Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

  • 2 months later...

Witam wszystkich. Bardzo proszę o odpowiedź. Nie jestem audiofilem ani znawcą, ba, nie znam się na sprzęcie wcale, a chciałabym kupić sobie pierwszy sprzęt stereo do domu. Wczoraj byłam na odsłuchu kilku kolumn (Jamo Studio S 809) i jakies Acoustic Quality - cena ok 2400 wraz z amplitunerem Yamaha, niestety ku mojemu zaskoczeniu w ogóle nie podobało mi się jak grają. I dopiero Audiovector QR3 dały radę, ale to nie moja półka cenowa. W sklepie nie mieli niczego innego w cenie do 3 tysięcy za parę, a ja tyle naczytałam się o Pylonach. Pojadę do innego sklepu posłuchać innych, ale to wiąże się z wyjazdem do innego miasta. Czy ktoś mógłby mi napisać jakies sugestie odnośnie tego, jakie kolumny mogłyby grać podobnnie do Audiovector? Byłabym wdzięczna za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Poniekąd tak. Kiedy mieliśmy te kolumny jeszcze przed innymi kolegami z branży zawsze było że jak można je polecać do 5k jak kosztują katalogowo 3300. Ale prawda jest taka i to co się zgodzę z testerem zarówno heco jak i polski dystrybutor zawsze mieli problem z wypromowaniem swoich produktów. 

Dostajesz produkt dobry o którym nikt nic nie wie a materiały prasowe ograniczają się do pasma i mocy.

Zapraszam do wypożyczenia ich u nas i wyrobienia swojego zdania. 

Może wkrótce będziemy mieli dla was konkurs z tymi kolumnami. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć!

Podepnę się tutaj z prośbą o radę.

Od 6 lat jestem użytkownikiem mini Denona M39 z podstawowymi głośnikami, które były w zestawie. Jakkolwiek może to wywołać uśmiech politowania... jestem z niego bardzo zadowolony ;).

Muzyki słucham w 95% z płyt w małym gabinecie z głośnikami postawionymi na regale. Nie chciałbym przenosić sprzętu do salonu. Na tę chwilę w zasadzie wystarczy. 

Trochę się jednak na tego malucha napatrzyłem, a kolekcja płyt się rozrosła więc stwierdziłem że może pora go wymienić i może w końcu na oddzielny wzmacniacz/odtwarzacz. Myślałem nawet żeby zamienić go po prostu na aktualny model M41 z lepszymi kolumnami np:

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/8_WSPANIALYCH/8_WSPANIALYCH/D-M41_DAB___Signature_S20

Ale mam wątpliwości czy taki mały odtwarzacz "pociągnie" takie kolumny. Druga sprawa to prawie to samo tylko dodatkowo Bluetooth...

Chodzą mi po głowie następujące rozwiązania:

https://www.q21.pl/yamaha-mcr-n670-pianocraft-indiana-line-nota-260x.html

https://www.q21.pl/marantz-pm-5005-cd5005-polk-audio-signature-s15.html

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/8_WSPANIALYCH/8_WSPANIALYCH/CD5005___PM5005___Signature_S20

https://www.q21.pl/yamaha-mcr-n670-pianocraft-indiana-line-nota-260x.html

Jak widać nie planuje przeznaczyć zbyt dużego budżetu. Pytanie więc czy różnica będzie znacząca czy po zainwestowaniu w któreś z powyższych??

Korzystam z Tidala, ale w zasadzie tylko w aucie, więc jeśli za te same pieniądze mogę mieć lepszy jakościowo sprzęt ale bez Bluetootha, to wybiorę to rozwiązanie i nadal będę słuchał z płyt. Mam niestety sąsiadów i małe dziecko, więc fajniejszy dźwięk kosztem mocy, też mi odpowiada ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ok. 15 metrów. Kolumny podstawkowe. 

Patrząc w oferty, które podałem to wszystkie są do 3 000 PLN, więc pewnie tak bym teraz celował. Chyba, że nie będzie to jakiś istotny przeskok w stosunku do tego mikro Denona, wtedy faktycznie odłożę zakup na przyszłość i zainwestuję więcej. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie zastanawiałem się nad tym Onkyo. Czyli sugerujesz, żeby zostawić tego starego mini Denona jako odtwarzacz CD podłączony do Onkyo?

Czy te wzmacniacze nie mają problemów z softem/gubieniem wifi? Gdzieś słyszałem takie opinie, ale chyba nie o tym modelu...
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2018 o 18:00, lookash napisał:

Podepnę się tutaj z prośbą o radę.

Od 6 lat jestem użytkownikiem mini Denona M39 z podstawowymi głośnikami, które były w zestawie. Jakkolwiek może to wywołać uśmiech politowania... jestem z niego bardzo zadowolony ;).

...

Trochę się jednak na tego malucha napatrzyłem, a kolekcja płyt się rozrosła więc stwierdziłem że może pora go wymienić i może w końcu na oddzielny wzmacniacz/odtwarzacz. Myślałem nawet żeby zamienić go po prostu na aktualny model M41 z lepszymi kolumnami ...

Lookash,
jeśli masz kolejne pytania - to proszę po prostu załóż nowy wątek. Bo tutaj to jest trochę nie na temat...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Świetny stosunek cena/brzmienie:

-monitorki JMR Lucia i chyba jednak ATC scm7v3 (kuna nie wiem, które sobie sprawić... bo jedne i drugie przesympatyczne a do tego te siódemki jeszcze cholernie ładne :)) 

Z piecyków tak jak Piotr wyżej wskazał czyli nieśmiertelny Nad c356 bee ale jest jeszcze lepsza (wyraźnie lepsza) perełka, to Dayens Menuetto. 

Z odtwarzaczy CD zdecydowanie Vincent CD400. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...