Skocz do zawartości

Prośba o sugestie uzupełniania zestawu stereo do KD


Kamil Muras

Recommended Posts

Witam

Po pierwsze chciałem się przywitać na forum, jestem tu nowy, i pewnie jak każdy pojawiłem się tutaj w poszukiwaniu odpowiedzi, czas pokaże czy zostanę. Sam jestem pomocnym człowiekiem i liczę, że potraktujecie mnie ulgowo, karma i te sprawy ;]

Niedawno przeprowadziłem się do nowego mieszkania, w pomieszczeniu ok 4m długosc 3m szerokość chciałbym zrobić kino domowe. Część sprzętu mam i chciałem jakimś tanim kosztem uzupełnić zestaw żeby grało to "jakoś". Nie jestem wymagający, zależy mi na filmach i Ps4 , odrobina dzwięku przestrzennego.

W tym momencie mam 2 kolumny  Tonsil Bolero 200 , do nich wzmak stereo.  Nie za bardzo mogę to sprzedać , dlatego chciałęm dokupić do nich ampli 5.1(2) i brakujące głośniki. Chciałbym to zrobić najtańszym kosztem, żeby było fajnie cieplutko z kobietą star łorsy obejrzeć i zagrać na ps4.

Nakręcony jestem na wzmacniacz od Sony STR-DH550, głównie dla tego że jestem fanbojem marki (mam ich tv, telefon, aparat, ps4 ) i jakoś tak fajnie wszystko jednej marki. + chciałbym żeby HDMI ARC działało i bravia sync zeby sterować wszystko jednym pilotem.

Kolumny front niby już mam, brakuje centrala , sub?, i tylnych , które będą w sumie bardzo blisko kanapy (3m szerokosci salonu a w srodku 2,5 kanapy)

Moje pytanie do was: 

- czy da radę ten ampli wogóle?
- czy mielibyście jakieś sugestie co do tylnych i centralnej kolumny? mogą być używki , będzie mi bardzo miło jeśli otrzymałbym jakiś link allegro. 

- sub wogóle jest potrzebny? 

Panowie i panie, szanuje wasz czas, proszę nie myśleć że kimkolwiek się wysługuję , ale dla mnie to pare dni orientowania się w temacie, a dla kogś z doświadczeniem pare minut myślenia.

Da rade coś z tym zrobić? Czy raczej spieprzaj dziadu do roboty, wróć jak będzie cię stać?

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.

 

Edytowano przez Kamil Muras
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn-to niedużym kosztem możesz uzupełnić stan kolumnami (centralny i tyły) tego samego producenta: np. model Voyager czy Maestro.

Jeśli chodzi o amplituner kina domowego (bo ten Soniak DH nie jest wzmacniaczem), to sugeruję zakup wyższego modelu-ale używanego. SONY ma parę modeli, a "pięćsetki" to najtańsze serie (kiedyś były jeszcze "czterysetki"). Wyjdzie taniej i lepiej...

Powierzchnię masz niezbyt dużą, ale do kina sub powinien być! 

Możesz jeszcze wejść w takie rozwiązanie: zostawiasz kolumny podpięte pod obecny wzmacniacz (nie napisałeś jaki to model ...) i kupujesz komplet 5.1 małych kolumn z subwooferem (np. Sony Pascal-jak już trzymamy się tej firmy). Ważne byś kolumny rozmieścił zgodnie z zasadami akustyki (wyszukaj w necie hasło akustyka i poczytaj trochę na ten temat).

Pozdrawiam

PS. Przede wszystkim podaj budżet... No i trochę więcej cierpliwości-mamy weekend :-) Nawet mimo niewielkiego budżetu w przypadku sprzętu używanego da się coś ciekawego wymyślić, więc nie przejmuj się ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo Dziękuje za odpowiedź,

Obecny wzmacniacz to Pioneer A-605R z radiem i CD do kompletu . 

TV jest 4k , więc szukałem jakiegoś ampli który to obsłuży , jeśli chodzi o ampli Sony to modeli jest od zaje.... ale totalnie nie wiem które są godne uwagi, i w dodatku spełnią moje oczekiwania co do ARC i bravia sync. 

Rozumiem że jeśli miałbym kupować osobno kolumny (np Sony Pascal, to wtedy i tak musiałbym kupować do nich ampli , wtedy DH 550 by się nadał?  Znalazłem takie na allegro: http://allegro.pl/hi-end-sony-pascal-dav-5-1-s-888-s-a-w-sacd-okazja-i7063494390.html ale nie wiem czy to dobra cena + chciałem pójść w kolumny w drewnie. 

Szkoda wtedy trochę mieć taki zestaw na froncie 2 osobnych kolumn, pascale i moje bolero 200. Chyba że wtedy robić z tego 7.1? 

Budżet jest taki że myślałem że wydam 600 zł na używany DH550, 600zł na quintas 6650 z centralnym i będe miał komplet ew dokupiłbym sub jeszcze. 

Kase ogólnie to mam ale mi żal wydawac na kino które będę oglądał 2 razy w miesiącu ;]

Chciałbym porpostu zrobić tanio kino, fajnie by było żeby jakoś uzupełnić te głosniki które mam , Voyager czy Maestro wydają się już dużym wydatkiem. 

Od razu wspomnę że nie chcę dużo mocy, nie słucham głośno ani muzyki ani TV.  Mam kota z padaczką i dziecko w planach. 

Edytowano przez Kamil Muras
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca ma sporo Soniaków, ale ceny takie sobie. Jeśli chcesz kolumny w drewnie (mdf) to trzeba szukać dalej.

Co do dużej mocy-potrzebna jest nie tylko po to by grać głośno, ale również by mieć duży jej zapas i grać poprawnie również przy cichym słuchaniu.

W system 7.1 nie ma sensu wchodzić-to po prostu sugestia by w stereo grać na starym systemie, a tylko dokupić drugi-niezbyt drogi (5.1) do kina domowego. Tym bardziej że tanie amplitunery tego nie obsłużą a w małym budżecie żal każdej niepotrzebnie wydanej złotówki na rzeczy które nie zagrają. Tutaj już musisz się zdecydować czy nie lepiej sprzedać Pioneera i jednak wydać więcej i kupić lepszy amplituner kd (który poprawnie zagra w stereo). Jak wspominałem wcześniej-akustyka jest bardzo ważna (więc jeśli nie będziesz mógł dobrze rozmieścić sprzętu: kolumn i słuchacza, to nie ma co wchodzić w wyższe modele).

Jeśli chodzi o konkretny model amplitunera SONY to trzeba wyszukany model sprawdzić w necie (opis, instrukcja...) odnośnie współpracy z 4k...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 17:37, Kamil Muras napisał:

Nakręcony jestem na wzmacniacz od Sony STR-DH550, głównie dla tego że jestem fanbojem marki (mam ich tv, telefon, aparat, ps4 ) i jakoś tak fajnie wszystko jednej marki. + chciałbym żeby HDMI ARC działało i bravia sync zeby sterować wszystko jednym pilotem.

Kiler. Wpakój się w to dziadostwo i się wyleczysz :)

Ja akurat uważam że Quintas 6650 reprezentuje bardzo wysoką klasę grania w tej cenie.

Czy ktoś sprawdzał je ze wzmakiem? Nie, a ja tak. I wiem co potrafią także w skalibrowanym pomieszczeniu.

Dobrze dobrany amplituner, nie Sony i jest to klasowe granie. Oczywiscie w kinie.

 

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...