Skocz do zawartości

Kupno kolumny głośnikowej


PICIU

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum i przychodzę z pytaniem. W domu chciałbym mieć jakąś fajnie grającą kolumnę głośnikową w niewielkim budżecie, powtarzam NIEWIELKIM BUDŻECIE. Nie mam zamiaru czytać odpowiedzi w stylu nie ma czegoś dobrego i taniego, ale zmierzając do celu na pewnej stronce znalazłem kolumnę głośnikową i nie wiem za bardzo czy opłaca się ją kupować. Jak już mówiłem jestem nowicjuszem i nie znam się za bardzo na wszystkich parametrach więc zwracam się do was o pomoc. Z góry dzięki za pomoc.

 

Link do kolumny: http://www.electronic-star.pl/Skytec-TX8-Pasywny-glosnik-PA-20cm-8-100W-RMS_i81794.htm

Edytowano przez PICIU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry kolumny, czy wzmacniacza  nie grają, a jak ktoś potrafi ocenić brzmienie na podstawie tychże, to chyba nie to forum, bardziej coś  z zakresu wróżbiarstwa.

23 minuty temu, PICIU napisał:

 Nie mam zamiaru czytać odpowiedzi w stylu nie ma czegoś dobrego i taniego, ale zmierzając do celu na pewnej stronce znalazłem kolumnę głośnikową i nie wiem za bardzo czy opłaca się ją kupować. Jak już mówiłem jestem nowicjuszem i nie znam się za bardzo na wszystkich parametrach więc zwracam się do was o pomoc.

Daj innym szansę, bo co znaczy według Ciebie tanie,  to rzecz względna dla każdego znaczy coś innego. Niemniej kupno kolumny głośnikowej, czy zwyczajnie kolumny jako jednej nie ma sensu w każdym budżecie... Jesteś na Forum Audio, tu sprzęt kupuje się w celu słuchania muzyki, a nie stojaków do kwiatów;)  Mając do wyboru jedną kolumnę głośnikową z wysokiej półki za np. 5 tys, a parę zwykłych za 1tys zł wybrałbym tę druga opcję;) Tak jak wolałbym  Skodę Fabię, zamiast połówki Mercedesa E;)

Poczytaj może najpierw jak pisać pytania ...aby ktoś mógł pomóc.

Warto też abyś zastanowił się poczytał, jak słuchać muzyki, poznał podstawy...na dole strony masz działy typu Vademecum , Testy itd.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzięki za wszelkiego rodzaju uwagi, postaram się następnym razem zwrócić uwagę na te błędy nie mniej jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

A i jeszcze odnosząc się do twojej wypowiedzi ja nie miałem zamiaru postawić kolumny jako stojak na kwiaty, chciałem się czegoś dowiedzieć na ten temat ale jak widzę to mam za cienki portfel na to zainteresowanie. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Miło było czegoś się dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze są ważne jak planuje się jakikolwiek zestaw( nie ma się co oszukiwać) niemniej o wiele ważniejsza jest wiedza i osłuchanie. Można złożyć coś przyjemnie (subiektywnie)  grającego do pokoju za np. 1300-1500 zł ( kolumny, wzmacniacz, cd ), a umoczyć mając 3 razy więcej kasy.

 

38 minut temu, PICIU napisał:

A i jeszcze odnosząc się do twojej wypowiedzi ja nie miałem zamiaru postawić kolumny jako stojak na kwiaty

Domyślam się, że nie, niemniej taki sens ma jedna kolumna... Co do "cienkiego" portfela i zestawów audio, sprzęt audio nigdy nie było tani, 20-30 lat temu było nawet mniej dostępny, bo relatywnie droższy niż teraz. Kupno plyty winylowej ( zachodniej) to był ogromny wydatek. Obecnie biorąc pod uwagę inne koszty życia jest w sumie tani, ale oczywiście musi coś zostać by odłożyć na jego kupno. O obcowaniu z  muzyką w telefonie, jak to jest teraz, nikt nie mógł marzyć, więc mam nadzieje że chociaż tak będziesz miał kontakt z muzyka.  Życzę Ci aby jak piszesz zainteresowanie ( to złe słowo), pasja słuchania dobrej muzyki w Tobie nie umarła, bo to cudowna rzecz.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie jacek widziałeś tą kolumnę z linku???? Ja wiem że na sam wygląd i parametry niewiele mi powiesz ale czy zdecydował byś się na zakup tego typu czy odłożył na inne kolumny głośnikowe????

sorki że tak męczę ale na prawdę chciałem jakoś pomału wprowadzić się w ten świat muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odłożył, kolumna taka, czy dwie -jak należy, raczej służyłyby do robienia hałasu niż słuchania, bo to widać nie po parametrach , a nawet po konstrukcji. Poczytaj jak pisałem te "pierwsze posty" jak pisać, zastanów się sam dla siebie nawet, bo chaotyczne podchodzenie do każdej sprawy ( tu zakupów sprzętu grającego) nic dobrego, nie daje. Zastanów się co chcesz mieć, co może już masz itd, do czego ma służyć i gdzie -planowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...