Skocz do zawartości

Czy autorzy postów są osobami poczytalnymi?


Kraft

Recommended Posts

Przygoda jaka mnie ostatnio spotkała w wątku "Obraz branży na forum" skłoniła mnie do refleksji nad tytułowym pytaniem. Zgodnie z przekonaniem wynikającym z moich doświadczeń napisałem tam, że: "większość urządzeń w danym przedziale cenowym reprezentuje podobny poziom". Mój wpis został opacznie odczytany przez niektórych kolegów. Zdarza się to często na naszym forum. Nic niezwykłego. Niepokojący jest jednak dalszy rozwój wydarzeń. Moje wyjaśnienia, o co mi dokładnie chodziło i zapewnienia, że nie o to, co koledzy mi przypisują nie zostały uwzględnione. Okazało się, że czytający mój post wiedzą lepiej od mnie, jaki pogląd wyrażam! Ba! W kolejnych postach jednego z interlokutorów interpretacja moich słów się rozszerzyła o elementy, których w ogóle w mojej wypowiedzi nie było, stając się podstawą do personalnego ataku. Znam teorię sztuki według której ukończone dzieło może podlegać dowolnym interpretacjom, z których wszystkie są jednakowo ważne ("prawdziwe") i nawet interpretacja autora dzieła nie ma pierwszeństwa przed innymi. Może w sztuce to się sprawdza, ale na forum moim zdaniem nie bardzo. Znacznie ułatwi nam kontakty przyjęcie założenia, że autor posta jest osobą poczytalną i wie, jakie poglądy wyraża. Inna sprawa, że sztuka posługiwania się językiem nie jest łatwa. Nieporozumienia są nie do uniknięcia. Wierzę jednak, że wykazując się wyrozumiałością, dobrą wolą i odwagą przyznania się do błędu jesteśmy w stanie przez te trudności przebrnąć i czerpać radość z kontaktów z innymi ludźmi.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... wyrażenie" reprezentuje podobny poziom" - jest dla niektórych bardzo ciężkie do zrozumienia.

Że to nie jest tożsame z "gra tak samo" , "nie różni się" itp.

:) myślę że twój post niestety jest wołaniem na puszczy

 

mało tego ;) - obawiam się że możesz być oskarżony o to że nazywasz swoich adwersarzy osobami niepoczytalnymi :) - to całkiem możliwe :D

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W ogóle trochę na tych forach strach się odezwać,nic szczerze napisać nie można bo rzuci się pięciu na jednego zaprzyjaźnionych kolegów z forum,tak jak temat obraz branży na forum,zamiast pisać o temacie,to wyszła kłótnia na inny temat i wszystko jest ok,jezeli ja napisałem coś pokrewne w danym temacie,to już przyleciał za mną jakiś tam.... że nie pisze w temacie o temacie,ale jak on nie pisze w temacie o temacie,to wszystko jest ok :-) na tych forach trzeba iść z nurtem,zaczalem pisać dla żartów że do każdych kolumn tylko Yamaha i Nad,to zostałem poklepany po plecach,tak tak Daniel ma rację,a jakbym tylko napisał że Onkyo,to by mnie tu rozszarpali fanatycy :-) o i to tak wygląda,wszystko na jedno kopyto jednostronne,o coś zapytam żeby się dowiedzieć to dostaje nieszczegółowe informacje i nadal muszę sam szukać po necie,suma sumarum-lekarz kazał przytakiwać,bo jak coś napisze szczerze obiektywnie na forum,to co zauważyłem u siebie z kwestii audio,to mnie napadną że nie prawda i nie znam się i w ogóle i w szczególe,wiec najlepiej jak najmniej trzeba pisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 13/02/2018 o 12:50, Daniel Daniel napisał:

W ogóle trochę na tych forach strach się odezwać,nic szczerze napisać nie można bo rzuci się pięciu na jednego zaprzyjaźnionych kolegów z forum,tak jak temat obraz branży na forum,zamiast pisać o temacie,to wyszła kłótnia na inny temat i wszystko jest ok,jezeli ja napisałem coś pokrewne w danym temacie,to już przyleciał za mną jakiś tam.... że nie pisze w temacie o temacie,ale jak on nie pisze w temacie o temacie,to wszystko jest ok :-) na tych forach trzeba iść z nurtem,zaczalem pisać dla żartów że do każdych kolumn tylko Yamaha i Nad,to zostałem poklepany po plecach,tak tak Daniel ma rację,a jakbym tylko napisał że Onkyo,to by mnie tu rozszarpali fanatycy :-) o i to tak wygląda,wszystko na jedno kopyto jednostronne,o coś zapytam żeby się dowiedzieć to dostaje nieszczegółowe informacje i nadal muszę sam szukać po necie,suma sumarum-lekarz kazał przytakiwać,bo jak coś napisze szczerze obiektywnie na forum,to co zauważyłem u siebie z kwestii audio,to mnie napadną że nie prawda i nie znam się i w ogóle i w szczególe,wiec najlepiej jak najmniej trzeba pisać

a ja tam mysle ze warto miec swoje zdanie:)i moge ci tylko powiedziec nie przejmuj sie bo jest tu sporo ludzi dla ktorych istotny jest obiektywizm wlasne zdanie a nawet subiektywne uczucia po to tu jestesmy zeby sie od siebie uczyc i wzajemnie sluchac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...