Skocz do zawartości

Wasza ocena brzmienia Monitor Audio Silver


Mateo89

Recommended Posts

Monitor stosuje węższe ranty koszy niż inni producenci, więc faktyczne rozmiary im membran są trochę większe niż to wynika z rozmiaru głośnika. Model Silver 200, przynajmniej jeśli chodzi o układ, można jednak uważać na odpowiednik starego Silver 6.

PS jednak doczytałem i rzeczywiście w Silverach 6, według danych producenta, jest ten sam rozmiar membran, co w Silver 8. Dziwne, bo na żywo wydawały mi się mniejsze. Pamięć jest zawodna. Przepraszam za zamieszanie.

monitor-audio-silver-6.jpg

silver200_2.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od końca.

No seria nie nałożyła się na obecną!

O ile model Silver 200 zastąpił model Silver 6 o tyle nie jest jego następcą! Ma mniejsze mebrany. I gra inaczej. W sumie jak cała seria. Dopiero 300tki są blizsze 8kom. A 500tki już najbliżej 10tkom.

Ale 200 absolutnie nie równa się6tkom!

 

 

 

Kolejna sprawa to różnica w brzmieniu Silver i Silver 6G. Jeśli ktoś, a mnóstwo osób tak będzie to robić poleca 6G po widziało gdzieś starsze Silvery albo jeszcze RX, będzie polecał je w ciemno. Soryy.

Ale granie jest zupełnie inne. Seria 6G jest twarda i sztywna. Jużo tym pisałem. Ci którzy byłi zwolennikami Silverów i na prawdę lubili ten dzwięk nie podejdzie im dzwięk 6G!

Mam swoje prywatne zdanie o "nowych" konstrukcjach, ale pozostawię je dla siebie.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bart Le napisał:

Słuchałem Silver 10 pod CXA60 i basu było naprawdę wystarczająco. Podejrzewam, że w domowym warunkach potrafią podrażnić sąsiadów. Wiele bym mógł zarzucić tym kolumnom patrząc na cenę ale nie brak basu.

Silver 10 tak. 

Basowo nie odstają.

Ale w sumie też jestem ciekaw. Zaznaczam że poznam kiedy weźmiesz negatywna opinie z sieci a nie będzie twoja :P

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem z własnego doświadczenia odsłuchów itd że kolumny trzeba odpowiednio ustawić i posłuchać, ja posiadam Amplituner Onkyo Tx 8150 oraz kolumny Jamo C97 i powiem Ci że wielkość przetworników nie ma znaczenia jak pisano wcześniej. Moj sprzęt potrafi wprawić w wibracje pokój około 16m2 oraz całe mieszkanie (czuć ten bas nie tylko w uszach) :) Słuchałem Silver 10 i będziesz z nich zadowolony. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michu9191 napisał:

Witam. Powiem z własnego doświadczenia odsłuchów itd że kolumny trzeba odpowiednio ustawić i posłuchać, ja posiadam Amplituner Onkyo Tx 8150 oraz kolumny Jamo C97 i powiem Ci że wielkość przetworników nie ma znaczenia jak pisano wcześniej. Moj sprzęt potrafi wprawić w wibracje pokój około 16m2 oraz całe mieszkanie (czuć ten bas nie tylko w uszach) :) Słuchałem Silver 10 i będziesz z nich zadowolony. Pozdrawiam.

Wielkość przetwornika ma olbrzymie doświadczenie. Popraw to bo cię zjedzą zaraz;(

 

2 minuty temu, Mateo89 napisał:

Mam nadzieję że się nie mylisz i będę mega zadowolony a już nie mogę się doczekać ?

Czekamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mateo89 napisał:

Mam nadzieję że się nie mylisz i będę mega zadowolony a już nie mogę się doczekać ?

Jeszcze będziesz pytać o kable by było mniej basu ;) 

Te jamo c97 mają 3 przetworniki ~15cm + dosyć dużą i ciężką obudowę tak więc w 16m^2 mogą robić hałas. A jak jeszcze dookoła są szafki to polecam otworzyć i wsadzić głowę do środka (jest różnica)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jakie jest moje zdanie . Chodziło mi konkretnie o wielkość zawieszenia np 13cm a 16cm . Dla mnie nie ma różnicy, co innego budowa koszy głośników pomijając zwrotnice i kolumny itd... Wyrażam po prostu swoją opinie jeżeli jestem w błędzie trudno :)

Edytowano przez michu9191
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...