Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Dzięki za wskazówki.

Poczytałem dość sporo na forum, zamówiłem toppinga mx3.

Teraz czytam o monitorach (ew kolumnach), tak do 1200zł, i widze polecane Heco aurora 300, 

choć chciałbym coś mniejszego, ale z nie koniecznie mniejszym głośnikiem niskotonowym.

Pare cm mniejsze są Indiana Line 260x które też sie tu przewijały.

Edytowano przez Mk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 27.11.2020 o 19:06, Mk1 napisał:

Myślę że cena z aliexpress z dodatkowym kuponem czarno piątkowym byłaby ciężka do przebicia , co do kolumn myślę jeszcze o fyne audio f301. 

Fyne Audio F301 to bardzo ciekawe rozwiązanie warte swojej ceny, więc jeżeli je rozważasz to zapraszamy do kontaktu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, kompletuję swój pierwszy zestaw audio. Nie chcę szaleć, ale też chcę mieć jakiś w miarę poziom.

Głównie słuchanie z gramofonu.

Mam już wybrane:

Project Debut Evo Carbon

NAD 328 (czyli klasa D - przy wyborze np. Denon 800NE decydowało m.in. to, żeby się nie nagrzewał + gniazda cyfrowe)

Zastanawiam się nad kolumnami: Fyne Audio F303 albo Pylon Pearl 27. Pomieszczenie +30 m2, chciałbym żeby kolumny stały w miarę blisko ściany (Pearl mają bass reflex z przodu, a Fyne z tyłu). Bardzo bym prosił o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci przeszkadza że się nagrzewa?

Czyżbyś go chciał włozyć do jakiejś szafki?

Pearl 27 to zdecydowanie większe kolumny od Fyne F 303. Fyne będzie za małe do takiego pomieszczenia.

Ale już Melodika BL 40 MK III nie. Tak samo jak Magnat tempus 77.

Bass reflex nie ma totalnie znaczenia jak stoją kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć, jestem na etapie wyboru wzmacniacza i już podpytałem co nie co i przeczytałem w innych tematach ale im więcej wiem tym mniej... to może zacznę od początku i zbiorę wszystkie swoje pytania i wątpliwości w tym temacie.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu swojego pierwszego "prawdziwego" ale tez niedrogiego zestawu audio, nie miałem ciśnienia na natychmiastowy zakup i co jakiś czas przeglądałem okazje na pepperze i tak kilka dni temu zdecydowałem się na zakup Polk S20E za ~890zł para i potrzebuję do nich wzmacniacza. Początkowy budżet to 1500zł za całość a że moim centrum multimedialnym jest PC ze słabiutką integrą to w budżet doskonale wpasowuje się kompaktowe Chi-Fi z DAC. Póki co moim faworytem jest Topping MX3 ale jak tak sobie myślę to fajnie byłoby mieć dodatkowo stream sieciowy, spotify itp. wtedy mógłbym zrezygnować z PC. Jest Chromecast Audio ale aktualnie kosztuje dziwne pieniądze i teraz zastanawiam się czy nie dołożyć do czegoś przyszłościowego, wszystkomającego np. Yamaha MusicCast WXA-50 - do wyrwania na amazonie za 2000zł-2100zł a może konkurencja ma tańsze urządzenia tej klasy z podobną funkcjonalnością? a jak już dokładać to może coś co w przyszłości obsłuży 5.1? na prawdę w dzisiejszych czasach nie ma urządzenia 5.1, które w razie czego zagra super w trybie stereo? tak wiem jest osobny temat i nie oczekuje odpowiedzi na ostatnie pytanie ale trochę mnie to dziwi ;) zdaję sobie sprawę z tego, że budżet mam mniejszy niż wymagania ale może w widełkach 1500-2100zł uda się kupić wzmacniacz z funkcjami sieciowymi pod Polk S20E- używki po gwarancji odpadają ew, leżaki czy sprzęt z wystawki z rękojmią i gwarancją. Jeszcze, nie wiem w którym z pomieszczeń będzie stał sprzęt bo szykuje się większy remont ale tak między 16-20m2 a najczęściej słucham rocka/elektroniki/muzyki filmowej. Bardzo proszę o pomoc :) 

Edytowano przez cky gex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mogłem się wstrzymać z tym 5.1 bo wątek poszedł w niewłaściwą stronę , już chyba rozumiem a jak będę miał jeszcze jakieś pytanie odnośnie 5.1 a stereo to zadam je w odpowiednim temacie.

