Skocz do zawartości

Kupno gramofonu


Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się na kupnem gramofonu i jestem już raczej zdecydowana, ale kompletnie się na tym nie znam. Ostatecznie stanęło na gramofonie Pro-Ject Primary, wydaje mi się, że za taką cenę dostajemy dobrą jakoś i fajne brzmienie. Mam, jednak problem co do wzmacniacza i głośników. Otóż stanęło na wzmacniaczu YAMAHA R-N602 oraz głośnikach KEF r100. Czy jest to dobry i adekwatny wybór? Czy nie jest to za drogi sprzęt jak na początek przygody z winylami? Może lepiej wybrać coś tańszego? Proszę o rady, wskazówki i opnie, będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Jeżeli napisałam coś nie tak, z góry przepraszam. Pozdrawiam. 

Edytowano przez LongGirl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie czy słyszałaś ten zestaw.Czy tylko wybrałaś go na podstawie przeglądania neta.Najlepiej wybrać się do jakiegoś salonu audio .I posłuchać polecanych tam zestawów.I po prostu wziąć to co się najbardziej spodoba do domu ,za kaucja i tam w spokoju posłuchać czy ci się nadal podoba.W domu jest inna akustyka.Pamiętaj aby nie wybrać zestawu najbardziej krzykliwego.Bo takiego nie da się słuchać na dłuższą metę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas wrzucę na jutuba nagrania z mego project-a z czerwoną wkładką jest różnica względem flac music.

Rodzicom sprezentowało się AUDIO TECHNICA AT-LP60BT / AT-LP60USB (nie pamiętam już który to był) - w sumie automat więc prosty w użytku , gra przyzwoicie , różnica do mego projecta jest taka ,że u mnie gra tak bardziej realnie , wszystkie niedoskonałości nagrań są ukazywane , na AT dźwięk jest "podkręcony" i robi lepsze wrażenie.

Yamaha 602 jest często polecana , monitorów w tej cenie jest spory wybór , masz jeszcze monitor audio , focal , audiovector , tannoy , pylon diamond

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem porównanie autorce by wiedziała w co się pcha.

Gramofon project-a : trzeba sobie ustawić nacisk , pamiętać o odważniku na żyłce bo lubi spadać , ręcznie zmienia się 33/45 rpm paskiem napędu , tak więc jest mocno obsługowy , w zamian daje realistyczne brzmienie

Ogólnodostępne automaty w tej cenie : dajesz płytę , wybierasz guzikiem 33/45 , start/stop i wszystko samo śmiga - dźwięk mniej naturalny ,ale nadal w miarę ciekawy.

Pamiętać jeszcze trzeba by wzmacniacz miał wejście phono , ewentualnie trzeba będzie dokupić przedwzmacniacz gramofonowy za okolice 150zł - inaczej słabo cokolwiek słychać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie sądziłam, że wybór sprzętu będzie aż tak trudnym zadaniem... .

Czy lepiej więc wybrać automat? Powiem szczerze, że zastanawiałam się nad Audio-Technica at-lp60usb, jednak naczytałam się dużo opinii, że jest to po prostu słaby sprzęt, wręcz plastikowa zabawka, dlatego zrezygnowałam. Może przedwcześnie? Nadal jednak bardziej martwi mnie wzmacniacz i głośniki. Czy są może jakieś dobre, ale tańsze zamienniki wyżej wymienionych? Dodam jeszcze, że zależy mi, aby głośniki miały raczej małe rozmiary, ponieważ mój pokój nie jest zbyt duży. Jeżeli chodzi o wysłuchanie skomponowanego zestawu to na chwilę obecną nie mam takiej możliwości. Dziękuję wszytkim za dotychczasową pomoc, chociaż nadal jest to dla mnie czarna magia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dyskutujemy a jeszcze nie określiłaś budżetu .Gramofon według mnie nie musi być automatem ale przynajmniej podnieść ramię i zatrzymać się na końcu płyty.Ma tak np Pro-Ject 1-Xpression III Comfort .Mam go i jestem całkiem zadowolony .Dodatkowo ma zmianę prędkości bez przekładania paska.Gramofony wymagające przekładania paska uważam za nieporozumienie.Można śledzić portale aukcyjne używany nie powinien być taki drogi.Nie ma w nim za bardzo co się popsuć .Ewentualnie wymiana taniego paska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...