Skocz do zawartości

apetyt rośnie w trakcie... czytania :)


jar_21

Recommended Posts

Cześć

Jeszcze niedawno podpytywałem o dobór kulumn do małego stereo all-in-one Onkyo w innym wątku, ale temat się trochę zdeaktualizowałem dlatego  otwieram nowy.


Po zastanowieniu i lekturze różnych wątków na forum doszedłem do przekonanania, że warto zainwestować na dłużej i kupić coś solidniejszego niż ten zestaw oparty na Onkyo.

Ogranicza mnie natomiast wielkość kolumn, w obecnej konfiguracji pokoju będą one stały na szafce telewizyjnej która ma szerokość 95 cm (aby im zwolnić miejsce telewizor wieszam na ścianie...) także liczę się z tym że efekt z założenia nie będzie za dobry. Ale mam nadzieję, że za jakiś czas warunki się zmienią i będe mógł korzystać z wybranych kolumn także w przyszłości.

Ale przechodząc do rzeczy chciałbym wziąć wzmacniacz Yamaha A-S501 bądź A-S701. Wstawiłbym go na półkę w szafce tv, a na samą szafkę na górę mały, kompaktowy odtwarzacz sieciowy z CD/DAB+  Yamaha CD-NT670D (górna cześć od Piano Craft) I po obu stronach tego odtwarzacza będą stały kolumny. Rozmiarowo najbardziej pasują Q Accustic 3020, które z z czasem mógłbym wzbogacić o subwoofer jeżeli brakowałoby basu.

Co sądzicie o takim setupie? Zastanawiam się np. czy zamiast tych kolumn QA (plus sub) nie poszukać jakichś innych z trochę wyższej klasy, ale obawiam się że też nie znajdę tam nic o podobnych rozmiarach (w klasie budżet rozmiarowo jeszcze nadają się Polk audio T15 bądź Dali lektor dwa które podpowiedział mi Jacek z forum, ale tak naprawdę najlepsze byłyby te QA).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Moja propozycja jest trochę inna, przemyśl ją. Jeśli masz zakupić oddzielnie wzmacniacz Yamaha A-S501 i odtwarzacz strumieniowy, wybierz amplituner sieciowy Yamaha R-N803D. Nie stracisz nic na brzmieniu, natomiast zaoszczędzisz miejsce. To moim zdaniem temat warty przemyślenia. Ewentualnie druga opcja - zbuduj system na wzmacniaczu NAD C326 BEE oraz odtwarzaczu Yamaha WXAD-10. Masz świetnie brzmiący system z pełną funkcjonalnością sieciową.

Kwestia kolumn - jeśli lubisz równe, plastyczne brzmienie, na pewno namawiam na świetne brytyjskie monitory Q Acoustics QA 3020. To naprawdę bardzo dobre monitory. Polk Audio T15 to bardziej twarde, analityczne i mocne granie, na pewno zapewnią więcej basu, jednak stracisz na spójności, wypełnieniu, barwie. To klasa niżej. Ciekawą opcją są teraz także Tannoy Mercury 7.2. Natomiast jeśli szukasz dynamicznego, pełnego dźwięku, spójrz na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl Monitor. Natomiast jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, miałbym dla Ciebie jeszcze dwie propozycje - Focal Chorus 706 oraz Kef Q350. Focal to energia, szybkość i świetna dynamika. Kef to spokojniejszy przekaz, bardzo plastyczny, z dobrym środkiem pasma i wyjątkową sceną, trójwymiarową przestrzenią.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew i sugestie. Prawdę mąwiąc zastanawiałem się nad  Yamaha R-N803D, ale musiałbym ją wstawić na półkę w szafce tv (versus CD-NT670D, ktory stałby na zewnątrz, na szafce), a tam będzie pewnie kiepski zasięg FM/DAB (miałem kiedyś w tym miejscu amplituner AV i z ledwością odbierał jedną stację; a zewnętrzna antena na razie odpada).

Oczywiście jest radio przez internet ale jak wyczytałem sam proces uruchomienia odtwarzania czy zmiany stacji nie jest już taki przyjazny/szybki. A ja jednak najwięcej słucham radio także pod tym kątem dobieram głównie system  

A czy ktoś może mi potwierdzić czy w tych odtwarzaczach sieciowych Yamaha (a w zasadzie w aplikacji vTuner) jest możliwość wpisania własnego url-a stacji? Z instrukcji zrozumiałem, że tak ale chciałbym potwierdzić czy można będzie wprowadzić np. lepszy niż oficjany adres streama do Radio PR 3 który jest udostępniony w sieci?

A drugie pytanie, czy na pewno można przypisać stacjom internetowych numery na klawiaturze numerycznej dołączonego pilota?

