Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Dzięki! na pewno poslucham większości i trochę mi to zajmie🤨.... Myślałem że nie będzie dużego problemu wymienić i przypisać do konkretnej kategorii - Skoro tak łatwo recenzuje się dane konstrukcję i nadaje im cechy co do sposobu grania. 

Mój podział jest oczywiście ogólny ale czy Panowie będzie problem z wymianą po kilka wzmacniaczy które też moglibyście podzielić według moich kryterii....? 

 

 

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomieszczenie ok 45m2. Narożnik ok 3 m od kolumn. Miejsca sporo także mogą być jakieś większe. Oglądałem klipsch r 620f zdaje się wydają się malutkie do tego słaby bass przy niższej głośności dopiero jak sie podkrecilo to coś tam zagrało. Chciałbym wydać około 4000. Może być coś używanego. Muzyka głównie z youtuba troche techno troche rocka.  Podpowiecie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiemy.

Klipsch R620F to nie kolumny do stereo i takiego salonu.

To typowa kinowa konstrukcja.

Masz zamiar słuchać muzyki z Youtube to prawda jest taka że obojętne co weźmiesz bo wszystko będzie grało tak sobie/ źle.

Nie wiem jaki masz wzmacniacz. ale jeśli masz kolumny za 4K i proporcjonalny wzmak to musisz mieć także źródło.

Zainteresuj się Heco Aurora 1000

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

Poszukuję wzmacniacza stereo w przedziale 600-900 zł. W grę jak najbardziej wchodzi sprzęt używany.

Zrobiłem rekonesans na olx i wytypowałem następujące konstrukcje dostępne w mojej okolicy:

  • Pioneer A-30
  • Onkyo A-9010
  • Yamaha A-S201

Moją uwagę zwrócił również często polecany tutaj mikrowzmacniacz Topping MX3. Może warto pójść w tę stronę? Dla mnie dodatkowy atut to wbudowany moduł bluetooth. Czy Waszym zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem niż powyższe propozycje?

Pomieszczenie to pokój dzienny 20 m2, kolumny Polk T50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Tak jak w temacie, mam dylemat co kupić na pierwszy sprzęt stereo 🤔
Pokój 13m2 w kształcie prostokąta 4x3m.
Kolumny stałyby na dłuższej ścianie w odległości od siebie ~250cm. Miejsce odsłuchu również oddalone o około 250cm od kolumn. Odległość kolumn od ściany bocznej około 30-40cm.
Muzyka jakiej słucham to głównie wszelkie odmiany gitarowego brzmienia. Nie zamykam się w gitary i muzyki elektronicznej również lubię posłuchać. Do tego dochodzi podpięcie konsoli + filmy z serwisów VOD.
Mój budżet to coś koło 3-4k, nie więcej. Trochę poczytałem i moim faworytem w kwestii amplitunera jest Yamaha Rn602. Kolumny to Pylon Pearl Audio 25 lub Heco Aurora 700. Nie boję się kupna sprzętu używanego. Co do kolumn, muszą być białe - WAZ :D
Sprzęt chciałbym kupić na lata. Muzykę odpalałbym przez Spoti, Tidal czy też USB, radio internetowe mile widziane. W odtwarzacze CD czy gramofony nie będę wchodził. Może jest jakaś inna fajna konfiguracja, która dobrze zagra uwzględniając rozmiar mojego pokoju.
Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że cokolwiek tam wsadzisz problem będzie z:

  • stereofonią - raczej będziesz musiał dosunąć do ścian bocznych
  • będzie brakowało basu w miejsciu odsłuchu

Kombinacje sprzętu które podałeś wydają się OK. Możesz jeszcze popatrzeć na Denon DRA-800H (czy jakoś tak). W porównaniu z Yamahą ma wejścia HDMI, czyli podepniesz sobie TV czy konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PorkOne napisał:

Wydaje mi się że cokolwiek tam wsadzisz problem będzie z:

  • stereofonią - raczej będziesz musiał dosunąć do ścian bocznych
  • będzie brakowało basu w miejsciu odsłuchu

Kombinacje sprzętu które podałeś wydają się OK. Możesz jeszcze popatrzeć na Denon DRA-800H (czy jakoś tak). W porównaniu z Yamahą ma wejścia HDMI, czyli podepniesz sobie TV czy konsolę.

Dlaczego sądzisz, że ze stereofonią Nexus słabo? Przy ścianie kolumny będą się przecież dusić. Basu będzie brakować? Odległości między kolumnami, a odsłuchem zachowane więc nie powinno być problemu. Jak się mylę to proszę o wyjaśnienie 😁

Co do HDMI, jeżeli TV podpięty po optyku do ampli to co dałoby mi gniazdo HDMI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfika małego pomieszczenia i ustawienia po długości.
Z ustawieniem kolumn jest tak że powinny mieć naokoło trochę miejsca, jak już wspomniałeś, ale też ich rozstawienie powinno być trochę większe niż to co masz w pomieszczeniu, jak dla mnie około 3m. To stereofonia.
A co do basu, to w pomieszczeniach, o takich wymiarach, tak się bas rozkłada. Będzie wszędzie, tylko nie na środku pokoju.

A co do HDMI to na przykład automatyczne włączanie amplitunera jak włączasz TV. Lub włączasz konsolę i włącza sie automatycznie ampli i TV. Technicznie nic więcej nie da, tylko wygoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2021 o 06:55, S4Home napisał:

Z tych co wymieniłeś tylko Pioneer A30.

Ale fakt Topping MX3 zrobi mu konkurencję.

Zapraszam po wycenę.

Piotr

Dzięki za odpowiedź.

