Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

  • 2 months later...
6 minut temu, seba3002 napisał:

Dziękuję za szybką propozycje ale białe i srebrne nie pasują do wystroju wnętrza coś czarnego z drewnem może 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat i zapytam z czystej ciekawości kolegów z branży, z tego co czytam to Topping MX5 jest niezłym wyborem jeśli chodzi o sprzęt zajmujący mało miejsca w swoim przedziale cenowym. A czy taki mały sprzęt dał by radę Dynaudio Emit 10 z tego co czytałem to monitory te lubią gdy wzmacniacz ma sporo mocy. Ma złącze optyczne dlatego się nim interesuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jaki budżet? Nowy czy uzywany?

Piotr

W cenie zbliżonej do tego toppinga mx5, z możliwością wyskrobania np. 500 zł więcej jeśli było by warto. Gdy by był z pewnej ręki to i używany mógł by być :)Z tego co widzę dużym problemem mojego toru audio jest samo źródło, jeszcze nie bardzo orientuję się w sprzęcie tego typu, ale podobały by mi się opcje sieciowe, możliwość grania z dysków przenośnych czy też pendrive czy np. blutooth. Szczerze mówiąc mam mętlik w głowie, obecne źródła to poczciwe PS3 nie wiem na ile streaming z spotify z konsoli ma się do "dedykowanego audio", mam też odtwarzacz bluray z USB DMP-BD75, ale tu penie jakiś odtwarzacz CD  z dobrym przetwornikiem był by lepszy. Testowałem też google chromecast 3 i nie było rewelacji tylko jak to się ma do chromecast audio :)  Nie odbiegając zbytnio od tematu sporo już czytałem o wzmacniaczach klasy D, ich wymiarach ... zaciekawiło mnie też SMSL A6 bo z tego co widzę A8 chyba już nie osiągalne jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za podpowiedź :) ostatnio sprawdzałem urządzenie nokia streaming Box 8000, wnioski następujące: brak optyka we wzmacniaczu daje o sobie znać, dźwięk niestety przez hdmi do tv i RCA do wzmacniacza, podsumowując stream z np. spotify w porównaniu do ps3 wypada blado, płaski dżwięk, nie nasycony. Na forum w klubie dynaudio koledzy pisali o łączeniu również z wzmacniaczami Emotiva. Biorąc pod uwagę mniejsze kolumny emit 10 zwrócił moją uwagę ten sprzęt Emotiva BasX TA1, co sądzicie o nim i takim połączeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

hm Jako ze poczatkujacy to mam pytanie wpasowujace sie idealnie.

Zalozylem temat odnosnie kupna mini wiezy (zestawu grajacego)- zestaw zakupiony. Ale to bylo wszystko na wariackich papierach bo po przyjsciu do domu zaczelem myslec jak to rozplanowac. I sa 2 opcje.,

w moim przypadku N-602 bedzie stal na biurku o ile boki przod i tyl sa ok z iloscia wolnego miejsca, to od gory zostaje 5cm. Czytalem Wasze odpowiedzi ze wypadaloby miec tyle samo miejsca od gory co wysokosc samego aplitunera. U mnie tak sie nie da.

Druga opcja mam komode, ale ona stoi po drugiej stronie pokoju, w zwiazku z czym potrzebowal bede kosmicznych ilosci kabli , bo nie puszcze ich pod dywanem przez srodek pokoju.

Jako ze na renomowane kable mnie nie stac, bo za te co mam dalem sporo jak na mnie, to placenie 2-3x wiecej aby miec to co mam ale w odpowiedniej dlugosci. Nie ma mowy.

potrzebuje az 5m kabel optyczny , potrzebuje 2x7metrow kabla glosnikowego, i 7m kabla kabla jack/RCA. Tyle ile czytalem, to wiem ze te kable o takiej dlugosci niestety nie bede juz takiej jakosci, i ze ta dlugosc spowoduje spadek jakosci. Nie mniej Na chwile obecna mam tylko te 2 Wyjscia. Ktore wybrac?

1. Dlugie i szerokie biurko. (na jednej scianie)

2. Tv (na drugiej scianie )

3.Komoda (na 3 scianie)

Nie wchodza w gre narazie prace aby poprawic aranzacje - za rok jest planowany remont wiec moze wtedy uda sie to ogarnac. Na razie musi byc jak jest.

 

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Balbin napisał:

w moim przypadku N-602 bedzie stal na biurku

Mini wieża oparta na R-N602? Wow!

Moim zdaniem obie opcje mogą być.

5 cm to nie tak mało. Ja mam mniej i przez parę lat eksploatacji nie odnotowałem żadnych problemów, a też mam wzmacniacz w klasie A/B.

335053470_APC518.png.8e44580b956dd290db2b2054ad1d0e85.png

Długie kable też wchodzą w rachubę. Na jakości nie stracisz, nawet jaki kupisz tanie.

Świat stoi przed Tobą otworem!

