Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Masz kilka możliwości:

1. Marantz PM 8006 + ND 8006. W odtwarzaczu sieciowym masz od razu Cd. W takim połączeniu Twoje Castle zagrają łagodnie. Dźwięcznie melodyjnie.

2. Cambridge CXA81 + CXN V2 + CXC - Tutaj będzie mocniej, Jasniej, bardziej energicznie.

3. Moon Ace + inny odtwarzacz jak na przykład Yamaha CDS300 czy 700. Moon to urzadzenie jednak o klase lepsze dziekowo. Połaczenie energi, przejrzystego grania i melodyjności. W nim masz od razu odtwarzacz sieciowy.

 

Jesli masz jakieś pytania służę pomocą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Masz kilka możliwości:

1. Marantz PM 8006 + ND 8006. W odtwarzaczu sieciowym masz od razu Cd. W takim połączeniu Twoje Castle zagrają łagodnie. Dźwięcznie melodyjnie.

2. Cambridge CXA81 + CXN V2 + CXC - Tutaj będzie mocniej, Jasniej, bardziej energicznie.

3. Moon Ace + inny odtwarzacz jak na przykład Yamaha CDS300 czy 700. Moon to urzadzenie jednak o klase lepsze dziekowo. Połaczenie energi, przejrzystego grania i melodyjności. W nim masz od razu odtwarzacz sieciowy.

 

Jesli masz jakieś pytania służę pomocą.

Piotr

Bardzo Ci dziękuję

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Szanowni,

posiadam w sypialni (3,5 m x 3,0 m) mikrowieżę Denon M40. Odpowiada mi jej charakterystyka dźwięku, natomiast brakuje jakby separacji i mocy, zwłaszcza przy głośniejszym słuchaniu, które zdarza się często (sypialnia w tym przypadku nie oznacza automatycznie, że słucham tylko nocami po cichu - kładę się i słucham głośno w ciągu dnia).

W związku z powyższym (brak separacji, mocy, ogólnej jakości dźwięku) rozważam zmianę mikrowieży na system stereo z kolumnami podstawkowymi. I tu pytanie - czy wydatek rzędu 4 tys. zł (około 5 tys. na system, minus 1 tys. zł ze sprzedaży mikrowieży) poprawi jakość dźwięku na tyle, że będzie uzasadniony? Chodzi najbardziej o stosunek ceny do jakości. Ten, wydaje mi się, mikrowieża ma całkiem dobry. Obawiam się wydania 4 tys. zł dla bardzo niewielkiej poprawy dźwięku, stąd pytanie.

Myślałem najbardziej o amplitunerze stereo Denon DRA-800, ponieważ w sypialni posiadam również projektor i ekran, bardzo przydadzą się złącza HDMI. Jednak gdzieś czytałem (pomijam, że DRA-800 to wykastrowany amplituner wielokanałowy 1500), że ma on inną niż przyjęta jako "denonowska" charakterystykę dźwięku - czy to prawda? Jeśli tak, może nie być dla mnie. Wówczas może Denon PMA-800. Czy porównywał ktoś dźwięk z DRA-800 i PMA-800? I znowu - gdzieś czytałem, że DRA-800 wcale nie jest dźwiękowo gorszy od wzmacniacza PMA-800 (w takim przypadku wybrałbym amplituner dla HDMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie zdecydowanie poprawisz jakość dźwięku natomiast moim zdaniem nie powinieneś dalej brnąć w Denona jeżeli zależy ci na separacji i otwartości dźwięku. Tutaj Yamaha 602 z elac b6.2 ewentualnie Onkyo 8250 + monitor audio bronze 2 są faworytami. 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu. Potrzebuję wzmacniacza do gramofonu i TV, ale głównie do słuchania muzyki (aplikacje muzyczne w Smart TV, płyty CD przez konsolę do gier) - lepszy dźwięk (niż przez głośniki w TV) przy oglądaniu filmów jako bonus, nie zależy mi na rozbudowywaniu kina domowego. Patrzę sobie na Onkyo TX-NR575 i wydaje mi się, że spełniłby swoje zadanie. Co na to zawodowcy? Kolumn jeszcze nie mam, będę dobierać w dalszej kolejności (pokój 4x5, mieszkanie w bloku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - od dobrych kilku miesięcy chodzi mi po głowie zbudowanie fajnego systemu audio. Początkowo było to jedynie kino domowe, w miarę jak zacząłem orientować się w tym temacie zacząłem myśleć o połączeniu KD ze stereo do słuchania muzyki i na tym stanęło kilka miesięcy temu. Niestety, przyszła pandemia i dość niepewne czasy finansowo, dlatego musiałem sobie trochę inaczej poukładać swój plan.

