Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 800 zł


Recommended Posts

Witam, w związku z tym, że muszę pilnie kupic słuchawki bezprzewodowe na zaległy prezent, potrzebuję rady. Kompletnie nie wiem co w takim produkcie ma znaczenie. Chciałabym kupic słuchawki do codziennego słuchania muzyki, czasem do gier. Starałam się juz czegos poszukać i zainteresowały mnie skullcandy crusher (o ile dobrze zapamiętałam). Tylko kompletnie nie kojarzę tej firmy, a na stronie producenta na fb ktoś wrzucił fotę ze zniszczonymi gąbkami (starła się ekoskórą z tej części co przylega do ucha). Co mogę jeszcze kupic w tej cenie? Czy warto inwestować w produkt ww. firmy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę wymagania, zaproponowałbym Ci dwa modele słuchawek, konstrukcji uniwersalnych, oferujących bardzo wysoką jakość dźwięku oraz przede wszystkim markowych i niezawodnych. Spójrz proszę na Sennheiser HD 4.50 BTNC Wireless oraz najnowszy produkt od francuzów - Focal Listen Wireless.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Ja bym zwrócił uwagę na Creative Aurvana Platinum . Od niedawna można je kupić znacznie taniej niż to bywało i znalazły się z założonym budżecie. Produkty Skullcandy maja opinie designerskich o kiepskiej relacji jakość cena i do tego niezbyt trwałych.

te Platinum mają bluetooth 3.0 czy jest jakaś nowa rewizja / nowy model tych słuchawek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późniejsze rewizje bluetooth dają niższe zużycie energii potrzebnej do transmisji danych audio. Jednak bezstratny kodek aptx nie działa w tych trybach. Tak naprawdę to ważny jest czas pracy słuchawek. Niższe zużycie energii pozwala na dłuższą pracę na mniejszej pojemności. To jest istotne w miniaturowych słuchawkach gdzie nie można ukryć akumulatora o odpowiedniej pojemności lub ze względów ekonomicznych. Współpracujące z nimi urządzenia o innej wersji bluetooth bez problemu powinny z nimi współpracować. APTX to właśnie bt 3.0. Urządzenia o starszej specyfikacji niż 3.0 nie będą obsługiwać APTX, a te o nowszej mogą obsługiwać starsze tryby.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że do transmisji audio z apt-x potrzebny jest minimum kodek 3.0 a apt-x nie będzie działał przy oszczędnych energetycznie systemach z kodekami 4.x. Aby móc przesłać kodek apt-x przy nowszym kodeku trzeba zejść do transmisji danych zgodnej z 3.0. Dlatego jeśli jedno z urządzeń nie obsługuje apt-x to zysk jest w mocy potrzebnej do transmisji danych . Jeśli jednak korzystamy z apt-x to urządzenia korzystające z wersji 4 bluetooth będą działały w taki sam sposób jak w wersji 3.0 . Starsze wersje bluetooth od 3.0 z tego co wiem nie są w stanie przesyłać tak dużego strumienia danych audio. Taka jest zależność. Dlatego warto jest mieć oba urządzenia z nowymi kodekami jeśli jest to maleńka słuchawka do do rozmów telefonicznych. W przypadku dużych słuchawek z apt-x , zupełnie niema to sensu. Do tego jak można napisać że to 2 różne sprawy skoro apt-x to bezstratny kodek audio do transmisji bluetooth.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem masę komentarzy na temat tych Creativów (Aurvana Gold, Aurvana Platinum), ale praktycznie wszystkie były negatywne ze względu na jakość wykonania...

Chyba wszyscy narzekali na to, że im się rozwaliły jeszcze w czasie gwarancji. Ale ponoć dzwiękowo i funkcjonalnie wypadają bardzo dobrze. Zastanawiałem się bardzo długo czy nie zaryzykować i nie kupić aurvana gold (były w super promocji za 79,99eur na oficjalnej stronie creative), ale ze względu na tą kiepską jakość wykonania wybrałem bardziej niezawodne hd 4.50 btnc.

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...