Skocz do zawartości

amplituner Yamaha plus głośniki


tom_1818

Recommended Posts

Witam,

Również chciałbym skorzystać z wiedzy i doświadczeń wszystkich, którzy zechcą mi odpowiedzieć.

Planuję zakup zestawu amplitunera oraz głośników. Znajomy polecił mi Yamaha R-N803D i nie ukrywam, że sprzęt zrobił na mnie wrażenie.

Jeśli chodzi o głośniki to wstępnie wybrałem B&W 683 S2 lub PSB Imagine X2T.

Sprzęt do salonu około 25 metrów kwadratowych łączącego się z kolejnym pomieszczeniem.

Głośniki będą stały przy ścianie.

Umówiłem się na odsłuch-chętnie poznam wasze opinie.

Edytowano przez tom_1818
porawka teksu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno wybór amplitunera Yamaha R-N803D jest opcją bardzo dobrą. To najlepszy brzmieniowo amplituner na rynku z tej kategorii cenowej, to tak naprawdę urządzenie zbudowane na bazie wzmacniacza Yamaha A-S701. Natomiast do tego amplitunera warto dobrać kolumny, charakteryzujące się raczej cieplejszym, bardziej plastycznym dźwiękiem. Moim zdaniem znacznie lepiej zabrzmi Dali Zensor 7, Dynavoice DF-6, może Monitor Audio Silver 6. Przy trochę wyższym budżecie warto także rozważyć świetną konstrukcję Kef Q750 oraz Audio Academy Hyperion IV - polski zestaw kolumn, który bardzo często nasi Klienci wybierają po odsłuchach.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wyżej wymienionym zestawami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. Jesteśmy salonem niezależnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś?

Bo faktycznie warto odwiedzić salon niezależny. Nas czy kolegów. Oprócz produktów Bowersa posłuchasz także innych o niższej cenie wyższej jakości :)

Ewentualnie mogę Ci wypożyczyć system do domu.

Taka 803D wybitnie gra z Heco 900tkami. I ten system gra na poziom znacznie wyższy niż kosztuje. Na prawdę go sprawdź.

Magnat Quantum 755 to drugi typ klasowego świetnego grania.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję. Odsłuch u was nie wchodzi w grę z uwagi na odległość. Planuję kupić amplituner w zestawie z głośnikami dzięki czemu nie ukrywam liczę na sporo niższą cenę.

Problem w tym, że amplituner oferuje każdy sprzedawca natomiast jest podział producentów kolumn pomiędzy salonami- a każdy zachwala swoje. Trudno mi rozstrzygnąć na ten moment, na co się zdecyduję- opcji tylu ilu sprzedawców. Na ten moment pierwszy odsłuch - dalej będę się zastanawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak blisko ściany mogą stać takie Heco MS 900? czy 15 cm od tylnej ścianki i po 60 cm od bocznych ścian to nie za mało?  Pytam, bo sam w 23metrowym salonie mam Yamahe 803D z STX Neutrino i rozważam wymianę na coś co mniej metalicznego, cieplej grającego,  z niskim zejściem pod jazz, kontrabas i podobnej precyzji na basie do Neutrino ale z lepszym zejściem. obawiam sie tego bass reflexu z tyłu - wiec rozważam też nowy wypust STX Foton (ale tego jeszcze nikt nie słuchał)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tom_1818 napisał:

Dziękuję za propozycję. Odsłuch u was nie wchodzi w grę z uwagi na odległość. Planuję kupić amplituner w zestawie z głośnikami dzięki czemu nie ukrywam liczę na sporo niższą cenę.

Problem w tym, że amplituner oferuje każdy sprzedawca natomiast jest podział producentów kolumn pomiędzy salonami- a każdy zachwala swoje. Trudno mi rozstrzygnąć na ten moment, na co się zdecyduję- opcji tylu ilu sprzedawców. Na ten moment pierwszy odsłuch - dalej będę się zastanawiał.

I dobrze że to zauważyłeś! Nie daj się bo cię zjedzą!

6 godzin temu, matlej napisał:

jak blisko ściany mogą stać takie Heco MS 900? czy 15 cm od tylnej ścianki i po 60 cm od bocznych ścian to nie za mało?  Pytam, bo sam w 23metrowym salonie mam Yamahe 803D z STX Neutrino i rozważam wymianę na coś co mniej metalicznego, cieplej grającego,  z niskim zejściem pod jazz, kontrabas i podobnej precyzji na basie do Neutrino ale z lepszym zejściem. obawiam sie tego bass reflexu z tyłu - wiec rozważam też nowy wypust STX Foton (ale tego jeszcze nikt nie słuchał)

Foton nie. To nie granie którego szukasz.

Miejsce wystarczy. Weź od nas na testy a zobaczysz że zostaną.

:)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź. Chętnie spróbuje. Jak heco ms900 spisuja się w cichym słuchaniu? dają rade czy trzeba je rozkręcić na wyższy poziom aby grały? jakby nie było mieszkanie w bloku ma pewne ograniczenia, więc wolę wiedzieć

jakby nie to ze za kilka dni wybieram sie na urlop, to już bym zamawiał. odezwę się po powrocie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 19:24, tom_1818 napisał:

Jeśli chodzi o głośniki to wstępnie wybrałem B&W 683 S2 lub PSB Imagine X2T.

 

Wstępnie wybrane po odsłuchach, czy tak w widełkach ceny ? Bo jednak te kolumny grają inaczej. Może opisz czym zrobiły na tobie wrażenie dane kolumny, a co było do poprawy ? Może wymyślimy inne ?

