Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Dnia 30.04.2021 o 02:31, audiozaraza napisał:

5.2 i Q5, powinno mi wystarczyć, będę się odzywał do Was za tydzień jak wrócę z urlopu :)
Do kompletu widzę Norstone Stylum 2 chyba, że jeszcze coś innego mnie urzeknie :D 

B5.2 znam bardzo dobrze i wspominam z sentymentem. Zrobiły na mnie wrażenie tym, że potrafią zgrać wszystko, a to jest jedyny wyznacznik moim zdaniem tego, czy kolumny są dobre, czy nie. O B6.2 nie mogę napisać tego samego, bo co mi po tym, że grają ciut lepiej dobrze nagrane kawałki, skoro te słabiej nagrane brzmią gorzej niż w przypadku B5.2. 

 

Dnia 28.04.2021 o 07:24, S4Home napisał:

Co do monitorów to masz jednak 16 metrów i moim zdaniem B5 jak i Spektor 1 będa po prostu za małe. Basu się nie obawiaj.

Monitory nie przygną cie nim.

Zestawianie B5.2 i Spektorów 1 to jakieś nieporozumienie, ale może S4Kome chodziło o Spektory 2 lub Oberon 1, to wtedy tak, to jest podobna liga.

Co do 16 metrów... U mnie B5.2 grały na 27m2, więc pokrzykiwania "za małe" to bym trochę puszczał mimo uszu. Za małe to są zawsze zasoby vs. możliwości, ale gdzieś pośrodku powinien być zdrowy rozsądek. 

To czego bym naprawdę posłuchał, to któregoś z ww. w postach zestawów u siebie w domu. Najlepiej dłużej niż przez tydzień. 

 

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2021 o 08:54, petroff napisał:

B5.2 znam bardzo dobrze i wspominam z sentymentem. Zrobiły na mnie wrażenie tym, że potrafią zgrać wszystko, a to jest jedyny wyznacznik moim zdaniem tego, czy kolumny są dobre, czy nie. O B6.2 nie mogę napisać tego samego, bo co mi po tym, że grają ciut lepiej dobrze nagrane kawałki, skoro te słabiej nagrane brzmią gorzej niż w przypadku B5.2. 

 

Zestawianie B5.2 i Spektorów 1 to jakieś nieporozumienie, ale może S4Kome chodziło o Spektory 2 lub Oberon 1, to wtedy tak, to jest podobna liga.

Co do 16 metrów... U mnie B5.2 grały na 27m2, więc pokrzykiwania "za małe" to bym trochę puszczał mimo uszu. Za małe to są zawsze zasoby vs. możliwości, ale gdzieś pośrodku powinien być zdrowy rozsądek. 

To czego bym naprawdę posłuchał, to któregoś z ww. w postach zestawów u siebie w domu. Najlepiej dłużej niż przez tydzień. 

 

SMSL Q5 Pro + B5.2 mam już w domu, aczkolwiek jeszcze nie testowałem, w najbliższych dniach to zrobię, bo co jakiś czas zjeżdżam. Statywy jednak inne wcześniej planowałem, bluetooth też już czeka. Potrzebuję jeszcze przewodów do podłączenia tych monitorów do wzmacniacza. Jakie przewody(2m) i końcówki do nich zamówić? Jestem w tym zielony. Czy takie jak poniżej na zdjęciu będą odpowiednie jak chodzi o wtyki i średnicę (2,5mm) ?

