Skocz do zawartości

POMOC W ZAKUPIE AMPITUNERA


Konrad Koczenda

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich czytających.

To mój pierwszy post więc z góry proszę o wyrozumiałość.

Udało mi się po długim czasie zbierania nabyć kolumny Klipsh r-28f. Kolumny słucham w pokoju ok  20M2.

Jak narazie pracują ze wzmacniaczem Technics SU- V620. Chciałem się was zapytać co sądzicie o tym wzmacniaczu??? Nie potrafię znaleźć nic konkretnego w sieci na temat tego wzmacniacza poza opisem technicznym ( mam na mysli opinie)

Chciałbym nabyć ampituner Onkyo TX-8520 z opinii do których dotarłem, ampituner jest chwalony i polecany, ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was ma taki zestaw który gra z Klipshami  i chciałby się podzielić opinią. Z góry dzięki.

Edytowano przez Konrad Koczenda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Konrad Koczenda napisał:

pracują ze wzmacniaczem Technics SU- V620. Chciałem się was zapytać co sądzicie o tym wzmacniaczu??? Nie potrafię znaleźć nic konkretnego w sieci na temat tego wzmacniacza poza opisem technicznym ( mam na mysli opinie)

Opiniami można się kierować będąc na etapie wybierania sprzętu/ów i z 15 kandydatów  po poczytaniu paru opinii robi się np 5. Po cóż Ci czyjeś osądy, opinie skoro jesteś w komfortowej sytuacji, masz dany model, uszy i chyba też swoje zdanie. Jakby pojawiła się opinia, że jest dynamiczny, ciepły, a Ty słyszysz że z Klipschami jest sucho, ostro i jałowo zmieniłbyś zdanie że jest inaczej ? Dochodzimy do sytuacji jak z pewnego serialu...byłeś na pochodzie gdzie widziałeś 50tys ludzi, a dowiadujesz się że było 5 tys, zmieniasz zdanie?, widzisz, że pada deszcz, ale pogodynka mówi, że jest słońce, ale czy wtedy dasz się przekonać że słońce tak  Cię oślepia, że nie widzisz deszczu?;) Tak zupełnie na poważnie, warto zmienić ten wzmacniacz, na lepszy, ale chyba też innym balansem tonalnym i innymi cechami pasującym lepiej do Klipscha, chyba że uważasz, że teraz jest doskonale.

Co do tego Onkyo posłuchaj sam, tak najlepiej, nie będzie wszak problemu by sparować go w jakimś sklepie z Klipschem, amplituner ciekawy, czy pasujący do Klipscha...niektórym tak. Chwalony i polecany zapewne, bo dlaczego nie, ale czy zawsze, ze wszystkim ? Zresztą dobre opinie i laurki najczęściej wystawiają użytkownicy którzy już kupili ( bo co mają napisać), często w ciemno, dobrze jak wcześniej dokonali paru odsłuchów i porównań, ale to margines. Mało osób pisze opinie o sprzęcie którego nie kupiło, bo coś było  nie tak. Mało też jest opinii gdzie ktoś pisze konkretnie słuchałem paru pieców i paru kolumn, tu było tak, a tam inaczej.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Opiniami można się kierować będąc na etapie wybierania sprzętu/ów i z 15 kandydatów  po poczytaniu paru opinii robi się np 5. Po cóż Ci czyjeś osądy, opinie skoro jesteś w komfortowej sytuacji, masz dany model, uszy i chyba też swoje zdanie. Jakby pojawiła się opinia, że jest dynamiczny, ciepły, a Ty słyszysz że z Klipschami jest sucho, ostro i jałowo zmieniłbyś zdanie że jest inaczej ? Dochodzimy do sytuacji jak z pewnego serialu...byłeś na pochodzie gdzie widziałeś 50tys ludzi, a dowiadujesz się że było 5 tys, zmieniasz zdanie?, widzisz, że pada deszcz, ale pogodynka mówi, że jest słońce, ale czy wtedy dasz się przekonać że słońce tak  Cię oślepia, że nie widzisz deszczu?;) Tak zupełnie na poważnie, warto zmienić ten wzmacniacz, na lepszy( w tym wypadku raczej nie trudno i nie stracisz bo jest moda na młody vintage, young timery ;)) ale chyba też innym balansem tonalnym i innymi cechami pasującym lepiej do Klipscha, chyba że uważasz, że teraz jest doskonale.

Co do tego Onkyo posłuchaj sam, tak najlepiej, nie będzie wszak problemu by sparować go w jakimś sklepie z Klipschem, amplituner ciekawy, czy pasujący do Klipscha...niektórym tak. Chwalony i polecany zapewne, bo dlaczego nie, ale zawsze, za wszystko i z zawsze Klipschem?, posłuchaj sam. Zresztą dobre opinie i laurki najczęściej wystawiają użytkownicy którzy już kupili ( bo co mają napisać), dobrze jak wcześniej dokonali paru odsłuchów i porównań, mało osób ( w każdym razie mniej) pisze opinie o sprzęcie którego nie kupiło, bo coś było  nie tak. Mało jest opinii gdzie ktoś pisze konkretnie słuchałem paru pieców i paru kolumn, tu było tak, a tam inaczej.

W pierwszej kolejności dzieki za odpowiedź.

O wzmacniacz a właściwie o opinie użytkowników pytałem dlatego bo nie mam większego "doświadczenia" w odsłuchach na innych sprzętach.

