Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

1300 to chyba niezła cena za ten wzmacniacz.

Myślę jednak że połączenie tego Densena z kolumnami które ma kolega  czyli Pioneerami CS...  mogło by nie jednego znawcę tematu wprawić w niezłą konsternację :) . Taki mezalians :) .

Chyba znacznie większy niż gdy do Q5 pro podłączy się kolumny za 5 tyś lub więcej mimo ze to akurat ma sens. Te CS-y to bardzo budżetowe kolumny takie jakby przerośnięte trochę kolumny od plastikowej wieży. Niskotonowy zwykle w nich grał bez filtrów lub z niewielkim filtrowaniem jego góry pasma a 2 pozostałe głośniki to papierowe stożkowe głośniki wysokotonowe filtrowane kondensatorami jedynie. I to wszystko w dość lekkiej obudowie z płyty wiórowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale rmi mają nieograniczony dostęp. Można to jeszcze wytłumaczyć wizją artystyczną gitarzysty... 

Wiecie co mnie najbardziej już załamało? Przejściówka jack-jack nie jest złocona ;). Ale wtedy pomyślałem, ze może być platynowana ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol ty wogole nie rozumiesz o czym ja piszę. To jest przykre bo wylewasz coś czego ja nie powiedziałem. 

Nie odwodze kolegi od stereo. Ale ma ograniczony budżet. Jeśli ma kupić gramofon dla 5 płyt a dzięki temu miał by lepszy wzmacniacz to ja cię przepraszam ale nie rozumiem cię. Jeśli w 95 procentach będzie korzystał z sieci to nie rozumiem zakupu gramofonu i Chromecast audio. Wolał bym kupić lepszy strimer i bez gramofonu. Jeśli ma całą kolekcję płyt to ja to rozumiem. Magia istnieje. 

17 minut temu, audiowit napisał:

Tak a'propos Jackow i rca i profesjonalizmu rynku pro.

IMG-20200916-WA0000-1.jpg

Da się? Po co wogóle ta dyskusja :)

Kiler!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Fale rmi mają nieograniczony dostęp. Można to jeszcze wytłumaczyć wizją artystyczną gitarzysty... 

Wiecie co mnie najbardziej już załamało? Przejściówka jack-jack nie jest złocona ;). Ale wtedy pomyślałem, ze może być platynowana ;)

Pewnie jest pokryta irydem , a ten drut jest z miedzi monokrystalicznej ;) .

2 godziny temu, Kubakk napisał:

A propos powyższego połączenia to miałem zagwozdkę , czy można np. kabel głośnikowy owinąć wokół gniazda wzmacniacza czy zrobi się "cewka" i coś  popsuje ? :D 

Bez obaw, w bardzo wielu wzmacniaczach na wyjściach głośnikowych są cewki z drutu podobnego do tego ze zdjęcia którym owinięto gniazda RCA i zabezpieczają one przed wzbudzaniem się wzmacniacza. Do tego takie kable głośnikowe musiały by być zaizolowane na większej części owinięcia. Bez tego prąd wędruje z gniazda po najmniejszej linii oporu do kabli głośnikowych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były fajne wzmacniacze :

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/wzmacniacze-stereo/rotel-ra-980bx-r127642/

14 godzin temu, MobyDick napisał:

połączenie tego Densena z kolumnami które ma kolega  czyli Pioneerami CS...  mogło by nie jednego znawcę tematu wprawić w niezłą konsternację :) . Taki mezalians :) .

No ale kolumny i tak mają iść do wymiany za jakis czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RLC napisał:

Skoro jest juz temat " Cena/Jakość Dylemat początkującego " powiedzcie mi po co ludzie zakładają nowe np: Potrzebuję Stereo do 1500zł jest ich cała masa wystarczyło by się tylko dopisać? 

Był pomysł aby założyć przez nas kilka takich gotowych przypiętych tematów.

1. Stereo do 3k

2. Stereo do 5k

3. kino do i tak dalej.

Ale prawdę mówiąc dla mnie jest to masa pracy. Bo muszę napisać wszystkie możliwości także takich których nie mam w ofercie. Dlaczego i po wybrac dany zestaw.

Ale.....

Widzę po innym forum. Praca o kant ....... bo za 2 dni będzie założony temat przez kogoś "szukam stereo do 3500".

Wiesz dlaczego tak jest? chcemy mieć indywidualne tematy. Swój . Czujemy się wtedy lepiej.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wszyscy by się na to rzucili. Cała istota takiego tematu jest w tym że w głównym pierwszym poście masz wszystko napisane. Jakie sa wybory i dlaczego, co z czym łączyć. Więc późniejsze pytania w trakcie wątku co dla mnie.... oznaczało by że nikt nie przeczytał pierwszego postu.

W idealnym świecie późniejsze pytania opiewały by tylko o kwestie ułożenia, dopasowania elementów. Czy tez doświadczeń użytkowników.

Ale jak mowie moim zdaniem za dużo pracy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

Pytanie czy wszyscy by się na to rzucili. Cała istota takiego tematu jest w tym że w głównym pierwszym poście masz wszystko napisane. Jakie sa wybory i dlaczego, co z czym łączyć. Więc późniejsze pytania w trakcie wątku co dla mnie.... oznaczało by że nikt nie przeczytał pierwszego postu.

Niestety nie było by tak różowo przykład z brzegu pierwsze posty nie piszą wszystkiego od razu, trzeba za język ciągnąć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...