Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Sądzę że nie ma powodów aby wzmacniacze impulsowe miały być bardziej awaryjne od innego rodzaju. Są jednak pewne ale. Takich wzmacniaczy nie należy rozłączać z kolumnami gdy pracują i wtedy może dojść do awarii.  Gdy są bardzo tanie, może dojść do chęci wyciśnięcia z nich więcej mocy niż to możliwe. To również może się skończyć awarią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RLC napisał:

@elektron6 skoro pracujesz w serwisie Audio to powiedz mi jak się ma sprawa z wzmacniaczami cyfrowymi/impulsowymi też tak się psują? Mieliście już takie urządzenia na warsztacie?

Myślę że w tej kwestii MobyDick też powie coś ciekawego!

Hej,

Ilość sprzedanych wzmacniaczy w klasie D do ogółu typowych konstrukcji jest znikoma - jest to może kilka % wolumenu sprzedaży (nie pracuję typowo w branży audio). Usterki w tych konstrukcjach się zdarzają i to nawet często. Typowo uszkadza się stopień końcowy - jak leci to na amen (jak na zdjęciu - tutaj akurat wzmacniacz 2x20W). Przyczyna? wzmacniacz jest obliczony na impedancję 8ohm a często Klienci używają zestawów 4 ohm. Z mojego doświadczenia jest to konstrukcja bardziej awaryjna od wzmacniacza w klasie B/AB.  

burned.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektron6 Zdjecie które zamieściłeś konkretnie z jakiego wzmacniacza pochodzi? Wydaje mi się że naprawa tego typu konstrukcji, ze względu na mniejszą liczbę części użytych do ich budowy. Będzie znacznie tańsza jak tradycyjnych wzmacniaczy w których elementów jest znacznie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witaj,

Jeśli chcesz amplituner to Magnat MR 780 znakomicie się z nimi zgrywa. Dodaje im ciepła i melodyjności.

No i klasyk czyli RN 803 od Yamahy. Chodź tutaj uzyskasz jasne brzmienie, bardzo kontrowane. Detaliczne.

Ewentualnie jeszcze nowego Marantza PM 6007 + Yamaha WXAD 10 lub Chromecast Audio. I masz taką samą funkcjonalność.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Witaj,

Jeśli chcesz amplituner to Magnat MR 780 znakomicie się z nimi zgrywa. Dodaje im ciepła i melodyjności.

No i klasyk czyli RN 803 od Yamahy. Chodź tutaj uzyskasz jasne brzmienie, bardzo kontrowane. Detaliczne.

Ewentualnie jeszcze nowego Marantza PM 6007 + Yamaha WXAD 10 lub Chromecast Audio. I masz taką samą funkcjonalność.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Super, gdzie mam napisać i prosić o wycenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może tutaj uda mi się uzyskać odpowiedź. Posiadam kino domowe Onkyo TX545 oraz kolumny AudioPro aVento FS20. 

2K tyś budżet i chciałbym cd w tej cenie zakupić i może pod te głośniki stworzyć system apli, wzmacniacz i cd.

Można jakoś te kino domowe wykorzystać. Chciałbym na tych głosnikach coś wiecej osiagnąć. Jestem laikiem i szczerze nie wiem z której strony to ugryźć bo z kina też chciałbym korzystać. Pokój jest raczej mały bo 15mkw. Muzyka to głównie rock ew metal. Preferuje mięciutkie granie bez agresywnych basów, lubię misiowate granie.

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z mojej nieuwagi wylądowało na złym dziale, przepraszam

Cześć, 

od jakiegoś czasu noszę się z myślą zakupu lepszej pary słuchawek, mój wstępny wybór padł na Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm  (około 550zł)ze względu na pozytywne opinie.

Do tego rozglądałem sie za wzmacniaczem, skoro już sie zdecydowałem na słuchawki 250ohmowe, FiiO E10K Olympus 2 (około 300zł) wydaje mi się dobrą opcją, ale znów kieruję sie tylko opiniami wystawionymi na stronie sklepu.

Stąd moje pytania:

1)Co sądzicie o każdym z tym elementów?

