać coś po świadomym wyborze -odsłuchu w czym odkryjesz muzykę na nowo i powiesz to jest to .

PS.Ważnym jest też odpowiednie rozmieszczenie kolumn w pokoju względem słuchacza i  akustyka salonu, przy złym rozstawie i akustyce polegnie nawet zestaw za kilka razy więcej .

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem pod względem jakości dźwięku jest decyzja na zakup klasycznych segmentów stereofonicznych. Natomiast w założonym budżecie myślę, że znajdziemy coś ciekawszego.

Na pewno warto pozostać przy elektronice Yamaha, brzmieniowo na pewno odpowiada Twoim preferencjom, ma bogate wyposażenie sieciowe i system MusicCast. Spójrz jednak proszę na wyraźnie lepszy brzmieniowo zestawy Yamaha R-N402D w połączeniu z odtwarzaczem CD-S300. Taki zestaw połączyłbym z kolumnami STX Electrino 250 lub Melodika BL40 MKII. To dwa modele kolumn, oferujące szybki, dynamiczny, mocny, energetyczny dźwięk, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Oczywiście możemy także brać pod uwagę Jbl Arena 170, to kolumny o bardzo efektownym, koncertowym graniu z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam także do zapoznania się z naszymi propozycjami zestawów promocyjnych stereo z kolumnami. Zapraszam natomiast do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

 

Yamaha R-N402D w połączeniu z odtwarzaczem CD-S300 + kolumny Pylon Pearl25?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Świat elektroniki jest może męski (skoro tak twierdzisz) ale świat muzycznych doznań i brzmienia, nie ma chyba płci. Powinnaś lepiej opisać jakie brzmienie lubisz... 303 brzmi dość jasno, podobnie a nawet nieco detalicznie te JBL, a więc czy ta para to najlepsze rozwiązanie  dla Ciebie ? Powinnaś posłuchać paru zestawów bo tak "dla laika" bez doświadczenia, wszelkie opisy mówią tyle co opisy smaków mięs i  kiełbas dla wegetarianina. Kupisz w ciemno i możesz być niezadowolona, ( potem będziesz zmieniać np kolumny - częsta droga) , albo możesz powiedzieć ok gra nieźle, ale możesz też wybrać coś po świadomym wyborze -odsłuchu w czym odkryjesz muzykę na nowo i powiesz to jest to .

PS.Ważnym jest też odpowiednie rozmieszczenie kolumn w pokoju względem słuchacza i  akustyka salonu, przy złym rozstawie i akustyce polegnie nawet zestaw za kilka razy więcej .

Pokój 5,5m x 3,5m .

Sprzet bedzie na środku dłuższego boku na wprost kanapy. Mieszkanie w bloku z płyty ale na ścianach tapeta z wełny mineralanej(chyba tak to sie nazywa). Dzwięk lubie mocny,troche "brudny",z dobrze zaznaczoną perkusją i basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety nie polecono ci tu systemu który sprosta oczekiwaniom. Niski bas to na czym Ci zależało. Czyli pewnie też gęste granie. ?

Stx to kolumny stosunkowo neutralne łagodne a dość duże jak na twoje pomieszczenie. Oczywiście je także podesle ci na testy jeśli chcesz.

Pylon 25 jest całkiem udana konstrukcja ale nie do elektroniki.

Niżej niż amplitunery Yamaha RN 602, Pioneer sxn30, Onkyo 8250 nie schodz. Dostaniesz dużo gorszy amplituner tylko za przysłowiowe 200 zł taniej. A dźwięk na prawdę słaby.

W tej cenie polecam secik oparty o yamahe rn602+cd300+ heco 500.

Druga propozycja 

Pioneer sxn30 + pd10 i rodzime melodika bl40mkII.

 

Oba systemy możesz u nas odsłuchać. Ale co ważniejsze oba systemy możesz wypożyczyć do domu i sprawdzić w domowych warunkach przed zakupem. :)

Czy takie rozwiązanie nie jest lepsze?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 10:58, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem pod względem jakości dźwięku jest decyzja na zakup klasycznych segmentów stereofonicznych. Natomiast w założonym budżecie myślę, że znajdziemy coś ciekawszego.

Na pewno warto pozostać przy elektronice Yamaha, brzmieniowo na pewno odpowiada Twoim preferencjom, ma bogate wyposażenie sieciowe i system MusicCast. Spójrz jednak proszę na wyraźnie lepszy brzmieniowo zestawy Yamaha R-N402D w połączeniu z odtwarzaczem CD-S300. Taki zestaw połączyłbym z kolumnami STX Electrino 250 lub Melodika BL40 MKII. To dwa modele kolumn, oferujące szybki, dynamiczny, mocny, energetyczny dźwięk, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Oczywiście możemy także brać pod uwagę Jbl Arena 170, to kolumny o bardzo efektownym, koncertowym graniu z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam także do zapoznania się z naszymi propozycjami zestawów promocyjnych stereo z kolumnami. Zapraszam natomiast do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Proszę o ofertę wspomnianych modeli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w budżecie 5tyś się zmieścisz - licząc już z jakimś branżowym rabatem

jeśli chcesz być "internetowa" - plus mieć możliwość rozbudowy do kina domowego to proponuje amplitunery

Onkyo 676 lub Yamahe 683  - kosztują 2200zł 

Do tego kolumny Heco 900 - około 3200zł za parę

Myślę, że znajdą się branżowcy co ci zejdą poniżej 5000zł, tak by jeszcze na dobre kable starczyło

Będziesz miała dobry sprzęt, który cię w pełni usatysfakcjonuje, a do tego, jak cie natchnie rozbudowa zestawu o kino domowe - będziesz miała taką możliwość.

