Skocz do zawartości

pomocy przy wyborze wzmacniacza... :)


slawas2001

Recommended Posts

Dnia 10.08.2018 o 08:08, S4Home napisał:

Mamy. 

 

Zmiana IC na Albedo Flat One uspokoił dźwięk, trochę wszystko zwolniło troche się rozjaśniło i minimalnie za gładkie się wydaje. Takie grzeczne jest teraz granie, mniej ciekawe ale bardziej naturalne.   Trzeba chyba iśc lekko w drugą stronę tak chociaż dla eksperymentu co się stanie ;) 

Chwile wcześniej miałem Cardasa... Cardasy wszyscy mówią że łagodne wygładzają a ten ciął średnica jak cholera. Próbowałem z akustyką ale nic nie pomagało tak do końca... przyznam jednak że poza tym jednym szczegółem to bdb Kabel (m.in świetny bas, scena, lokalizacja, głębia w szerz i na boki, wielobarwność, detale, odlot!) 

a tak wogóle Piotrze, to macie może Kimber jakiś osobny ucięty już czy zabananowany kawałek do odsłuchu dla klientów?Najlepiej 4pr albo nawet dla porównania wyższy model? Jak nie u Was to musiałbym gdzieś szukać... 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Ok zadzwoń wcześniej. Żeby nie był na wypożyczeniu lub sprzedany. 

Piotrek

no i bylem u Was dobra okazja żeby obadać czy macie coś nowego,  w skrócie: 
Canto One które na pewno miały ładną delikatną górę i kopułkę z wyglądu jak w Dynaudio -nad 326 zrobił straszny bałagan w ich brzmieniu w dolnych rejestrach -złe połączenie i pokój za duży był.
no i potem odsłuchałem PMC 22 tutaj już nawet od patrzenia było wiadomo że muszą zagrać, ładne (Canto też śliczne) i ogromne  i nawet nad326 poradził sobie z ich basem - o dziwo, zagrały baaaardzo elegancko szczególnie w dole i środku pasma -tak jak lubie no przynamniej blisko tego, tylko góra nieco nadmiernie detaliczna -czytaj lubiła uderzyć z impetem  - mam wrażenie graniczące z przekonaniem że wzmacniacz lepszej klasy by ją okiełznał. Ale to wydatek za duży na mój portfel.

Ogólnie to było ciekawe doświadczenie bo zobaczyłem choć na chwilę jak mogą zagrać na prawdę porządne i duże podstawki.
 

Pożyczyłem Kimbera 4pr i pierwsze wrażenie u mnie w domu to bas troche za duży tj podbity, ładna barwa, fajny detal, góra nie kuje, gitsry od razu lepiej zagrały, i poza tym basem w zasadzie kabel zbyt wiele nie kombinuje i ma swój charakter tzn nie jest nudny.... ale po dłuższym słuchaniu cykacze i ataki perkusji przy dłuższym głośniejszym słuchaniu dawały ciutke po uszach tak że lekko rozbolała mnie głowa , ale ciekaw byłem jak usłyszę melodikę więc przełączyłem kable i aż mnie pot zlał jak to usłyszałem - takiego bałaganu, zaokrągleń wszelkiej maści, uwypuklenia basu nie słyszałem już dawno- to była jakaś masakra -powrót do melodiki był bolesny i napotkał spore opory... jedyna zaleta to ból głowy ustał dźwięk mimo że koślawy zrobił sie spokojny hmmm .  

