Skocz do zawartości

Zestaw Kina Domowego ~2500-3000 zł


mitsuu

Recommended Posts

Witam,szukam kompletnego kina domowego nowe lub używka do 2500-3000 zł,

Zależy mi na FILMIE a wiec koniecznie 5.1.

Pokój 5mx4m= 20 m kwadr.

Filmy chce ogladac podłaczajac USB z filmem do TV samsung 55 cali

Zestaw dobrze grajacy i fajnie jakby był pod kolor zamieszczam zdjecie salonu:

20171201_094827.jpg

Edytowano przez mitsuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, że to mój pierwszy post przedstawię się. Cześć Wam Forumowicze! Michał jestem!

Podobnie jak mitsuu, szukam kina w zbliżonej cenie. Grzesio1255 napisał, że RX-V483 się nada, i podobnie ja myślę. Jednak cena tego amlitunera wraz z proponowanymi kolumnami przekracza budżet mój, jak i pewnie mitsuu. Myślałem, żeby kupić jakieś kolumny z drugiej ręki, najlepiej od razu z subem, ale wiem, że może być ciężko. Przestudiowałem forum w te i we wte, ale nie znalazłem propozycji za kolumny używane w podobnych cenach. Może coś polecicie?

Mam nieco większy salon od mitsuu, ale głośniki będą ustawione na ciut mniejszej powierzchni. Pewnie 15-18m2, satelity ok 1,5m od kanapy, za którą to roztacza się ok 20m2 jadalni. Zastosowanie to głównie kino ale pewnie jakiś kawałek muzyczny też nie raz puszczę. Muzyka wszelaka oprócz hip-hopu i disco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

47 minut temu, Pszczelarz napisał:

Wpadła mi też w oko nieco tańsza oferta Pioneer VSX-832B + TAGA TAV606. Co myślicie o takim połączeniu? Ten amplituner można porównać w jakiś sposób do Yamahy v483? Na papierze więcej mocy a funkcje takie same. Gdzie haczyk?

Dnia 1.12.2017 o 10:10, mitsuu napisał:

Zestaw dobrze grajacy i fajnie jakby był pod kolor zamieszczam zdjecie salonu:

Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś, bo skoro twierdzisz że funkcje są podobne, to różnica musi być i jest w brzmieniu. Kinowe Pioneery (zwłaszcza te nowsze) grają sporo górą, bywa że ostrą i nieco podbitym wyższym basem, Yamaha bardziej równo, zresztą testów porównawczych tych serii,( lub z przed roku/dwu ) nie brakuje, tak jak wyższych , czy niższych, poczytaj sobie. Co do mocy, faktycznej, to z danych technicznych jej nie wyczytasz, bo spece od marketingu mocno manipulują danymi, o ile w trybie dwu kanałowym mocy niby sporo, to bywają ograniczenia w wydajności zasilacza i amplituner może mieć problemy z dobrym wysterowaniem trudnych kolumn, w trybie 5 kanałowym realna moc w tej klasie spada zwykle do 5x 35-50W. Różnice mogą i zapewne są kilkunasto watowe na kanał i chyba nie są tu najważniejsze.

Co do kolumn Taga 606 w kinie dadzą radę, a w muzyce słabo, zresztą budżet masz bardzo napięty.

 

Co do koloru się nie odniosę, bo nie wiem o kolor czego chodzi...ścian , podłogi, obić, czy TV ;), zresztą kupując nowe kolumny wybrać można wśród koloru obudowy. Mimo, że to kino domowe to dywan będziesz musiał położyć na podłogę, bo pokój bardzo zły akustycznie , gołe  ściany, gołe podłogi ( w panelach), a sufit pewnie karton gips.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku za informację. Musiałbym po prostu posłuchać pionka i yamahy, żeby samemu ocenić. Jak rozumiem technicznie obydwa amplitunery z tymi Tagami się nie pogryzą, tak?

Kupowanie KD to trochę jak z motocyklem... Im bardziej pytam, tym pojawiają się większe pojemności, nowsze modele, lepsze osiągi... Jako pierwsze moto kupiłem Hondę CB500 i mam ją nadal. Jakoś wystarcza, choć wiem, że można szybciej, wygodniej, etc. Wielu mi podobnych chyba też szuka sprzętu do nagłośnienia, wymiany pierdzitek telewizorowych na coś lepszego, niekoniecznie Hi-End.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Budżet jest niestety niewielki, szczególnie jeśli musimy zbudować system z subwooferem. Z mojej strony w kwocie do 3000 zł. sugerowałbym zbudować system 5.0, a w przyszłości dokupić subwoofer.

Moja propozycja to amplituner Denon AVR-X540BT w połączeniu z kolumnami Taga Harmony TAV-606 v.3. Nie będzie to oczywiście system audiofilski, jednak pozwoli na efektowne oglądanie filmów i przyjemny odsłuch muzyki, szczególnie bardziej dynamicznej, rozrywkowej.

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Model X540 zalecam omijać :) Na prawdę.

Z kolei Yamaha 383 wypada na prawdę ciekawie. Jak budżet pozwala zdecydowanie  483, który już gra lepiej.

 

Do tego kolumny Quadral 6650 lub Taga 606V3. Ale ten system nie będzie uwzględniał suba. A do kina jest on potrzebny. Niestety trzeba będzie dozbierać do jakiegoś choćby taniego Magnat 202A.

 

Zapraszam do nas na odsłuch, po lepsze ceny, oraz po wypożyczenie sprzetu.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedzi ,lecz nikt nieodpowiedział na pytanie czy to: Yamaha RX-V483 + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3    dobrze zagra? ile trzeba doliczyć średnio za okablowanie?

Czy idzie gdzies posłuchać tego zestawu?Czy na tylne głosniczki trzeba dokupywac podstawki  jeśli niechce ich za bardzo montowac na ścianie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karol Chełstowski napisał:

Mam ten sam dylemat co autor tematu i mimo wszystko chyba będzie zestaw :

YAMAHA RX-V483 + TAGA TAV606v3 do tego ewentualnie suboofer 

 

Aczkolwiek co do kolumn kolega ma Prism Audio Odyssey M200  i tez zadowolony i gra sobie to coś. 

To weź tagi to zobaczysz że u niego jednak nie gra. 

1 godzinę temu, mitsuu napisał:

Witam dzięki za odpowiedzi ,lecz nikt nieodpowiedział na pytanie czy to: Yamaha RX-V483 + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3    dobrze zagra? ile trzeba doliczyć średnio za okablowanie?

Czy idzie gdzies posłuchać tego zestawu?Czy na tylne głosniczki trzeba dokupywac podstawki  jeśli niechce ich za bardzo montowac na ścianie?

Tak zagra. 

W zależności od długości. Kabel kupisz za 5 zł za metr i za 15 zł za metr.

Tyły miga wysiec, mogą być postawione na stojakach. Obojętne. 

 

Zapraszam po wyceny

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie różnica między Taga TAV-606V.3 a Quadral 6650, bo byłem zdecydowany na TAGA ale quadral jest węższe więc by bardziej mi pasowało. 

 

I jeszcze jedno czy Yamaha rx-v483 ma tzw drugi kanał że w innym pomieszczeniu może być inna muzyka??? 

Edytowano przez Balzak311
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...