Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze - nietypowe pomieszczenie


Ronin

Recommended Posts

Witam

Link poglądowy. Mam nietypowe pomieszczenie, jest to pokój nad garażem, "płaski" sufit jest środkową częścią, potem z obu stron stopniowo się obniża. Obie wnęki pod skosami mam zagospodarowane (pod jednym skosem stół z komputerem, pod drugim kanapa i stolik). Na płaskiej części sufitu z jednej strony mam zamontowany projektor a z drugiej ekran. Przez takie ułożenie kanapa, z której oglądamy filmy, znajduje się praktycznie w centrum pokoju (jeśli o wygodę to jest ok). Docelowo myślałem nam systemem 5.1 lub 7.1, z tylnymi kolumnami nie mam problemu natomiast z przednimi ogromny. Ponieważ pod ekranem zaczyna się ciąg komunikacyjny (wyjście z pokoju i wejście pod skos) nie mogę ustawić kolumn ani głośnika centralnego na ziemi. Przednie kolumny mógłbym zainstalować na ścianie ale około metra nad ziemią a centralny praktycznie tylko jako sufitowy. Przednie kolumny zazwyczaj są bardzo ciężkie i nie wiem czy można je powiesić.

Czy ktoś przerabiał podobne problemy, czy są jakieś uchwyty do ciężkich kolumn i czy te kolumny na wysokości będą dobrym wyborem? A centralny w suficie czy to się sprawdzi?

Edytowano przez Ronin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się przypomnę. Jeśli pełnowymiarowe kolumny odpadają to możecie polecić jakieś mniejsze, kompaktowe, które będę mógł zawiesić na naściennych uchwytach?

Najchętniej komplet głośników/kolumn 5.1, na centralny zdaje się że mam już pomysł tylko czekam na wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę pchnę do przodu. Dokonam zakupu po nowym roku (przeceny, zawsze trochę taniej), zaryzykuje. Kable już muszę położyć przy remoncie,jutro.

Jestem zdecydowany na Taga Harmony 606 v3, wybór raczej nie podlega zmianie gdyż muszę zmieścić się wymiarowo (kolumny i centralny smukłe bo zależy mi na niedużej szerokości). Jaki ampli do niego polecacie, taki na teraz nie "przyszłościowy".

Edytowano przez Ronin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

 

To mam coś doradzać czy zrobić tylko ceny? :)

Bo widze że sam gdzieś znajdujesz odpowiedzi. Jaki budżet na całość?

Piotrek

Witam

Szukam pomocy na kilku forach i nikt nie potrafi mi doradzić, w sumie się nie dziwię bo rozkład jest bardzo specyficzny. Pomieszczenie 18m2 z dwoma skosami więc ekran wisi nie pod ścianą ale w m/w 1/3 pomieszczenia, po bokach ekranu kolumny nie mogą stać na ziemi bo tam są kanapy więc będą około metra nad ziemią a centralny stałby w przejściu. Załączam rzut poglądowy.

Postanowiłem że kwestie dobrego ułożenia biorę na siebie, mam już na to pomysł, kolumny jak pisałem na półeczce wyżej i po bokach ekranu ale pod małym skosem w stronę sofy(zrobię specjalny stelaż), centralny będzie stał na stoliku, suba gdzieś ustawię przy odsłuchu.

Co do sprzętu, nie jestem audiofilem i moje wymagania są podstawowe i to w zupełności mi starcza, stosunek jakości do ceny przyzwoity i to wszystko. Dość sporo czytałem porad i sugestii i zdając się na ogólne opinie z internetu kupuję sprzęt w ciemno - może ktoś powie że to głupie ale jak pisałem wymagania podstawowe, budżet na tego rodzaju sprzęt raczej niewielki, jak do sklepu pojadę na odsłuchy to szeroka oferta wprowadzi mnie w zakłopotanie. Dlatego zdaję się na głos ogółu i po sprawie.

Wyczytane propozycje, Taga Harmony 606 v3 lub podobne jakościowo z Quadral lub Magnat z tej samej półki cenowej, chyba o Tagach najwięcej dobrych opinii słyszałem dodatkowo wymiary mi pasują i nieduża waga też (na opak myślę bo mają wisieć). Sub pasujący do kompletu a ampli pasujące charakterystyką do kolumn, myślałem o Denon lub Onkyo.

Chciałem czekać na przeceny ale na priv dostałem dwie ciekawe wyceny i nie będę zwlekał, kupuję na czasie. Także jeśli masz jakąś konkretną propozycję to proszę wyślij na priv - widzę że zbieracie jako firma/entuzjaści wiele pochlebnych opinii na tym forum więc z dużą chęcią zobaczę Waszą propozycję.

Beznazwy-2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że w tych niedużych pieniądzach, jak na specyfikę tego towaru, w zasadzie nie ma wielkiego wyboru, wyceny dostałem na tzw "pewniaki", głośniki są te same (sugerowałem Tagi ), zmiana jest tylko w przypadku ampli i to bardziej dotyczy marki bo kwotowo bardzo podobna półka.

Dzięki za propozycję udostępnienia do testów ale wydaje mi się zbędna, nie mam ucha do tego, jak pisałem opieram się na opiniach innych, do tej pory chyba tylko raz się naciąłem ale po prostu sprzęt był uszkodzony. Mam podstawowe wymagania i nie chcę za dużo czasu poświęcać na szukanie bo paradoksalnie czym więcej czytam tym mniej wiem i mam większe wątpliwości :) Dodatkowo robię remont tego pokoju i nie będzie nawet możliwości sprawdzenia do świąt. Ale jeszcze raz dziękuje

Chciałem czekać do po świętach na przeceny ale już po wstępnych wycenach widzę że nie ma potrzeby bo teraz kupię w rozsądnych pieniądzach - będzie prezent gwiazdkowy dla rodzinki.

Natomiast jak pisałem na ofertę jestem otwarty, jeśli możesz zaproponować jakiegoś pewniaka (lub coś co chciałeś wysłać do odsłuchu - o ile się nie pokrywają) to proszę na priv. Dotychczasowe oferty są zadawalające ale "z tzw przypadku" natomiast na tym forum dużo się o Was dobrego mówi a po podejściu widzę że nie bez przyczyny :)

Sprawę na 100% będę zamykał w tym tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że już w 100% wybrałem konkretny sprzęt i wczoraj z innego forum dostałem dość ciekawą propozycję/wycenę z opisem że będzie idealnie pasowało do mojego pomieszczenia, mogę je powiesić po bokach ekranu a ponoć mocy nie zabraknie. Poczytałem trochę na tej i innych stronach i rzeczywiście wygląda to bardzo dobrze.

Mianowice kolumny/głośniki jakie mi zaproponowano to Magnat Quantum (6 z przodu) lub Elac debut seria b. Wielkościowo mi pasują (idealne do powieszenia i nie wysokie), moc na papierze wygląda solidnie, tylko ceną się różnią. Czy ktoś może potwierdzić czy to dobrze zagra w moim pomieszczeniu ok 18m2? Na jakiej wysokości montuje się takie głośniki w zestawach do kina domowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...