A chciałbym wiedzieć czy ten wzmacniacz który mam jest coś jeszcze wart??

I czy zdaniem was różnica w dźwięku pomiędzy moim technicsem a onkyo będzie aż na tyle odczuwalna??

Zdaję sobie sprawę że na tak postawione pytanie nie jest łatwo udzielić odpowiedzi, ponieważ emocje odsłuchu każdy ma indywidualne ale może akurat wsród was jest przypadek podobny do mojego i napisze: " słuchaj różnica jest kolosalna nie zwlekaj " :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics jest wart i to sporo względem poziomu brzmienia, bo jest jakaś moda na yong vintage, nawet jak to w tym wypadku nie czasy PRLu, czy pevexów, a tylko końcówka lat 90tych, przełom wieków.

Szkoda że nie słuchałeś klipscha z czymś innym, bo to popularne kolumny. Ciężko radzić co masz kupić , skoro nie piszesz co chciałbyś zmienić, co Ci coś niegra. Nieźle klipsch zgrywa się z Nad'em, Denonem, w tym wypadku musiałbyś nabyć wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy, ale to moje zdanie, sam posłuchaj. Do onkyo( znam np A9050, tx 8150, tx8270, tego co piszesz nie)  widziałbym inne kolumny niż klipsch,  ale skoro są klipsch i chcesz coś sieciowego porównaj z yamaha rn 602, rn 803 są według mnie bardziej dojrzałe, co ważne raczej bardziej tu pasujące, mają lepszy pełniejszy bas, cieplejszą średnicę, mniej wyeksponowaną górę.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze odpowiedzi. Nastawilem się na odtwarzacz sieciowy ponieważ słucham muzyki z deezera. S4Home myślisz żeby zostać na tym technicsie dalej??

23 godziny temu, jacek75 napisał:

Technics jest wart i to sporo względem poziomu brzmienia, bo jest jakaś moda na yong vintage, nawet jak to w tym wypadku nie czasy PRLu, czy pevexów, a tylko końcówka lat 90tych, przełom wieków.

Szkoda że nie słuchałeś klipscha z czymś innym, bo to popularne kolumny. Ciężko radzić co masz kupić , skoro nie piszesz co chciałbyś zmienić, co Ci coś niegra. Nieźle klipsch zgrywa się z Nad'em, Denonem, w tym wypadku musiałbyś nabyć wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy, ale to moje zdanie, sam posłuchaj. Do onkyo( znam np A9050, tx 8150, tx8270, tego co piszesz nie)  widziałbym inne kolumny niż klipsch,  ale skoro są klipsch i chcesz coś sieciowego porównaj z yamaha rn 602, rn 803 są według mnie bardziej dojrzałe, co ważne raczej bardziej tu pasujące, mają lepszy pełniejszy bas, cieplejszą średnicę, mniej wyeksponowaną górę.

Dziękuję za odpowiedź 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem będzie łagodniej w brzmieniu ale czy lepiej? No tego nie wiem nie znam tego Technicsa.

Ale jeśli chodzi Ci o samąsieć to Tania Yamaha WXAD 10 lub Chromecast Audio załatwia sprawę i szkoda wymieniać obecny sprzet.

 

Piotrek

Muszę przyznać ze zaciekawiłes mnie tym urządzeniem od godziny o nim czytam i coraz bardziej mi się podoba.  Jestem ciekaw jakby się spisał po podłączeniu do mojego wzmak.

Wybacz może banalne pytanie ale czym się różni dźwięk przesyłany do wzmacniacza z pc z deezera od tego z tej yamahy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz przesłać dźwięk z pc?? Jack? To różni się znacznie. Komputer jest transportem tylko i to przeciętnym. Potrzebuje odpowiedniej konfiguracji i daca!. Dac to cena tego urządzenia więc pytanie do ciebie co lepiej :)

Wiesz doradzanie amplitunera to prosta sprawa tak? Wejdzie branża powie wymień bo może zarobi i już. Ale czy będzie poprawa. No nie wiem? Bo go nie znam. Ale wątpię. A rozumiem że chodziło ci o sieć. Dlatego moim zdaniem takie urządzenie jest lepsze. 

Ale dobra! 

Możesz je od nas wypożyczać spasuje to zostanie nie to zwracasz a ja daję kolegom wolną wolę w polecaniu co amplitunera :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za możliwość sprawdzenia. Przypadkiem znalazłem Ciebie na olx i widzę że prowadzisz sklep. Pójdę raczej w kupno nowego amplitunera czytam o wszystkich modelach które wymieniłeś powyżej. Interesująca wydaje się być Yamaha r-n602. W przypadku ampitunera byłaby również odsłuchu u siebie??

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Konrad Koczenda napisał:

 Dziękuję za możliwość sprawdzenia. Przypadkiem znalazłem Ciebie na olx i widzę że prowadzisz sklep. Pójdę raczej w kupno nowego ampitunera czytam o wszystkich modelach które wymieniłeś powyżej. Interesująca wydaje się być Yamaha r-n602. W przypadku ampitunera byłaby również odsłuchu u siebie??

 

Oczywiście że tak. Zapraszam

8250 to nowsza odmiana 8150. Ktoś już gdzie mówił że niestety ma ta sama wadę fabryczną. Chodź ja nie słyszałem jeszcze. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...