Skocz do zawartości

Rozbudowa - wymiana sprzętu


Recommended Posts

Witam

Planuję rozbudowę/wymianę mojego zestawu kina domowego. Główne wykorzystanie to filmy  80% muzyka 20%. W aktualnym zestawie najbardziej  brakuje efektów z głośnika centralnego, dialogi, efekty słabo słyszalne. Aktualnie posiadam amplituner Onkyo TX-SR578 z głośnikami QQ 5000 w systemie 7,1 (satelity z quadrala) i subwoofer JBL ES250PW. Pokój 36m2 

Sprzęt planuję wymieniać etapowo. 

I tak myślałem aby centralny wymienić na Klipscha R-25C albo RP-250C. centralny stoi w półce szafki rtv i nie wiem czy w tym przypadku lepszy by była konstrukcja zamknięta czyli R-25C.

Amplituner myślę aby wymienić na onkyo TX-NR676 (zależy mi na bluetooth oraz aplikacjach takich jak deezer) 

O frontach na razie nie myślałem, ale chciałbym wszystkie głośniki jednej serii. np Klipche R-28F  

I moje pytanie. Od czego najlepiej zacząć wymianę? Centralny, amplituner a może fronty ? I co wybrać? Klipsch ? a może co innego ? 

 W załączeniu rozmieszczenie głośników 

2017-12-01.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje uwagi, zdecydowanie zacząłbym od dobrego głośnika centralnego. Na pewno dobrą drogą jest pójście w markę Klipsch. Obiektywnie głośnik Klipsch RP-250C jest lepszy od R-25C, jednak konstrukcja RP-250C z tylnym bass-reflex nie sprawdzi się dobrze w półce. W takim przypadku zdecydowanie polecam R-25C. W takim przypadku na przód można zastosować model R-28F lub kolumny serii Reference Premiere, które są moim zdaniem znacznie lepsze i bez problemu możemy je połączyć z centralnym serii R - w naszym przypadku wystarczy model Klipsch RP-260F. Na koniec pozostawiłbym amplituner - wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR676, Denon AVR-X2400H oraz Yamaha RX-V683. Wszystkie amplitunery mają pełną funkcjonalność sieciową, są pewne różnice w kwestii nagłośnienia wilopomieszczeniowego - Onkyo stawia na systemy otwarte Google Chrmoecast, DS Play:Fi, Denon ma firmowy system Heos, natomiast Yamaha - Music Cast. Większe różnice są w brzmieniu. Onkyo jest kinowe, szybkie, dokładne, mocne. Denon jest cieplejszy, plastyczny, dociążony. Yamaha natomiast najbardziej efektowna, eksponująca skraje pasma. W przypadku trochę wyższego budżetu warto jeszcze spojrzeć na bardzo dobry, nowoczesny amplituner Pioneer VSX-LX302.

Kwestia ewentualnych alternatyw dla kolumn - jest tego bardzo dużo. Klipsch oferuje szybkie, mocne, analityczne, kinowe granie. Jeśli coś takiego szukamy, to zdecydowanie pozostańmy przy tej marce. Jeśli natomiast szukamy czegoś trochę łagodniejszego, spokojniejszego, warto na pewno spojrzeć na marki Monitor Audio czy Dali. W przypadku MA masz serię Bronze, na bazie której możemy zbudować bardzo ciekawy system, w Dali zwróć uwagę na Zensor.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP250C jest dużo lepszym głośnikiem ale dopiero 440C jest klasowy. To kolumna o potężnej mocy. I zalecam dołożenie!

Wolałbym mieć ten centralny + R160m na fronty na stojakach niż 250C + R26F.

Taki przykład.

Budowanie od postaw kina to centralny - sub - ampli - reszta.

Podjedź do nas na odsłuch i zobaczysz jak to gra :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...