Skocz do zawartości

Zmiana kolumn w stereo


aenneus

Recommended Posts

Szanowni forumowicze, doradźcie czy jest sens zamieniać obecne moje kolumny czyli MA MR6 na Tannoy DC6T? Przy założeniu, że dopłacę jakieś 200-300 pln i podłączone będą na razie do Denona PMA720? Wiem, że brzmienie inne, chodzi mi o ogólną jakość dźwięku, wykonanie kolumn itp. Mam jeszcze opcję zamiany ma Paradigmy 9 v7, ale już z trochę większą dopłatą. Z góry dzięki za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat samego basu to, wydaje mi się, mam aż za dużo w mr6. Ale w związku z powyższą odpowiedzą, czego szukać orientacyjnie, zamiast mr6, do połączenia z denonem 720? Na chwilę obecną nie planuję zmiany wzmacniacza. Budżet to jakieś 2200pln, pomieszczenie 25m2, reszta sprzętu do komputer z kartą AIMa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie postu rms.pl

Plan sytuacyjny wygląda jak na załączonym obrazku, podłoga z drewna, wokół schodów drewnianych pełna ściana szklana, okna wszystkie balkonowe z roletami, wyjście na taras, jeszcze gdzieś tam szezlong stoi. Brak dywanów. Odstęp między kolumnami koło 3,5m odstęp od ścian to koło 0,5 m i 1m.

Coś według Was poprawić, zmienić?

rzut gabinetu.jpg

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mam te kolumny co prawda dc6t ale second edition ale powinieneś być zadowolony.

Zależy też czego słuchasz ? bo np. do hip hopu się nie nadają...

ale wybrzmienia instrumentów muzycznych - bajka:)

Co do ustawien?faktycznie wrażliwe...po przeprowadzce do innego pokoju trochę musiałem się nakombinować.

standy pod nie to podstawa!

 

ps. doczytałem

za 2200 to bym się nie zastanawiał!

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pochwalę się, a co mi tam .Udało mi się sprzedać moje mr6, choć trochę to jednak trwało i jednak poniżej oczekiwanej kwoty, udało mi się zakupić DC6T, na szczęście również poniżej maximum założonego budżetu, więc konieczna dopłata tak bardzo nie boli. Dzisiaj ma je kurier przywieźć, więc napiszę jak to wygląda w praktyce po zamianie z podstawowej serii Monitor Audio na Tannoy i sparowaniu ich z pma720.

Na razie możliwości upgrade'u wyczerpane. Ale tak na przyszłość- czy marantz pm6004/5 zagra lepiej niż mój Denon, czy lepiej zbierać duużo dłużej na pm7005?

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica ogromna z tannoyami. Ale muszę się przyzwyczaić bo bas zupełnie inny. Sprawdzałem różne utwory, większość brzmi bardzo dobrze. Tylko wydaje mi się że na przykład w Metallice czy nirwanie bas taki trochę krótki jest i jakoś za szybko wybrzmiewa. Nie wiem czy to dobrze opisuje. To normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem basu rozwiązany, po poprawnym podłączeniu według instrukcji wszystko pięknie gra. Dla porównania basu mniej niż w mr6, ale wystarczy, nie jest tak przytłaczający, duża przestrzeń dźwięku i ogromna ilość szczegółów, których nie było w mr6. Generalnie duuuzo lepiej. Małą wgniotkę forniru naprawiłem woskiem i pisakiem do drewna. Teraz tylko cieszyć się muzyką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...