Skocz do zawartości

Dobór zestawu pod Fountek NeoCd 3.0


Bart Le

Recommended Posts

Drodzy koledzy,

Z racji tego, że zawsze jestem w "gorącej wodzie kompany" i też z faktu, że nie mam nikogo w najbliższym środowisku kogo mógłbym się doradzić zakupiłem pochopnie głośniki wysokotonowe Fountek NeoCd 3.0 mając w głowie budowę kolumn podłogowych ok. 80cm wysokości. Wyborem kierowałem się głównie po zainspirowaniu projektem V3002 https://loudspeaker.pl/projekt-kolumny-glosnikowej-v3002/ , a że akurat tweetery te były w okazyjnej cenie na jednej z aukcji to je zakupiłem.

Teraz stanąłem przed dylematem czy faktycznie ten projekt jest odpowiedni. Projekt na podobnych przetwornikach http://mtthsmyr.de/speakerbuilding.html jest dość mizernie oceniany przez samego autora. Ponadto zauważyłem, że ten tweeter ma małą moc i raczej jest zestawiany z mniejszymi głośnikami (najczęściej widywany w DIY w małych monitorach)

I teraz rodzi się moje pytania:
- czy jest sens zestawiać ten głośnik z głośnikami niskotonowymi powyżej 7" ?
- tym samym czy jest sens budowania kolumny gabarytów jak w projekcie ?
- czy ktoś mógłby polecić jakieś głośniki do zestawienia z tym tweeterem np. SEAS, SCAN SPEAK...

Ponadto:
- zależało by mi na zestawie trzy- drożnym - jeżeli jednak ma to grać na CA CXA60 (Moc 60W/kanał (8 omów)) czy nie rozsądniejszym będzie zestaw dwu-drożny?
- na dany moment nie umiałbym obliczyć skrzynki dla głośników - czy ktoś na forum zrobił by to dla mnie?

Może ktoś z państwa widział zna jakiś sprawdzony projekt z tym tweeterem. Chętnie bym skorzystał z gotowego projektu gdyż tak jak wcześniej wspominałem; obudowy nie potrafię policzyć, a do wykonania zwrotnicy też najlepiej bym chciał mieć gotowy schemat.

Ogólnie każda uwaga jest dla mnie bardzo cenna, gdyż jest to dla mnie pierwszy projekt i nie chciałbym popełnić błędów moich poprzedników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...