Skocz do zawartości

Yamaha YAS-207 / JBL 3.1 Dylemat grajbelki


Karol Fraczek

Recommended Posts

Hey,

posiadam obecnie Sony ht-ct 380. Poczulem, ze czas na zmiane, na pewno zalezy mi na glosnosci. Dotychczasowe 300 W mi nie wystarczaja i pragne wiekszego tupniecia przy tym bez spadkow jakosci. Pod lupe padly 2 modele wspomniane w tytole. 

Czy uwazacie, ze przejscie z mojej belki na ktora kolwiek z nich ma w ogole jakis sens? Czy mocno to odczuje? A jesli tak to co bylo by lepszym wyborem?

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Oczywiście zmiana Twojego systemu na Yamaha YAS-207, ewentualnie znacznie lepiej Jbl Bar 3.1 poprawi jakość i przede wszystkim moc, jednak nadal będziesz miał tylko soundbar, który został zaprojektowany jako głośnik, który ma zastąpić głośniki w telewizorze. Jeśli szukasz rozwiązania, które wyraźnie polepszy jakość dźwięku, zdecydowanie musisz pomyśleć o klasycznym systemie z kolumnami. Chyba, że zależy Ci tylko na wyższej mocy, zestaw wykorzystujesz do filmów, wtedy namawiam na Jbl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol Fraczek napisał:

czas na zmiane, na pewno zalezy mi na glosnosci. Dotychczasowe 300 W mi nie wystarczaja i pragne wiekszego tupniecia

300W a, a propos czego te dane ?;) tego Sony ? To że pragniesz większego " tupniecia "nie neguję, głośniej też być nie musi, żeby było lepiej to zrozumiałe. Moim zdaniem nawet 100-200W, będzie ok, ale uczciwe "Waty" nie jakieś muzyczne, sumaryczne, rmsowe, czy pmpo i solidna konstrukcja.

Jak chcesz jakiś lepszych doznań dźwiękowo, jakościowo, muzycznych to nawet najprostszy amplituner , czy wzmacniacz stereo tylko co ważne z wejściem optycznym dla sygnału TV i wyjściem na sub, do tego subwoofer aktywny, ale wymiarowy i  prawdziwy z regulacją i do tego dwie kolumny podstawkowe. Nawet dość podstawowe modele tychże elementów ( przykładowo Yamaha a-s301, Magnat supreme 202, czy Heco victa 302, plus  Magnat  sub 202A, 302A) razem wyniosą około 2 -2,2tys a względem sounbara będzie dużo lepiej w każdym aspekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...