Wnioski z dzisiejszego dnia są takie:
1. jak na razie nie znajduje kompromisu w audio między dobrym dźwiękiem a jednocześnie tak małoinwzayjnym który by zupełnie nie męczył. Zwykle dźwięk małoinwazyjny jest przybrudzony, zaokrąglony, mało ciekawy, nudny, ma małą dynamikę, jest rozlazły i niespójny albo......
2. wcale tak nie jest i da się dobrac odpowiedni wzmacniacz do odpowiednich kolumn tak że obie cechy (nieinwazyjność +dobry przyjemny dźwięk) pozostaną, tylko wydaje się to niezmiernie trudne..... albo ja próbuje iśc w złym kierunku ;) 
3. chociaż powoli zaczynam dostregać, że -jak na to co chciałbym uzyskać, usłyszeć mój nad  326 jest daleki od ideału i to całe lata świetlne.... i próbuje go połączyć z emitami? kurcze ja chyba zwariowałem ;)kurcze, to nie może się udać!;) 

 

 
 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2018 o 08:09, S4Home napisał:

I czy własne doświadczenia nie są lepsze? :)

Heh..  po ostatnim odsłuchu doszedłem do wniosku że dobrze grający sprzęt trochę kosztuje  .. albo moje wymagania rosną niewspolmiernie szybko do zarobków ;)

 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 08:08, S4Home napisał:

Mamy. 

 

Kimber 4pr słuchałem ze swoim arcamem rplay i coś mi nie grało, za bardzo osuszony dźwięk, ociężale na dole pasma i przy głośniejszych pasażach mocno przebijały wyostrzenia, może nie bardzo mocno ale po kilku godzinach słuchania miałem dosyć....

wpiąłem yamahe cd nt 670 (pożyczona od rodziców), niby różnice w bezpośrednim porównaniu z Arcamem bardzo subtelne, ale wszystko, no prawie wszystko ustąpiło jak ręką odjął, lekko i spokojnie a jednocześnie nieco dynamicznie, sprężyście na basie i przyjemnie się zrobiło...

dziwne........

a tak z ciekawości jak się ma brzmienie tego yamaha cd nt 670 do wxc 50? ??



Ostatni kabel jaki przetestuje to Cardas 101 i będę decydował co dalej....

nie ma sensu dalej w to  brnąć bo widzę że nie ma ideałów ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to sprawdzasz kable czy źródła?:)

wyszło że i to i to :)

zaczynam widzieć wyższość yamahy np w kwestiach funkcjonalnych gra po włączeniu to co grało przed wyłączeniem, 
albo gra dalej po wyłaczeniu aplikacji w tablecie... troche mi szkoda biednego arcama ale jeśli ten wxc50 jest równie dobry/ lepszy od cd nt 670 to troche bym sobie narobił smaków ;))

ale jeszcze posłucham tego cardasa żeby się upewnić czy na pewno mi szkoda kasy na niego :)

napisałbyś coś konkretnego na temat tych yamah, ewentualnie względem arcamów a nie tak na odczepne ;p

albo chociaż napisz proszę jak się mają dac-i w cenie okołło 1000-1500 do brzmienia takiej wxc50, chociaż z drugiej strony dodatkowe urządzenie w torze to dla mnie już sporo (z wielu względów) ;)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 Tak jak mi polecono na początku wątku testuje caspiana m2 z emitami 20..

 Nauczony poprzednimi swoimi wpisami myślę że trochę wcześnie na opinie ale ... chyba jest dobry ten caspian .. wart uwagi i dłuższego odsluchu. Robi wrażenie.. nie tylko wyglądem ?

Na plusy tj to co daje się zauważyć dość szybko to całkiem niezła barwa,  spokojny ale potrafi pokazać energię, detal np przejścia tonalne na dobrych realizacjach, subtelne zmiany rytmu,  czy różnicowanie basu to wszystko całkiem nieźle słychać. Dodatkowo projekt techniczny zdaje się na bardzo wysokim poziomie. 

 

Na minus bo zawsze jakis znajdę ehehe ... mam wrażenie że ta jego detalicznosc i precyzja może  odrobinę odbijać się na muzykalnosci ale to moje subiektywne odczucie po przejściu z nada 326 ;) Jest tak dokładny że czasem wyczuwam nutke sterylnosci. Pewnie to cecha wszystkich roksanow;) może pewnie przestrzeń nie jest olbrzymia ale nie można mieć wszystkiego to tylko szczegół :)

 

No i chyba doszedłem do punktu w którym stwierdzam że emity 20 zaczynają się troszeczke wykładać i teraz dopiero widać ich minusy głównie na najnizszym i czasem wyższym basie.. no chyba że to też trochę wina złych realizacji czy akustyki..

