Skocz do zawartości

wzmacniacz do kolumn Quadral Quintas 505


JacekK

Recommended Posts

Dzień dobry.

Proszę o pomoc w wyborze nowego wzmacniacza stereo do kolumn Quadral Quintas 505. Słucham głównie rocka, metalu,trochę popu. Muzyki słucham w salonie o wymiarach 5m x 4m.

Kolumny stoją w odległości 2m od siebie, na krótszym boku pokoju. Wzmacniacz będzie obsługiwał odtwarzacz CD i gramofon. Na zakup mogę przeznaczyć max. 3 000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W przypadku dobrego wzmacniacza w cenie około 3000 zł. na pewno wąskim gardłem jakości będą kolumny. Tak więc jeśli w przyszłości zamierzasz zmienić kolumny na lepsze, dobór wzmacniacza z tego przedziału cenowego ma sens. Jeśli natomiast chcesz pozostać docelowo z kolumnami Quadral, moim zdaniem możemy spokojnie znaleźć wzmacniacz tańszy, który i tak sprosta Twoim kolumnom.

Zakładając w przyszłości zmianę kolumn, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na integrę NAD C338. To nowoczesny wzmacniacz o brzmieniu szybki, dynamicznym, bardzo swobodnym, energetycznym. Drugą opcją jest Yamaha A-S701. To także szybkość, moc i dynamika. Na koniec propozycja obiektywnie zdecydowanie najlepsza - Primare I22. To szybkość, dobra dynamika w połączeniu z wypełnieniem, plastyką dźwięku, spójnością.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadral czy to mniejsze 500tki czy wlaśnie te wieksze od setu 6000 potrafią na prawde dobrze zagrać w stereo.

U nas jedne grają w garazu ze starą Unitrą :)

mamy tam takie męskie miejsce na grila i piwko :)

 

Weź pod uwagę do tego modelu wzmacniacz ciepły.  Na pewno nie Yamaha, nowe NADy.

Bardziej Magnat MA600, dalej używany Denon PMA1510/1520. czy starszy Musical M3i.

Z nowych dobrą opcją będą także wyroby marki Xindak.

 

Zapraszam na odsłuch lub po wypożyczenie sprzetu.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dziękuję bardzo, że ktoś zechciał odpowiedzieć na mój pierwszy post. W tym, chciałem trochę rozszerzyć motywy pytania.

Opisując aktualnie posiadany sprzęt stereo, muszę zacytować "na początku był chaos".

Wieża  Diory, z wzmacniaczem WS 504 grała z kolumnami Altus, od połowy lat 90, aż do ich śmierci technicznej .

Niedawno  kupiłem okazyjnie kolumny Quadral Quintas 505, które zastąpiły wysłurzone Altusy.

Nadszedł czas, aby pomyśleć o jakimś nowszym sprzęcie, który będzie dobrze brzmiał. Chcę zrobić pierwszy krok, wybierając solidny wzmacniacz.

Moją uwagę zwróciła integra firmy Onkyo A 9050. Ale mam dylemat, czy lepiej postawić na trochę droższy A 9150.

Pozostałymi elementami zestawu będzie gramofon i CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2017 o 13:21, S4Home napisał:

Quadral czy to mniejsze 500tki czy wlaśnie te wieksze od setu 6000 potrafią na prawde dobrze zagrać w stereo.

U nas jedne grają w garazu ze starą Unitrą :)

mamy tam takie męskie miejsce na grila i piwko :)

 

Weź pod uwagę do tego modelu wzmacniacz ciepły.  Na pewno nie Yamaha, nowe NADy.

Bardziej Magnat MA600, dalej używany Denon PMA1510/1520. czy starszy Musical M3i.

Z nowych dobrą opcją będą także wyroby marki Xindak.

 

Zapraszam na odsłuch lub po wypożyczenie sprzetu.

 

Piotrek

 

Cześć.

Dziękuję bardzo, że ktoś zechciał odpowiedzieć na mój pierwszy post. W tym, chciałem trochę rozszerzyć motywy pytania.

Opisując aktualnie posiadany sprzęt stereo, muszę zacytować "na początku był chaos".

Wieża  Diory, z wzmacniaczem WS 504 grała z kolumnami Altus, od połowy lat 90, aż do ich śmierci technicznej .

Niedawno  kupiłem okazyjnie kolumny Quadral Quintas 505, które zastąpiły wysłurzone Altusy.

Nadszedł czas, aby pomyśleć o jakimś nowszym sprzęcie, który będzie dobrze brzmiał. Chcę zrobić pierwszy krok, wybierając solidny wzmacniacz.

Moją uwagę zwróciła integra firmy Onkyo A 9050. Ale mam dylemat, czy lepiej postawić na trochę droższy A 9150.

Pozostałymi elementami zestawu będzie gramofon i CD. 

Dnia 5.12.2017 o 12:40, Q21 napisał:

 

Edytowano przez JacekK
zdublowanie tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...