Patrzyłem na to pudełko Yamaha WXAD-10 i jednak brakuje mi tradycyjengo pilota :( Dla  mojej córki nastolatki brak pilota to na pewno byłby plus ale ja jakoś w domu lubię odłożyć smartfona na bok :)

Jeżeli chodzi o kolumny to się muszę się jeszcze zastanowić; jeżeli piszecie że te QA 3020 są ok to chyba jednak ze względu na rozmiary będą najlepszą opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jar_21 napisał:

Oczywiście jest radio przez internet ale jak wyczytałem sam proces uruchomienia odtwarzania czy zmiany stacji nie jest już taki przyjazny/szybki. A ja jednak najwięcej słucham radio także pod tym kątem dobieram głównie system  

 

Od chwili naciśnięcia pilota ( przy całkiem wyłączonym amplitunerze) do usłyszenia muzyki z jakiejś stacji radia internetowego upływa około 7 sekund, zaś kiedy już gra zmiana stacji z A na B kwestia 2-3sek. Dane przy wifi. To według Ciebie wolno ? Pomijając stacje tematyczne (muzyczne) których są tysiące, masz także te stacje znane z eteru FM. Jakość jest zaskakująco wysoka, według mnie sporo wyższa od tych "FM" i nie chodzi o sam brak "eterowych szumów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za info nt funkjolnalności Yamaha. W zasadzie na Yamaha CD-NT670D jako źródło i kolumny QA 3020 jestem już w zdecydowany. A jakie polecalibyście pod te kolumny wzmacniacz? Chciałbym w końcu pójść i odłuchać tych kolumn z 2-3 wzmacniaczami oprócz Yamahy. Wzmacniacz chcę kupić perespektywiczny, z założeniem że zmienię kiedyś QA 3020 na większe/lepsze monitory bądź podłogówki.

Na what wi-fi forum ktoś do QA 3020 z budżetowych polecał Marantz PM5005, Nad C316BEE, Nad D3020 ale może perespektywicznie lepiej pasowałby NAD C326 BEE (polecany już przez Q21 w tym wątku). A może jeszcze macie jeszcze jakieś inne propozycje? O tych QA  piszą że grają dosyć ciemnno (słuchałem w necie i bym się z z tym zgodził aczkolwiek wiadomo że taki odłuch ma duże minusy) także jak rozumiem wzmacniacz nie powinien potęgować takiej barwy, a raczej grać jaśniej/neutralnie?

Budżet na wzmacniacz to do 3 tys. i najbardziej zależy mi na jakości dzwięku przy stosunkowo cichym odsłuchu, muzyka różne gatunki (pop-rock, soul, klasyczna, chrześcijańska). Czyli np. jeżeli różnica pomiędzy wzmacniaczami sprowadza się do większej ilości wejść/wyjść, a różnica w cenie to 1-1,5 tys. to wolałbym ten pieniążki spożytkować inaczej.

Dziękuję jeszcze raz za porady/komentarz i pozdrawiam,

jarek

Edytowano przez jar_21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mikołaj przyniósł sprzęt :) i jest to wzmacniacz Yamaha AS-501, odtwarzacz Yamaha CD-NT670D oraz kolumny Q Accoustics 3020.

Zamieszczam zdjęcia jakby ktoś chciał wykorzystać pomysł na zagospodarkowanie narożnika na cele "kącika" audio-video. To co musiałem zrobić to zawiesić telewizor
na ścianie aby zwolnić miejsce na sprzęt. Zostaje jeszcze zamontowanie maskownicy aby ukryć kable.

Jeżeli chodzi o wrażenie odsłuchowe to nie będę się nawet próbował rozpisywać bo raz nie mam w tym temacie wystarczającego doświadczenia a
dwa Mikołaj był już zniecierpliwiony i wybrał za mnie beż żadnych odłuchów porównawczycg :) Aczkolwiek wg mnie gra to dużo lepiej niż zestaw który miałem kiedyś czyli
amplituner AV Denon plus kolumny MonitorAudio Bronze 2 (ustawienie kolumn było inne, stały w rogach na blacie w części kuchennej ale mimo wszystko różnica
znacząca).
Z ciekawości podłączę do obecnego sprzętu te kolumny MA Bronze, ustawię je w tym miejcu gdzie obecne QA i spróbuję porównać.

Oprócz powyższego zestawu kupiłem także głośnik Yamaha WX-010 i postawiliśmy go w sypialni dwa pokoje dalej. Pierwsze wrażenia z funkcjonalności samego głośnika jaki i funkcjonalności Musiccast Yamahy bardzo pozytywne.
Sam głośnik waży dużo, ale i muzyka ma swoją głębię, gra to na potrzeby sypialni bardzo dobrze. Bardzo spodobała nam się możlwiwość łączenia obu
pokoi w jeden multiroom (ta sama muza w obu pomieszczeniach); a zaraz po tym ich rozłączania w przypadku kiedy np. żona przebywa w sypialni i nadal chce
słuchać radio a ja w salonię chciałbym znienić na Tidala. I co jest też fajne można to robić z różnych smartfonów na których jest Musiccast (oryginalnie byłem niechętny używania smartfonu ale teraz widzę że jest to jednak bardzo wygododne).

Jeżeli chodzi o samą aplikację Musiccast to to czego mi brakuje versus  aplikacji Tidala czy Youtube to "sztuczna inteligencja" w znaczeniu podpowiadania utworów na podstawie historii słuchanych. Być może nie ustawiłem jeszcze tego prawidłowo, ale myślę że taka funkcjonalność to jest know-how serwisów strumieniujhacych i niekoniecznie chcą się tym jeszcze dzielić.

To na tyle spostrzeżeń z mojej strony, jak zaobsewuję coś ciekawego to postaram się opisać. I życzę Wszystkim do siego roku !

IMG_0023.JPG

IMG_0022.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak daleko siedzisz od miejsca odsłuchu, i jak te kolumny reagują na ustawienie na komodzie ale pewnie nieco więcej szczegółów uświadczysz jeśli postawisz je na standach, i prawie na pewno sporo lepszą stereofonię będziesz miał jeśli ustawisz je nieco przed i nieco szerzej nawet jeśli nie będzie do konca symetrycznie ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...