Zrzut ekranu 2021-05-30 o 22.57.38.jpg

Edytowano przez audiozaraza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica otworów gniazd pod wtyki bananowe to standardowo 4mm i tylko takie sprzedaje się do podłączenia kabli głośnikowych. Tego typu wtyki są dość przydatne w przypadku SMSL Q5 Pro, bo wzmacniacz jest maleńki również jego gniazda się niewielkich rozmiarów zewnętrznych. Pozwalają one jednak podłączyć gołe kable do 4 mm². Nie polecam na początek drogich kabli z konfekcją. Warto posłuchać i zastanowić się jakiego rodzaju lepsze kable będzie warto kupić ewentualnie docelowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak mówiłem tak zrobiłem. W związku z tym, że spędziłem bardzo dużo czasu na poszukiwaniu idealnego (dla mnie) zestawu, przewertowałem setki stron forum, filmików na yt dlatego podzielę się wnioskami z tego co kupiłem. Zestaw na który mógłbym przeznaczyć 3-5k zł, ciężkie warunki odsłuchowe-blisko ściany plus jedna kolumna w rogu ściany, podłączenie pod tv na stałe, 80% muzyka lub filmy yt/netflix, ok 20% udostępnianie muzyki z telefonu/maca. Pewnie nie było by takiego problemu gdyby nie wymiary głębokości szafki, oraz miejsca na kolumny, które mnie ograniczało mocno. Brałem bardzo dużo opcji pod uwagę. Wziąłem na testy Audio Pro 26, mimo że grało lepiej niż soundbar+ głośnik basowy LG LAS655k, to nadal nie czułem przestrzenności dźwięku podczas odsłuchu. Bas był wystarczający, możliwości spoko, aczkolwiek irytowało mnie opóźnienie w zmianach dokonywanych z pozycji telefonu. Czasem w nocy przez przypadek walnęło dźwiękiem. Brak możliwości zmiany innych ustawień niż głośność na pilocie był dużym minusem, bo mimo wszystko przez różnorodność muzyki do której wykorzystuję kolumny to duży minus. Wykonanie ogólnie bez zastrzeżeń, bardzo ładne, małe. Gdybym zostawił było by ok, ale z tyłu głowy nadal bym czegoś szukał, więc oddałem. Ostatecznie po przesłuchaniu kilku zestawów wybór padł na komplet składający się z: SMSL Q5 PRO + Elac Debut 2.0 B5.2 + Przewody KLOTZ LY225 NAKAMICHI K/P BLK 2 m 2 x 2,5 mm² + Stojaki Duronic SPS1022 60 + Baseus Transmiter Bluetooth + zwykły kabel optyczny. Jakbym miał podsumować jednym zdaniem? Po podłączeniu tego zestawu najchętniej bym nie wychodził z domu :D Dźwięk jest dla mnie bardzo zadowalający, wystarczająco soczysty, z bardzo dobrym dołem, nie męczący, szeroki, równo rozchodzący się po pokoju, chociaż nie przenikający jak zestawy za kilkadziesiąt tys zł gdzie można poczuć gęsią skórkę przy odsłuchu. Mimo polecanych przez większość osób Elaców 6.2, absolutnie nie żałuję i cholernie cieszę się, że kupiłem mniejsze i totalnie nie chodzi tu o aspekt finansowy. Po pierwsze cokolwiek większego przy moim zestawie wyglądało by nieproporcjonalnie, po drugie nie wykorzystał bym ich potencjału, po trzecie słucham głównie cicho, mimo że tutaj już od samego dołu jest bardzo przyzwoicie. Te niewielkie monitorki na standach Duronic pasują idealnie. Trafiłem na taki tani model, który zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Warto wziąć pod uwagę, że ich wymiar faktyczny z podstawami to 64, a nie 60cm, gdy ktoś chce spasować zestaw idealnie to trzeba brać na to poprawkę. Wzmacniacz po wyciągnięciu z pudełka jest wprost malutki, aczkolwiek bardzo dobrze wykonany, podobnie pilot. Powiem tak...obawiałem się czy nie będzie wyglądał jak radio CB oparte o regał, ale zupełnie nie sprawia takiego wrażenia, a nie ukrywam, że aspekt estetyczny jest dla mnie ważny. Posiada podstawowe funkcje, które są intuicyjne, szybka regulacja przy pomocy pilota. Dodatkowy adapter bluetooth do niego i mamy fajny mini zestaw, wręcz niesamowity pod względem ceny i wielkości. Z "wad"? Trochę brakuje mi wyciszenia takiego do snu, by było odrobinę ciszej niż na najniższej opcji jaką da się ustawić na potencjometrze. Poza oczywistymi zaletami, jeszcze na plus (taki niewidoczny) jest klasa D wzmacniacza, który ciągnie zdecydowanie mniej energii. Niby pierdoła, ale tak sobie pomyślałem, że przecież u mnie zestaw chodzi dziennie ok 8-10h, więc zapewne jakieś oszczędności energii będą. Podsumowując zestaw u mnie, w trudnych warunkach sprawdza się bardzo dobrze i oby posłużył jak najdłużej. Kolumny już wygrzane i grają jeszcze lepiej niż na początku, kiedy już dawały mega zadowolenie :) Czy bym zrobił coś inaczej? Nie, poza przewodami, które kupiłbym krótsze nie planując i tak innego rozkładu tego zestawu stereo. Myślę, że taki zestaw w stosunku cena/jakość to 10/10.
Poza tym dziękuję za pomoc i wsparcie na forum :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo ludzie podchodzą z niedowierzaniem do Q5 dopiero po zapoznaniu się z nim bliżej są w wielkim szoku że to maleństwo daje tak dużo satysfakcji przy słuchaniu muzyki 😉 

Gratuluję zestawu miłych odsłuchów kolego 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich

Rozglądam się za zestawem wzmacniacz + 2 kolumny. Zestaw głównie wykorzystywany będzie do odsłuchu w filmach/tv. 