W przyszłym tygodniu posłucham unisona simply italy na tannoyach xt6f..i porównamy ale mam wrażenie że jesteśmy bliżej tego co chcemy uzyskać niż dalej :)

 

EDIT: chyba doszedłem do tego w czym rzecz ten caspian i dynki zaczynają grać tak na opad szczeny że przestaje myśleć o wadach jak się podkręci wajhe głośności.. wypływa cała jego muzykalnosc, ciepło,  głębia,  lekkość przy głośnym odsłuchu... przy cichym nie jest taki spektakularny po prostu sobie gra .

 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tak przy tym zestawieniu to jednak Emity są tą przeszkodą w osiągnięciu całości.

Caspian M2 to wybitnie dobry wzmacniacz. Gdyby był mocniejszy to byłby to jeden z faworytów do 15k.

Piotrek

... i akustyka. Jakie kolumny byś proponował tak docelowo tak w okolicach 3-4max za sztukę? Teraz mnie nie stać ale chciałbym wiedzieć potencjalnie.. do 15m2..

Góra otwarta  napowietrzona kremowa.. górny środek zlagodzony .. średnica bajeczna gorąca  i dół pasma uniwersalny.. 

 

I żeby dobrze grały w cichym odsłuchu..

 

 takie mam oczekiwania xd

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem zbyt wydelikacony (u mnie) był dźwięk,  nie miał takiej masy  objętości jak lubię natomiast dużo planktonu  którego normalnie nie słychać efekt wow ale to było na dłuższą metę nieco męczące.. to jest bdb kabel ale może bardziej do odsluchow pro a nie często noezobowiazujacego płumkania w tle po 8-9 h dziennie.. no i drogi.. tyle metrów co ja potrzebuje to kupisz kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

I akustyka! Zdecydowanie.

Do 8000 zł to szukał bym Elac BS403, Dali Epicon 2, PMC Twenty 22, Magnat Quantum 1003s.

Rozpiętość cenowa jest, ale to moim zdaniem produkty które w swoich cenach zdecydowanie dobrze się bronią!

Piotrek

Pmc nie ma kremowej góry!  ;) Elak nieco jasny się wydawał xt6f sprawdzę pewnie nawet w domu

2 godziny temu, Fafniak napisał:

@slawas2001

Naprawdę postaraj się posłuchać RLS Nereida.

Chyba że miałeś już okazję?

Nie miałem okazji jak będzie to skorzystam

 

A jak grają audio physic albo proac?

 

A akustyka to tu bym najwięcej osiągnął ale nie zainstaluje pianek czy paczek z wełna albo nie zacznę ścian modyfikować poza tym ciężko to profesjonalnie ogarnąć pewnie droga taka usługa m-a-s-a-k-r-a normalnie

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ma być kremowa góra? 

Elac jasny?

 Nie pamiętam tak na prawdę grało krótko w porównaniu do xt8f podstawkowe elaki że wstęga miały sporo góry i mniej reszty środka czy basu . Było puszczane na simply italy 

Szukam otwartej i napowietrzonej zarazem słodkiej jak cukierek góry podobnej jak nad 326 lub naim z emitami  jak trąbka zaczyna swiszczec to nie sciszasz tylko chcesz więcej xd

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic w tym momencie nie wybiorę to nie będę się spieszyl.. jak byście mieli w przyszłości mną stanie opticon ( baaaardzo ładne ale nie wiem jak grają) lub chario to chętnie posłucham..

 

Ps które chario ? Podstawkowe wymagają firmowych standow

Ps1 8k na kolumny to obecnie po zakupie wzmaka będzie dużo.. bardziej w stronę 6k bym się chyba sklanial

Ps2 na razie caspian wygrywa z ur ( na plus jest na pewno moc,  i funkcjonalność, na całkiem duży plus)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...