Mam chyba wrażenie, że  chcesz kupić w pewnej ( nic nie mam do  tej sieci, kupowałem) sieci salonów ten amplituner z kolumnami, a to jednak bardzo ogranicza Ci wybór. Gdzie indziej też kupisz "zestaw" i też ze zniżką, a mają zazwyczaj sporo większy wybór np. kolumn. Zresztą powiem wprost, nie bądź leniwcem ( sorry ) posłuchaj sam...chyba że wydatek 8-10tys to dla Ciebie "tygodniówka" pracy i jak kolumny nie podejdą, kupisz sobie zaraz inne itd. Co do sugerowanych Audio Academy Hyperion IV to świetny duet z RN 803, Monitor Audio silver 6 się chowają w każdym aspekcie, zresztą do 25m MA 6 mogą być ciut za małe.

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie jak najbardziej prawidłowe. Kieruję się tym co znalazłem na forach a akurat opinie o B&W 683 S2 są przeważnie dobre. Po wizycie w salonie przedstawię swoją opinię na ich temat.  Niestety nie jestem w stanie odsłuchać wszystkich proponowanych przez was głośników. Oczywiście ten salon mam w miejscu swojego zamieszkania i na ten moment jest z tego względu przeze mnie preferowany, ale nie wykluczam wizyty w konkurencyjnej firmie, który ma w swojej ofercie obie marki  polecone przez Ciebie. Jeśli chodzi o budżet to 8-10 tysięcy to dla mnie zdecydowanie za wysoki pułap. Bardzo dziękuję za trafną opinię i podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver 6 nie ma dużych membran no i ?

:)

 

20 godzin temu, matlej napisał:

dziękuję za odpowiedź. Chętnie spróbuje. Jak heco ms900 spisuja się w cichym słuchaniu? dają rade czy trzeba je rozkręcić na wyższy poziom aby grały? jakby nie było mieszkanie w bloku ma pewne ograniczenia, więc wolę wiedzieć

jakby nie to ze za kilka dni wybieram sie na urlop, to już bym zamawiał. odezwę się po powrocie 

I tak i tak. Dają radę bo grają ciepło miękko przyjemnie. Ale rozkręcone pokazują pazura potrafią przesunąć ścianę i czuć uderzenie na klacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścian nie zamierzam przedstawiać. nie w tym cel, cel to relaks przy słuchaniu dobrej muzyki. Neutrino działają jak monitory studyjne, absorbują wyostrzają każdy detal i to raczej nie styl dla mnie. Kiedyś kilka lat pracowałem na monitorach studyjnych aktywnych...i to tak gra. Niemniej jednak większą membranę całkiem inaczej słychać na 803D. Nawet takie DIY na 20 cm głośniku pozwala to odczuć.

20171128_090415.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po wizycie w salonie i odsłuchach. B&W 683 S2 brzmiały dla mnie naprawdę dobrze. Dla porównania sprzedawca podłączył mi głośniki ELAC, które też nie wypadły źle aczkolwiek radziły sobie z niektórymi utworami trochę gorzej (kawałki rockowe).  Zdaję jednak sobie sprawę, że odsłuch w salonie a we własnym domu to zupełnie co innego. Niemniej po wysłuchaniu utworów zaproponowanych przez sprzedawcę oraz kawałków z mojej playlisty uznałem test za zakończony. Niestety negatywnie muszę jednak ocenić politykę cenową tej sieci   i rozmowę odnośnie finalnej ceny na interesujący mnie zestaw. Nie chcę się tu rozpisywać na ten temat, ale nie kupię u nich tego zestawu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 4.12.2017 o 19:24, tom_1818 napisał:

Jeśli chodzi o głośniki to wstępnie wybrałem B&W 683 S2 lub PSB Imagine X2T.

Sprzęt do salonu około 25 metrów kwadratowych łączącego się z kolejnym pomieszczeniem.

Hej, trochę może już nie w porę.

Jednak na czasie zakupiłem PSB Imagine X2T. Grają razem z R-N602 (na kablach RC TDC 300 + bananki).

Pokój ok. 20m2. Stoją pod ścianą. Powiem szczerze, że z każdym dniem grają coraz lepiej :) Jestem jak na razie mega zadowolony.

Porównywałem je z innymi kolumnami podczas odsłuchu w pokoiku i myślę, że dobrze wybrałem.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cinek1987cinek napisał:

Hej, trochę może już nie w porę.

Jednak na czasie zakupiłem PSB Imagine X2T. Grają razem z R-N602 (na kablach RC TDC 300 + bananki).

Pokój ok. 20m2. Stoją pod ścianą. Powiem szczerze, że z każdym dniem grają coraz lepiej :) Jestem jak na razie mega zadowolony.

Porównywałem je z innymi kolumnami podczas odsłuchu w pokoiku i myślę, że dobrze wybrałem.

Pozdrawiam.

Dziękuję, faktycznie mam już amplituner RN-803D. Zdecydowałem się na głośniki DALI OPTICON 6 i jestem mega zadowolony. Dla potencjalnych nabywców sugestia odnośnie cen detalicznych od sprzedawców- proponowane ceny a rzeczywistość to przepaść. Aż podziw mnie bierze na jakich marżach są oferowane takie sprzęty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tom_1818 napisał:

Dziękuję, faktycznie mam już amplituner RN-803D. Zdecydowałem się na głośniki DALI OPTICON 6 i jestem mega zadowolony. Dla potencjalnych nabywców sugestia odnośnie cen detalicznych od sprzedawców- proponowane ceny a rzeczywistość to przepaść. Aż podziw mnie bierze na jakich marżach są oferowane takie sprzęty...

A możesz zdradzić ile zapłaciłeś za taki zestawik? może prive?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...