Czy możecie polecić jakiś sprawdzony zestaw do około 4 tys z możliwością rozbudowy kiedyś jeszcze o dodatkowy głośnik basowy?

Kolumny chciałbym zakupić nowe, wzmacniacz może być używany.

Z tego co przeczytałem to amplituner posiada wbudowane radio i ma więcej możliwości wpięcia urządzeń zewnętrznych. Ja nie potrzebuję radia, BT i innych. Wystarczy żebym mógł podpiąć sygnał z TV np kablem optycznym, rozumiem że wzmacniacz mi wystarczy?

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie.

Mam pewien dylemat w temacie zakupu zestawu stereo.

Razem z żoną słuchamy muzyki głównie podczas codziennych czynności (czyli nie siadamy w tym celu na kanapie).
Chociaż nie należymy do melomanów czy audiofilów to łatwo nam rozpoznać dźwięk lepszy i gorszy (i nie chodzi tu o gusta), więc jego jakość nie jest bez znaczenia.

I tutaj pojawia się moje pytanie czy przy takim założeniu warto inwestować w "coś lepszego", czy dźwięk i tak będzie na tyle niestabilny / zróżnicowany zależnie od położenia, że i tak nie wykorzystamy takiego zestawu?

Wstępnie myślałem o takim połączeniu: Yamaha Pianocraft 670d + Indiana line Nota 550 / Tesi 561 (cena maks. 4000zł).
Dlaczego taki zestaw? A no dlatego, że ja chciałbym muzykę streamować, a żona uwielbia odsłuch z płyt CD i z niczego nie chcielibyśmy rezygnować. Może zestaw będzie również podłączony do TV, bo wszyscy wiemy jak brzmią nowe TV. Miejsce na sprzęt się znajdzie, więc nie musi być kompaktowy.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to jest to salon ~25m2 (4,5m x 5,5m) otwarty na galerię na piętrze (sufit skośny) także z pewnością akustycznie "nieprzychylny". Jeśli chodzi o konkretne rozmieszczenie sprzętu to wyjdzie w praktyce metodą prób i błędów.

A może macie inny pomysł na nagłośnienie takiego pomieszczenia? Może jakiś system z większą ilością kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zdublowałem sój wpis bo to chyba lepsze miejsce dla mojego pytania.

Moderatorzy mogą usunąć założony przez mnie wcześniej wątek.

 

Posiadam amplituner Yamaha R-N602 plus monitory zrobione na zamówienie na przetwornikach SB Acoustic. Zrobione przez CNCAudio

https://sbacoustics.com/product/6in-sb17mfc35-8/

https://sbacoustics.com/product/sb29rdnc-c000-4/

Tak to wygląda jak poniżej:)

Ogólnie jeśli chodzi o jakość dźwięku jestem w 100% usatysfakcjonowany ale brakuje mi troszkę basu.

Budżet niestety nie za wysoki bo ok 800 zł.

Dlatego kilka osób zaproponowało mi bym kupił suba Taga Harmony TSW-90 v.4

A Co Wy uważacie o takim zestawieniu??

 

Pozdrawiam

6.JPG

3.JPG

2.JPG

Pokój 16 m2

Edytowano przez R_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2021 o 15:15, grzechu93 napisał:

Witajcie.

Mam pewien dylemat w temacie zakupu zestawu stereo.

Razem z żoną słuchamy muzyki głównie podczas codziennych czynności (czyli nie siadamy w tym celu na kanapie).
Chociaż nie należymy do melomanów czy audiofilów to łatwo nam rozpoznać dźwięk lepszy i gorszy (i nie chodzi tu o gusta), więc jego jakość nie jest bez znaczenia.

I tutaj pojawia się moje pytanie czy przy takim założeniu warto inwestować w "coś lepszego", czy dźwięk i tak będzie na tyle niestabilny / zróżnicowany zależnie od położenia, że i tak nie wykorzystamy takiego zestawu?