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup swojego pierwszego zestawu hifi. Chcę zacząć od wzmacniacza stereo i kolumn podłogowych, a docelowo rozbudować go o amplituner i dodatkowe głośniki do minimum 5.1.2. Dlatego zależy mi na wzmacniaczu stereo, który będzie dało się połączyć z amplitunerem w taki sposób, aby do muzyki korzystać z dedykowanego stereo, a do filmów z amplitunera bez przepinania kabli itd (Home Theater passthrough / wzmacniacz stereo jako "końcówka mocy" dla ampli - pełna kontrola dźwięku głównych kolumn na amplitunerze podczas oglądania filmów).

Budżet to jakieś 10-15 tysięcy, salon około 22m2 (plan załączony). Odległość od ściany z TV/kolumnami do przeciwnej z kanapą to 3.3m. Dłuższa ściana to 6.6m.

Na razie byłem na pierwszym odsłuchu, testowałem Focal Chora 826, Kef Q750, Monitor Audio Bronze 200 i przez chwilę Triangle Borea 08. Na początku na amplitunerze Onkyo (nie pamiętam modelu, ale był to podobno odpowiednik Denona 2700 o którym na początku myślałem jako jedynym wzmacniaczu) i po porównaniu go do Cyrus One Cast zdecydowałem, że jednak najpierw chce oddzielny wzmacniacz stereo. Potem odsłuch już tylko na Cyrus One Cast.

Z powyższych głośników Focale i Bronze 200 odpadły dosyć szybko, a najbardziej skłaniałem się w stronę Q750. Triangle podpięte były na sam koniec i zabrakło czasu żeby je odpowiednio porównać do Kefów. Będę się umawiał na kolejne odsłuchy.

Aktualnie zastanawiam się nad poniższymi wzmacniaczami / zestawami:

  1. Audiolab 6000a Play = 4699 zł
  2. Musical Fidelity M3si (4500 zł) + streamer Arylic S50 Pro+ (1100 zł) = 5600 zł
  3. Emotiva PT1 (2600 zł) + AUDIOPHONICS MPA-S250NC (~2380 zł z dostawą) + streamer Arylic S50 Pro+ (1100 zł) = 6080 zł
  4. Cyrus One Cast = 5600 - 6000 zł
  5. Cambridge Audio (używane za 4400 zł) + streamer Arylic S50 Pro+ (1100 zł) = używane za 5500 zł, nowe za 7700zł

Audiolab jest tutaj zdecydowanie najtańszy, ma świetne recenzje i chyba wszystko czego potrzebuję w jednym urządzeniu. Czy jest coś co mi w nim umknęło i może potencjalnie sprawiać problemy? Może za mała moc?

Jeżeli chodzi o same głośniki to tak jak wspominałem biorę pod uwagę Kef Q750 / Q950 (do mojego salonu chyba mniejsze wystarczą). Nie wiem czy warto dopłacać np do Kef R5 (7600 zł za parę), wspomnianych Triangle Borea 08 (6000 zł za parę) lub znalezionych w lokalnym sklepie na wystawie, bez śladów użytkowania Neat Acoustics Motive SX1 (7900 zł za parę, wygląda na bardzo dobrą cenę ale nie mogę znaleźć żadnych recenzji)? Żadnych z nich nie miałem jeszcze okazji dobrze posłuchać.

Jestem nowy w tym temacie i będę bardzo wdzięczny za wskazówki / propozycje jak najlepiej wykorzystać ten budżet, najlepiej konkretne połączenia wzmacniacz + głośniki. Zależy mi na kupnie jak najlepszego sprzętu i nie planuję zmian przez wiele lat (poza dodaniem kina domowego).

salon.PNG

Edytowano przez mellow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podepnę pod pytanie powyżej (ale tylko trochę, celuję w podobne produkty przynajmniej jeśli chodzi o wzmaki).

Chciałbym zapytać o strategię wyboru sprzętu/przygotowywania się do odsłuchów - w poście wyżej wymieniono 5 wzmacniaczy i tyle czy nawet więcej kolumn. Jak wiadomo różne ampy grają różnie z różnymi kolumnami, więc teoretycznie wypadało by odsłuchać minimum 25 kombinacji co jest oczywiście bez sensu.

Koncepcję mam zatem taką, żeby najpierw wybrać 1 element a potem pod niego dobrać drugi. Czyli najpierw np. głośnik a potem wzmacniacz. Albo odwrotnie. Czy to ma sens? A jeśli ma to po pierwsze najpierw głośnik czy wzmacniacz, a po drugie załóżmy że najpierw głośnik to na jakim wzmacniaczu? Czy wybrać losowo z listy kandydatów, czy może lepiej odsłuchać na jakimś hi-end'owym (a może na dwóch - jakiś dobry tranzystor i lampa jeśli ktoś przyszłościowo myśli też o lampie?). Oczywiście analogiczne pytanie dla wersji "najpierw wzmacniacz"

