Skocz do zawartości
S4Home

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Co do kasy myślałem o około 10 000 PLN. Dzięki za odpowiedz. Jak rozmawiam w salonach to nie rozumiem o czym mówią i trochę im nie wierzę. Mam około 100 płyt . Pomieszczenie 4 na 5 m

Edytowano przez Waldemar Marek

Masz kilka możliwości:

1. Marantz PM 8006 + ND 8006. W odtwarzaczu sieciowym masz od razu Cd. W takim połączeniu Twoje Castle zagrają łagodnie. Dźwięcznie melodyjnie.

2. Cambridge CXA81 + CXN V2 + CXC - Tutaj będzie mocniej, Jasniej, bardziej energicznie.

3. Moon Ace + inny odtwarzacz jak na przykład Yamaha CDS300 czy 700. Moon to urzadzenie jednak o klase lepsze dziekowo. Połaczenie energi, przejrzystego grania i melodyjności. W nim masz od razu odtwarzacz sieciowy.

Jesli masz jakieś pytania służę pomocą.

Piotr

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Masz kilka możliwości:

1. Marantz PM 8006 + ND 8006. W odtwarzaczu sieciowym masz od razu Cd. W takim połączeniu Twoje Castle zagrają łagodnie. Dźwięcznie melodyjnie.

2. Cambridge CXA81 + CXN V2 + CXC - Tutaj będzie mocniej, Jasniej, bardziej energicznie.

3. Moon Ace + inny odtwarzacz jak na przykład Yamaha CDS300 czy 700. Moon to urzadzenie jednak o klase lepsze dziekowo. Połaczenie energi, przejrzystego grania i melodyjności. W nim masz od razu odtwarzacz sieciowy.

Jesli masz jakieś pytania służę pomocą.

Piotr

Bardzo Ci dziękuję

Ja polecę Arcama SA30 lub Lyngdorfa TDAI-1120. Oba tańsze od Moona i mają dobrą korekcję akustyki, która naprawdę dobrze działa, jeśli ktoś nie ma dobrej adaptacji akustycznej. 

Arcam na wbudowanego naprawdę dobrego DACa, a Lyngdorf jest cyfrowy, więc DACa nie potrzebuje. W obu przypadkach wystarczy więc prosty CD jako transport. 

8 godzin temu, Felix1 napisał:

a Lyngdorf jest cyfrowy, więc DACa nie potrzebuje.

Przepraszam ale nie rozumiem?

Sposób zasilania końcówki mocy a DAC to dwie różne sprawy.

Nie w przypadku Lyngdorfa. Sprawdź to sobie. 

Lyngdorf ma całą ścieżkę sygnału w domenie cyfrowej, od wejścia do modulatora, w związku z tym nie używa DACa jako takiego. Ma za to ADC na wejściach analogowych. 

To jest tzw. Power DAC. 

Większość wzmacniaczy w klasie D rzeczywiście ma analogową ścieżkę sygnału i analogowy modulator w stopniu mocy, w związku z czym potrzebuje DAC. 

Ale nie Lyngdorf. I chyba jeszcze Wadia ma takie konstrukcje. 

Generalnie jeżeli podasz sygnał cyfrowy, to jest on zamieniamy na analogowy dopiero w stopniu mocy i pierwszy analogowy sygnał pojawia się dopiero na filtrach rekonstrukcyjnych. 

Pewnie jest więcej takich konstrukcji. Ja wiem na pewno o Lyngdorfie i Wadii. 

Dodam jeszcze tylko to, co było już powtarzane wiele - proszę nie mylić klasy D z cyfrą, bo to nie ma nic wspólnego.

Natomiast na rynku jest kilka (naście?) wzmacniaczy cyfrowych i świadomie użyłem tego określenia. Czyli właśnie wzmacniaczy z cyfrową ścieżką sygnału i cyfrowym modulatorem (PCM->PWM). 

Jednak wielu producentów nazywa swoje wzmacniacze impulsowe wyposażone w DAC-i cyfrowymi. Kiedyś wystarczyło że wzmacniacz pracujący w klasie AB miał DAC i nazywano go cyfrowym. Wzmacniacze cyfrowe maja tyle wspólnego że są zawsze impulsowe.

Napisano (edytowany)

To prawda I dlatego wyjaśniłem dokładnie o co mi chodziło. 

Kwestia nazewnictwa to temat na szerszą dyskusję, ale nie w tym wątku. 

Edytowano przez Felix1

Mam pytanie jestem w posiadaniu kabla Wireworld Silver Electra 7 Power Cord (SEP). Mógłby ktoś mi wycenić ten kabel ponieważ kompletnie sie nie znam na tym.

106517469_259781875311920_8849797530504852688_n.jpg