Skocz do zawartości

Wasza ocena brzmienia Monitor Audio Silver


Mateo89

Recommended Posts

Witam. Założyłem ten temat bo chciałem od Was dowiedzieć się jakie są wasze wrażenia z odsłuchu nowej serii Silver w porównaniu do starej? Ja kupiłem w ciemno Silver 10 z Yamaha Rn 803d ale odbieram je dopiero w święta a mam już pewne obawy co do mocy kolumn które opiszę niżej.

Będąc obecnie za granicą znalazłem salon z nową serią Silver gdzie facet podłączył mi model 300 do RN803d i wiecie co powiem ?masakra dla mnie całkowicie nie było basu i dopiero jak daliśmy pokrętło dosłownie na prawie że full (95%) to czułem że to gra ale nie tak jak bym chciał i musiałem podkręcić jeszcze regulacje tonów niskich na połowę by bas był w miarę satysfakcjonujący. Czy to normalne że Silver 300 tak słabo grają ? Nie miał ten sprzedawca Silver 500 wiec nie mogłem odsłuchać i porównać najmocniejszej kolumny z serii. Jeśli tutaj brakowało mi mocno bassu to czy w Silver 10 które kupiłem będzie go dużo więcej z mocniejszym uderzeniem i czy ta kolumna zagra głośniej ogólnie rzecz biorąc ? Jeśli nie będzie wielkiej różnicy to muszę się grubo zastanowić na tymi kolumnami które kupiłem przez czytanie recenzji i brak możliwości pojechania i odsłuchania ,a nie ukrywam bo trochę się wystraszyłem a lubię głośno słuchać muzyki a te kolumny nowej serii przeraziły mnie małą mocą jaką w sobie mają .Czy to może być wina złej konfiguracji sprzętu ?

Puszczony został utwór Armin Van Buuren - In And Out Of Love (feat. Sharon Den Adel) format FLAC który zabrzmiał pięknie ale całkowicie brakowało mocy w kolumnach.Czy mam się obawiać że Silver 10 mnie rozczarują i będą grały równie słabo głośno jak i będzie mało basu ? Proszę wypowiedzcie się .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego problemu to się nie wypowiem natomiast jeśli regulamin sklepu zakłada zwrot towaru bez podania przyczyny w ciągu 7 dni to jesteś uratowany. Sklepy internetowe na jednym z portali aukcyjnych przewidują taką możliwość z reguły w 10 dniowym okresie czasu.

Może jednak nie będzie takiej potrzebyB|

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo89,

wiem o co Ci chodzi.

Zauważ, że napisałem iż nie wypowiem się w tym temacie.

Starałem się tylko pomóc w przypadku gdybyś jednak zmuszony był odsyłać kolumny czego rzecz jasna nie życzęB|

Bądź cierpliwy, z pewnością forumowicze mający doświadczenia z tym konkretnym modelem odpowiedzą na wszystkie Twoje wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wielkość przetwornika świadczy o ilości basu, a juz na pewno o jego jakości. Co z tego, że np Altusy mają duże przetworniki niskotonowe. I zamiast basu jest dudnienie. Ilośc i jakośc tego basu zależy w wiekszej mierze od jakości zwrotnic, budowy samego przetwornika oraz budowy kolumny.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn i nie wypowiem się na ich temat. Ale na temat niskich czestotliwosci (basow) są różne zdania. Np niektórzy uważają, że do ich odbioru trzeba dorosnąć. Nie myślę tu o nikim konkretnym, ale są ludzie (głównie mlodzi), ktorzy bardzo chętnie wspomagają sie subwooferami. Czy jakis stary, wyrobiony, audiofil też tak zrobi? Nigdy. Do prawidlowego odsłuchu stereo wystrczą normalne, dwie kolumny frontowe przyzwoitej jakosci. Poza tym rożne kolumny róznie przenoszą niskie częstotliwości i dlatego tak często mozna usłyszeć poradę - przed zakupem posluchaj. To stara prawda - każdy slyszy inaczej. Np mam male kolumienki Beovox CX100, gdzie przetworniki są bardzo niewielkie, ale kto uslyszy ten bardzo sie dziwi skąd w nich tyle tego basu. Natomiast w dużych kolumnach Dantax, gdzie przetworniki niskotonowe są już naprawdę duże, tego basu jest sporo mniej. Wiec będę konsekwentny i powtórze n-ty raz - trzeba posłuchać. Ważnym parametrem jest też skuteczność kolumn, na którą początkujący nie zwracają wiele uwagi. A to parametr ważniejszy niż moc podawana w watach. Bo np przy tym samym wzmacniaczu kolumny o skuteczności wyższej o tylko 2 dB zagrają dużo glośniej niż kolumny o takiej samej mocy ale ze skutecznością niższą o 2 dB. Moc kolumny oznacza jaką moc wzmacniacza dana kolumna jest w stanie wytrzymać bez uszkodzeń, a nie jak glośno ona zagra. Przepraszam za off top, ale to tak tytulem wyjaśnienia. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega dziękuję za objaśnienie bo sugerowałem zawsze się podanym parametrem wat rms a silver 10 mają 250 wat i skuteczność 90dB nie wiem czy to dużo jak na takie gabaryty kolumn. Ja je wybrałem że względu na to że mi się podobały i po recenzjach na wszystkich forach podobno mają tyle basu że aż nad wyraz go jest i mam nadzieję że tak będzie ale czy ten bas nie zakłóci dźwięku kolumn skoro one mają taką małą skuteczność ? Dlaczego użyłem słowa małą skuteczność ? bo porównałem je z kolumną Heco Aurora 1000 o skuteczności 93dB które bardzo chciałem kupić ale wygląd mi się nie bardzo podobał bo nie mają koloru brązowego a takiego szukałem ale nie mam pojęci jak te kolumny grają . Skoro Silver 10 będą miały większe przetworniki basowe czyli będzie więcej basu to idzie to w parze z tym że zagrają głośniej od swoich mniejszych braci typu Silver 300 o skuteczności takiej samej czyli 90dB ? To ważne pytanie bo ja chce kolumny które zagrają mocno basem a do tego są głośne . Wiesz na razie wpłaciłem tylko zaliczkę wiec nic nie tracę w razie bym je odmówił a boję się że nie będę widział w nich efektu WOW którego oczekuję a to będzie mój pierwszy sprzęt stereo za takie pieniądze (duże dla mnie).