A może po prostu zaryzykować i ograniczyć kandydatów do 2 (2 rodzaje głośników, 2 wzmaki), wtedy zostają nam 4 kombinacje, wybrać najlepszą kombinację z tych 4 a potem siedzieć w kącie i płakać że może jedna ten 3 wzmacniacz byłby lepszy? :)

I bonusowe pytanie - porównując sprzęty puszczacie po jednym fragmencie muzycznym (czyli Bach na Denonie i Creeku, potem Sepultura na Denonie i Creeku) czy po kilka kawałków na raz (czyli Bach i Sepultura na Denonie, potem Bach i Sepultura na Creeku)? Podejrzewam, że to pierwsze, ale wolę spytać bardziej doświadczonych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Jacek Placek masz/miałeś juz jakiś zestaw audio w życiu? A jesli tak to jakie, i co w tych zestawach Ci sie podobało lub nie podobało! To może pomóc w kierunku wyboru drogi.

Jeszcze nie jestem na etapie pytania o konkretny sprzęt, raczej na razie obmyślam bardziej ogólną strategię - tu wydaje mi się, że teraz jest ważniejsza dla mnie ta kwestia jak podejść do wyboru sprzętu żeby nie musieć odsłuchiwać kilkudziesięciu czy nawet kilkunastu kombinacje, czyli to co pisałem w 2 paragrafie - ale ok. 

Teraz mam starego Technicsa, a tak z 15 lat temu spędziłem długie godziny na jednych lub dwóch targach Audio Show, więc z grubsza kojarzę co można uzyskać.

Jeśli chodzi o gatunki to przekleję siebie z innego posta:

Cytat

głównie klasyka (i kameralna lutnia z jednym wokalem i chór z orkiestrą), ale też jazz, rock, tzw. muzyka świata.

To czego bym oczekiwał (i czego nie mam w Technicsie) to chyba przede wszystkim próba odtworzenia bycia na koncercie w przypadku małych skladów w muzyce klasycznej, czyli naturalność dźwięku, precyzja w lokalizacji instrumentów/wokali. Wszystko oczywiście na tyle na ile to możliwe w tej kategorii cenowej. Trudniej mi określić czego oczekuję w przypadku większych składów orkiestrowych czy chórów, niektóre nagrania, które mam były zrealizowane w kościołach, więc próba odtworzenia takiej aktustyki też by była mile widziana (nie mam pojęcia na ile jest to możliwe ani jakimi słowami to okreslić, może przestrzeń?, no i nie chodzi mi o to, żebym się poczuł w takiej akustyce posiadając nagranie studyjnie, wiadomo). A chyba najtrudniej mi powiedzieć czego bym chciał od rocka czy innej muzyki, gdzie (przynajmniej na koncertach, nie wiem jak to jest realizowane w studiu) wszystkie instrumenty i tak lecą swoimi ścieżkami, wzmacniaczami, przesterami itp i ciężej mówić o naturalnym brzmieniu czy umiejscowieniu instrumentów, np. coś w tym stylu https://www.youtube.com/watch?v=UXwLBS3yUkA. Biorąc pod uwagę, że mam sąsiadów to oczywiście nie ustawię głośności jak na prawdziwym koncercie, ale fajnie by było poczuć chociaż namiastkę tego. Tu mam chyba namniejsze wymaganie, głównie celuję w muzykę akustyczną (klasyczną i nie)


Z Audio Show pamiętam jeszcze 2 rzeczy. Pierwsza to jeden (może więcej, ale jeden zapamiętałem) zestaw miał taki ostry, metaliczny dźwięk, który mnie od razu odrzucił. Drugie, tym razem pozytywne wspomnienie to z innego pokoju gdzie, jak nigdzie indziej, głośniki dosłownie zniknęły, tak jakby całe pomieszczenie po prostu było wypełnione dźwiękiem. Było to ciekawe doświadczenie, grało coś jazzowego i mi się przy takiej muzyce takie rozwiązanie nawet podobało, chociaż tutaj też bym chciał móc umiejscowić perkusję, wokal i saksofon, a nie pamiętam już jak to z tym było... A, i jeszcze słuchałem jakiejś lampy ze swoją muzyką, grało miękko, choć chyba nie tak precyzjnie jakbym chciał, ale słuchało się bardzo przyjemnie. O lampie też przyszłościowo myslę, ale jeszcze nie teraz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek Placek napisał:

Koncepcję mam zatem taką, żeby najpierw wybrać 1 element a potem pod niego dobrać drugi.

Kolumny wybierz po odsłuchach takie, żeby jak najlepiej wpasowały się w Twój gust i akustykę Twojego pomieszczenia. One, rozstawienie ich w pokoju, oraz akustyka, to najważniejsze elementy zestawu audio. Wzmacniacz wybierz taki, żeby miał funkcje na jakich Ci zależy. Lepiej tańszy niż droższy. Co zaoszczędzisz na elektronice możesz dołożyć do kolumn i zakupu ustrojów akustycznych.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...