Skocz do zawartości

Porównanie głosnikow podstawkowych Tannoy/Pylon


Recommended Posts

Witam,

chcę kupić w miarę porządne głośniki podstawkowe. Wykorzystywane będą głównie do słuchanie muzyki rockowej i metalowej.

Ze względu na ograniczenia przestrzeni maksymalne dopuszczalne wymiary to wysokość: 70 cm, szerokość: 23 cm. Będą grały w pokoju o powierzchni ok 20 m2. Kolumny podłączone będą do wzmacniacza Pioneer A-30.

Waham się pomiędzy:
1) Tannoy Revolution DC6: http://allegro.pl/tannoy-revolution-dc6-i6687379668.html
2) Tannoy Mercury 7.2: http://allegro.pl/tannoy-mercury-7-2-kolumny-glosnikowe-podstawkowe-i7055729504.html
3) Pylon Opal Monitor: http://allegro.pl/pylon-audio-opal-monitor-czarne-gratis-i7050227153.html

Proszę o poradę, które z powyższych głośników najlepiej się spisują, ewentualnie proszę o zaproponowanie innych modeli. Budżet do 2 tys za komplet (2 kolumny).

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dynamicznej muzyce, szybkiej, dobrze sprawdzą się wyższe serie Quantum a np quantum 723 ( ok 1700zł para), lub  Focal chorus 706. Rozważyłbym też Dali zensor 3,to spore monitory, a Pionkiem A30 powinny ładnie zgrać się w szybkiej muzie , dać ładną górę i nieco ciepła w dole.   Generalnie kolumny ważne by nie były dobre same w sobie,  ale zgrały się brzmieniowo z tym wzmacniaczem i pod Twój gust.

Co z tą nietypową wysokością, nawet podstawki/standy do kolumn ciężko będzie kupić takie niskie, aby razem dało to poniżej 70cm. Akustykę w pokoju masz przemyślaną ?

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jacek75 za szybką odpowiedz i ciekawe sugestie. Akustyka w pokoju nie jest do końca przemyślana bo się na tym, szczerze mówiąc, nie znam.
Kolumny chciałem postawić obok telewizora który stoi na półce o wysokości ok 50 cm od podłogi. Sytuacja wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. W miejscu aktualnie stojacych głośników miały by się pojawić nowe.

Edit: przeglądając serię Quanum natrafiłem na Magnat Quantum 753. Co myślisz o tym modelu?

20171202_191949.jpg

Edytowano przez Ali Bandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolumny mają stać jak na tym zdjęciu, szkoda by mi było inwestować w coś droższego, czy bardziej wyrafinowanego, chyba że chcesz poprawić sobie tylko samopoczucie . Nie twierdzę absolutnie, że każda kolumna zagra tak samo, ale nie ma sensu wyskakiwać poza pewien poziom cenowo jakościowy. Tak wiec skupiłbym się na jakimś "pasującym" brzmieniu, (które poniekąd zostało chyba nakreślone) ale bez brnięcia w jakość, czy niuanse, smaczki wyższych modeli. Te które wymieniłem zamieniłbym śmiało z np. Dali zensor 3 na jakieś spektory 2, Quantum 723, czy Focale na model quantum 673, czy pozostał przy podstawowej serii Tannoy mercury.

Tutaj zwyczajnie bardzo dużym ograniczeniem będzie ustawienie kolumn blisko siebie, miedzy monitorem, w jakiejś wnęce, w pobliżu ścian, nisko. Tak więc idąc po kolei bardzo wąska scena stereo, brak głębi, brak ogólnie przestrzeni w muzyce, a nieuniknione pogłosy i odbicia  dźwięku od ścian-pewien bałagan w muzyce, każde kolumny za 2 tys zagrają tu na połowę możliwości, a może mniej, wydawanie jeszcze większych kwot tylko ten niekorzystny stosunek zwiększy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...