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kubakk napisał:

MA silver 300 tak jak stare silver 6 mają 15cm przetworniki , których słuchałem i tam też nie było za dużo basu ;) Kolumny z przetwornikami 16,5cm dały dopiero satysfakcjonujący niski tor. W silver 10 masz 2x 20cm - basu powinno być aż nadto

Odpowiednikiem Silver 6 jest obecny model 200. 300 mają większe przetworniki 6,5".

12 minut temu, Mateo89 napisał:

@Rega dziękuję za objaśnienie bo sugerowałem zawsze się podanym parametrem wat rms a silver 10 mają 250 wat i skuteczność 90dB nie wiem czy to dużo jak na takie gabaryty kolumn. Ja je wybrałem że względu na to że mi się podobały i po recenzjach na wszystkich forach podobno mają tyle basu że aż nad wyraz go jest i mam nadzieję że tak będzie ale czy ten bas nie zakłóci dźwięku kolumn skoro one mają taką małą skuteczność ? Dlaczego użyłem słowa małą skuteczność ? bo porównałem je z kolumną Heco Aurora 1000 o skuteczności 93dB które bardzo chciałem kupić ale wygląd mi się nie bardzo podobał bo nie mają koloru brązowego a takiego szukałem ale nie mam pojęci jak te kolumny grają . Skoro Silver 10 będą miały większe przetworniki basowe czyli będzie więcej basu to idzie to w parze z tym że zagrają głośniej od swoich mniejszych braci typu Silver 300 o skuteczności takiej samej czyli 90dB ? To ważne pytanie bo ja chce kolumny które zagrają mocno basem a do tego są głośne . Wiesz na razie wpłaciłem tylko zaliczkę wiec nic nie tracę w razie bym je odmówił a boję się że nie będę widział w nich efektu WOW którego oczekuję a to będzie mój pierwszy sprzęt stereo za takie pieniądze (duże dla mnie).

Po pierwsze, jeśli interesuje Cię parametr "skuteczność" to musisz jego rzeczywistych wartości szukać w testach (np w miesięczniku Audio). To co producenci piszą w swoich katalogach, to wartości wzięte z sufitu. Po drugie, przesadzasz z tą skutecznością. Kolumny o mniejszej skuteczności zagrają tak samo głośno, jak bardziej skuteczne, tylko będziesz musiał podkręcić bardziej gałkę na wzmacniaczu. Twój wzmacniacz ma zapas mocy, więc nie ma z tym najmniejszego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mateo89 napisał:

