Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

@Kacu - zgadzam się z S4Home w jednej sprawie... ;)

Ile ty masz tych płyt? 5,10,20 czy 30 ?

Niezależnie od ilości płyt musisz zdawać sobie sprawę że budżet masz bardzo skromny (jak na audio zabawę) i popieram podejście takie aby wydać cały budżet na jak najlepsze klocki do "cyfrowej" muzyki i potem dokupić  ew. gramofon. Ja wiem ze teraz jest moda na czarne płyty ale pamiętaj że skutkuje to wzrostem cen używanych gramofonów, a do nich musisz dokupić myjkę , szczoteczkę węglową itp.

Zwykle do gramofonu dodawana jest jakaś tam wkładka/igła i rzadko kiedy jest w bardzo dobrym stanie.

Jak zaczynasz to zliczać to z gramofonu powiedzmy za 450 zł robi sie momentalnie 700-900 i więcej

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zakładając więc że rezygnuję z gramofonu i winyli, bo rzeczywiście - kolekcja po rodzicach jest, ale nawet nie wiem w jakim stanie. Czasami biedronka czy empik wyprzedają różne winyle w fajnych cenach i tym się sugerowałem, ale na pewno dominującym źródłem będzie Spotify.

 

Wołam więc @S4Home @Fafniak @Karol64208 @MobyDick - czego powinienem szukać w podanym przeze mnie budżecie? Muzyka, jakiej słucham to... Każda :D od rocka, metalu, po Muzykę elektroniczną, popową. Na razie mówimy jedynie o wzmacniaczu, głośniki póki co zostają - ale na pewno nie na stałe.

 

Może iść już pomału w KD? Jak pisałem w poprzednim poście, początkowo myślałem właśnie o KD z funkcją stereo na które chciałem wydać ok 5 tys - może dobrym wyjściem będzie kupno amplitunera Yamaha RX-v685, a za jakiś czas dokupienie do tego zestawu głośników 5.1 które sprawdzą się również w stereo?

Edytowano przez Kacu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @MobyDick, ale nowicjusze popełniają ten błąd, a źli doradcy dopingują ich do popełnienia tego błędy. Ale skoro masz takie krytyczne wpisy jak ten;

Dnia 25.09.2020 o 05:51, S4Home napisał:

Reanie jesli ma mieć 5 płyt winylowych to ja nie widze w tym magii.

 albo ten

Dnia 25.09.2020 o 07:15, Fafniak napisał:

Ile ty masz tych płyt? 5,10,20 czy 30 ?

to co ma nowicjusz myśleć. Każdy kiedyś zaczynał zbierać swoją płytotekę i też miał 5 , 10 płytek, i co z tego, kiedyś uzbiera może nawet 1000:D lub więcej. Takie są początki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę @Karol64208 ze czytanie ze zrozumieniem jest dla ciebie problemem.

 

W takim razie prosze zaproponuj wzmacniacz który nie będzie wymagał serwisu + gramofon + ew. przedwzmacniacz phono (o ile wzmacniacz nie będzie miał)

Czy dobrze pamiętam ze budżet jest na poziomie 1700 zł?

 

@Kacu  -w kino domowe nie idź - nie jest ci przecież potrzebne...

Kupiłbym poważny wzmacniacz stereo (nie za stary) + coś co będzie służyło za "źródło" cyfrowe ze spotyfajem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak

W okolicy moich zainteresowań byłby :

https://allegro.pl/oferta/mocny-wzmacniacz-stereo-nad-c370-z-pilotem-8227067813

a do tego to o czym pisałem "źródło"

 

Mam prośbę - nie rozmawiajmy więcej Karol ? Twoje rozumienie słowa pisanego mnie przeraża

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/jvc-ja-s22-stan-kolekcjonerski-vintage-1978-roku-i7712398239.html

a tu drugie

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-jvc-ja-s22-CID99-IDFYdR3.html

Mozna kupic, i to nie jakiś podrzędny wzmacniacz, wiele obecnych nie dorówna jemu i ma Phono:15_yum:

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Mam prośbę - nie rozmawiajmy więcej Karol ?

to Ty mnie wywołałeś:15_yum:, czegoś faktycznie nie rozumiem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u pumpurka znajdziesz też inne NADy i coś co ja bym chętnie łyknął - czyli ARCAM 7 - pytanie w jakim stanie jest

Co do źródłaczyli czegoś co ci pociągnie spotyfaja - na początek można by chyba zapodać chroma _ może @MobyDick coś podpowie

Pamiętaj @Kacu że kupno bardzo starego wzmaka moze (ale nie musi oczywiście) wiązać się z serwisem. Jeżeli masz kogoś kto ogarnia takie sprawy (zaprzyjaźnionego) to bardzo polecam starsze maszyny ale jeżeli nei masz, to może być droga przez mękę.

Przestrzegam przed firmą Nomos - mam 2 znajomych i po ich przygodach z tą"firmą" nie mogę jej polecić

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już poleciłem SMSL-a Q5 pro z Google Chromecastem Audio. Jest już sprawdzone że bardzo dobrze działa po analogu z preampem gramofonowym za około 200 zł. Brzmienie będzie zależało w dużej mierze od podłączonych kolumn. Na początek są już jakieś. Warto by się rozejrzeć za jakimiś możliwie dobrymi używanymi kolumnami do niego. W przyszłości można rozbudować go o gramofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że ten standard złącza lepiej znosi częste rozłączanie sprzętu od RCA. Z tego względu często stosuje się złącza jack w sprzęcie estradowym i profesjonalnym. Z tego też powodu używa się tego standardu do podłączania słuchawek. RCA powinien zapewnić lepszą izolację sygnałów ze względu na osobne ekrany  dla obu kanałów. W praktyce prawie zawsze oba ekrany są łączone razem ze sobą elektrycznie już na wejściu, a bardzo wiele przewodów ( chyba większość ) tych z jednej strony jack a z drugiej 2 RCA mają poza wtyczką jack rozdzielone ekrany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze w sprzęcie estradowym używa się złącz jack 0,5" tam gdzie rozmiary tego złącza nie mają znaczenia. To nie zmienia faktu że takie złącza dobrze nadają się do częstych połączeń. Zapewne z tego powodu zrezygnowano ze złącza RCA gdy wejście jest tylko jedno. Pozwala to obyć się bez selektora źródeł gdy che się podłączać częściej więcej niż jedno urządzenie do niego. No i oczywiście mniejsze rozmiary. Tego typu złącza analogowe można często spotkać w miniaturowych wzmacniaczach tam gdzie jest mało miejsca na nie. Nawet w dużych wzmacniaczach można je czasem znaleźć na przedniej ściance. Są do tego tanie i bardzo praktyczne, bo łatwo się je używa. To sprawia że stają się coraz bardziej popularne. Dlatego nie wybrzydzał bym z tego powodu. Zapewne trudno znaleźć bardzo drogi interkonekt tego typu. W tym wypadku dobrze jest użyć bardzo krótki przewód pomiędzy wzmacniaczem i pamperem. Wpływ jego będzie wtedy bardzo niewielki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...