Chyba zdecyduję się faktycznie na Topping MX3, na plus wbudowany odbiornik BT oraz niewielkie wymiary. Proszę jeszcze o rozwianie dwóch wątpliwości :) Czy to maleństwo bez problemu ogarnie Polk T50? Czy dużo stracę na jakości dźwięku względem klasycznego pełnowymiarowego wzmacniacza, jak Pioneer A-30?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiń HDMI

Masz już dobrze wybrany sprzet RN 602 + Aurora 700. Tego się trzymaj. to przesłuchaj w domu.

Zapraszam po wypozyczenie.

7 godzin temu, Adammov napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Chyba zdecyduję się faktycznie na Topping MX3, na plus wbudowany odbiornik BT oraz niewielkie wymiary. Proszę jeszcze o rozwianie dwóch wątpliwości :) Czy to maleństwo bez problemu ogarnie Polk T50? Czy dużo stracę na jakości dźwięku względem klasycznego pełnowymiarowego wzmacniacza, jak Pioneer A-30?

One będa grac nieco inaczej, Ale względem wielu nie stracisz nic.

Ewentualnie mogę Ci pożyczyć oba na testy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Masz już dobrze wybrany sprzet RN 602 + Aurora 700

@Adammov posłuchaj Piotrka , posłuchaj w domu to jednak trochę lepiej niż topping a dużo lepiej niż Polki T50. Będziesz miał porównanie.

10 godzin temu, PorkOne napisał:

Z ustawieniem kolumn jest tak że powinny mieć naokoło trochę miejsca, jak już wspomniałeś, ale też ich rozstawienie powinno być trochę większe niż to co masz w pomieszczeniu, jak dla mnie około 3m. To stereofonia.

Nie wiem skąd bierzesz takie informacje , owszem zgodzę się że nie wolno dostawiać kolumn ani do ściany tylnej ,ani bocznych . Bas to jedno , ale nie słyszałem jeszcze dobrej sceny / ani żadnej ;)/ z tak ustawionymi kolumnami .Co do odległości to trzy metry nie są absolutnie żadną regułą , ja mam 3,2 m , bo tak wynika z wielokrotnych prób, że jest najlepiej , ale kolega ma np. trójkąt równoboczny 1,3 m i jest naprawdę lepiej niż dobrze . Nie ma na to gotowej recepty , trzeba poeksperymentować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2021 o 07:02, S4Home napisał:

odpowiemy.

Klipsch R620F to nie kolumny do stereo i takiego salonu.

To typowa kinowa konstrukcja.

Masz zamiar słuchać muzyki z Youtube to prawda jest taka że obojętne co weźmiesz bo wszystko będzie grało tak sobie/ źle.

Nie wiem jaki masz wzmacniacz. ale jeśli masz kolumny za 4K i proporcjonalny wzmak to musisz mieć także źródło.

Zainteresuj się Heco Aurora 1000

Zapraszam

Wzmacniacz to harman kardon HK980.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick pisales kiedys chyba ze tego typu wzmacniacze lepiej używać z wejscia cyfrowego niz analogowego (jesli nie Ty tak pisałeś to przepraszam). Teraz tak sobie myślę jak by tu zmontowac uklad bi-tri-amp uzywajac tego typu wzmacniaczy ale uzywajac wejscia cyfrowego?

Jakiś rozdzielacz sygnału cyfrowego by sie przydał.

Jest to wogóle mozliwe? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to odnośnie wzmacniaczy cyfrowych z końcówkami mocy impulsowymi. MX3 ma zintegrowaną przetwornicę z końcówką mocy zamieniającą sygnał analogowy na szereg impulsów, jak jest w większości wzmacniaczy impulsowych które należałoby nazywać analogowymi wzmacniaczami impulsowymi. W takim przypadku mamy wzmacniacz analogowy z wbudowanym DAC-iem i jest sens używać do niego inne DAC-i zewnętrzne. Podobnie nie widzę przeszkód do tego aby używać wejść analogowych jako główne. To we wzmacniaczach cyfrowych sygnał z wejścia analogowego trafia na przetwornik AC. Pełni on w sumie podobną funkcję co przetwornica w końcówce mocy impulsowej z wejściem analogowym. Daje to wtedy jednak możliwość użycia DSP pomiędzy przetwornikiem AD i końcówką mocy cyfrową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 22:17, kepa416 napisał:
Dnia 31.03.2021 o 06:55, S4Home napisał:
Z tych co wymieniłeś tylko Pioneer A30.
Ale fakt Topping MX3 zrobi mu konkurencję.
Zapraszam po wycenę.
Piotr

Podtrzymując temat jakie kolumny maksymalnie może uciaganc Topping MX3?

To zależy czego oczekujesz finalnie. Co dla Ciebie oznacza "uciągnie". Dźwięk będzie się wydobywał z każdych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym poprosić o poradę odnośnie monitorów/kolumn. 

Po przejrzeniu tematów wydaje się, że do moich potrzeb, tj tylko Spotify, odpowiedni będzie smsl q5 + chromecast. Grać będzie w pokoju niemal kwadratowym 20m2. Budżet bardzo mały powiedzmy do 1200zł za głośniki. Bez żadnych preferencji nowe czy używane, duże czy małe. Nie oczekuję obiektywnie dobrego sprzętu w takich pieniądzach :) po prostu coś co pasuje do Q5 w 20m2 pomieszczeniu. Przeczytałem kilka tematów o bliźniaczej tematyce z poprzednich lat jednak sporo z polecanych tam głośników jest już trudnych do dostania, może jest jakiś klasyczek forumowy do takiej konfiguracji i niewygórowanych potrzeb :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...