Wstępnie myślałem o takim połączeniu: Yamaha Pianocraft 670d + Indiana line Nota 550 / Tesi 561 (cena maks. 4000zł).
Dlaczego taki zestaw? A no dlatego, że ja chciałbym muzykę streamować, a żona uwielbia odsłuch z płyt CD i z niczego nie chcielibyśmy rezygnować. Może zestaw będzie również podłączony do TV, bo wszyscy wiemy jak brzmią nowe TV. Miejsce na sprzęt się znajdzie, więc nie musi być kompaktowy.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to jest to salon ~25m2 (4,5m x 5,5m) otwarty na galerię na piętrze (sufit skośny) także z pewnością akustycznie "nieprzychylny". Jeśli chodzi o konkretne rozmieszczenie sprzętu to wyjdzie w praktyce metodą prób i błędów.

A może macie inny pomysł na nagłośnienie takiego pomieszczenia? Może jakiś system z większą ilością kolumn?

Zamiast Piano crafta polecił bym ci Marantza MCR-612 ,u mnie świetnie sprawdza się obecnie w sypialni wraz z kolumienkami Wilsona EL-4(które kupiłem za 1000zł jako używane ale były w stanie jak nigdy by nie były włączane).Ma wszystko co potrzebujesz.Muzę możesz streamować poprzez Heosa ,choć ja wolę puszczać TIDALA przez M connect. Cd gra też bardzo ok, możesz go podłączyć kablem optycznym z tv i wtedy włącza się razem z tv.Jeśli masz nagrane pliki na pena też łatwo je odtworzysz.Wcześniej grał mi w innym pokoju 221485711224_zdjeciesprzetu.thumb.jpg.0cbaf2df6fae7076154fd997e012b3f6.jpgm2 razem z kolumnami Dali Zensor 5,ale tam kupiłem Arcama SA30 i MCR powędrował do sypialni.sypialnia.jpg.e886e99de39dd167ffd29c0b56f558f9.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2021 o 15:15, grzechu93 napisał:

Witajcie.

Mam pewien dylemat w temacie zakupu zestawu stereo.

Razem z żoną słuchamy muzyki głównie podczas codziennych czynności (czyli nie siadamy w tym celu na kanapie).
Chociaż nie należymy do melomanów czy audiofilów to łatwo nam rozpoznać dźwięk lepszy i gorszy (i nie chodzi tu o gusta), więc jego jakość nie jest bez znaczenia.

I tutaj pojawia się moje pytanie czy przy takim założeniu warto inwestować w "coś lepszego", czy dźwięk i tak będzie na tyle niestabilny / zróżnicowany zależnie od położenia, że i tak nie wykorzystamy takiego zestawu?

Wstępnie myślałem o takim połączeniu: Yamaha Pianocraft 670d + Indiana line Nota 550 / Tesi 561 (cena maks. 4000zł).
Dlaczego taki zestaw? A no dlatego, że ja chciałbym muzykę streamować, a żona uwielbia odsłuch z płyt CD i z niczego nie chcielibyśmy rezygnować. Może zestaw będzie również podłączony do TV, bo wszyscy wiemy jak brzmią nowe TV. Miejsce na sprzęt się znajdzie, więc nie musi być kompaktowy.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to jest to salon ~25m2 (4,5m x 5,5m) otwarty na galerię na piętrze (sufit skośny) także z pewnością akustycznie "nieprzychylny". Jeśli chodzi o konkretne rozmieszczenie sprzętu to wyjdzie w praktyce metodą prób i błędów.

A może macie inny pomysł na nagłośnienie takiego pomieszczenia? Może jakiś system z większą ilością kolumn?

Rozumiem że chodzi o jednostkę All in one? Jeśli tak wazne dla was jest streaming oraz CD to w zasadzie nic inengo w tej cenie nie ma. Ceol czy MCR od Marantza bedzie na podobnym poziomie. 

Jednak uważam że 25 metrów Nota 550 będzie po prostu z mała. Tesi 561. Melodika BL 40 MKIII czy nieco jaśniejsze brzmienie Magnat Signature 505 będzie ok.

Zapraszamy po wycenę. 

Dnia 15.10.2021 o 18:42, R_33 napisał:

Witam wszystkich.

Zdublowałem sój wpis bo to chyba lepsze miejsce dla mojego pytania.

