Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

22 godziny temu, R_33 napisał:

Ok dzięki 

Problem w tym, że ja i tak chcę brać to na raty coś w stylu allegro pay - bo inaczej nie dam rady....

dzieki za pomoc

pozdrawiam

To chyba możesz też używane tak kupić?

Bo nie wiem nawet.

albo dołożyć do nowego minimum Heco Aurora 30

22 godziny temu, grzechu93 napisał:

Skoro nikt nie wspomniał, że nie będzie większej różnicy między między kolumnami 500zł za sztukę a 2000zł za sztukę, zakładam, że pomimo niekorzystnej akustyki i niestandardowego rodzaju odsłuchu różnica jakości i tak będzie zauważalna.

Będzie olbrzymia.

Chyba że 500 zł to na używane modele a 2000 na nowe. Więc będzie ale już nie olbrzymia.

22 godziny temu, grzechu93 napisał:

Ekstra pytanie: Czy to jest już standardem, że nowe urządzenia da się wybudzić automatycznie (przez przewód optyczny) przy włączeniu TV czy taką funkcję posiada tylko część wzmacniaczy / miniwież? Bo z powodu wygody rozważałem również zakup soundbara tylko na cele TV, ale jeśli taki zestaw da się automatycznie wybudzić to mógłbym spokojnie z niego zrezygnować.

Przez optyczny? W ogóle tego nie kojarzę. co nie znaczy że tak nie mam. ja się nie spotkałem.

Przez HDMI tak.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

To chyba możesz też używane tak kupić?

Bo nie wiem nawet.

albo dołożyć do nowego minimum Heco Aurora 30

 

 

No to już nie moja półka cenowa.

Postaram się gdzieś posłuchać tego suba i typowo muzycznych - i zobaczę w ogolę czy ja to różnicę będę słyszał :)

Kiedyś słuchałem muzyki na Creative ProGamer G500 - i waliło głośno - wiec ze mnie żaden audiofil chyba hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

 

Przez optyczny? W ogóle tego nie kojarzę. co nie znaczy że tak nie mam. ja się nie spotkałem.

Przez HDMI tak.

Piotr

 

U mnie w MCR 612 ,działa tak właśnie po optycznym ,o ile się nie mylę w PM7000N też powinno tak być.

Przy włączeniu tv ,włącza się od razy 612.Wyłączyć trzeba tylko pilotem od MCRa.

Arcama SA30 z tv mam połączonego przez HDMI i też działa od włączenia tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, R_33 napisał:

Kiedyś słuchałem muzyki na Creative ProGamer G500 - i waliło głośno - wiec ze mnie żaden audiofil chyba hehe

Nie o to chodzi. Zepsujesz sobie stereofonie z tego co juz masz. A nie o to chodzi.

12 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

U mnie w MCR 612 ,działa tak właśnie po optycznym ,o ile się nie mylę w PM7000N też powinno tak być.

Przy włączeniu tv ,włącza się od razy 612.Wyłączyć trzeba tylko pilotem od MCRa.

Arcama SA30 z tv mam połączonego przez HDMI i też działa od włączenia tv.

HDMI tak. A jak nazywa się ta funkcja po optyku? Bo rozumiem że mozna to też wyłączyć?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2021 o 07:20, S4Home napisał:

 Dnia 15.10.2021 o 15:15, grzechu93 napisał:

Witajcie.

Mam pewien dylemat w temacie zakupu zestawu stereo.

Razem z żoną słuchamy muzyki głównie podczas codziennych czynności (czyli nie siadamy w tym celu na kanapie).
Chociaż nie należymy do melomanów czy audiofilów to łatwo nam rozpoznać dźwięk lepszy i gorszy (i nie chodzi tu o gusta), więc jego jakość nie jest bez znaczenia.

I tutaj pojawia się moje pytanie czy przy takim założeniu warto inwestować w "coś lepszego", czy dźwięk i tak będzie na tyle niestabilny / zróżnicowany zależnie od położenia, że i tak nie wykorzystamy takiego zestawu?

