Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

W tej cenie zadowolony byłem z Cyrusa One - przyzwoite granie, lepsze od chyba większości amplitunerów. 

Całkiem całkiem... Precyzyjny ale nie przesadnie, mocny nawet bardzo, ogólnie wszystkie recenzje jakie widziałem są pozytywne. Ma tylko 2 mankamenty jako amplituner: brak optyka do podłączenia tv i wyjścia na suba do efektów w trakcie oglądania filmów. Jak na razie punkt dla axr100. Oczywiście wezmę Cyrusa pod uwagę na prezentacji. Dziękuję za info i mam nadzieję, że jeszcze coś ciekawego w tym budżecie się znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Wymiana HK na coś stereo wniesie dużą poprawę.

Cyrus ONE też brał bym pod uwagę. Kwestię optyka z TV załatwisz DACiem za 120-300 zł.

Ewentualnie wspomniany AXR100 on fajnie gra z Monitor audio Monitor.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Dziękuję za odpowiedź. Axr-a już za tydzień będę miał na odsłuchu u siebie w domu, teraz też już wiem, że i Cyrus-a. Jestem z Zielonej Góry więc do Oświęcimia nie po drodze ;) Będę wdzięczny za kolejne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje dokupić subwoofer do mojego skromenego zestawu JBL 280 studio ( 2 duże kolumny ) amplituner HK 161, teraz pytanko jako subwoofer kupić aby pasował do tego zestawu ? Muzyka i filmy pół na pół. Salon 20 metrów w bloku. Cena/jakość aby były na dobrym poziomie i pasowały do tego co już mam. 
 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 4.11.2021 o 06:58, S4Home napisał:

Moim zdaniem AXR sprawdzi się lepiej.

Ale jesli masz możliwość sprawdzenia 6007 to koniecznie to zrób nic nie tracisz a zyskasz doświadczenie.

Piotr

Wybrałem AXR100D ponieważ Marantz był za słaby do moich Monitorów a Cyrus 1500zl droższy od AXR mimo tego że różnica w graniu była znikoma jak dla mnie, czytaj początkującego ;)

Obecny zestaw jak na razie 😉 bardzo mnie satysfakcjonuje 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi powiedziec jakie brzmienie lubie, jestem laikiem. Slucham głównie reggae, ale tez sporo jazzu.
Lubie jak bas jest glębszy, ale tez zalezy mi na slyszalnosci, powiedzmy to pobocznych instrumentów, przeszkadzajek itp
Dziękuje za Twoje polecenia.
Do tej pory miałem jakie "no name" które dostałem od tak od kolegi, ale już mnie ich dźwięk drażni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 1.12.2021 o 13:14, papasan napisał:

ciezko mi powiedziec jakie brzmienie lubie, jestem laikiem. Slucham głównie reggae, ale tez sporo jazzu.
Lubie jak bas jest glębszy, ale tez zalezy mi na slyszalnosci, powiedzmy to pobocznych instrumentów, przeszkadzajek itp
Dziękuje za Twoje polecenia.
Do tej pory miałem jakie "no name" które dostałem od tak od kolegi, ale już mnie ich dźwięk drażni.

To czyli jesteś taki jak ja heheh

A, że budżet ograniczony to ogarnąłem sobie taki zestaw:

Amplituner Yamaha R-N 602, Monitory zrobione na zamówienie na przetwornikach SB Acoustic a niedawno doszedł sub Taga Harmony TSW-80. Sub skręcony na ok 40-50% a i tak w 16m pokoju chyba musze jeszcze go troszkę przykręcić hehe. Taki sprzęt mnie w zupełności zadowala. Dźwięk jest czysty, wyraźny i szczegółowy a po dokupieniu suba jest i głębokie zejście do niskich tonów.

Nie mam błogosławionego słuchu hehhe

Nic do szczęścia więcej mi nie potrzeba - no chyba, że gramofon , bo troszkę winili mi się trafiło :)

 

 

IMG_20211222_183001.jpg

IMG_20211222_183028.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2021 o 19:54, S4Home napisał:

Jaki jest rozstaw miedzy tymi monitorami?

Oraz na jakiej wysokości one są?

Bo tu bym szukał poprawy a nie w subie Taga który w stereo jest mocno średni.

Piotr

Hej

No rozstaw jest nieduży - około 120 cm

mebel ma wysokość ok 45 cm

Zdaje sobie sprawę z ograniczeń pokoju i zapewne słabej akustyki - ale nic nie poradzę - to taki mój living room :)

Sub może i średni - ale w 100% spełnia moje oczekiwania. Nawet tak z ciekawości włączyłem sobie parę kawałków takich ala jazzowych - gdzie jest gitara basowa - no i fajnie i wyraźnie było ją słychać - nie buczał bas.

To mi się podoba, że bas nie buczy a przy kawałkach takich bardziej popowych m.in. Robin Schulz - Sugar - bas świetnie schodzi nisko - bardzo mi się to podoba.

Ale to tylko moje subiektywne odczucia. przed zakupem słuchałem 3 innych subów Jamo C II 910, taki wąski Jamo i Wilson Sub-9. Moje uszy za dużych różnic między nimi nie odczuwały hehe

A że Tagę okazyjnie mogłem kupić poniżej 600 zł a reszta wymienionych przez mnie subów kosztowała 900 z ł i więcej - padło na Tagę. I nie żałuję wyboru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Najważniejsze w takim razie że Ty jesteś zadowolony :)

Przecież o to chodzi :)

Piotr

Tak jest :)
 

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń akustycznych pokoju i mojego sprzętu audio.

Ale....

Mam kilku znajomych, którzy mają sprzęt audio nawet za ponad 100 tys zł -

No i fakt u jednego z nich w pokoju w pełni zbudowanym pod audio pełno paneli akustycznych i itp... - fajnie to gra - na pewno lepiej niż mój zestaw hehe.  Jest efekt wow - ale i cena ponad 100 tys zł.....

Ale akurat u drugiego kolegi, który ma zestaw na jakimś lampowym wzmacniaczu (nie znam się więc nie wiem) plus monitory firmy SVEDA model PENTU (a ponoć to na prawdę świetne kolumny) - i ma to w pokoju niewiele większym od mojego - gra to kurcze podobnie do mojego. Nie zrobiło to na mnie efektu wow jak ten sprzęt w tym pokoju na początku przez ze mnie wspomnianym.  A ten sprzęt jest przecież droższy od mojego kilkukrotnie.

Dlatego bardzo jestem zadowolony z mojego zestawu.

Edytowano przez R_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...