Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

51 minut temu, kaczadupa napisał:

Audiofilska uczta i przyjemność dla duszy - JMR Lucia i Audiolab 6000 lub Rega brio r. 

Z tym że chyba jest niewielki problem z dostępnością francuskich monitorów. Dzwoniłem dziś do salonu avcorp i tam niestety nie mają tych kolumienek. Nie wiem jak jest w @Q21. Sam od dość dawna jestem namawiany przez kolegę z forum na ich wypożyczenie ale powstrzymuje mnie mała ilość basu w tych paczkach. A jeśli wymieniamy monitory "przyjazne ścianom" to warto wspomnieć o słuchanych teraz przeze mnie minimonitorach PMC. Zapewne nie są tak czarujące jak Lucie ale jeśli ktoś lubi delektować się piękną barwa instrumentów i wiernie oddanymi wokalami warto na nie spojrzeć... A ja dalej mam dylemat czy wybrać je czy zostawić Dynaudio 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, audiozaraza napisał:

Takie wzmacniacze odpadają niestety są za głębokie na szafkę i nie wejdą, będą wystawać (on ma 37cm+kable)

Sam na początku roku szukałem czegoś pod wymiar szafki i finalnie stanęło na nowej szafce 😈 Ja konkretnie szukałem czegoś do 28cm i przesłuchałem co prawda tylko Teac AI-301 i AI-503, co pasowało mi z wymiarem, po czym zdecydowałem się na zwiększenie budżetu i pójściem w all-in z wbudowanym streamerem, nie widział mi się osobny strumieniowiec w systemie, na streamingu mi najbardziej zależało. Transmisję bluetooth odrzuciłem. 

Jaką masz głębokość swojej szafki? Masz możliwość odsunięcia jej trochę od ściany? Nie rozważałeś nowej szafki? Zmierzam do tego, że szukanie czegoś na konkretny wymiar to nie do końca dobry pomysł, przynajmniej u mnie tak było. Tak też mi tutaj doradzono. Mając głębszą szafkę miałbyś większe możliwości co do późniejszej zmiany elektroniki. No i głośniki chyba lepiej poza szafką. Może nowa głębsza szafka zwiększyłaby WAŻ, można jakiś wazon postawić czy coś innego? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki niestety nie ruszę, była robiona na wymiar, żeby po wejściu do pokoju (drzwi po prawej) nie zahaczać o nią nogami, kto nie mieszkał w małym mieszkaniu nie wie jakie to problemy xd Podobnie szukam coś do ok 28cm + zapas na kable których przecież też nie złamię dopychając do ściany :) W początkowych planach był soundbar LG LAS655k i taki się znalazł, do czasu, aż poszedłem do kumpla i puścił mi swoje starsze ale dobrze grające stereo. Niestety za późno i nie mogłem go wrócić, więc sprzedałem za grosze. Kolejne aktywne monitory już dużo lepiej...ale jeszcze to nie to co poczułem u kumpla na wzmacniaczu, gdzie również wąsko rozstawione to było, a zaskoczyła mnie pozytywnie scena jaką budowały Paradigmy i bas do jakiego były w stanie zejść. Póżniej słuchałem gdzieś Dali Oberon 3, Jbl Arena 180. Właściwie decyzja co do wzmacniacza zapadła, teraz intensywnie myślę nad dobraniem kolumn, bo póki co jedyną przyjemność ze słuchania audio mam w samochodzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, seba3002 napisał:

Jeżeli nie jesteś amatorem wciskającego w fotel basu, może rzeczywiście warto rozważyć te JMR. A wzmacniacz jak rozumiem to smsl q5 pro? 

Już chyba zostanę przy Elac Debut B ale myślę pomiędzy 6.2 i 5.2. Jeszcze chodzą mi po głowie Dali Oberon 1, Spektor 2.
Topping MX3 wyłącznie dlatego, że posiada bluetooth na którym mi zależy, mimo, że wolałbym SMSL Q5 PRO, a po co się bawić w dodatkowe adaptery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audiozaraza napisał:

mimo, że wolałbym SMSL Q5 PRO, a po co się bawić w dodatkowe adaptery.

Niby masz rację dodatkowy adapter musiałbyś zastosować w przypadku Q5 jednak możesz go schować bądź położyć obok  prawie wcale go nie widać 😉 Dla przypomnienia napiszę tylko że Q5 jest sprawdzonym wzmacniaczem i świetnie komponuje się z kolumnami od różnych producentów. 

https://allegro.pl/oferta/baseus-transmiter-odbiornik-bluetooth-adapter-aux-10165143786

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj czy bedzie SMSL Q5pro czy Topping MX3 to juz prawdę mówiąc obojętne.

Oba sa dobre w stosunku do swojej ceny.

Co do monitorów to masz jednak 16 metrów i moim zdaniem B5 jak i Spektor 1 będa po prostu za małe. Basu się nie obawiaj.

Monitory nie przygną cie nim.

Może pozyczymy Ci taki zestaw do domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...