Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do 4tys.


Agnieszka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Agnieszka różnic które znalazłaś jest znacznie więcej i piszę tu nadal nawet tych różnicach wizualnych i wyposażeniowych. Oczywiście różnicą najważniejszą jest inne brzmienie.

Wizualnie inna obudowa rn303 i rn602, 303 ma przyciski, 602 wygodne pokrętła i ma obudowę/design z wzmacniaczy ( design top-art).

Dużo gorsze są komponenty elektroniczne użyte do budowy rn 303, także różnice w budowie poszczególnych sekcji amplitunera. Co do różnic mocy to różnice są raczej symboliczne w rn 602 jest 2 x 110 W przy 8 ohm , a w 303 2 x 119 W, będąc przy parametrach to np. S/N jest mniej korzystny w 303. W 303 Dac jest marki texas instrument , a w 602 Burr browna.

Waga 303 to 7 kg , 602 ok 10 kg.   Mimo że model 303 jest mniej głęboki to i tak wewnątrz dość pusty( jpg).  Mniejsza ilość wejść w 303.

Patrząc na foto mam wrażenie że miejsce, czy wielkość samego przedwzmacniacza w 602 jest wielkości całości układów w 303.

Różnica jest w brzmieniu serii 303(301, 303, 402 ) to to że gra jaśniej, nieco agresywniej, 602 zwyczajnie lepiej, bardziej kulturalnie, cieplej. rn303 to rn301 z paroma dodatkami( czy ważnymi, każdy ocenia sam) o ile 301 kosztuje 1150zł i to dobra cena to 1650 za 303 już dużo, bo dopłacając 500 zł do modelu 602 masz zdecydowanie lepiej grający sprzęt i np. usb które w tym wypadku jest świetne.

Mając wydać 1650zł na rn 303 wolałbym lepiej wyposażony Onkyo tx8150( gra bardziej technicznie i chłodnej od yamaha 602). Albo wydał 1200zł na model 301, czyli w uproszczeniu 303 bez radia Dab i bth, ale brak DABa w sytuacji kiedy jest na pokładzie radio www(vtuner)  jest w sumie bez znaczenia.

Według mnie kupując Yamahę niższej serii czyli 301, 303 ( lub Onkyo) powinnaś wybrać ( wcześniej oczywiście posłuchać ) kolumny  grające cieplej, bardziej miękko, plastycznie,( z popularnych Indiana line tesi, Wharfadale ) w przeciwnym wypadku może być zbyt ostro, twardo, technicznie.  RN602 gra bardziej naturalnie, przyjemnie tutaj z kolumnami możesz iść w różną stronę wedle upodobań, ale w każdym wypadku powinnaś odsłuchać co chcesz kupić. To jak kupowanie sukienki, garnituru, czy butów bez przymiarki.

 

303.jpg.4e39bd7858601d190c9c0a0a8b5ea0de.jpg

59c3e9e161c47_YamahaR-N602.jpg..jpg

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, GleNinja napisał:

Ale gwarantuje ci, że jak kupisz 600tke - i po roku słuchania, jeszcze raz posłuchasz 300tki - wyczujesz różnicę. 

Albo nagrywając sobie parenaście piosenek, ale odpowiednich piosenek na CD, lub pendriva i odsłuchując w salonie raz jeden, a raz drugi piecyk ( na tych samych ustawieniach rzecz jasna) i  czas skracamy do godziny. Ja jak słuchałem rn301 to już w pierwszych taktach uderzyło mnie ( może wadliwy model, ale podobnie było  z jakimś rs201) pewien szum tła w cichych fragmentach utworów, a przy tzw czarnym tle -ciszy jest odpowiednia głębia, dynamika, a to dopiero początek różnic. Agnieszko, ale skoro Ty nie słyszysz różnicy po co przepłacać, niemniej chyba B&W nie kupujesz.

 GleNinja oczywiście też ma rację, bo różnice, a wtedy nawet drobne niuanse najlepiej widać, słychać po tzw dłuższym osłuchaniu, przyzwyczajeniu się do pewnego brzmienia, a na który składa się bardzo dużo aspektów, elementów, których nie można wyrazić liczbami, czy wykresem. Po takim okresie przyzwyczajenia, można zauważyć niejednokrotnie wpływ zamiany np. kabli,  lub to że ktoś z domowników przesunął nam kolumnę.

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu b&w nie? Mogę dojechać tylko do Poznania i ewentualnie Wrocław. W salonie numer 1 zaproponowano mi marantza z Dali a w salonie numer dwa yamaha. Wogole mam wrażenie że w każdym z tych sklepów panowie mieli na twarzy wymalowane niedowierzanie,ze kobieta przychodzi wybierac sprzet i nie wystpeuje w roli portfela lub karty kredytowej. A juz prosba o podlaczenie konkretnych kolumn (w.konfiguracjach zaproponowanych przez Was forumowicze) to juz wogole hardcore.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście B&W to zacna firma, acz ma brzmienie specyficzne. Topowe modele typu Nautilius to legendy, ale pewnie mówimy o innej klasie. Nie jest tylko moją opinią, że ma takie brzmienie, a z modelem amplitunera który preferujesz, da dość jasne i analityczne brzmienie, na dłuższy czas, może męczący. Może coś cieplejszego, podłogowe Indiana line nota 550 lub tesi, Stx electrino 250 ,Wharfadale diamond 230, poszukać okazji na Dali zensor 7, że z tych popularych.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - no niestety - nie dziwię im się.