Wstępnie myślałem o takim połączeniu: Yamaha Pianocraft 670d + Indiana line Nota 550 / Tesi 561 (cena maks. 4000zł).
Dlaczego taki zestaw? A no dlatego, że ja chciałbym muzykę streamować, a żona uwielbia odsłuch z płyt CD i z niczego nie chcielibyśmy rezygnować. Może zestaw będzie również podłączony do TV, bo wszyscy wiemy jak brzmią nowe TV. Miejsce na sprzęt się znajdzie, więc nie musi być kompaktowy.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to jest to salon ~25m2 (4,5m x 5,5m) otwarty na galerię na piętrze (sufit skośny) także z pewnością akustycznie "nieprzychylny". Jeśli chodzi o konkretne rozmieszczenie sprzętu to wyjdzie w praktyce metodą prób i błędów.

A może macie inny pomysł na nagłośnienie takiego pomieszczenia? Może jakiś system z większą ilością kolumn?

 

Rozumiem że chodzi o jednostkę All in one? Jeśli tak wazne dla was jest streaming oraz CD to w zasadzie nic inengo w tej cenie nie ma. Ceol czy MCR od Marantza bedzie na podobnym poziomie. 

Jednak uważam że 25 metrów Nota 550 będzie po prostu z mała. Tesi 561. Melodika BL 40 MKIII czy nieco jaśniejsze brzmienie Magnat Signature 505 będzie ok.

Zapraszamy po wycenę. 

To subwoofer typowo pod kino domowe. A próbowałeś się bawić płynnym loudnessem? Bo wydaje mi sięże więcej wyciągniesz w takim przypadku. 

Ewentualnie szukać używanego subwoofera Tannoy. 

Piotr

Przyłączę się do zapytania grzechu93.

Mam bardzo podobnie słuchamy głównie podczas innych prac.

60% radio FM, DAB+, CD,  

40%  stream Spotify, itp.

W dzieciństwie słoń na ucho mi nadepnął 😉 więc nie mam zadatków na audiofila

Szukamy małego zestawu, estetycznego z głośnikami podstawkowymi, funkcjami sieciowymi, łączność BT, w kwocie 3000-4000 

"Nachalne" reklamy podpowiadają MCR-N670D, MCR-N870D

z głośnikami zestawowymi lub ELAC Debut 2.0 B5.2,

B&W 607 S2 Anniversary Edition czarne (najładniejsze głośniki jakie żona widziała, drogie!!!! )

Możecie doradzić jak wybrać optymalnie? Czy są również inne produkty niż Yamaha? Mam wrażenie, że nic innego już nie istnieje 😉

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Yamaha + Bowers to nie dobre połączenie. Odradzane nawet przez salony Top HiFi.

Jeśli chcesz mini system to 870 + wspomniane ELACi ale model B6.2 te większe są znacznie lepsze.

Ewentualnie jeśli budżet pozwoli mniejsza stacyjka 670 ale z lepszymi kolumnami KEF Q 350

Piotr

Dziękuję za  szybką odpowiedź.

P.S. Pan w salonie Top HiFi polecał Yamaha + B&W - jest ciśnienie na sprzedaż 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2021 o 19:01, Tomasz Kluczynski napisał:

U mnie w MCR 612 ,działa tak właśnie po optycznym ,o ile się nie mylę w PM7000N też powinno tak być.

Przy włączeniu tv ,włącza się od razy 612.Wyłączyć trzeba tylko pilotem od MCRa.

Arcama SA30 z tv mam połączonego przez HDMI i też działa od włączenia tv.

może tu chodzi o tą funkcję?: 

"Kontrola na podczerwień

Przypisz operacje na tym urządzeniu do pilota zdalnego sterowania telewizora. Umożliwia to obsługę urządzenia za pomocą pilota do telewizora.

Użyj   , wybierz operację na tym urządzeniu, która ma być wykonana za pomocą pilota do telewizora i naciśnij ENTER.

