Skocz do zawartości

pomocy przy wyborze wzmacniacza... :)


slawas2001

Recommended Posts

A może Rubikon sam nie wiem już te dali wszystkie mi się pomieszaly xd 

Ty pisałeś o epiconach ale to majątek jest tyle co samochód Są przepiękne

Chario mają nóżki które pasują do standow.  

 

Tannoy xt8f dobre są ale chyba zza duże a xt6f to klasa niżej.  Muszę zluzowac z kolumnami powoli bo szkoda kupować tylko po to żeby kupować . Za tranem jeździłem ponad pół roku zanim nie pokazaliście caspiana ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 7 months later...
Dnia 7.12.2017 o 22:33, slawas2001 napisał:

Witam, próbuje od 2 tygodni dopasowac wzmacniacz do emit 20 i jakoś średnio mi sie udaje. Słucham każdego rodzaju muzyki z tym że najbardziej spokojnego jazzu, rocka. Obecnie posiadam nada 326 który po rozgrzaniu gra całkiem nieźle ale myślałem że można lepiej (tj bardziej muzykalnie, subtelniej) i jakoś się pogubiłem, a testowałem już (wszystko na emit20):
1. cyrrus one - grał mocno szczupło  bez dociążenia;
2. cambridge cxa 80 - jakoś tak bez werwy i bas mi nie pasował;
3. candy 3 - było ok choć długo nie słuchałem bo drogi;
4. naim nait 5si - mój ideał, muzykalnie z detalami, bas choć krótki mi nie przeszkadzał, nie za ostry na górze, ale mam kiepską sieć elektryczną i mi strasznie trafo brumiało więc oddałem;
5. creek evolution 50 - miałem Nox Vidmate VLC wrażenie że za ostra góra kuła w uszy;
6. lampa cayin ms30l - troche słabo z mocą i bez dynamiki;
7. xindak xa6800r - wymiatało ostro i nie było źle, ale znowu -pmijając że za drogi - perkusja miała za ostry atak i miałem wrażenie że lekko dokuczało,
8. audiolab - było bez polotu płasko i surowo;
9. exposure 1010 - było prawie dobrze- pomimo małej mocy i trafo o dziwo nie brumi, ale znowu góra jest troche krzykliwa i brak mu soczystości,

Jestem w kropce. Może heed albo music hall, albo powrót do nada lub buczącego naima (problem trafo jest nierozwiązywalny, przynajmniej nie będzie to łatwe np jakiś transformator odgradzający od sąsiadów) ale tu musiałbym się przyzwyczajać do buczenia na stałe.. :/

Pozdrawiam, 
S.

ps. nie słuchalem na żywo ale mam wrażenie że primare może być suchotnik a atoll gra z dośc mocnym wykopem, ale mogę się mylić

Ale wystarczyłoby wziąć kolumny RLS ELara II i tych problemow by nie było. Nawet z audiolabem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 8.12.2017 o 20:31, Exciter555 napisał:

Z tego całego zestawienia Atoll In 100 jest najbardziej "wyrywny", gra krzepko dosyć do przodu, bardzo energtyczny wzmacniacz. Tutaj obawiam się, że dla Ciebie mógł by być za jasny. K3 gra kulturalniej,  też z werwą, ale już nie taką jak powyzszy wzmacniacz. Góre ma dosyć zaokrągloną więc nic nie powinno kłuć, skrzypieć itp. Generalnie to spokojniejsze granie, troszkę cieplejsze od Atolla. Bas w nim to coś pomiędzy Atollem a Naimem 5si. Średnica moim zdaniem jest bardziej dociążona w Roksanie jak w Atollu. Caspian natomiast to wzmacniacz grający najbardziej "analogowym" dźwiękiem, bardzo kulturalnym , ułożonym ale i z wykopem. Jest po cieplejszej stronie oczywiście , ale to nie zamulacz, jest dynamiczny. Świetna scena, rozdzielczość. Ma bardzo bardzo ładną barwę. Naim jest za to bardzo rytmiczny, dynamiczny. Srednice ma bardzo fajną, szczegółową z mięsem. Wysokie również dosyć zaokrąglone , a niskie szybkie, bardzo dobrze kontrolowane, ale nie za mocne. Naim 5si moim zdaniem bardzo średnio buduje scene wgłąb. Ale motoryke ma świetną. Co kto woli ;)

Może być jeszcze coś z Musical Fidelity, ale obawiam się , że mogło by być już za bardzo delikatnie z tymi Dynkami. Zresztą też różne modele różnie grają. Ogólnie to wzmaki po cieplejszej stronie mocy.

 

Witam

odświeżam temat ponieważ mam mały dylemat , posiadam Roksan K3 + Monitor Audio Gold 200 5g , w moim mniemaniu jest świetnie , porównywałem z innymi wzmacniaczami CXA 80 , Atoll 200 In, i zdecydowanie Roksan wygrywa. Mam opcje zamienić K3 na Caspian m2 , nigdy nie słuchałem Caspian , jego moc jest sporo mniejsza , zastanawiam się czy taka zamian ma sens , czy to będzie podobne granie ? Czy jest to przeskok jakosciowy ? 
proszę o opinie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...