Sprzedałem sprzęt audio 12 lat i na palcach jednej ręki mogę policzyć ile miałem kobiet/dziewczyn  jako klienci :)

Oczywiście to nie jest tak, że dziewczyny nie mają bakcyla audio, ale jakoś oddają to pole swoim facetom (kolegom, bratom, mężom, ojcom) :)

Ale fajnie, że sama starasz się coś odsłuchiwać i dopytujesz o to co cię najbardziej nurtuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 10:07, Agnieszka napisał:

Jaka jest różnica między yamaah rn303d a 602d poza portem usb,gramofonowym i tym że 303d ma więcej mocy?

Miażdząca pod kątem dzwięku.

303 to maluch a 602ka to opel astra.

18 godzin temu, Agnieszka napisał:

Na jutro mam odłożony zestaw  yamaha R-n 303d z B&W685 s2.

Serio? :/

17 godzin temu, GleNinja napisał:

Napisz na fb do S4 Home - to zobaczysz, ze tak strasznie nie będzie :)

Jestem na face, oraz także i tu :)

I doradze na pewno lepszy zestaw.

2 godziny temu, Agnieszka napisał:

1. Yamaha r-n602 +Yamaha CD-S300 (srebrny)+Indiana Line Nota 550 X

2.YAMAHA R-N602 +CD-S300 +B&W 685

W jakiej cenie masz te zestawy? Bo ten drugi chyba jednak droższy?

Może podmianka Noty 550x na Quantum 753 to już granie lepsze od Bowersa ale 673, czy wyższe modele Indiana line Tesi 260?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, posłuchaj chłopaków!!! :)

Wiadomym jest, że nasze odczucia są mega ważne, ale słuchać uczymy się cały czas... i lepiej robić to na lepszym sprzęcie. Dzisiaj możesz nie zauważać pewnych smaczków, które wysłyszysz jutro. A Ci ludzie wiedzą już czego można oczekiwać po danym sprzęcie. Ja jestem muzykiem i moje obcowanie z muzyką skupiało się głównie na jej żywym słuchaniu i wykonywaniu. Słuchałem jakiś FLAC na całkiem nienajgorszych dokanałówkach. Posłuchałem kilku zestawów w marketach i w sumie dopiero, jak złożyłem to, co polecono mi tutaj (a naprawdę nie jest to sprzęt wyszukany, bo mega ograniczały mnie fundusze) usłyszałem scenę... Chłop prawie 40 lat na karku, muzyk z wykształcenia podjarał się muzyką z głosników, które dodatkowo ustawione są tymczasowo jeszcze w starym i mega ciasnym mieszkaniu. Ja chciałem kupić sobie jakiś zestaw z marketu... Gdybym tu nie trafił to pewnie teraz bym żałował... A sprzęt mam w sumie z samych używek złożony. S4 mistrzostwo świata w kwestii porad, więc się słuchaj :) 

 

 

 

 

Edytowano przez Hamster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Miażdząca pod kątem dzwięku.

303 to maluch a 602ka to opel astra.

Serio? :/

Jestem na face, oraz także i tu :)

I doradze na pewno lepszy zestaw.

W jakiej cenie masz te zestawy? Bo ten drugi chyba jednak droższy?

Może podmianka Noty 550x na Quantum 753 to już granie lepsze od Bowersa ale 673, czy wyższe modele Indiana line Tesi 260?

Piotrek

 

Dobra juz dobra chce tą 602 Ale teraz które kolumny. B&w 685 mi pasują,reszty nie mam możliwości posłuchać,dzisiaj wieczorem muszę zakończyć temat bo oszaleje. Mogą być podłogowe ale nie za duze(Tak max 105cm).Do mocnej muzy ogólnie od classic rocka po metal,troche elektroniki typu DM. Aha.jako że przekroczyłam limit w grę wchodzą raty ?

Edytowano przez Agnieszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś - co nagle, to po diable

kilka dni cię nie zbawi, a sprzęt będzie grać ci dłuższy czas-  myślę, że kilka dni cierpliwości - z nawiązką ci odda :)

W S4 Home- też możesz wyszarpać zerówki

zapłacić powiedzmy 3tyś gotówką,  resztę kwoty na 10 rat-  z przewidzianej gotówki 4tyś, zostanie ci 1 tysiak na święta - no i czaderski sprzęt na sylwestra będzie piknie grać :)

polecam S4 Home :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnieszka napisał:

Dobra juz dobra chce tą 602 Ale teraz które kolumny. B&w 685 mi pasują,reszty nie mam możliwości posłuchać,dzisiaj wieczorem muszę zakończyć temat bo oszaleje. Mogą być podłogowe ale nie za duze(Tak max 105cm).Do mocnej muzy ogólnie od classic rocka po metal,troche elektroniki typu DM. Aha.jako że przekroczyłam limit w grę wchodzą raty ?

E tam masz możliwość. Tylko nie chcesz od nas wypożyczyć. No przyznaj...... :P

50 minut temu, GleNinja napisał:

W S4 Home- też możesz wyszarpać zerówki

Wyszarpiecie mnie ze wszystkiego. Jak żyć panie premierze? Jak żyć?

Pani premier.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...