Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FJB

ZESTAW GRAMOFON/GŁOŚNIKI/CD DO 5000 zł

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu zestawu do odsłuchu płyt vinylowych oraz CD. W pierwszej kolejności chciałbym zakupić głośniki, gramofon i odtwarzacz CD, a za jakiś czasu  dokupiłbym do zestawu wzmacniacz. Sprzęt będzie używany w pokoju o powierzchni 25m2 do słuchania głownie rocka/rapu/jazzu. Głośniki mogę ustawić tylko na biurku więc nie mogą być to wysokie kolumny. Na głośniki mogę przeznaczyć do 2000 zł (za parę), na gramofon i CD po 1500. Jakie produkty możecie mi polecić?  Moja wiedza na temat sprzętu jest nie wielka, więc jeśli czegoś nie uwzględniłem to proszę pytajcie.

Dziękuję za pomoc!

Dzień dobry.

A na początku z jakim wzmacniaczem będzie system pracował?

Mozliwości jest dużo. Przykładowo bardzo dobrą opcja będzie odtwarzacz CD Marantz CD6006 w połączeniu z gramofonem Rega Planar 1 lub Pro-Ject Debut Carbon DC oraz kolumny Kef Q150

To oczywiście jedna z dziesiątek konfiguracji, którą warto brać pod uwagę. Serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Ciężka sprawa generalnie. Na biurku to chyba tylko głośniki komputerowe mogą stać, tak mi się przynajmniej kojarzy. Słabo do słuchania muzyki. Gdzie zmieścisz gramofon, wzmacniacz, odtwarzacz CD - pod biurkiem, w szafce czy w szufladzie ? Słabo to widzę, bo to wszystko mierzy i waży. Poczekajmy jeszcze na jakieś porady. Pzdr.

15 godzin temu, Oxywie napisał:

Ciężka sprawa generalnie. Na biurku to chyba tylko głośniki komputerowe mogą stać, tak mi się przynajmniej kojarzy. Słabo do słuchania muzyki. Gdzie zmieścisz gramofon, wzmacniacz, odtwarzacz CD - pod biurkiem, w szafce czy w szufladzie ? Słabo to widzę, bo to wszystko mierzy i waży. Poczekajmy jeszcze na jakieś porady. Pzdr.

Pozwoliłem sobie zrobić taki bardzo poglądowy rysunek. Tak sobie to wyobrażam, nie mam za bardzo innej możliwości ustawienia sprzętu.

schemat.png

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować