Skocz do zawartości

Indiana Line Tesi 242 do amp. Onkyo R-N855


jar_21

Recommended Posts

Hej,

Szukam najmniejszych podstawkowych kolumn do amplitunera, ktróry chciałbym kupić czyli do ONKYO R-N855 (ewentulnie wchodzi w grę Danon DRA-F109). W jednym ze sklepów znalazłem Indiana Line Tesi 242, która mają bardzo małe rozmiary (135 x 230 195 mm) co jest kluczowym czynnikiem przy wyborze narzuconym przez żonę :). 

Czy takie kolumienki mają szansę sensownie zagrać w stereo? Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym modelem? Pokój w którym będzie stał sprzęt ma 22 m. (pokój z kuchnią, sama część pokojowa to jakieś 12)

Dziękuje z góry!

jarek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kolumny Indiana Line Tesi 242 to bardzo dobre klasowo kolumny, ale musisz się liczyć z pewnymi kompromisami w kwestii ilości basu. Spójrz także na brytyjską alternatywę Q Acoustics QA 3010 lub model troszeczkę większy, ale wyraźnie mocniejszy Q Acoustics QA 3020.

W kwestii elektroniki bardzo ciekawą opcją jest także Pioneer XC-HM86D.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej wyceny dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych gabarytów kolumienki to zwykle ,,surandy,, w kinie domowym;) , to już wiele mówi. Waga 2,5 kg nawet przy tych wymiarach jest bardzo mała. Kup oczko wyżej, coś na głośniku 14-15cm, bo na 16 tce faktycznie są już sporo większe względem tych co opisujesz. Założę się żona nie zauważy różnicy między szerokością kolumny 14cm a 19cm, czy wysokością 23cm a 27cm,  ale zdecydowanie usłyszysz/cie;).  Inna istotna rzecz, że wybór wtedy jest bardzo duży, wybierzesz zatem i brzmienie i wygląd.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady, pewnie rzeczywiście warto przemycić 2 cm więcej i wówczas wybór robi się znacznie szerszy. Znalazłem kilka takich modeli, jeżeli uważacie że któryś z nich góry nie będzie pasował w zestawie z Onkyo to będę wdzięczny za podpowiedź.

Monitor Audio Reference MR1
Monitor Audio Bronze 1
Jamo S 404
Tannoy Eclipse Mini
ELAC BS 53.2
Dali Spektor 1
Cambridge Audio SX50
Dali Zensor 1

@S4Home - nie wiem jak Twoja ale moja nie ogląda na wspólnej. Poza tym jak będziesz tak pisał do potencjalnych klientów i szef zobaczy to może polecieć po premii.... :)

 

Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi!

 

Edytowano przez jar_21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko szef nie podskoczy :)

No ale nie uważasz że cis w tym jest. Chcesz mieć audio ale nie możesz.

No szczerze wybór bardzo słaby.

Zensory 1 mogę ci wysłać na testy i sobie sprawdzisz. Ale to 3ki są do stereo.

A jedynki do tyłów do kina. Wszystkie są w zasadzie tylami.

Prawda jest taka że tylko ja ci powiedziałem prawdę, tylko nie owijam w bawełnę. Inni tak myślą ale nie komentują :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym do takich niewielkich kolumienek dołożył subwoofer, np. taki Real T/Zero to czy nie zagra to jak pełnoprawne stereo, zakładając oczywiście prawidłowe rozstawienie, akustykę pomieszczenia, itd?

 

ps. pytanie oczywiście kieruję do forumowiczów chcących podzielić się wiedzą i doświadczeniem w tematach stereo; mówiąc wprost userów S4Home oraz Kubakk nie pytam o zdanie.

jarek

 

Edytowano przez jar_21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 12:34, jar_21 napisał:

Dziękuję za porady, pewnie rzeczywiście warto przemycić 2 cm więcej i wówczas wybór robi się znacznie szerszy. Znalazłem kilka takich modeli, jeżeli uważacie że któryś z nich góry nie będzie pasował w zestawie z Onkyo to będę wdzięczny za podpowiedź.

Monitor Audio Reference MR1
Monitor Audio Bronze 1
Jamo S 404
Tannoy Eclipse Mini
ELAC BS 53.2
Dali Spektor 1
Cambridge Audio SX50
Dali Zensor 1

Nie do końca jednak zrozumiałeś o co mi chodzi, albo puszczasz rady mimo uszu... Chodzi abyś nie wybierał, czy zarzucił  te najmniejsze modele, a Ty nadal je wybierasz tyle, że innej firmy, a modele z oznaczeniem nazwijmy to "1" to najmniejsze podstawowe modele zwykle jako "surandy" (nieraz z haczykiem) do KD. To że akurat mają o 1-2 cm szerszą skrzynkę od tej Tesu 242 nie wiele zmienia, bo chodzi o głośnik by był 13-15cm.   Np. jak Indiana line nota 250, 260, jak chcesz mieć jakiś bas to jak Monitor Audio to seria nie bronze tym bardziej 1, tylko powoli znikająca BX2, lub niższej klasy MA MR2 , Tanoy mercury 7.2, Dali lektor 2, spektor 2, Boston acoustic A26, co do Elac można poszukać  większej i co ważne wyższej serii która znika ze sklepów BS 63.2( była po1999zł a bywa za 1300zł), lub niższej serii Elac Debut B5, Polk audio M10, Polk audio T15, lu droższy Polk audio RTi A1, Melodika BL20, Taga Harmony Platinum S-40, Klipsch R-15M, że z tylko tych popularnych i nowych.

PS. Nie wiem czy to tak elegancko pytać o pomoc i radę i jeszcze wybierać kto może, a kto nie, odpowiadać  na jednak publicznym Forum, ale to tylko pytanie retoryczne ;)

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek za tak obszerną listę i przede wszystkim chęć podzielenia się wiedzą. Na pewno coś wybiorę dla siebie co też jednocześnie nie zaburzy koncepcji salonu ;)

Sprawdziłem jeszcze raz rozmiary głośników niskotonowych w modelach które wybrałem i wygląda na to że w 6-ciu przypadkach są one pomiędzy 130mm a 145mm czyli byłem mniej więcej w tym zakresie o którym piszesz (np. Monitor Audio Bronze 1 ma 140). Ale teraz jak wypisałeś mi konkretne modele będą miał już dużo łatwiej :)

I pewnie rzeczywiście masz rację, nie do końca eleganckie jest pisać kto może, a kto nie może odpowiadać na publicznym forum, ale napisałem tak bo jak zauważysz w korespondencji powyżej rozpoczęły się docinki o oglądaniu głupich seriali, byciu pod pantoflem, etc. które moim zdaniem były jeszcze mniej eleganckie (a w przypadku osoby, która reprezentuje publicznie firmę i pobiera za to jak domniemam wynagrodzenie, także wysoce nieprofesjonalne...)

Anyway, dzięki jeszcze raz za cenne uwagi!

Jarek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...