Wróćmy do dylematów początkującego,

Czy żywotność i wsparcie funkcji smart w urządzeniach audio jest taka jak w telewizorach? Bo jeśli np. kupię coś z serii Musiccast albo odpowiednik innego producenta i po 4-5 latach okaże się, że urządzenie traci wsparcie i funkcjonalność dla której byłem skłonny dopłacić zostanie wyłączona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cky gex napisał:

Czy żywotność i wsparcie funkcji smart w urządzeniach audio jest taka jak w telewizorach? Bo jeśli np. kupię coś z serii Musiccast albo odpowiednik innego producenta i po 4-5 latach okaże się, że urządzenie traci wsparcie i funkcjonalność dla której byłem skłonny dopłacić zostanie wyłączona. 

Ogólnie tak. Patrz np. Airplay --> Airplay2. Nie ma co wmurowywać w dom network playera. Kupisz, przestanie stykać, sprzedasz, kupisz coś nowego... Nie ma co sobie rwać włosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airplay nie jest produktem firmowym producentów audio.

Ale czasem tak.

Spotify wchodziło z connectem nie wszystkie urządzenia to dostały. Tidal wchodzi z Connectem nie wszyscy to dostali.

Jak produkt ma 4 lata to jeszcze dostaje aktualizację. Później już raczej nie.

Widzieliśmy już przykłady wyłączenia radia internetowego, brak wsparcia platform strimingowych itp.

Pytanie było inne. Czy MusicCast albo odpowiednik czyli Heos nie dostaje wsparcia. Tu odpowiedź brzmi dostaje. Nawet jak urządzenie jest starsze.

Pozdrawiam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem starego Panasa. I faktycznie na ich "sklepie" praktycznie od początku nic nie było.

Ale TV to urządzenie do wyświetlania obrazu. I z teo byłem bardzo zadowolony dlatego ja bym ponownie sięgnął po ten brand. A funkcje załatwiają teraz tanie kostki podłączane pod HDMI.

To jest idealny przykład jak sprzet wolimy mieć funkcjonalny niz po prostu dobry. I to lata temu przeszło na TV a od jakiegoś czasu ten trend obserwujemy także w Audio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Felix1 napisał:

Zgodziłbym się, gdyby nie fakt, że kupiłem smart TV i nie czarujmy się - za te opcje smart też płacimy.

Ok rozumiem. Ja za to nie płaciłem. Więc nie wymagałem.

20 godzin temu, Felix1 napisał:

Właśnie dlatego producenci tak postępują. Pozwalamy im na to. 

Tak, zrobię to ponownie. Gdyż korzystam z przystawki Andoid TV pod TV więc smart w TV nie jest mi do niczego potrzebny. 

Przy ponownym zakupie zwrócę uwagę na obraz. Funkcje sieciowe będą przeze mnie pominięte.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że producenci prowadzą badania rynku i wiedzą jak długo ich produkty są używane. Jeśli na milion sprzedanych sztuk dostaną sto skarg na brak wsparcia dla softu, to raczej nie wpłynie to na zmianę ich polityki. To znak czasów i raczej nie należy liczyć na to, że któryś producent ma diametralnie inną strategię. Swoją drogą, słyszałem o przypadkach, w których oprogramowanie telewizora było tak słabe, że już w pierwotnym założeniu miał być on używany z Boxem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Budżet okolice 2500. Używane kolumny, wzmacniacz i odtwarzacz CD. Słuchanie głównie muzyki z CD/vinylow,(rap, muzyka filmowa) sporadycznie tv, jakieś gry itp. Odległość od kolumn około półtora, dwa metry. Mam podstawki pod głośniki. Złożę coś sensownego w tej cenie? Amplituner powinien posiadać wyjście phono. Nie zależy mi na bt/WiFi itp. 

Edytowano przez Spoko89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Felix1 napisał:

Chyba nie uważasz, że funkcje smart nie są wliczone w cenę urządzenia?

Wybierając Tv patrzyłem na obraz. Nie zapytałem / nie sprawdziłem jakie funkcje smart miał TV. A więc nei kupowałem go dlatego :)

Nie zależało mi na tym.

22 godziny temu, Felix1 napisał:

Jakość obrazu jest oczywiście bardzo ważna, ale zwykle można znaleźć TV o podobnej jakości od innego producenta, który być może mniej olewa klientów?

To dla Ciebie olewanie?

To dlaczego nie wybrałeś innego TV? Skoro wiedziałeś jak działa SMART tutaj. SMART w Panasie od lat jest słaby. Więc ja nie uważam żeby ktoś mnie olał albo oszukał.

Wraca więc pytanie i dylemat że nie wiedziałeś co kupiłeś. Pytanie dlaczego.

Na wsparcie możemy liczyć rok. Inaczej nie kupisz nowego TV wkrótce.

Niedługo i tak dojdzie do chorych sytuacji jak w przypadku innych urządzeń, elektrycznych szczoteczek, wiertarek czy aparatów foto. Gdzie w TV zostanie zamontowany moduł liczacy godziny i włączający zepsucie urządzenia......