@Rega dziękuję za objaśnienie bo sugerowałem zawsze się podanym parametrem wat rms a silver 10 mają 250 wat i skuteczność 90dB nie wiem czy to dużo jak na takie gabaryty kolumn. Ja je wybrałem że względu na to że mi się podobały i po recenzjach na wszystkich forach podobno mają tyle basu że aż nad wyraz go jest i mam nadzieję że tak będzie ale czy ten bas nie zakłóci dźwięku kolumn skoro one mają taką małą skuteczność ? Dlaczego użyłem słowa małą skuteczność ? bo porównałem je z kolumną Heco Aurora 1000 o skuteczności 93dB które bardzo chciałem kupić ale wygląd mi się nie bardzo podobał bo nie mają koloru brązowego a takiego szukałem ale nie mam pojęci jak te kolumny grają . Skoro Silver 10 będą miały większe przetworniki basowe czyli będzie więcej basu to idzie to w parze z tym że zagrają głośniej od swoich mniejszych braci typu Silver 300 o skuteczności takiej samej czyli 90dB ? To ważne pytanie bo ja chce kolumny które zagrają mocno basem a do tego są głośne . Wiesz na razie wpłaciłem tylko zaliczkę wiec nic nie tracę w razie bym je odmówił a boję się że nie będę widział w nich efektu WOW którego oczekuję a to będzie mój pierwszy sprzęt stereo za takie pieniądze (duże dla mnie).

Skuteczność 90dB nie jest wcale mała. Często spotyka sie kolumny o skutecznosci 87-89 dB, lub mniejszej. 90 dB to dobra skutecznosć. Jeszcze raz powtarzam - wiekszy przetwornik to niekoniecznie więcej basu. Posłuchaj rady i najpierw poszukaj miejsca w ktorym mógłbyś posłuchać i porównać. Ja wiem, ze jak cos sie spodoba to czlowiek ma klapki na oczach i widzi tylko upatrzony sprzęt. A z drugiej strony te kolumny mają dobre opinie. Moja rada - POSŁUCHAĆ i wtedy decydować. To tylko o dzień dlużej, ale pomoże  podjąc decyzję, tym bardziej, ze nie chodzi tu o 100 zl. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Kraft @Rega@Fafniak dziekuje naprawdę za wasze rady i sprostowania na temat tej głośności. Jest tylko jeden mały problem w sklepie w którym kupiłem kolumny nie prowadzą Heco i tu ten problem a salon który prowadzi Heco i ma salę odsłuchową to s4home który nie posiada już monitor audio Silver 10 bo wysprzedał się . Jadąc do Q21 jadę całkiem w drugą stronę odległość 345 km a jadąc do s4home robię 400km w całkiem inną stronę wiec trochę mi się to nie uśmiecha i nie opłaca bo wydam bardzo dużo na paliwo ale nigdzie indziej w mojej okolicy (Świebodzin) nie ma tych kolumn na odsłuch choć wiem że tak by było najlepiej i teraz nie wiem co zrobić . Ogólnie to sory za cały zamęt tym moim kupowaniem ale chce jak najlepiej wydać pieniądze by nie czuć rozgoryczenia później i myśleć "kurde kupiłem ale nie jestem zadowolony" a znam już dwa takie przypadki moich kolegów a teraz nawet nie mogą nigdzie odsprzedać kolumn które wcisnęli im w jakichś pseudo salonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit wiem że u mnie zagrają jeszcze gorzej bo sale jest specjalnie przygotowana i wygłuszona a mój salon nie. Kurcze ale ma mętlik ale głupio też jest mi teraz dzwonić do sprzedawcy i tłumaczyć że Jeszce jednak się wstrzymam bo sam nie wiem czy na 100% dobrze kupiłem. Kurcze nie wiem co robić :( Szkoda że te salony są naprawdę tak daleko. Znalazłem jednego sprzedawce ze swojej okolicy co ma Silver 10 ale powiedział że jeśli mam zamiar tylko przyjść  odsłuchać to nie będzie tracił dla mnie czasu i musiał bym go zapewnić że kupię u niego a miał ceny kosmos wiec podziękowałem.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam możliwość oddania jeśli kupiłem przez neta ale czy nie będzie to kolidowac z tym że dużo wcześniej zapłaciłem zaliczkę i kliknąłem na stronie ze je kupuje? Różnica odebrana kolumn od momentu zakupu na stronie u Q21 będzie 1,5 miesiąc a spieszylem się przez to że mieli jedyna parę oryginalnie zapakowana w kolarze jaki chciałem, a nigdzie w sieci itp nie było ich dostępnych dlatego w ten sposób to załatwiłem. 

Mam nadzieję że nie będę musiał nic odsyłać i będę bardzo zadowolony bo na odsłuch tak jak pisałem nie mam czasu tym bardziej że odległość nas zabija później w razie niezadowolenia musiał bym jechać do S4home by odsłuchać heco aurora 1000 jeszcze większy kawał drogi i wyjdzie mnie ze dwa dni spędzę w samochodzie więc mi się na pewno to nie uśmiecha i tak nie zrobię. Jutro zadzwonię do Q21 i powiem że mam obawy co do kolumn może znajdę jakieś rozwiązanie przed finalizacji transakcji. Ciekaw jestem jak to wypożyczenie działa u S4home i ogólnie ile będzie mnie kosztowało takie ściągnięcie sprzętu do domu od jednego i drugiego sprzedawcy, mam już pełną głowę od tego wszystkiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...