Moderatorzy mogą usunąć założony przez mnie wcześniej wątek.

 

Posiadam amplituner Yamaha R-N602 plus monitory zrobione na zamówienie na przetwornikach SB Acoustic. Zrobione przez CNCAudio

https://sbacoustics.com/product/6in-sb17mfc35-8/

https://sbacoustics.com/product/sb29rdnc-c000-4/

Tak to wygląda jak poniżej:)

Ogólnie jeśli chodzi o jakość dźwięku jestem w 100% usatysfakcjonowany ale brakuje mi troszkę basu.

Budżet niestety nie za wysoki bo ok 800 zł.

Dlatego kilka osób zaproponowało mi bym kupił suba Taga Harmony TSW-90 v.4

A Co Wy uważacie o takim zestawieniu??

 

Pozdrawiam

6.JPG

3.JPG

2.JPG

Pokój 16 m2

To subwoofer typowo pod kino domowe. A próbowałeś się bawić płynnym loudnessem? Bo wydaje mi sięże więcej wyciągniesz w takim przypadku. 

Ewentualnie szukać używanego subwoofera Tannoy. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

 

To subwoofer typowo pod kino domowe. A próbowałeś się bawić płynnym loudnessem? Bo wydaje mi sięże więcej wyciągniesz w takim przypadku. 

Ewentualnie szukać używanego subwoofera Tannoy. 

Piotr

Dzięki za odpowiedź.
 

Wiesz ja szukam suba do muzyki ale także do filmów - idzie zima i Netflixa będzie się oglądać hehe

A co do Loudness - to ja chyba nie umiem się tym posługiwać :) - bo jak kręcę potencjometrem od tego - to wydaje mi się, że jest jednie ciszej - i zwyczajnie słabiej :)

 

Żebyśmy się zrozumieli - czuć ten bas w moim zestawie jak słucham na poziomie ok -35 - 30 db (już go całkiem dobrze czuć) ale brakuje mi takiego chwilowego głębokiego zejścia - nie wiem jak mam to wytłumaczyć HEHE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, R_33 napisał:

A co do Loudness - to ja chyba nie umiem się tym posługiwać :) - bo jak kręcę potencjometrem od tego - to wydaje mi się, że jest jednie ciszej - i zwyczajnie słabiej

Jest cieszej. Tak ma być. Ustawiasz to pokrętło a później regulujesz dalej głośnością.

 

16 godzin temu, R_33 napisał:

Żebyśmy się zrozumieli - czuć ten bas w moim zestawie jak słucham na poziomie ok -35 - 30 db (już go całkiem dobrze czuć) ale brakuje mi takiego chwilowego głębokiego zejścia - nie wiem jak mam to wytłumaczyć HEHE

Za 800 zł musisz w takim razie szukać używanego suba. Najlepiej Tannoy. nie wiem czy coś innego znajdziesz.

To po prostu mała kwota jak na suba do stereo. Typo odo kina ok.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jest cieszej. Tak ma być. Ustawiasz to pokrętło a później regulujesz dalej głośnością.

 

Za 800 zł musisz w takim razie szukać używanego suba. Najlepiej Tannoy. nie wiem czy coś innego znajdziesz.

To po prostu mała kwota jak na suba do stereo. Typo odo kina ok.

Piotr

 

Ok dzięki 

Problem w tym, że ja i tak chcę brać to na raty coś w stylu allegro pay - bo inaczej nie dam rady....

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Kluczynski i S4Home dziękuję za odpowiedzi.

Skoro nikt nie wspomniał, że nie będzie większej różnicy między między kolumnami 500zł za sztukę a 2000zł za sztukę, zakładam, że pomimo niekorzystnej akustyki i niestandardowego rodzaju odsłuchu różnica jakości i tak będzie zauważalna.

Dodatkowo wasze propozycje uświadomiły mi, że do takiego pomieszczenia i takiego zastosowania warto by dozbierać do chociaż 5000zł na ten sprzęt.

Ekstra pytanie: Czy to jest już standardem, że nowe urządzenia da się wybudzić automatycznie (przez przewód optyczny) przy włączeniu TV czy taką funkcję posiada tylko część wzmacniaczy / miniwież? Bo z powodu wygody rozważałem również zakup soundbara tylko na cele TV, ale jeśli taki zestaw da się automatycznie wybudzić to mógłbym spokojnie z niego zrezygnować.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...