Sami na to pozwalamy. Właśnie dlatego że zalezy nam na funkcjach a nie na tym do czego produkt został stworzony. Tv i audio idzie właśnie w taką zła droge.

 

 

17 godzin temu, Spoko89 napisał:

Siema. Budżet okolice 2500. Używane kolumny, wzmacniacz i odtwarzacz CD. Słuchanie głównie muzyki z CD/vinylow,(rap, muzyka filmowa) sporadycznie tv, jakieś gry itp. Odległość od kolumn około półtora, dwa metry. Mam podstawki pod głośniki. Złożę coś sensownego w tej cenie? Amplituner powinien posiadać wyjście phono. Nie zależy mi na bt/WiFi itp. 

Jakiej wielkości pomieszczenie.

Tylko uzywane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić osoby doświadczone🧐 o wypisanie kolumn podłogowych (ostatecznie podstawkowe jeśli dany model jest warty wspomnienia)
które można podzielić na

1 - neutralne brzmienie
2 - jasne brzmienie, wyeksponowane wysokie tony
3 - ciemne brzmienie, wyeksponowane niskie częstotliwości

Wiem że to banalne i zbyt prosty podział ale bardzo przyda mi się do testów z pewnymi wzmacniaczami. Po postach na forum można wyciągnąć niektóre modele ale na pewno ktoś kto ma styczność z różnymi kolumnami je wypisze.
Wiadomo że dobór kolumn robimy często - np .sprzęt o jasnym brzmieniu do kolumny o ciemniejszym a zależy mi na podziale totalnie nie zależnym od wzmacniacza.

Kolumny w przedziale cenowym za parę od 2000 - 10000zł
Jeśli jakiś egzemplarz mocno się wyróżnia to może być to konstrukcja starsza/z rynku używanych ale żeby również mieściła się w/w przedziale cenowym.  Dziękuje z góry! 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy takie coś zrobić w inny wątku. Ale

21 godzin temu, maskun napisał:

2 - jasne brzmienie, wyeksponowane wysokie tony

Jasne brzmienie nie zawsze oznacza wyeksponowane wysokie tony. Może oznaczać szczupłe bardzo szybkie i płytki bas.

Ale w tej grupie na pewno powinny się znaleść: Klipsche, Moniotr audio seria Bronze, Magnaty od serii Signature w góre

21 godzin temu, maskun napisał:

3 - ciemne brzmienie, wyeksponowane niskie częstotliwości

Tu jest podobnie. Ciemne brzmienie nie musi oznaczać tylko wyeksponowanego basu.

Ale generalizując: ELAC, Dali Oberon, Indiana Line, Heco do modelu Aurora, KEF

21 godzin temu, maskun napisał:

1 - neutralne brzmienie

To jest najtrudniejsze do określenia.

Mocno generalizując raczeh brytyjskie brzmienie: QAcustic, Tannoy, Fyne (mimo że te dwa brzmią inaczej), PMC, ATC i tak dalej

 

Nie wiem czy nie rozpoczęliśmy burzy :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2021 o 06:59, S4Home napisał:

Powinniśmy takie coś zrobić w inny wątku. Ale

Jasne brzmienie nie zawsze oznacza wyeksponowane wysokie tony. Może oznaczać szczupłe bardzo szybkie i płytki bas.

Ale w tej grupie na pewno powinny się znaleść: Klipsche, Moniotr audio seria Bronze, Magnaty od serii Signature w góre

Tu jest podobnie. Ciemne brzmienie nie musi oznaczać tylko wyeksponowanego basu.

Ale generalizując: ELAC, Dali Oberon, Indiana Line, Heco do modelu Aurora, KEF

To jest najtrudniejsze do określenia.

Mocno generalizując raczeh brytyjskie brzmienie: QAcustic, Tannoy, Fyne (mimo że te dwa brzmią inaczej), PMC, ATC i tak dalej

 

Nie wiem czy nie rozpoczęliśmy burzy :P

Piotr

Z tych, które dane mi było słuchać, jak najbardziej się zgadzam. Do ciepłych dorzuciłbym jeszcze dynaudio a do jasnych focale, polki (przynajmniej te niskie, znane mi serie), audio physic to chyba też w miarę neutralne brzmienie, w kierunku jasności 🙂. No i może audiovector też jasność w kierunku rozdzielczości a i odrobiną neutralności 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego tak dokładnie oznaczyć i opisać. Na pewno nie w jednym akapicie.

Ale skoro kolega pytał to mała odpowiedź dostał :)

15 godzin temu, JaZz napisał:

A tego nie określa się przypadkiem stwierdzeniem "chłód"? 

Wydaje nie się za jasne i ciemne to bardziej o góre chodzi, a ciepłe i chłodne o dół. 

Mylę się? 

dlatego najlepiej jest posłuchać skrajnych modeli aby samemu zobaczyć o czym jest mowa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...