Poleciłem szwagrowi te kolumny Heco 900 z amplitunerem onkyo  - kilka razy mi dziękował :) - nie spodziewał się że tak fajnie to zagra.

Ale jeśli ty lubisz dużo muzy, to raczej szedłbym w yamahe -  może nawet nowszy model 683 - jak dobrze pomarudzisz, to może branżowiec zejdzie z ceny, tak żeby on zarobił, a ty żebyś się zmieściła w kwocie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ci blu ray - panasonica lub sonego - koszt około 300zł,  ale z kompa tez odczytaz  lub USB 

topowy odtwarzacz CD - zbyt diametralnie nie zmieni jakości w przypadku amplitunera.

Tzn ci co mają uszy nietoperza pewnie coś tam wynajdą, ale zwykły zjadacz chleba już tego nie powinien odczuć

różnica będzie w przypadku dobrych wzmacniaczy stereo-  tam juz niuanse wyjdą

Edytowano przez GleNinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłam na odsłuchu w sumie kilku zestawów 

Marantz Mcr611 +Dali Sensor 2/dźwięk  poprawny,super cena,słabe funkcje sieciowe ale warty uwagi dla kogoś kto nie musi ich posiadać. 

Yamaha 602d +kolumny yamaha ns555/ strasznie płaski nijaki dźwięk 

Yamaha Rn303d + kolumny B&W 685 s2 /To jest To!!! Duża przestrzeń,moc,bas,dokładność,swoboda ???

Yamaha Rn303d+indiana line 260d/ poprawnie ale zbyt delikatne

Yamaha Pianocraft670d+B&W 685/słabo ?Wyraźnie za mało mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłogówki są dobrze dobrane-to jak najbardziej ma to sens. Ale niektórzy wolą na takiej powierzchni podstawkowe, inni podłogowe-nie ma jednej odpowiedzi na Twoje pytanie.

Jeśli Yamaha 602 słabo zagrała z kolumnami Yamahy, to warto posłuchać z innymi kolumnami. Tym bardziej że spokojnie można kupić używane kolumny (i będziesz miała wyższy model w cenie nowego niższego).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie tylko kobiecie jest ciężko przebić się przez ten świat. Też obecnie szukam zestawu do podobnej muzyki. Pomieszczenie mamy o identycznych wymiarach i podobnie będzie stał sprzęt :). Jestem zdecydowany na nieduże podłogówki. Dziwi mnie, że słuchając B&W 685 czułaś moc. Słuchałem tego z Yamaha RN602 dołu brakowało, średnie i góra fajnie czysto, przestrzeń była ale do metalu brakowało kopa. Napisze co słuchałem i jakie mam odczucia, może się coś Tobie przyda. Zakładany budżet na początku to ok 4500.

1 Yamaha RN602 + Indiana Tesi560 - ciepło, spokojnie, grzecznie do metalu/rocka za spokojnie

2 Yamaha RN602 + B&W 685 - tak już wspomniałem mało kopa na dole.

3 NAD C338 + PSB X1T - tu już było dobrze góra wyraźna słychać szczegóły a bas dynamiczny ale nie potężny, nie przytłaczający. Cena zestawu z NADem ok 4500-5000. z Yamahą wypadło też spoko.

4 Yamaha RN602(ONKYO TX - 8150) + FOCAL 716 - dynamicznie, mocno. Do metalu jak najbardziej odpowiednie ( na moje ucho). Tutaj już cena wyższa ok 5000 za parę kolumn.

5 Pionier SX-N30 + Dynavoice DF-5 bardzo fajne kolumny, dynamiczne, "mocny" dźwięk jak na swoje wymiary, góra nie natarczywa. Jak na cenę ok 2400 za parę rewelacja, do takiej muzyki odpowiednie. Kolumny fajnie wykończone. Porównując je z kolumnami w podobnej cenie to wykończenie kolumn jest super.

6 Pionier SX-N30 + POLK T50 - dźwięk soczysty, bezpośredni, jakby cała energia w miejsce odsłuchu. Fajnie posłuchać, ale u znajomego przez godzinę :).  W takim jak nasz pokój mogą być za "mocne" i męczyć.

7 Pionier SX-N30 + Melodika BL40 - długo nie słuchałem, do wyglądu tych kolumn i tak się nie przekonam. Do rocka i metalu mogą być. Nie przytłaczają jak POLK, fajne wokale i średnica.

To takie moje wrażenia po pierwszych odsłuchach. Jestem w tym temacie zielony więc nie potrafię tego rzetelnie opisać. Jak na razie jestem nastawiony na Dynavoice lub PSB, kolumny chyba najbardziej zrównoważone nie przeginają w żadną stronę. Focal też fajne kolumny ale z amplitunerem to już ponad 6000zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...