2) Czy w tym budżecie(800-900 za parę) znajdę coś innego, jakościowo lepszego? chodzi mi głownie o wzmacniacz

3) ostatnie pytanie bardziej techniczne, czy jeśli słuchawki mają pasmo 5 ~ 35000 Hz, a wzmacniacz 20 - 20 000 Hz to na wyjściu otrzymam to co na wzmacniaczu, tak?

Proszę o szczere opinię i ewentualną pomoc w doborze możliwie jak najlepszej jakości/ceny 

Edytowano przez Rafal.Z
zły dział
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam zestawu stereo. Niskobudżetowego do pokoju 13m/2. Do muzyki, różne gatunki i źródła, chce dopytać czy ta propozycja ma sens, https://www.olx.pl/oferta/amplituner-pioneer-glosniki-magnat-i-hk-CID99-IDFjrXk.html

Dziękuję za wskazówki. 

Dodam że prześledziłem już kilka wątków, wiem że najlepszy byłby amplituner stereo, ale mam w głowie by za jakiś czas rozbudować zestaw. Ten pioneer ma opcje WiFi i nie jest zbyt archaiczny, głośniki mają dość dobre opinie, ale pytanie czy w połączeniu będzie to grało przyzwoicie 

Edytowano przez Mk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2020 o 22:17, Mk1 napisał:

Witam, szukam zestawu stereo. Niskobudżetowego do pokoju 13m/2. Do muzyki, różne gatunki i źródła, chce dopytać czy ta propozycja ma sens, https://www.olx.pl/oferta/amplituner-pioneer-glosniki-magnat-i-hk-CID99-IDFjrXk.html

Dziękuję za wskazówki. 

Dodam że prześledziłem już kilka wątków, wiem że najlepszy byłby amplituner stereo, ale mam w głowie by za jakiś czas rozbudować zestaw. Ten pioneer ma opcje WiFi i nie jest zbyt archaiczny, głośniki mają dość dobre opinie, ale pytanie czy w połączeniu będzie to grało przyzwoicie 

Czy jest mi ktoś w stanie cokolwiek napisać na temat zestawu z powyższego linka? Nie chciałbym źle ulokowac środków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner, a myśląc o przyszłości 5.1, obecnie nie mam zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu 13m/2, a nie chce kupować soundbara stąd po dość długim poszukiwaniu wybrałem ten zestaw który miałby grać w stereo. Opcjonalnie jako podłączony do tv. Budżet na amplituner i dwa głośniki do 1200zl max. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner PIONEER VSX-529 K to 1449zl

Magnat Shadow 203 to 559zl

to w sumie 1/3 ceny  nowych jest zachęcająca. 

Nie miałem styczności z z tym sprzętem ale jak jest sprawny to powinno wystarczyć, a może ktoś się jeszcze wypowie kto użytkuje ten sprzęt.

Albo kup, lub wypożycz od gościa na odsłuch u siebie w pokoju, to najlepsze, wtedy będziesz sam mógł ocenić czy pasuje do TWOJEGO UCHA.

 

 

Jak masz blisko do niego to podjedź i posłuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź.

Nurtuje mnie jednak co jest nie tak że ten zestaw nie zagra jako stereo. 

Może inaczej, bo pewnie zagra, tylko rozumiem jakość będzie ogólnie rzecz biorąc zła/średnia, nawet dla umiarkowanie wrażliwego ucha ?

Bo nie ukrywam, że chce mieć zestaw który zagra w stereo, a za jakiś czas bedzie też służył jako kino po dokupieniu reszty.

Edytowano przez Mk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu amatorsko interesuję się produkcją muzyki, niestety uważam, że jakość dźwięku mogłaby być lepsza.

Aktualnie używam słuchawek Beats EP, myślałem nad przerzuceniem się na Audiotechnica m40x. Czy to dobry pomysł? I tutaj pojawia się również problem, słyszałem wiele opinii, że potrzebny jest do nich wzmacniacz.

Czy to aby na pewno konieczność? Co konkretnie mi on da? Łączny budżet to około 600 złotych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...