 

Obecnie, chciałbym zbudować zestaw który pozwoli mi na słuchanie muzyki ze Spotify, z telefonu poprzez bluetooth a w dalszej perspektywie podłączenie gramofonu, jako że rodzice posiadają sporą kolekcję płyt winylowych (którą chciałbym powiększyć) która od dobrych kilkudziesięciu lat zbiera kurz - aż żal się robi ;) Miłą funkcją będzie też radio FM/DAB+ Jednak kompletnie nie wiem, na jakie sprzęty powinienem patrzeć. DACi, przedwzmacniacze, końcówki mocy, odtwarzacze sieciowe, amplitunery stereo... przerasta mnie trochę ten temat i nie wiem których urządzeń rzeczywiście potrzebuję aby zaspokoić moje potrzeby.

 

Na chwilę obecną posiadam dwie kolumny Pioneer CS-5030 - wiem, że nie jest to najwyższa półka i pewnie dostanę radę aby zainwestować również w nowe kolumny, jednak na chwilę obecną nie wchodzi to zupełnie w grę - chociaż oczywiście za jakiś czas by się to zmieniło.

 

Cena, jaką chciałbym wydać, to ok. 1700zł z małym hakiem, jeśli warto będzie dopłacić. Znalazłem amplituner Yamaha MusicCast R-N303D, jednak z tego co widzę to nie posiada on wejścia Phono na gramofon, a jest to dość istotne.

 

Biorę także pod uwagę kupno kilku różnych urządzeń, nawet używanych (choć wolałbym nowy sprzęt) jednak chciałbym aby zamknęło się to w cenie podanej wyżej. Czy taka kombinacja jest w ogóle możliwa?

Edytowano przez Kacu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił wzmacniacz taki jak SMSL Q5 pro , do niego Chromecast Audio dla zapewnienia funkcji sieciowych i przesyłanie dźwięków z Androida oraz preamp gramofonowy za jakieś 200 zł. Resztę przeznaczyłbym na lepsze kolumny. Jesteś w zasięgu DAB+ ? Jeśli tak to może się to przydać. Puki co od jakiegoś czasu nie rozwija się sieci nadajników tego typu w naszym kraju i liczba dostępnych stacji jest ograniczona. Jednak wszystkie stacje radiowe są obecnie dostępne w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napędzaniem kolumn niema ten wzmacniacz dużego problemu, bo jak większość wzmacniaczy impulsowych jest bardzo wydajny. CS-y są bardzo łatwe do napędzenia i są skuteczne. Za to ich niska jakość nie pozwoli mu rozwinąć skrzydeł. To nie jest wzmacniacz typu imprezowego ani tym bardziej estradowego. Najlepiej sprawdza się dobrymi choć niezbyt dużymi kolumnami.

Nic nie pisałeś o rozmiarach pomieszczenia , ani jakiej muzyki słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

w wyższe modele amplitunera , lepszy dźwiękowo niz dokupować gramofon z 5 płytami.

@S4Home super doradztwo:15_yum:. Mam nadzieję że mnie ignorujesz i nie będzie komentarza  jak obiecywałeś.

@Kacu poszukaj używany  wzmacniacz stereo ok. 60W RMS z wejściem dla phono. Lepiej to zagra niż jakikolwiek amplituner.

Większość tutaj nie używa vinyli i nie wiedzą co jest ważne do poprawnego słuchania.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...