Skocz do zawartości

Pytania amatora domowego systemu audio


zubek29

Recommended Posts

Witam. Ogólnie jestem ogromnym fanem muzyki tak jak pewnie 99.9% tego forum i myślę nad zakupem jakiegoś zestawu stereo. Może jeszcze nie teraz ale za jakiś czas, aczkolwiek chciałbym się zorientować co nieco w temacie. Budżet powiedzmy 4 do 5 tysiaczków ale może być też mniej nie obrażę się. Mój pokój ma 12 m2 (3x4) i mam w nim starą wieżę GoldStara (byłe LG), kolumny ClaTronic (można od nich kupić też frytownice) i subwoofer XS cokolwiek miało by to znaczyć. Muzykę puszczam przez YouTube z PS3. Jestem fanem muzyki elektronicznej np. Fox Stevenson, Deorro, Tiesto, Alan Walker, Marshmello, w tym również dubstepu. Popu też posłucham jak spodoba mi się coś z radia. A oto moje pytania w losowej kolejności.

1. Co powiecie na temat zestawu ampli Onkyo TX 626 i kolumny Altus 300? Trochę muzyki już na nich przesłuchałem bo rodzice takie stereo mają ale jestem ciekaw co wytrawni słuchacze myślą o tym ampli a szczególnie kolumnach.

2. Chyba najważniejsze, czy do takiego małego pokoju opłaca się w ogóle kupować takie drogie stereo? Mógłbym w sumie zrobić pokój w piwnicy który jest sporo większy i tam coś kombinować ale proste by to oczywiście nie było.

3. Jak to jest z tymi wzmacniaczami lampowymi, czy przy moim budżecie w ogóle opłaca się o tym myśleć? A jeżeli nie to z jakimi pieniędzmi można wchodzić w jakiekolwiek dywagacje?

4. Czy muszę kupować CD? Muzyki słucham z poziomu konsoli PS3 z Youtube a CD to płyty albo USB tak? Płyt nie będę kupował bo nie słucham muzyki wydawanej na krążkach a z USB korzystał nie będę bo skończyłem ze ściąganiem muzyki z internetu. Tylko pytanie jak takie słuchanie muzyki z poziomu konsoli wpływa na jakość odtwarzanego materiału i czy są do tego jakieś sensowne alternatywy?

5. Czy warto zaprzątać sobie głowę takim urządzeniem jak końcówka mocy?

6. Co myślicie o kolumnach firmy Melodika?

7. Chciałbym mieć możliwość naprawdę mocnego podkręcenia bassu bo jestem fanem tych niskich furczących dźwięków. Czy w tym wypadku powinienem również rozglądać się za subem? Bo z kolumn chyba tego nie wycisnę.

8. No i oczywiście co mi byście polecili?

To chyba tyle, jak sobie coś jeszcze przypomnę to zapytam. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Edytowano przez zubek29
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno system zbudowałbym na bazie mocnego i energicznego, dynamicznego wzmacniacza Nad C326 BEE lub najnowszego C338. Jako kolumny zdecydowanie polecam Monitor Audio Silver 2, francuską kobstrukcję Focal Chorus 706 lub świetne duńskie monitory Dynaudio Emit M20. Każda z powyższych konstrukcji bezkompromisowo nagłośni Twój salon, gwarantując bardzo dynamiczny, mocny i szybki bas.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urzadzń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Przyjrzyj się także naszym propozycjom zestawów stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zubek29 napisał:

1. Co powiecie na temat zestawu ampli Onkyo TX 626 i kolumny Altus 300? Trochę muzyki już na nich przesłuchałem bo rodzice takie stereo mają ale jestem ciekaw co wytrawni słuchacze myślą o tym ampli a szczególnie kolumnach.

Nie bo to ampli kinowy

16 godzin temu, zubek29 napisał:

2. Chyba najważniejsze, czy do takiego małego pokoju opłaca się w ogóle kupować takie drogie stereo? Mógłbym w sumie zrobić pokój w piwnicy który jest sporo większy i tam coś kombinować ale proste by to oczywiście nie było.

Tak ale z głową

16 godzin temu, zubek29 napisał:

3. Jak to jest z tymi wzmacniaczami lampowymi, czy przy moim budżecie w ogóle opłaca się o tym myśleć? A jeżeli nie to z jakimi pieniędzmi można wchodzić w jakiekolwiek dywagacje?

Tylko używany. Ale tak sam układ wzmacniacza się nie starszeje tylko czekała by Cie wymiana lamp.

16 godzin temu, zubek29 napisał:

4. Czy muszę kupować CD? Muzyki słucham z poziomu konsoli PS3 z Youtube a CD to płyty albo USB tak? Płyt nie będę kupował bo nie słucham muzyki wydawanej na krążkach a z USB korzystał nie będę bo skończyłem ze ściąganiem muzyki z internetu. Tylko pytanie jak takie słuchanie muzyki z poziomu konsoli wpływa na jakość odtwarzanego materiału i czy są do tego jakieś sensowne alternatywy?

Nie musisz.

16 godzin temu, zubek29 napisał:

5. Czy warto zaprzątać sobie głowę takim urządzeniem jak końcówka mocy?

Końcówki dobiera się pod PRE. Ty go nie masz. Więc do czego? Nie ta kwota.

16 godzin temu, zubek29 napisał:

6. Co myślicie o kolumnach firmy Melodika?

BL30 nieco małe, Warto dołożyć do 40tek z serii MKII. Nowe BL25 całkiem spoko.

16 godzin temu, zubek29 napisał:

7. Chciałbym mieć możliwość naprawdę mocnego podkręcenia bassu bo jestem fanem tych niskich furczących dźwięków. Czy w tym wypadku powinienem również rozglądać się za subem? Bo z kolumn chyba tego nie wycisnę.

Nie ta kwota. Dobre kolumny i to wszystko

16 godzin temu, zubek29 napisał:

8. No i oczywiście co mi byście polecili?

Pioneer SXN 30 + Studio 16 HZ Canto Grand

Yamaha RN602 + Elac Uni U5

Xindak 06 + DAC Fioo + Indiana Line Nota 550X lub Elac FS77.

 

Pozdrawiam

pisz o cenę

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. O każdym z tych sprzętów się co nieco zorientowałem. Widzę że głównie polecacie monitory ale jak to jest z ich głośnością? Za bardzo się na tym nie znam ale takie Altusy 300 są 10x większe od tych monitorów więc się zastanawiam jak to może brzmieniem, jakością i głośnością się do nich zbliżyć a może nawet przebić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...