Zgło­śnij / Ścisz / Wy­cisz / Za­si­la­nie / Włącz / Wy­łącz / Wej­ście Opti­cal In 1 / Wej­ście Opti­cal In 2 / Wej­ście Ana­log In

Działania oznaczone znacznikiem wyboru są już przypisane do pilota zdalnego sterowania telewizora. Aby przypisać operację do innego przycisku, oznacz operację znacznikiem wyboru i naciśnij ENTER, aby usunąć znacznik wyboru, a następnie ponownie skonfiguruj ustawienie.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu konfiguracji ustawień.

Ustawiona na tym urządzeniu operacja jest oznaczona znacznikiem po zakończeniu ustawiania."

Najlepiej, żeby to zweryfikować odepnij kabel optyczny od TV i spróbuj załączyć. 

14 godzin temu, pa_pa napisał:

Szukamy małego zestawu, estetycznego z głośnikami podstawkowymi, funkcjami sieciowymi, łączność BT, w kwocie 3000-4000 

tu bym został przy wieży z Musiccastem. Co do kolumn to w zależności na który model urządzenia byś się zdecydował warto zerknąć na: Heco Aurora 300, Magnat Signature 503 lub wspomniany już Kef Q350 lub Indiana Line Diva 262.

Najlepiej jednak jakbyś podjechał na odsłuch i sam ocenił jakie brzmienie Ci odpowiada.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pa_pa napisał:

Dziękuję za  szybką odpowiedź.

P.S. Pan w salonie Top HiFi polecał Yamaha + B&W - jest ciśnienie na sprzedaż 

No to znaczy że faktycznie jest ciśnienie. Bo na forum przyznali że to jasne i nie specjalnie polecane połączenie. Ja się z tym zgadzam. Jeśli ktoś odsłuchał i lubi tak, to wtedy jak najbardziej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Właśnie padł mi amplituner Technics SA-GX180, który kupiłem w 1996.

Zastanawiam się nad zakupem Denon 800h lub Marantz 1200.

1) Czy oba będą pasowały pod kolumny Tonsil Sonata 100, 4 Ohm?

2) Czy do obu będzie można podłączyć korektor Technics?

3) Czy to lepiej zagra, jak wspomniany Technics (metal, R&B, funky), czy jednak trzeba więcej kasiorki szykować na droższy sprzęt?

Z góry dziękuję za poradę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1. Nie, Marantz nie pasuje. Marantz gra jasno, mocno góra. Denon z kolei ciepło, bardziej basowo i wolniej. Do Jasnych kolumn nie pasuje ten Marantz

2. Tego się już nie stosuje. Masz pokrętło bass i treble a korektor dokłada kolejne zniekształcenia. Sprzedaj go i nie korzystaj

3. To dobre amplitunery. Jeśli nie zagra dobrze to wina kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2021 o 14:52, Chyba Miro 84 napisał:

Czasami zdarza sie tak ze tańszy zestaw potrafi po korekcji zagrać na zblizonym poziomie co drozszy bez korekcji. Wiele jest dróg...

Zagra jak ten sam zestaw w lepszym akustycznie pomieszczeniu minus straty jakości z wprowadzenia DSP do systemu. 

I te straty będą minimalne w dobrej korekcie cyfrowej, albo olbrzymie przy analogowym korektorze na potencjometrach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem x lat wcześniej jakieś korektory, więcej psuły niż poprawialy 🙁 w kilku wzmacniaczach które miały bass/treble pominięcie potencjometrów guzikiem direct od razu czyściło dźwięk (a to tylko 2 lub 3 potki - jeśli wliczyć balans) 

Ale korekta cyfrowa to zupełnie inna bajka, nie wyobrażam sobie słuchania muzyki bez korekty modów pomieszczenia (zmierzone i przygotowane w Rew korekty wrzuciłem do RME Adi) 

Ale - trzeba zdawać sobie sprawę że sprzęt nie zagra nagle o 3 klasy lepiej, choć elimacja dudnienia bardzo poprawi jakość dźwięku 

Najprościej sprawdzić jakość equalizera przez ustawienie na zero i słuchanie przez niego lub przez bypass

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Najprościej sprawdzić jakość equalizera przez ustawienie na zero

Zgadzam sie.

