Skocz do zawartości

ZESTAW GRAMOFON/GŁOŚNIKI/CD DO 5000 zł


FJB

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu zestawu do odsłuchu płyt vinylowych oraz CD. W pierwszej kolejności chciałbym zakupić głośniki, gramofon i odtwarzacz CD, a za jakiś czasu  dokupiłbym do zestawu wzmacniacz. Sprzęt będzie używany w pokoju o powierzchni 25m2 do słuchania głownie rocka/rapu/jazzu. Głośniki mogę ustawić tylko na biurku więc nie mogą być to wysokie kolumny. Na głośniki mogę przeznaczyć do 2000 zł (za parę), na gramofon i CD po 1500. Jakie produkty możecie mi polecić?  Moja wiedza na temat sprzętu jest nie wielka, więc jeśli czegoś nie uwzględniłem to proszę pytajcie.

Dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

A na początku z jakim wzmacniaczem będzie system pracował?

Mozliwości jest dużo. Przykładowo bardzo dobrą opcja będzie odtwarzacz CD Marantz CD6006 w połączeniu z gramofonem Rega Planar 1 lub Pro-Ject Debut Carbon DC oraz kolumny Kef Q150

To oczywiście jedna z dziesiątek konfiguracji, którą warto brać pod uwagę. Serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa generalnie. Na biurku to chyba tylko głośniki komputerowe mogą stać, tak mi się przynajmniej kojarzy. Słabo do słuchania muzyki. Gdzie zmieścisz gramofon, wzmacniacz, odtwarzacz CD - pod biurkiem, w szafce czy w szufladzie ? Słabo to widzę, bo to wszystko mierzy i waży. Poczekajmy jeszcze na jakieś porady. Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oxywie napisał:

Ciężka sprawa generalnie. Na biurku to chyba tylko głośniki komputerowe mogą stać, tak mi się przynajmniej kojarzy. Słabo do słuchania muzyki. Gdzie zmieścisz gramofon, wzmacniacz, odtwarzacz CD - pod biurkiem, w szafce czy w szufladzie ? Słabo to widzę, bo to wszystko mierzy i waży. Poczekajmy jeszcze na jakieś porady. Pzdr.

 Pozwoliłem sobie zrobić taki bardzo poglądowy rysunek. Tak sobie to wyobrażam, nie mam za bardzo innej możliwości ustawienia sprzętu.

schemat.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...