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

w kilku wzmacniaczach które miały bass/treble pominięcie potencjometrów guzikiem direct od razu czyściło dźwięk

Próbowałeś slepego testu korekcji analogowej potencjometry na zero vs ditect?

Ps: w moim wzmacniaczu jest direct włączany z pilota. Dałem potki na zero i wielokrotnie (z 15 razy klikłem szybko przycisk na pilocie - dioda sygnalizujaca tryb pracy została zasłonięta), by stracić orientację w jakim aktualnie trybie jest wzmacniacz.

Proponuje wszystkim majacym te możliwość (u mnie Marantz) spróbowania tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Próbowałeś slepego testu korekcji analogowej potencjometry na zero vs ditect?

Nawet nie było potrzeby - wciskałem guzik direct przy ustawieniu na zero i od razu było "czysto" bez mydła. Ostatni taki wzmak z potkami miałem marantz 6006 i tam było to bardzo wyraźne. A wkurzało to mnie bo cały czas potrzebowałem skorygować bas. Pierwszy korektor którego "nie słyszałem" to wbudowany bass/treble w Chromecast Audio. 

Co ciekawe przejście na cyfrowa regulacje głośności w Adim też poprawiło jakość w stosunku do mojego Cyrusa 8,2 który gra teraz tylko jako końcówka 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rowniez miec jakies info na temat swojego sprzetu bo... istnieja wzmacniacze które w ustawieniu na "zero" z automatu daja "pure direct" chyba yamacha ale nie jestem pewien na 100%

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nawet nie było potrzeby - wciskałem guzik direct przy ustawieniu na zero i od razu było "czysto" bez mydła.

To tym bardziej warto zrobić ślepy test.

By odrzucić autosugestię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Niejeden przeciwnik korekcji analogowej dałby sie "uwieść" jakością dzwieku systemu dopóki nie zauważy na wzmacniaczu włączonej korekcji ;)

 

Ciekawe ze nie odczuwa od razu olbrzymich strat w dzwieku...

To akurat prawda :P

Jakoś eqalizera słyszałem negatywnie ale faktycznie same potencjometry na wzmacniaczu lub korekcja cyfrowa może wprowadzać ciekawe zmiany.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Uwielbiam słuchać muzyki odkąd sięgam pamięciom a 4 dychy już niebawem 😭. Słuchałem muzy z czego tylko się dało i kiedy tylko miałem okazję. Przez wiele lat liczyło się dla mnie tylko to, żeby było głośno, żeby było dużo basu a następnie żeby było dużo głośnego basu 😉 Obecnie od około 4 lat moje upodobania muzyczne wciąż się zmieniają, mogę powiedzieć nawet, że dynamicznie ewoluują i w tej chwili liczy się dla mnie przede wszystkim czysty dźwięk. W pierwszej kolejności zastąpiłem przednie satelity zestawu kina domowego kolumnami Monitor Audio Monitor 300 (2800zl para) i Łaaał!!! zmieniłem przewody głośnikowe na Klotz 2.5mm2 zakończone bananami Nakamichi (80zl) i ponownie Łaaał!!! Odłączałem po kolei głośnik centralny, głośniki tylne no i finalnie subwoofer... Łaaał 😂 Dźwięk czysty, przestrzenny, dobrze odseparowany, z głębokim basem który nie przytłacza swoją obecnością pozostałych częstotliwości. Ze starego zestawu używam jak na razie ;) jedynie amplitunera Harman/Kardon AVR 171 (2000zl). Każda zmiana miała dla mnie przeskok jakościowy niekoniecznie rujnująca budżet. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i mimo tego, że obecnie jestem mega usatysfakcjonowany tym co słyszę, to chciałbym zrobić coś jeszcze, coś żeby było jeszcze lepiej. Mam na oku amplituner stereo Cambridge audio axr100 co wy na to? A może macie jakieś inne pomysły w przedziale cenowym do 3000zl. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...